Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - KACZKI W OCZKU

asianko - 2008-03-11, 21:54
Temat postu: KACZKI W OCZKU
Witam.
Bardzo mnie kusi aby kupic parke tych cudnych kaczuszek,jednak nie wiem czy to dobry pomysł.Oczko mam spore więc nie było by problemu,tylko nurtuje mnie pytanie jak te cudeńka się zachowują i czy bardzo psocą?Jeżeli ktoś może mi doradzic-ewentualnie odradzic ;) to będę wdzieczna.

jackon - 2008-03-11, 21:55

fanka PIS-u? :)
asianko - 2008-03-11, 22:13

Żadna fanka :evil: pis-u!! Chodzi mi o kaczuszki cyraneczki ewentualnie mandaryny :-D
judym - 2008-03-11, 22:16

Kaczuszki są miłe i sympatyczne jak je obserwujemy w dzikiej naturze. Raczej w oczku zrobią więcej szkody niż będzie radości z obserwowania ich.
AurorA - 2008-03-12, 01:42

Kaczki mogą niszczyć rośliny, a ich odchody zanieczyszczają wodę , ale są pasjonaci którzy zakładają oczka specjalnie tylko dla kaczek.
na forum ogrodniczym widziałem watek o takich kaczkach

Hubert - 2008-03-12, 09:34

Dokładnie jak napisał Aurora. Trzeba mieć naprawdę duże oko, inaczej nagromadzone odchody kaczek szybko doprowadzą do zepsucia się wody i inwazji glonów. O delikatniejszych roślinach możesz zapomnieć. Kaczki zżerają też skrzek i ślimaki oraz fedrują w dnie na płyciznach. Para tych ptaków w sporym oku dobrze je jednak użyźnia i wprowadzając rozwielitki można stworzyć całkiem fajny biotop.
wojtas - 2008-03-12, 12:34

Króko mówiąc,jeśli ktoś jest fanem kaczek,to i owszem,ale zbiornik tylko i wyłącznie dla nich.Różne rzeczy ludzie lubią,niekoniecznie to muszą być ryby i rośliny wodne.Oczywiście takze odradzam w przypadku zarybionego oczka,chyba,że to prawdziwy staw.
asianko - 2008-03-12, 18:48

Czyli już po "ptokach" :-( .
Szkoda ,że odradzacie.U mojego znajomego,który tez ma oczko zadomowily się kaczki krzyżówki i one oraz cała reszta(roślinki ,rybki i woda)maja sie dobrze. Spróbujcie napisac chociaz jedną pozytywną odpowiedz :-D . W razie czego będzie na was :hehe:

judym - 2008-03-12, 18:57

asianko napisał/a:
Czyli już po "ptokach" :-( .
Szkoda ,że odradzacie.U mojego znajomego,który tez ma oczko zadomowily się kaczki krzyżówki i one oraz cała reszta(roślinki ,rybki i woda)maja sie dobrze. Spróbujcie napisac chociaz jedną pozytywną odpowiedz :-D . W razie czego będzie na was :hehe:

Przecież ptaki wodne żyją w symbiozie z roslinami,rybami itd. w naturalnych zbiornikach wodnych.Może u ciebie też będzie wszystko w zgodzie żyło?Jeżeli zdecydujesz się,będę trzymał za ciebie kciuki.

wojtas - 2008-03-13, 08:20

Wcale nie odradzam,ale musisz zdecydowac co jest dla Ciebie ważniejsze,czy zależy ci na widoku ryb w czystej wodzie.A przede wszystkim jaka jest powierzchnia i głębokość?
krzych0719 - 2008-03-13, 09:28

Witam. Do mojego oczka też przylatują dzikie kaczki. Robią totalny bałagan, rośliny podwodne wyciągają na pomost, doniczki z roślinami przewracają. Pomost jest utytłany w odchodach i usłany skorupkami ślimaków. Ludzi nie boją się. Swoją drogą wyglądają sympatycznie. Jak taka parka siedzi na pomoście, to przechodnie stają i się dziwią, ze w mieście na działkach są takie dzikie ptaki.
olenka - 2008-03-13, 12:52

Jakie to życie jest niesprawiedliwe - Ci co chcą to nie mają , a Ci co nie chcą - mają , dała bym dużo żeby pozbyć się tego z oczka.Zgadzam się z wypowiedzią Krzych0719 co do tych pięknych stworzeń- tylko dlaczego u mnie !!!!!
Zdjęcie zrobione dzisiaj około 11 .30 ( pani kaczka poszła spać ).

:pa: ola

judym - 2008-03-13, 16:17

Olenka widocznie zrobiłaś najładniejszy zbiornik w okolicy.Kaczka nie jest głupia i byle gdzie nie chce zamieszkac i wychowac potomstwa.
AurorA - 2008-03-13, 22:20

judym napisał/a:
Olenka widocznie zrobiłaś najładniejszy zbiornik w okolicy


w tym przypadku kluczowa jest wielkość

judym - 2008-03-14, 12:28

AurorA napisał/a:
judym napisał/a:
Olenka widocznie zrobiłaś najładniejszy zbiornik w okolicy


w tym przypadku kluczowa jest wielkość

Kolego najładniejszy miałem na myśli dla kaczek.Nie powiesz mi że nam się nie podoba,chociażby jego wielkośc i rozmach.

asianko - 2008-03-14, 17:50

Zazdroszcze tych kaczuszek!!! Doszłam do wniosku,że nie ma co ryzykować i narażać się na kłopoty z wodą.Tak więc kaczek narazie nie bedzie.Być może założę woliere z osobnym zbiornikiem,ale jeszcze pomyslę.Na pocieszenie w miejsce kaczek kupię sobie czerwone lilje ;) .I tak będzie najrozsądniej z korzyścią dla społeczeństwa zamieszkującego moje oczko.

