Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko Oli

olenka - 2008-01-15, 00:01
Temat postu: Oczko Oli
:pa: Witam wszystkich !
Jestem nowiutka na waszym forum.Tak jak reszta ludziuf przedstawie Wam moje oczka Pierwsze jest malutkie i ma już kilka lat.Drugie oczko jest większe i powstało kilka miesiecy temu.Na pierwszym zdjęciu widć miejsce w którym ma powstać.



KWIECIEŃ 2007



POCZĄTEK MAJA 2007



CZERWIEC















LIPIEC-SIERPIEŃ

prace nadal trwają ,trzeba popracować nad ilością roślinek. Oczko ma okolo 200m3.Jest wyłożone folią kałczukową .Dwie pompy oasy- jedna 40 -na wodospad ,30-filtr+lampa+skimer.Zapomniałam o rybkach! Kupiłam pod koniec czerwca 20 koi,15karasi+jedna niechciana płotka.Minęła jedna chwilka i zostałam mamą 150 maluchów.
Jak będa rozmnażać się w takim tempie to .......?????
pozdrawiam ola.

AurorA - 2008-01-15, 00:11

Olu to gigantyczna inwestycja - robi wrażenie - widać profesjonalizm wykonania. :good:
Czy to pochylenie terenu jest naturalne, czy tez było celowo utworzone?
Jak roślinki się rozrosną będzie tam jak w raju :-D , trochę razi tylko to betonowe ogrodzenie.

JAREK G - 2008-01-15, 00:17

Witam nową uczestniczkę forum :soczek: Piękny zbiornik i kaskada która wygląda naturalnie :brawo: naprawdę mi się bardzo podoba nic tylko pozazdrościć :good: Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia szczególnie mieszkańców Twojego oka to z przyjemnością obejrzę :P
Mietek2141 - 2008-01-15, 08:13

Witam na forum.
Oczko na prawdę robi wrażenie- pełen profesjonalizm :good:
Daj jak najwięcej zdjęć- sezon zimowy to jesteśmy spragnieni pięknych widoków :)

wojtas - 2008-01-15, 09:00

naprawdę imponujące,To nie oczko,a prawdziwy staw.
Pawlak - 2008-01-15, 09:41

przepiękne to oczko ,rozmiar ma znaczenie :good: czekam na więcej fotek :)
Mazur - 2008-01-15, 09:46

Faktycznie duża inwestycja, wodospad i ilość spadającej wody robi wrażenie ale moją uwagę przykuły te wspaniałe drzewa w tle.
Zawsze powtarzam to ma się podobać właścicielowi, jak dla mnie za dużo betonu w koło, może go trochę przysłonić roślinami. Ale ja mogę być przewrażliwiony i ciągle mi w uszach brzmią słowa piosenki Jonasza Kofty ,,Pamiętajcie o ogrodach''.

wojtas - 2008-01-15, 10:05

Ja wiem,czy za dużo.? to zależy od stylu całego ogrodu.tradycja budowy zbiorników o geometrycznych ksztaltach i kamiennej obudowie jest bardzo stara.jeśli ogród nie jest w stylu naturalnym,to będzie pasować.
ZiK - 2008-01-15, 10:27

Witaj Oleńka :piwko:
Twoje oczko jest super :good:
Daj więcej fotek z chęcią bym pooglądał :)
:yahoo:

hepik - 2008-01-15, 11:24

Oko oczywiście profesjonalnie super.
Natomiast płoty z betonowych przęseł szpecą całą Polskę( w niektórych regionach to prawdziwa plaga.
Zaminować i wysadzić.Albo przynajmniej zasłonić iglakami.Od wewnątrz dla właściciela będzie super.
Ci z zewnątrz niech cierpią ;)

Hubert - 2008-01-15, 13:53

W takim oku to ja bym dopiero poszalał - wszyscy mielibyście rośliny za darmo :good:
olenka - 2008-01-15, 14:06

Witam wszystkich :yahoo:
Mój śliczny płot nie spodobał się? Ja też go nie kocham !!!! Musiałam odgrodzić się od uciążliwych sąsiadów (chodzi tu o miasto Gdańsk- które przyszło do mnie ).Była to koniecznosć !!!Między oczkiem a płotem były drzewa i inne roślinki ale musiałam wszystko wyciąć . Przez rozebrany płot jeżdziły samochody z ziemią i inne machiny oraz wtaczałam tamtędy kamianie.Na działce nie miałam nawet jednego malutkiego kamyczka.
Nowe roślinki jeszcze nie urosły a reszty drzewek, choinek ....nie zdążyłam jeszcze posadzić. Moje oczko i wszystko wokoło niego ma dopiero 7 miesięcy !!!!! - to bardzo mało żeby wszystko zrobić- na wiosne obiecuje poprawe!





:roll: pytanie o górkę....?
Na działce mam łagone wzniesienie ale postanowiłam nad oczkiem zrobić wiekszą górkę żeby woda spadała z wyższego wodospadu.









JESIENNE LILIE



a to moje poziomki (same do mnie przyszły -to jest plaga) -ale jakie smacznie!!!

Pozdrawiam ola :pa:

DAwid - 2008-01-15, 14:24

OOOooo.... co tu duzo pisac Super :brawo: moje marzenie :good:
Michał1 - 2008-01-15, 14:29

ajj te głazy są suuuper :D
castleman - 2008-01-15, 14:35

Eleganckie oczko :brawo:
Wielkość rewelacyjna, troche pogłębić i można się kąpać razem z rybkami, ja bym przynajmiej tak zrobił :crazy:
Co do betonowego płota, można go obsadzić pnączami, ja mam podobny problem i staram się sekwencynie dosadzać pnącza, żeby zasłonić niechciany beton.
Myśle że więcej roślinek w oczku by sie przydało. ;)

JAREK G - 2008-01-15, 15:19

Też u siebie mam niestety niechciany betonowy płot :x ale postawienie przyzwoitego ogrodzenia wokół całej działki to spory wydatek już nie mówiąc o tak dużym teranie jak ma olenka, U mnie też zasłonić mają go rośliny, ale to musi trochę potrwać :? A nawet jak go zasłonią to i tak mnie wnerwia :evil: i jakbym wygrał w totka to pierwsze co bym zrobił to rozwalił ten swój płot :hehe:
killer1558 - 2008-01-15, 15:41

płot zarośnie z czasem :) oko naprawdę pierwsza klasa ile ja bym musiał tw takim oku bobrów nasadzić żeby się nie zgubiły kamienie powalają wielkością ja tylko o takich marzę ogółem +5 o przepraszam teraz są wyższe oceny +6 :good:
iwosek - 2008-01-15, 15:54

:-D :) ;) :-o :P :lol: :piwko: :soczek: :brawo: :yahoo: 8) :roll: :good: :hehe:

szczena mi opadła :hehe:

OKO pierwsza klasa, super wykonczone, super zaprojektowane no cudo.

