Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - Piana na wodzie

BRET - 2006-04-30, 16:41
Temat postu: Piana na wodzie
Prosze o udzielenie porad jak pozbyć się piany, która od kilku dni pojawiła się na wodzie w oczku wodnym przy wylocie wody z filtra.Woda ma przejrzystość na ok. 1 metra.Do tej ppory zastosowany był tylko FMC i przesadzone lilie do większych donic.
Michał - 2006-04-30, 17:31

przejdzie samo...poczekaj troche.
BRET - 2006-05-01, 21:15

Dziękuje :) Czekam, aż piana ustąpi :P

[ Dodano: 2006-05-04, 13:12 ]
No i po kilku dniach piana ustąpiła. :) Teraz oczko wodne jest dużo ładniejsze. :good:

[ Dodano: 2006-05-04, 13:17 ]
Oczekiwanie opłaciło się :) Piana zeszła z powierzchni wody :good:

macioch - 2007-04-26, 08:36

ja też mam tą pianę na powieżchni wody tylko, że utrzymuje mi się juz ponad miesiąc i nie widać żadnej poprawy, czym to jest spowodowane?
Gosia@ - 2007-04-26, 10:33

macioch napisał/a:
ja też mam tą pianę na powieżchni wody tylko, że utrzymuje mi się juz ponad miesiąc i nie widać żadnej poprawy, czym to jest spowodowane?
Nadmiarem białka w wodzie. Nie miałes martwych ryb, zab?Nie dostały sie nawozy?Zrób podmianę wody, a jak nie pomozę to obawiam się, ze zostanie Ci chemia
Gosia@ - 2007-04-26, 10:34
Temat postu: Re: Piana na wodzie
BRET napisał/a:
Prosze o udzielenie porad jak pozbyć się piany, która od kilku dni pojawiła się na wodzie w oczku wodnym przy wylocie wody z filtra.Woda ma przejrzystość na ok. 1 metra.Do tej ppory zastosowany był tylko FMC i przesadzone lilie do większych donic.

Dałes zbyt żyzna ziemię do lilii i została ona wypłukana

samuraj - 2007-04-26, 10:36

Gosia@ napisał/a:
obawiam się, ze zostanie Ci chemia


Gosia@ tutaj unikamy tego jak ognia :) , z tego co pamiętam killer miał podobny problem ale juz jest OK :P

Gosia@ - 2007-04-26, 11:05

samuraj napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
obawiam się, ze zostanie Ci chemia


Gosia@ tutaj unikamy tego jak ognia :) , z tego co pamiętam killer miał podobny problem ale juz jest OK :P
UNikamy, unikamy, czasami nie ma wyjscia, tz jest całkowita wymiana wody. Jak kto woli, jeden jest ortodoksem chemicznym, a drugi idzie na łatwizne :P Kazdemu według potrzeb ;)
samuraj - 2007-04-26, 12:37

Gosia@ napisał/a:
samuraj napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
obawiam się, ze zostanie Ci chemia


Gosia@ tutaj unikamy tego jak ognia :) , z tego co pamiętam killer miał podobny problem ale juz jest OK :P
UNikamy, unikamy, czasami nie ma wyjscia, tz jest całkowita wymiana wody. Jak kto woli, jeden jest ortodoksem chemicznym, a drugi idzie na łatwizne :P Kazdemu według potrzeb ;)


jak na razie mam czysta wodę bez chemii , bez filtra-- tylko za pomoca roślinek no i skarpetki :P --wodę wymieniałem w czasie przerabiania oczka w sierpniu zeszłego roku :) i mam zamiar taki stan utrzymać nadal a wszystko jest na dobrej drodze :-D

Gosia@ - 2007-04-26, 17:50

samuraj napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
samuraj napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
obawiam się, ze zostanie Ci chemia


