Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Zadychra pospolita

Hubert - 2008-04-24, 20:42
Temat postu: Zadychra pospolita
Dziś w rowie pod lasem znalazłem zadychry pospolite. Bardzo podobne do nich są dziwogłówki wiosenne. U samic widac komory lęgowe z jajami. Te bardzo ciekawe, drobne bezpancerzowce są doskonałym pokarmem dla ryb.


Yahilles - 2008-04-24, 22:35

Wygląda trochę jak artemia :) Widziałem takie coś podczas poławiania planktonu na bagnach, tylko wydało mi się trochę duże więc bałem się zbliżać :P

Jakie są nazwy łacińskie zadycher i dziwogłówek?

AurorA - 2008-04-24, 23:04

Zadychra jest stosunkowo rzadka i spotykałem ja tylko o tej porze roku. Faktycznie znakomity pokarm dla ryb oczywiście o stosownych wymiarach. Fascynują mnie te stworzenia.

Hubert świetne fotki, pogoda ma być w weekend to może odwiedzimy jakieś pobliskie bajorka i po eksplorujemy :-D

czyz - 2008-10-28, 17:52

Hello jestem tu nowy ale od razu musze zadac pytanie:
Czy moglbys w przyblizeniu podac dane geograficzne gdzie znalazles to oczko wodne?
Pisze magisterke o zadychrze i te info bylyby dla mnie bardzo cenne:)
A swoja droga to mozliwe ze od przyszlego roku zadychra bedzie chroniona w polsce. Dlatego tez prosilbym w miare mozliwosci o podawanie danych geograficznych jesli ktos znajdzie zadychre lub innych przedstawicieli duzych liscionogow (dziwoglowke, przekopnice itp)
Pozdrowki

Hubert - 2008-10-28, 18:18

Warszawa-Ursynów, rów przy Lesie Kabackim.
castleman - 2008-10-29, 15:12

:brawo: Hubert
podobają mi się takie nietypowe tematy :good:

stulbia22 - 2011-08-29, 23:28

Gdzie w okolicach Warszawy mozna ją spotkac?
kurek - 2016-07-06, 18:32

Witam,
0dkopuje temat, interesuje sie zadychra a przede wszystkim jej rozmieszczeniem w Polsce. Prosze o kontakt osoby ktore zaobserwują w swoim oczku Zadychre. Priv lub jarek.kur@gmail.com
Z gory dziekuję za kontakt. Dla zainteresowanych mogę podpowiedziec jak ją obserwowac.
Pozdr
Jarek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group