Co do płotu, mam to samo - postawili betonowy płot, jak sobie poradziłem :?: Najpierw zakupiłem 15 sztuk clematisów i posadziłem, a z drugiej strony posadziłem żywopłot oraz fasole - taką zwykłą pnącą się fasole. Ładnie wygląda, super maskuje, rośnie szybko no i nie zapłacisz za nią wiecej jak 20zł :hehe:

olenka - 2008-01-15, 20:39

[quote="castleman"]Eleganckie oczko :brawo:
Wielkość rewelacyjna, troche pogłębić i można się kąpać razem z rybkami, ja bym przynajmiej tak zrobił :crazy:
:yess:
Wpadłam na ten sam pomysł, ta głębokość jest wystarczająca. Zrobiłam tylko podział - na oczko dla ludzi i oczko dla ryb .Płytkie duże--ludzie--dno jest idealnie proste o jednej głębokości , ryby-- małe oczko o głębokosci około 1,70 ,brzegi bardziej strome.Podział jest
dośc dobrze wyznaczony .Są to dwa nasypy po dwóch stronach .Na powierzchn widać kamienie - widać to na zdjęciu (tylko nie pamiętam na którym).Ryby dobrze to znoszą.Pod koniec lata zaczęły nawet przeszkadzać - skubały po nogach.Niebyło to fajne. A przy odkurzaniu to była już tragedia-atakowały stadani.
Oto namacalny dowód moczenia się (moich gości ).


zdjęcie robione telefonem --jakość streszna


pozdrawiam :pa: ola

castleman - 2008-01-16, 00:44

Mam pytanko, co to za roślinka na 8 zdjęciu w 1 poście, w strefie przybrzeżnej :?: , ta zielona po prawej na dole.
http://i273.photobucket.c...66/IMG_1736.jpg
PS kamienie masz :good:

olenka - 2008-01-16, 12:20

castleman napisał/a:
Mam pytanko, co to za roślinka na 8 zdjęciu w 1 poście, w strefie przybrzeżnej , ta zielona po prawej na dole.


:???: Wydaje mi się , że jest to jakaś odmiana- wiązówki błotnej?????????????.Na wiosne jak odrośnie będe mogła dopiero potwierdzić czy to jest to.
:pa: :pa: :pa:
ola .

AurorA - 2008-01-16, 15:08

olenka napisał/a:
Wydaje mi się , że jest to jakaś odmiana- wiązówki błotnej?


ja bym stawiał na kropidło wodne, wiązówka ma inne proporcje i kwiatostany

dachasia - 2008-01-16, 16:15

Mnie też się wydaje,że to kropidło, drobniejsze listki i bardziej płaskie kwiatostany.A stawik - bo to raczej trudno nazwać oczkiem - super.
olenka - 2008-01-17, 21:27

Dzisiaj szukałam swoich rybek prawie pół godziny.One są naprawde durne :P Zamiast siedzieć przy grzałce i napowietrzaczu siedzą pod lodem i ani myślą o zmianie miejsca.
Zrobiłam kilka zdjęć komórką.Na dworze jest paskudnie -mokro ,zimno i ciemno.






DZISIAJ 14.15


7 styczeń 2008. :pa:

Bajbas - 2008-01-17, 22:03

olenka napisał/a:
wydaje mi się, że są to robale należące do tej grupy.Mam nadzije,że w maju nie będzie powtórki.

będzie na 100%. U mnie też one są. Zeskrobuje je, to orfy się zabijają by je dopaść. Często zresztą kręcą się przy wypływie strumyka z kaskady z nadzieją że coś spłynie.
Te robaki tak im smakują, że nawet jak czyszczę strumyk w wodzie, to podpływają tuż koło mnie by się załapać na robale. I tak co roku. Będą na 100% w maju :yahoo:
A u mnie to nawet jest UV a robale i tak są :P
Bajbas :pa:

olenka - 2008-01-18, 00:06

:yahoo: W systemie filtracyjnym mam również lampe UVC i wydaje mi się, że działa ona
bardziej na glony nitkowate ,bakterie i zarazki chorobotwórcze (dzięki promieniowaniu),.
Robaczki nie mają możliwości przelecieć przez lampe.

:(( . A co do tych glizdów to mnie bardzo pocieszyłeś. :bum:
JUZ się ciesze :yahoo:

:pa: ola

AurorA - 2008-01-18, 00:06

olenka napisał/a:
wydaje mi się, że są to robale należące do tej grupy.Mam nadzije,że w maju nie będzie powtórki.


to nic złego - oczyszcaja wodę i darmowy wyśmienity posiłek dla ryb

Bajbas - 2008-01-18, 12:11

AurorA napisał/a:
to nic złego - oczyszcaja wodę i darmowy wyśmienity posiłek dla ryb

dokładnie, ja ubolewam, że jest ich tak mało!
A pisząc o lampie miałem na myśli to, że woda za nią jest wysterylizowana, a więc na mój chłopski rozum, nie powinna sprzyjać zagnieżdżeniu się tych robaczków. A jednak skądś się biorą. I chwała im za to :good:
:piwko: Bajbas
PS. Bo u mnie woda na mini kaskadzie wypływa z lampy UV, stąd ten tekst.

olenka - 2008-01-18, 13:16

Cytat:
A pisząc o lampie miałem na myśli to, że woda za nią jest wysterylizowana, a więc na mój chłopski rozum, nie powinna sprzyjać zagnieżdżeniu się tych robaczków. A jednak skądś się biorą. I chwała im za to :good:
:piwko: Bajbas
PS. Bo u mnie woda na mini kaskadzie wypływa z lampy UV, stąd ten tekst.