Gosia@ tutaj unikamy tego jak ognia :) , z tego co pamiętam killer miał podobny problem ale juz jest OK :P
UNikamy, unikamy, czasami nie ma wyjscia, tz jest całkowita wymiana wody. Jak kto woli, jeden jest ortodoksem chemicznym, a drugi idzie na łatwizne :P Kazdemu według potrzeb ;)


jak na razie mam czysta wodę bez chemii , bez filtra-- tylko za pomoca roślinek no i skarpetki :P --wodę wymieniałem w czasie przerabiania oczka w sierpniu zeszłego roku :) i mam zamiar taki stan utrzymać nadal a wszystko jest na dobrej drodze :-D
A, mnie pokarało. Chwaliłam sie woda i du...pa. Słonce przygrzało i woda przestała byc przezroczysta. Zakąłdam skarpete dzisiaij
Ernest - 2007-04-26, 19:53

Nie zapominajcie że rośliny zaczęły jakiś czas temu pylić i to też ma wpływ na pojawianie się piany na wodzie :)
samuraj - 2007-04-26, 20:38

a oto sławna "skarpeta teściowej" założona na wylocie węża z pompy :P :) :)


Ernest - 2007-04-28, 22:02

Ja poszedłem o krok dalej :-D



A oto efekt tylko dzisiejszych manewrów ze skarpetami ;) kosaciec 65 cm :)


AurorA - 2007-04-28, 22:09

Ernest napisał/a:
Ja poszedłem o krok dalej


Ja nie mogę :hehe:
Nie wygląda to zbyt ciekawie.

Ernest - 2007-04-28, 22:16

Ale efekt jest ;) .Czy ktoś pochwali się tak wysokimi kosaćcami :P

A tak to wygląda w wodzie :hehe:

JAREK G - 2007-04-29, 00:45

No to faktycznie Sebastian poszedłeś szeroko ;) przebiłeś wszystkich jesteś lepszy nawet od Jackona :hehe:
zimar - 2008-06-19, 22:57

U mnie pojawila sie piana od 2 dni. Na wylocie wody z filtra.

Wczesniej w ub. tygodniu padly mi dwa karasie, wygladaly jakby ktos je czyms uderzyl.
Rosliny sadzone byly tez ale na poczatku czerwca w glinie i piasku.

O co w tym chodzi??

pozdr
zimar

ewa535 - 2009-05-27, 11:21

Witam
tematy piany z przed lat , ale chyba problem żywotny? czy sie mylę?
Moja piana, której spore ilości od dłuzszego czasu gomadziły sie pod kaskadą (kazaliscie czekac cierpliwie , to nic nie pisałam) dzisiaj rano zniknęła. Nie wiem czy to efekt deszczu (lało całą noc) czy tej wlanej w piatek zupy z brzozy i kołków (wiem, wiem ,ze niektórzy mają alergię na takie domorosłe metody) ale PIANY NIE MA i woda bardzo klarowna.
Tylko ten ohydny nalot na folii i kamieniach. Takie piekne kolorowe były...z wszystkich najblizszych plaż (nadmorskich) zwożone...Ach żal.... Moze glonojady to wyżrą, bo nie mam już siły wyjmować i szorować.
Też u kogoś padało? I też piana zniknęła?

samuraj - 2009-05-27, 11:26

ewa535 napisał/a:
Witam
tematy piany z przed lat , ale chyba problem żywotny? czy sie mylę?
Moja piana, której spore ilości od dłuzszego czasu gomadziły sie pod kaskadą (kazaliscie czekac cierpliwie , to nic nie pisałam) dzisiaj rano zniknęła. Nie wiem czy to efekt deszczu (lało całą noc) czy tej wlanej w piatek zupy z brzozy i kołków (wiem, wiem ,ze niektórzy mają alergię na takie domorosłe metody) ale PIANY NIE MA i woda bardzo klarowna.
Tylko ten ohydny nalot na folii i kamieniach. Takie piekne kolorowe były...z wszystkich najblizszych plaż (nadmorskich) zwożone...Ach żal.... Moze glonojady to wyżrą, bo nie mam już siły wyjmować i szorować.
Też u kogoś padało? I też piana zniknęła?


o ile dobrze pamiętam był już kiedyś wałkowany temat piany jak i nalotu i z tego co pamiętam zwaliliśmy winę na pyłki roślin :) ;) , jest to nie szkodliwe i chwilowe

ewa535 - 2009-05-27, 11:57

Nie chcę zatem "bić piany" , ale mój nalot na kamieniach to raczej nie pyłki. Wygladaja jak stare zamulone kamienie co lata leża w jeziorze. Aten mój staw ma raptem jeden miesiąc !
One sie chyba zagloniły?
Czy to mozliwe że woda sie wyklarowała ( bardziej kwaśna i triger dodany i roslin przybyło) a one juz zawsze takie beda jak ich nie oczyszczę?