ps.
fajnie,że można na was liczyć w kwestii wybijania "dzikich" pomysłów.Jednocześnie zapewniam,że jeszcze coś wymyślę :-D

AurorA - 2008-03-14, 23:12

Cytat:
Kolego najładniejszy miałem na myśli dla kaczek.Nie powiesz mi że nam się nie podoba,chociażby jego wielkośc i rozmach.


właśnie nam sie podoba a dla kaczek liczy się głównie wielkość :piwko:

judym - 2008-03-14, 23:44

Może nie głównie ale wielkośc nie tylko dla kaczek się liczy :hehe:
Hubert - 2008-03-17, 16:44

W ostatnim numerze (2/2008) "Woliery" (www.woliera.pl) jest artykuł nt. zbiornika wodnego dla blaszkodziobych. Przedstawiono jego wady i zalety, omówiono zbiornik dla kaczek oraz hodowlę kanałową i kwaterową. Zachęcam do lektury.
ninja - 2011-02-20, 16:26
Temat postu: oczko wodne
Czy kaczki mandarynki mogą życ razem z rybkami w jednym oczku wodnym??

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Piotrek.P. - 2011-02-20, 16:31

Tak , mogą żyć ale jest jeden warunek jeżeli chcesz żeby było wszystko dobrze . Wydajna filtracja i brak kotów. U kolegi są kaczki (8 sztuk) z rybami , woda jest niestety zielona ponieważ nie ma filtracji . Efekt jest nieporównywalny do samego oczka z rybami . :P
marecky - 2011-05-17, 13:40

u mnie w stawie co roku mieszka parka chyba łysek takie całe czarne z białym dziobem kaczuchy. zakładają sobie gniazdo. pozniej sa pisklaki. sietny widok jak sobie te małe pływaja. jak podrastaja to mozna obserwowac jak dorosłe ucza latać te maluchy. 2 lata temu rodzice z małymi przeleciały na ogromny staw sasiada a zostawiły jednego młodego ktory sie nie nauczył latac. codziennie jedno z dorosłych do niego przylatywalo i zachecało do latania dziobaniem i pokazywało jak machac skrzydłami. trwało to 2 tygodnie dzien w dzien az wkońcu sie udało. dzisiaj sprawdzałem i sa pisklaki w gnieździe :-D

[ Dodano: 2011-05-17, 15:17 ]
udało sie zrobić foto malucha. reszta uciekła w zarosla. sa 3 małe


macroz - 2011-07-01, 21:27

Temat nie ruszany od dawna ale ja mam okropny problem z tymi przepięknymi kaczuszkami. W tym roku upodobały sobie moje oczko. Masakra-połamane rośliny, czermień to ich przysmak-zjadły wszystkie nowe pędy. Lile wodne-pogryzione i połamane liście. Po prostu bomba. Jak delikatnie im dać znać, że ich nie lubię. Przeganianie nic nie daje. Wracam do domu a one za godzinę są z powrotem. :???:
kordiankw - 2011-07-01, 21:48

macroz napisał/a:
Temat nie ruszany od dawna ale ja mam okropny problem z tymi przepięknymi kaczuszkami. W tym roku upodobały sobie moje oczko. Masakra-połamane rośliny, czermień to ich przysmak-zjadły wszystkie nowe pędy. Lile wodne-pogryzione i połamane liście. Po prostu bomba. Jak delikatnie im dać znać, że ich nie lubię. Przeganianie nic nie daje. Wracam do domu a one za godzinę są z powrotem. :???:

Sposób jest prosty kaczka w buraczkach :hehe: a tak na poważnie to może spróbój rozwiesić nad oczkiem siatkę taką jak się stosuje na opadające liście. Jak przez jakiś okres nie będą miały dostępu do wody to sobie znajdą inny zbiornik wodny.

macroz - 2011-07-01, 22:04

Łato powiedzieć ciężej zrobić-siatka połamie rośliny w strefie bagiennej, gdzie one lubią najbardziej rozrabiać. Więc zamienił stryjek siekierkę na kijek.Chyba prędzej ta kaczka w buraczkach. ;)
Piotrek.P. - 2011-07-01, 22:18

Zainwestuj w kota . U mnie ostatnio lądowała jedna ale akurat trafiła na kota . Uciekła i już jej więcej nie widziałem.
leszek50-57 - 2011-07-02, 16:51

Postaw stracha na ptaki,na pewno sie uda :P
poz>leszek

lepi - 2013-11-06, 12:32

Wygląda na to, że w końcu i te moje 25 m.kw. lustra wody wypatrzyły przelatując no i już drugi dzień urzędują...


Uploaded with ImageShack.us

Fajna parka, ale jak się przyzwyczają, to mój bioklar będzie miał co robić, bo niestety jak już wyżej napisano w tym wątku kaczki potrafią użyźnić wodę, że hej!

leszek50-57 - 2013-11-06, 18:03

Zrób im budkę na środku oczka i będziesz miał ich na stałe,tylko one broją w oczku
zjadając zieleninę :P

marcin22 - 2014-01-21, 03:09

Też chciałbym miec kaczki w oczku wodnym!
KILERK1 - 2014-01-21, 16:16

Tu masz linka dot. kaczek w oczku i ich hodowli
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=480

Zac - 2014-01-23, 19:28

Mozna trzymac,ale nie polecam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group