:) :-D :evil:
U mnie z wodospadu płynie woda bez filtra i UV.Jest to tylko napowietrzanie.
Ponad miesiąc czasu nie mogłam nic wymyśleć żeby ruszyć wodę w moim oczku.Był duży problem ze względu na jego podłużny kształt i wielkosć.Wcześniej moje poprzednie (i nadal obecne) oczko przypominało kałuże .Mam dwie krzyżujące się pompy.Tam gdzie wodospad oddaje wode pobiera ją pompa do filtra, a tam gdzie wylatuje woda z filtra druga pompa pobiera na wodospad aby ją natlenić.Nie wiem czy to był dobry pomysł? :???:
Czytałam, pytałam, szukałam wszędzie informacj na ten temat ale konkretnej informacji nie uzyskałam. Jest to moja radosna twórczość !!!! :idea: :yahoo:

pozdrawiam ola :pa:

olenka - 2008-01-18, 13:24

Przepraszam ale gdzieś mi ginie przy CYTUJ - " kto napisał ". :oops:
Cośik żle robie!

iwosek - 2008-01-18, 13:50

olenka napisał/a:
Przepraszam ale gdzieś mi ginie przy CYTUJ - " kto napisał ".
Cośik żle robie!


zaznacz prawym tekst i nacisnij tą ikonke

Co do tego sterylnego oka, nigdy takie nie będzie, a przy takiej ilosci wody to juz całkiem.

Pawlak - 2008-01-18, 14:57

iwosek napisał/a:
Co do tego sterylnego oka, nigdy takie nie będzie, a przy takiej ilosci wody to juz całkiem.

W fokarium na Helu jest znacznie więcej wody ,a można zobaczyć dno pomimo że jest tam około 3 m o ile nie więcej. Duży filtr ,najlepszy byłby zrobiony przez Pana Czesława Dąbkiewicza ze super filtr http://www.filtrystawowe.com/

olenka - 2008-01-18, 16:16

Na razie nie moge bardzo narzekać na wode. Te filtry i pompy które kupiłam powinny sobie dać rade.Na wiosne kupimy duuużo roślinek i będzie super (mam taką nadzieje) martwić będziemy się póżniej. :???:
Na razie mam prośbę o przyspieszenie WIOSNY , z góry DZIEKUJE :yahoo:

:pa: ola

Bajbas - 2008-01-18, 18:34

olenka napisał/a:
Na razie mam prośbę o przyspieszenie WIOSNY

eee zima ma swoje zalety, o tym już dyskutowaliśmy.
Ja w każdym razie już otworzyłem sezon kąpielowy, dwa dni temu wpadłem do oka, a że ma 1,2 m więc moja małżonka miała ubaw :)
Ale nie jestem mors, więc to było pierwszy raz przy temp. ok. zera i powiem Wam, że fajnie było!!! Po co nam ta wiosna :hehe:
Bajbas

olenka - 2008-01-19, 00:50

Bajbas napisał/a:

Ale nie jestem mors, więc to było pierwszy raz przy temp. ok. zera i powiem Wam, że fajnie było!!! Po co nam ta wiosna


Ja sezon kąpielowy otwieram przy +30*C.A Twoją kąpiel też bym chętnie zobaczyła. :hehe: .Co do zalet zimy to bym podyskutowała. Zaletą zimy jest tylko to,że nie musze plewić w ogródku,koooooośić trawnika(około 5-6-7 godz.-1-2 x tyg.) :yahoo: :P no i może jeszcze to ,że w zimie można się powygrzewać przy kominku-w lecie nie da rady .Jestem człowiekiem ciepłolubnym.I to by było na tyle, na temat uroków zimy.

:pa: :ziew: ola :ziew: dobranoc

samuraj - 2008-01-19, 15:36

oczko rewelacyjne --szczęka opada , teraz wygląda super , a co dopiero jak rozrosną się rośliny-- :brawo:
olenka - 2008-01-20, 23:32

Witam :yahoo:
Zachęcona zozwijającym się tematem ".....prosze o pomoc..."chciałam pokazać Wam drugie moje maleńkie oczko. Przepraszam za jakoś tych zdjęć, ale w bardzo odległych czasach nie było aparatów cyfrowych.Wzięłam zwykłe zdjęcie i pstryk cyfrowym a efekt........marny !!!!Nie jestem dobra w tych rzeczach.


Zabawe w oczko zaczęłam w roku 1997.
Zdjęcia z lata 1999.







W następnych latach było fajnie ,roślinki rosły i rosły i rosły i rosły.....
Zapomniałam - miałam mały filtr +nieduży wodospad .
Po kilku latach ilość roślinek przerosła nie tylko mnie ale i ogródek.
Zrobiłam rewolucje.Pojawia się znowu problem zdjęć.Zdjęcia są przypatkowo zrobione w czasie zabawy dziecka (bawiącego się w pstrykanie).




był to rok 2006 .

Następne zdjęcie z komórki zrobione dzisiaj.





Oczko ma pojemność około 800-1000 L.Głębokość ok.75 cm. Rybki - kilka karasi kolorowych i około10 zwykłycz .Roślinki i rybki zawsze zimują w oczku i czują się doskonale. Wygląda trochę smutno jak wodospad zasmął na zime.
Jest trochę zaniedbane z powodu budowy drugiego większego.

:pa: ola :pa:

iwosek - 2008-01-20, 23:35

Super :good: Widac reke fachowca ;) roslin faktycznie sporo ;)
olenka napisał/a:
Oczko ma pojemność około 800-1000 L.Głębokość ok.75 cm.