KOImark - 2009-05-27, 12:21

Dwie najczęściej spotykane piany:

-Piana białkowa
-Piana garbnikowa


Skimerek to uwielbia :brawo:

ewa535 - 2009-05-27, 12:37

To u mnie ta druga chyba , bo po torfie tyle garbnika było,ze woda ciemnobrunatna, a po brzozie jeszcze dodatkowo wisniowa. Ale fajnie, że sie wszystko stabilizuje. Dzięki !!!
Nie śmiej sie ale gdzie to sie klika ,że ludzie mi pomagają? (Troche techniki i blondynka sie gubi) :oops:

ewa535 - 2009-05-27, 22:58

Sponsor tez dodał japonski gadżet...
123mielony - 2010-08-13, 18:05
Temat postu: Dziwna piana na wodzie.
Witam wszystkich,mam taki problem a mianowicie jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem około 1/3 wody a w czoraj woda zaczeła oddychać.wyglądało to tak jak by ktoś wsadził do wody wielki kamień nopowietrzający na powierzchni wody pojawiały się pęcherzyki powietrza i robiła się taka niby galereta z bąbelkami powietrza.Wczoraj sporą część pozbierałem a dzisiaj ta sama historia.Wygląda to tak nie bardzo na zdięciach widać ale zawsze coś Może ktoś miał z czymś takim do czynienia.
Elendil - 2010-08-13, 18:13

Przy zakwicie glonów takie coś się m.in. robi... Widziałem takie coś u znajomka. Glony produkują tlen + powodują powstanie takiej jakby zawiesiny w wodzie i stąd piana :)
123mielony - 2010-08-23, 12:47

Może mocie jakieś propozycje co z tym zrobić żeby się tego pozbyć.
violettaxx - 2010-08-23, 22:54

Powiedz czy masz kaskadę lub fontanę coś co powoduje znaczny przepływ wody ?
może to być naturalna rzecz wytracania się białka z wody. Jedynym rozwiązaniem jest skimer lub zbieranie piany sitkiem :???:

kasienkamos - 2011-04-11, 14:57

Witam mam problem z wodą.
zacznę od początku tydzień temu została wymieniona woda cała w moim oczku. Zainstalowaliśmy filtr i pompę i leci przez kaskadę i robi się dziwna piana na wodzie króra wygląda jak z płynu do kąpieli :D
no i jak z napowietrza cza lecą bąbelki to też powoduje to pianę :???:
załączam zdjęcie poniżej....

http://www.fotosik.pl/pok...35708b10f2.html

[ Dodano: 2011-04-11, 15:02 ]
zdjęcie do tematu powyżej


[ Dodano: 2011-04-11, 15:03 ]


[ Dodano: 2011-04-11, 15:27 ]


[ Dodano: 2011-04-11, 15:28 ]

Vanka - 2011-04-11, 17:23

kasienkamos, Witaj :)
Jakich kamieni użyłaś do budowy kaskady? skąd wlewałaś wodę, z kranu czy to deszczówka?
Moim zdaniem ta piana może brać się z tego, że woda jest całkowicie niedojrzała i prawdopodobnie jest bardzo miękka.

Elendil - 2011-04-11, 17:30

nic groźnego :) wszystko w normie, tak już z czasem bywa, u mnie też tworzy się piana po deszczu pod kaskadą czy przy napowietrzaczu ;)
kasienkamos - 2011-04-11, 20:38

kamienie to już mam od dawna i nie było wcześniej takiej piany.
a woda była wlewana z kranu. ta piana ciągle się robi jak chodzi pompa i napowietrz acz. a jak wyłączę to znika. :bum: poczekam jeszcze trochę może samo przejdzie :)

AurorA - 2011-04-11, 21:43

Może to świadczyć o obecności białek w wodzie, z czasem powinno się unormować.


ps. wywal tą fontannę, nie pasuje ona nawet do wiatraka który przemilczę :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group