To forma/folia/siatkobeton :?:

Ta kaskada wygląda super :brawo:

Powiem tak super oko, w swietnym miejscu - ma dusze :)

AurorA - 2008-01-20, 23:41

olenka napisał/a:
Zabawe w oczko zaczęłam w roku 1997.
Zdjęcia z lata 1999.


O to widzę ze mamy doczynienia z doświadczona oczkomaniaczką :hehe:

Cytat:
To forma/folia/siatkobeton


Forma, już o tym było.

olenka - 2008-01-21, 00:11

:pa: Masz racje to forma.Wczesniej nie pisalam nic o tym oczku bo bylo mi wstyd pokazywac takie marne zdjecia. Dyskusja na temat "pomocy " pomogla mi w podjeciu decyzji.Zepsul mi sie komputer- jak naciskam polskie znaki to wyskakuja mi inne literki - przepraszam! :pa: ola
AurorA - 2008-01-21, 00:19

olenka napisał/a:
Wczesniej nie pisalam nic o tym oczku bo bylo mi wstyd pokazywac takie marne zdjecia.


Oczko całkiem ładne, a na pewno latem wygląda jeszcze o wiele lepiej. Myślę że wiele osób mogło by Ci pozazdrościć. Wykończenie naprawdę porządne , sama widzisz że nie widać nawet z czego to oczko zrobione.

olenka - 2008-01-21, 00:32

Trudno moze w to uwiezyc ale jest tam sporo roslinek (jakies palki, tataraki kaczence itp.) oraz lilie wodne i grazel.Na wiosne i w lecie zrobie kilka pozadnych zdjec -obiecuje nie bedzie to komurka :hehe: . :pa: ola
Pawlak - 2008-01-21, 09:55

bardzo ładne oczko :) małe jest piękne :good:


Ale duże więcej może :-D

wojtas - 2008-01-21, 10:51

Każde oczko jest piekne,ale duże nie każdy może mieć.Swietne zdjęcia pokazuja że i małe oczko może doskonale funkcjonować i cieszyć przez lata.
gebciu - 2008-01-22, 12:15

własnie takie male oczko zamierzam sobie zbudować,jak nazywa sie ten kamien na kaskade i w kolo oczka?i jakie sa wymiary twojego oczka? ile weszło tu kamienia 1 tona czy więcej? czy dno oczka też trzeba wyłożyc drobnym kamieniem? :brawo: pozdrawiam!
olenka - 2008-01-22, 12:37

gebciu napisał/a:
własnie takie male oczko zamierzam sobie zbudować,jak nazywa sie ten kamien na kaskade i w kolo oczka?i jakie sa wymiary twojego oczka? ile weszło tu kamienia 1 tona czy więcej? czy dno oczka też trzeba wyłożyc drobnym kamieniem? :brawo: pozdrawiam!


:yahoo: :yahoo:
Wymiary ???? Jak zmierze to dam znać. Kamienie polne całe i dużo łupanych oraz łupany piaskowiec . Jak będzie ładna pogoda to zrobie ( dobre )zdjęcie gdzie będzie widać co to za kamienie. Na dnie mam drobne kamyczki. Maje oczko jest trochę większe od tego ,które Ty planujesz !!!

olenka - 2008-01-22, 12:45

To jest moja forma na wspaniałym zdjęciu :hehe: :hehe: oraz mój piesek z poduszką .
Jest to rok 1996. :pa:

.

gebciu - 2008-01-22, 13:07

czy na troche wieksze oko takie jak twoje wystarczy pompa po 001 czy trzeba cos wiekszego?
olenka - 2008-01-22, 14:01

Mam dwie pompy po 001.Jedna obsługuje wodospad -(stoi na półce po przeciwnej stronie wodospadu żeby nie pobierać natlenionej wody ) ma już 10 lat i nadal chodzi.
Zmieniłam w niej filtr -tamten był troche za mały.Kupiłam troche wiekszą gąbke i jest super.Druga pompa leży na dnie i podaje wode do filtra (kupiłam gotowy zestaw -pompa po001 + filtr + złaczki ).W zestawie taniej i bez problemów.Pompa z filtrem pracuje cały czas a wodospad można regulować.Czasami wyłączam go na noc żeby sąsiedzi nie marudzili bo hałasuje w nocy. :-D

olenka - 2008-02-10, 12:14

Znalazłam !!!!!!

Znalazłam aż 2 zdjęcia !
Tak wyglądało moje oczko 2 lata temu przed remoncikiem.
Oto widok samej natury :hehe: :hehe: :hehe:





....tam naprawde jest oczko...

pozdrawiam ola

Mazur - 2008-02-10, 12:40

Lubię takie widoki zieleń w koło jak najmniej betonu
Pawlak - 2008-02-10, 13:58

piękne :good: na pierwszy rzut oka ,nie widać oczka :)
lubek - 2008-02-10, 15:16

ja jego nie widze, gdzie ono jest??
olenka - 2008-02-12, 00:04

Oczko znajduje się - 2 zdjęcie -prawy górny róg (widać jednego czerwonego karasia i jeden lisć lili ).Odrobinke zarosło :hehe:
lubek - 2008-02-12, 15:13

aaa teraz już widze. A miałaś tam dojście do wody??
olenka - 2008-02-12, 17:18

lubek napisał/a:
aaa teraz już widze. A miałaś tam dojście do wody??

...dojście do wody ... :hehe: ...a co to jest? :hehe:
Jak się przedarłam przez krzaczory to miałam dojście ! - dlatego teraz w nowej wersji oczka roślinek jest tak mało.Rosły jak dzikie ! Obdarowalam 3 oczka sąsiadów i jeszcze zostało dla mnie.Jak jest za mało - to żle ,a jak za dużo to tragedia (czasami nie można nad tym zapanować).
:pa: ola

lubek - 2008-02-12, 17:20

:brawo: Dobrze zgadłaś o co mi chodziło. Troche źle się wyraziłem :-( . Ake jeszcze raz :brawo:
judym - 2008-03-06, 19:15

Dopiero dzisiaj obejrzałem sobie twoje oczko.Przyznam się że,brak mi słów.Najprościej powiem że rewelacja :brawo:
olenka - 2008-03-07, 14:55

Dziękuje .

Byłam dzisiaj na działce zrobić przegląd sprzętu i przy okazji sypnęłam coś rybką (są już głodne ).
A najbardziej to ta ryba....





uruchomiłam na parę godzin wodospad trzeba wode troche natlenić

:pa: ola

Pawlak - 2008-03-07, 16:07

piękne rybki :good: :)
DAwid - 2008-03-07, 17:48

Co ja bym dał zeby juz tez sobie rybki po karmic :P
Miałem w sobote czyścic oczko ale jeszcze sie wstrzymam chyba :P
Rybki fakt bardzo ładne :)

judym - 2008-03-07, 20:27

Oglądając twoje oczko można się nabawic kompleksów. Moje ryby jeszcze nic nie ruszają pokarmu.
monkeymonk - 2008-03-07, 22:23

mi sie bardzo podobaja fotki od strony technicznej - strasznie naturalne, odnosi sie wrazenie, ze ryby sa w ruchu. bardzo ciekawy kolor wody wychodzi na Twoich zdjeciach. U mnie zawsze woda jest ciemna na fotach (i tez jest OK). ogolnie super, i tak dalej
olenka - 2008-03-07, 22:45

kolor wody - słoneczko świeciło i chyba dlatego wyszły takie jasne.
dachasia - 2008-03-07, 22:59

Olu oczko super. Też chciałabym mieć takie duże, ale nie mam szans. Mam pytanie. Na ostatnim zdjęciu ta roślina to juka?
olenka - 2008-03-07, 23:12

Tak to jest juka posadzona w maju 07.Jak ją sadziłam była mała i marna , widocznie pasuje jej to miejsce bo zaczęła się rozrastać.
dachasia - 2008-03-07, 23:13

Olu, a nie pamietasz jaki to rodzaj juki. Ma bardzo ładne liscie. Ja mam jukę,ale zielona całą.
judym - 2008-03-07, 23:14

Super rybki.Widzę że ładnie już jedzą.Czyżby w Gdańsku już tak było ciepło?.Moje Koi to ledwo się ruszają jeszcze.
monkeymonk - 2008-03-07, 23:22

u mnie tez ryby sa niemrawe wiec nie ma powodow do niepokoju. moze tam jest cieplej
olenka - 2008-03-07, 23:26

Nie wiem co to za juka - ładne miała listki - to ją kupiłam.

Dzisiaj było około 5-7 *C ,nie było za ciepło -wiało.Jak sypnęłam im jedzenie to dostały takiego przyspieszenia, że złapałam za aparat i pstryk !

AurorA - 2008-03-08, 00:52

Cytat:
Olu, a nie pamietasz jaki to rodzaj juki. Ma bardzo ładne liscie. Ja mam jukę,ale zielona całą.

niedawno pojawiła się odmiana juki o nazwie silver jest bardziej srebrna, ale zwykła tez powinna mieć sino niebieski kolor - jeśli zielenieje to może to być wina zbyt małej ilości słońca (powinno go być max), lub mało przepuszczalnego podłoża.

judym - 2008-03-08, 02:00

AurorA.Nie ma zwykłej juki.Gatunków tej rośliny,rodzaj (Yucca L,Hesperoyucca Baker)-rodzina agawowate,jest ponad 50.Sam w domu mam dwa gatunki,a w ogrodzie trzy.
asa - 2008-03-08, 02:05

Co Ty im dajesz że twoje rybki tak pięknie jedzą. Moje pływają jakieś niemrawe i ani myślą podpłynąc do jedzenia..
judym - 2008-03-08, 02:32

Zapomniałem napisac że odmiana juki OLENKI to jest "Variegata".Ma białe lub żółte paski.
olenka - 2008-03-08, 08:57

asa napisał/a:
Co Ty im dajesz że twoje rybki tak pięknie jedzą

O tej porze roku daje im -"pokarm lekkostrawny na zimne pory roku "
tzn. "Tetra Pond Wheatgerm Sticks " ale są również innych firm (chodzi tylko o to żeby był to pokarm jesienno-wiosenny).
:pa: ola

AurorA - 2008-03-08, 11:48

asa napisał/a:
Co Ty im dajesz że twoje rybki tak pięknie jedzą.


jak rybki są przyzwyczajone do karmienia to będą jadły wszytko co może im nie wyjść na zdrowie, więc o tej porze roku to podajemy tylko pokarmy o których pisze Ola.

Pawlak - 2008-03-08, 13:49

ja karmie płatkami ,takimi jak ryby akwariowe :)
fanaberia2345 - 2008-03-08, 20:40

Piekne oczko, a ile musiało pochłonąć nakładów,ale za to ile daje radiości...
olenka - 2008-03-10, 23:29

Chciałam Wam przedstawić nowe zwierzątka w moim oczku - zalęgł mi się drób. Walcze z nimi już 2 tygodnie i jak narazie żadnych efektów nie ma.Jak je wyganiam to robią kilka kółek po okolicy i znowu są ! Jedyną zmianą jest to ,że na mój widok robią głośne kwa kwa kwa kwa kwa kwa kwa kwa kwa kwa ...................

na tym zdjęciu też są ..



:pa: ola

judym - 2008-03-10, 23:41

Będziesz musiała poszukac gniazdo i zniszczyc je,oczywiście jak nie chcesz miec całego stadka malutkich kaczuszek.Zrób to lepiej teraz jak nie ma jeszcze w gniezdzie jaj.Po zniszczeniu gniazda powinny odleciec.
Mietek2141 - 2008-03-11, 08:37

Wiesz mając takie duże i piękne oczko to wcale się nie dziwię że znaleźli się chętni na jego zasiedlenie ;)
Z tym gniazdem to dobry pomysł :good:

JAREK G - 2008-03-11, 15:46

Olenka Twoje oczko jest przepiękne a z tymi kaczkami jaszcze ładniejsze :P
judym - 2008-03-11, 21:57

Widac że twoje oczko nie tylko nam się podoba,ale i też kaczką.Można byc z tego zadowolonym,tylko że kaczki mogą zjadac rybki w oczku.
Ps.W mojej okolicy oczko spodobało się Bocianowi.Zanim właściciele zorientowali się została im połowa ryb.

olenka - 2008-03-12, 13:38

Kaczuszki są śliczne i bardzo sympatyczne ale nie u mnie w oczku.Bałaganią ,brudzą ,płoszą ryby - a ja pracuje bardzo intensywnie nad oswajaniem ryb -chce je karmić z ręki (zeszłoroczne maluch już z ręki jedzą ).
Musze postawić jakiegoś stracha na wróble -czym szybciej tym lepiej dla nich i dla mnie.
:pa: ola
PS. a bociana przerabiałam w 2005 i 2006. (ale już mam spokój chyba się obraził ).

judym - 2008-03-12, 18:35

Proponuje zaprosic strzelców wyborowych z postu na tym forum.Postawisz :piwko: a o pieczyste to już koledzy się postarają.
melek - 2008-03-12, 18:40

judym napisał/a:
Postawisz :piwko:

Wolałbym dostać karaśka :D

olenka - 2008-03-13, 13:08

Bardzo dziękuje Strzelcą ale nie lubie dziczyzny ptasiej , :piwko: będzie za straszenie całodobowe .Chętnie oddam kaczuszki i jeszcze coś dorzuce np.100 małych karasi :hehe: :hehe: :P
samuraj - 2008-03-13, 19:16

olenka napisał/a:
będzie za straszenie całodobowe


Mamy na forum specjalistów od straszenia :P :hehe:

olenka - 2008-03-14, 19:57

Wstrętne kaczuchy !!!!! Wyżerają rybą jedzenie -przy karmieniu.
samuraj napisał/a:
Mamy na forum specjalistów od straszenia

Poprosze o kilku takich specjalistów !

samuraj - 2008-03-14, 20:17

olenka napisał/a:
Poprosze o kilku takich specjalistów !


zapraszamy do shoutboxa w okolicy 24.00 :-D są specjaliści także od pastowania , ostatno nawet ktoś nieśmiało i niemrawie płoszył kaczora ;) :)

AurorA - 2008-03-14, 22:54

Darek przecież wczoraj obiecywałeś że idziesz straszyć kaczki - coś słabo się spisałeś ;)
samuraj - 2008-03-15, 17:52

AurorA napisał/a:
Darek przecież wczoraj obiecywałeś że idziesz straszyć kaczki - coś słabo się spisałeś ;)


Jeśli masz na myśli kaczki w oczku Oli to na razie tylko telepatycznie ;)

iwo-1 - 2008-03-15, 23:03

Oczko marzenie :yahoo:
To wzasadzie nie oczko to staw,zresztą piękny :-D

Pozdrawiam iwo

olenka - 2008-03-19, 10:30

Dzisiaj godzina 10.15 -piękny wiosenny poranek....



..a śnieżek pada i pada...

samuraj - 2008-03-19, 10:39

piszecie o tym śniegu , więc myślałem że chodzi o jakieś tam przypruszenie a tu czysta masakra :-o --- zapraszam do Opola tu jest wiosna :-D
Adalbert - 2008-03-19, 17:03

widziałem dziś krzaki kwitnącej forsycji w okolicach Zgorzelca. Wyglądały tak jakby ktoś kulę śniegu obsikał :hehe: . Szkoda, że nie miałem aparatu.
judym - 2008-03-19, 17:36

Fajna zima tej wiosny w Gdańsku.U mnie zimno jest,ale śniegu nie ma.
olenka - 2008-03-19, 18:36

Adalbert napisał/a:
widziałem dziś krzaki kwitnącej forsycji w okolicach Zgorzelca. Wyglądały tak jakby ktoś kulę śniegu obsikał . Szkoda, że nie miałem aparatu.

...wg. życzenia..

-tak wygladają u mnie.


biedne te kwiatki, same nie wiedzą kiedy i w jakiej kolejności kwitnąć.

:pa: ola

melek - 2008-03-19, 19:18

Woda w oczku w miarę czysta :good:
judym - 2008-03-19, 19:37

Po zdjęciach widac jakby życie w oczku zamarło.A gdzie kaczki?
olenka - 2008-03-19, 20:04

Melek napisał/a:
Woda w oczku w miarę czysta

-chciałabym ,żeby taka była.Jest paskudna i zielona a filtra i lampy nie moge uruchomić.
A co do kaczuszek to je przegoniłam na chwile-ja ich nie chce i staram się zniechęcić do osiedlenia i założenia rodzinki w moim oczku.

judym - 2008-03-19, 21:49

Dlaczego nie możesz uruchomic UV i filtra.Jeżeli to o mróz chodzi,to bym się nie martwił.Ruch wody spowoduje że nic nie zamarznie.Ubiegłej zimy cały czas chodził u mnie filtr,okryłem go tylko 4cm płytą styropianu.
olenka - 2008-03-19, 22:17

Nie boje się mrozu - mam inny problem. Ktoś bardzo "inteligentny"siadł mi na lampie UV i uszkodził ( połamał ).A ja wykazałam się super refleksem i dopiero niedawno zamówiłam części i nie wiem kiedy je dostane.W filtrze ostały się dwa otwory po lampie a zaślepki gdzieś poszły sobie więc i filtr też nie działa . :evil: :((
Uruchomiłam tylko wodospad ale z powodu powrotu zimy musiałam go wyłączyć .
A woda zaczyna być coraz " ładniejsza " ,ryby są tak głodne ,że jak bym weszła do wody to by mnie zżarły a na dodatek cały czas jeszcze kaczki srają :oops: do wody - więc jest fajnie !

monkeymonk - 2008-03-19, 22:20

z lampa i tak lepiej poczekac. szkoda, ze nie mozesz uruchomic samego filtra. moze mozna cos wykombinowac?>
judym - 2008-03-19, 22:30

Z karmieniem ryb to bym się wstrzymał,jest za zimno i mogą nie trawic pokarmu.Z uszkodzeniem sprzętu do filtrowania,to współczuje.Co do kaszek,to sama widzisz jak to tu jest,koledzy chcieli odstraszac a teraz :dupa: wycofali się.Głowa do góry,jutro będzie lepiej. 8)
olenka - 2008-03-19, 22:35

Żadne prowizorki nie przejdą , jest za duże ryzyko jakiejś awarii a przy wydajności pompy 30 tyś. l / h szybko pozbyłabym się wody z całego oczka (oczko mam na działce i nie jestem tam codziennie ).Pozostaje mi tylko czekanie....
A co do drobiu -to moge spakować w kartonik i przesłać chętnym :P :yahoo:

monkeymonk - 2008-03-19, 22:58

nie chodzi mi o prowizorke a o dobr rozwiazanie na przyszlosc. uwazam, ze filtr nalezy uruchomic na kilka tygodni przed lampa uv. dopiero jak filtr dojrzeje mozna myslec o lampie uv - takie jest moje osobiste zdanie :)
olenka - 2008-03-19, 23:13

W filtrze mam 2 urządzenia na prąd i ich działanie jest niezależne -lampe włączam tylko wtedy kiedy chce (lampa jest zamontowana i przepływa przez nią tylko woda )a obecnie tak jak już pisałam,nie moge uruchomić filtra bo zaślepki w miejsce lampy gdzieś zgubiłam a inne nie pasują .A co do dojrzewania filtra to staram się trochę przyspieszyć dodając gotowe bakterie w proszku.
monkeymonk - 2008-03-19, 23:22

olenka napisał/a:
W filtrze mam 2 urządzenia na prąd i ich działanie jest niezależne

zaintrygowalas mnie :) jakie to urzadzenia? lampa uv jest na zewnatrz filtra czy w srodku?

olenka - 2008-03-20, 10:16

W moim filtrze jest takie urzadzenie do zbierania bardzo drobnych zanieczyszczeń.
Woda wpada przez płaską dysze na baaaaaardzo gęste sito nawinięte na pas transmisyjny.Na końcu pasa jest guma ,która zbiera brudy a one spadają do umieszczonego poniżej pojemnika. Uruchamia się to, co kilka minut.Dopiero wtedy woda leci na gąbki itd.Napędza to mały silniczek oddzielnie podłączony a lampa jest przymocowana z boku filtra i też oddzielnie podłączona. Jeszcze jedno - pompa od tego filtra ma dwa silniki a na jednym z nich jest skimer -reweklacyjnie zbiera brudy z powierzchni.

monkeymonk - 2008-03-20, 10:39

wow:) co to za firma?
mysle o skimerze hagena na ten sezon ale boje sie o folie, w ktorej producent kaze wyciac otwor na wlot do skimera

olenka - 2008-03-20, 11:12

oaza -biotec 36 screenmatic.
Nie zrobiłabym żadnego otworu w foli -po nocach by mi się sniło, że cała woda wyleciała.Mój skimer to prosty i niezawodny kawałek rury -oaza AquaSkim 40 obciążony kilkoma kamieniami.Proste czyszczenie -biore patyk zachaczam o koszyczek z brudami i wyrzucam .(oczywiscie śmieci nie koszyczek.).Sam dopasowuje się do poziomu wodu-bo ten koszyczek jest w ruchomym pływaku.Trzeba tylko sprawdzić wydajność pompy musi mieścić się między 4000 - 16000 l/h.
Zrobiłabym zdjęcie (z katalogu ) ale nie wiem czy moge to tu umieścić ?

JAREK G - 2008-03-20, 20:16

Fajny taki filtr :) to już wyższa kosmiczna technologi nie to co zwykła beczka :P A co do skimera to u mnie jest on zbędny oczko jest na tyle nieduże że nawet jak coś pływa po wierzchu to od czasu do czasu bez problemu zbieram to podbierakiem , ale u Oli to co innego :P
monkeymonk - 2008-03-20, 20:18

olenka napisał/a:
Zrobiłabym zdjęcie (z katalogu ) ale nie wiem czy moge to tu umieścić ?

admini bywaja wrazliwi ale to galeria Twojego oczka wiec chyba tak. pozdr.

judym - 2008-03-20, 20:34

Witaj OLENKA.Oglądając twoją skrzynke na prąd do oczka,wyobrażam sobie jaki masz sprzęt obsługujący oczko.
AurorA - 2008-03-20, 21:35

monkeymonk napisał/a:
olenka napisał/a:
Zrobiłabym zdjęcie (z katalogu ) ale nie wiem czy moge to tu umieścić ?

admini bywają wrażliwi ale to galeria Twojego oczka wiec chyba tak. pozdr.


Olu, jeśli to twoje zdjęcie to nie ma problemu, chodzi o to by szanować prawa autorskie i nie dawać cudzych zdjęć z innych stron www.
Mówię tu o zdjęciach prywatnych bo każda firma będzie zadowolona że ja sie darmowo reklamuje ;)

olenka - 2008-03-20, 22:27

Chciałam zrobić zdjęcie zdjęciu w katalogu ze sprzętem oczkowym.
A jeżeli chodzi o zdjęcia z innych stron www to nawet jeżeli bym bardzo chciała, nic by z tego nie wyszło - po prostu nie umie tego robić :hehe:
Znalazłam inne wyjscie...

monkeymonk napisał/a:
mysle o skimerze hagena na ten sezon ale boje sie o folie, w ktorej producent kaze wyciac otwor na wlot do skimera

-najprostrze rzeczy są najlepsze.Ten skimer sprawdził się u mnie (zdazyło się ,że nawet ryby wessał -nic im nie było ).trzeba powiększyć zdjęcie-lepiej widać
.

olenka - 2008-04-03, 23:16

Dzisiejsza kolacja (zdjecia robione telefonem ) Moje kochane rybki wrąbały już dwa opakowania zimowego jedzenia ,zaczynam im już dawać normalny .



judym - 2008-04-04, 00:26

ładne stadko dorosłych ryb,a i maluchów widzę że sporo się dochowałaś :yahoo: .Niezłe głodomory z twoich rybek ;) Moje to od dzisiaj zaczęły podpływac i skubac pokarm,ale do normalnego jedzenia jeszcze im daleko.
Pawlak - 2008-04-04, 08:16

Piękne rybki :good: Jedzą aż i sie uszy trzęsą :-D (ciekawe jakie :hehe:
killer1558 - 2008-04-04, 10:22

piękne masz te rybiska :) :good:
iwosek - 2008-04-04, 21:35

Piekne :? fakt, ale ile ich tam jest :D :D :D
melek - 2008-04-04, 22:49

Na drugiej fotce doliczyłem się 74 ryb :P
dachasia - 2008-04-04, 23:00

Oleńko rybki super i tak dużo. U mnie tylko 6 szt i po zimie zrobiły się strasznie płochliwe i nie szczególnie chcą jeść. Wrzucam im dżdżownice, ochotka, jakieś małe robaki. Ale nie widzę aby szczególnie jadły. Woda ciągle zimna 7 stopni.
olenka - 2008-04-05, 21:31

dachasia napisał/a:
po zimie zrobiły się strasznie płochliwe i nie szczególnie chcą jeść

Ja też się bałam, że po zimie będą się bały ale okazało się ,że wszystko jest po staremu -przychodzą wszystkie na "zawołanie "!!!! i maluszki grzecznie jedzą z ręki.




Ernest - 2008-04-05, 22:54

Tak jak u mnie ,cała banda :hehe:
melek - 2008-04-05, 22:58

Marzy mi się karmienie moich ryb w taki sposób ;)
asa - 2008-04-05, 23:08

Olenka a masz może jakiś sposób żeby nauczyc rybki jesc z ręki?
JAREK G - 2008-04-05, 23:12

A ja swoje oduczyłem bo były tak oswojone że obojętnie kto podszedł nie wyłączając kota :evil: to podpływały i można je było głaskać :P
olenka - 2008-04-05, 23:14

Melek napisał/a:
Marzy mi się karmienie moich ryb w taki sposób

Troche cierpliwości ,konsekwencji i spokoju a bedą nie tylko jadły ale i przychodziły na zawołanie (zajęło mi to około 2 tygodni ).
A to jest banda maluchów (lepiej widać jak się powiększy zdjęcie ) czekająca na podwieczorek.

Ernest - 2008-04-05, 23:18

Nie uczcie ryb takich rzeczy,jest to nie dobre dla nich.Czym ryby są dłużej w naszych oczkach same nabierają pewnych nawyków.U mnie koty ryb nie wybierają więc sie nie martwię :P
olenka - 2008-04-05, 23:25

Ernest napisał/a:
.U mnie koty ryb nie wybierają więc sie nie martwię

U mnie kotów - brak.

asa - 2008-04-05, 23:35

To ja już odpadam mam swoje 2 koty i jeszcze kilka sąsiadów :-D
AurorA - 2008-04-06, 00:37

Moje rybki tez jedzą z ręki, przez zimę nie zapomniały.
olenka - 2008-05-29, 23:03

...nareszcie ciepło !




castleman - 2008-05-30, 10:30

Moje ryby są jakieś płochliwe
Jak karmię są nieufne.
Przypuszczam, że to wina kotów,
które mają swoją ścieżkę obok oczka :evil:

monkeymonk - 2008-05-30, 10:39

u mnie w jednym oczku pozjadalyby sie wzajemnie za garsc pokarmu.
za to te z drugiego oczka strasznie sie boja. najchetniej siedza caly dzien w strumieniu

olenka - 2008-05-30, 13:32

monkeymonk napisał/a:
u mnie w jednym oczku pozjadalyby sie wzajemnie za garsc pokarmu
+ obgryzły do kosci rękę karmiącego !!! Ja mam z tym jedzeniem duży problem . W zeszłym roku zjadły 3-4 wiaderka 10L tetry (przez cały sezon ), a dzisiaj mamy koniec maja a po trzech wiaderkach zostało wspomnienie !!!!!Jak tak dalej pójdzie to ryby puszczą mnie z torbami .A czym Wy swoje karmicie ???


monkeymonk - 2008-05-30, 15:33

glonami, kijankami, narybkiem - co sobie znajda to wciagna :)
nie karmie w tym roku prawie wcale - mam problemy z plesniawka u ryb i nie chce karmic w trakcie terapii. sporadycznie rzuce garsc tropicala ze spirulina.

Gosia@ - 2008-05-30, 16:16

monkeymonk napisał/a:
u mnie w jednym oczku pozjadalyby sie wzajemnie za garsc pokarmu.
za to te z drugiego oczka strasznie sie boja. najchetniej siedza caly dzien w strumieniu

Nie chce krakac, ale tak objawia sie wiremia wiosenna. Nie maja zadnych innych objawów?Krwawych wybroczyn, wrzodów?

monkeymonk - 2008-05-30, 22:33

nie, uciekaja jak mnie widza. w nocy, przy zapalonych lampkach, grasuja az milo, dzisiaj zaobserowawalem druga ture tarla karasi off topic
gmark - 2008-08-10, 16:14

nie można tego nie skomentować. Olu super boskie oko a raczej stawik, przypomina mi styl japoński czy coś takiego. Głazy są strzałem w dziesiątkę i ogólnie wszystko jest dopracowane. Trochę nie dowierzam że samemu takie "dzieło sztuki" można stworzyć. Pozdrawiam. Ja właśnie planuję zrobić sobie oczko i szukam inspiracji ;) Kamienie to jedna z nich.
olenka - 2008-08-30, 01:00

Witam po małej przerwie.
Kilka fotek z dzisiejszego dnia...







Marcin Szymon14 - 2008-08-30, 01:11

Świetne. na paru fotkach jest widoczny oryginalny morski odcień wody - naprawdę taki jest?
olenka - 2008-09-01, 23:04

Marcin Szymon14 napisał/a:
morski odcień wody

...może troszeczke jest taki, ale zieleni mu też nie brakuje .
Na szczeście rybką i mi to nie przeszkadza .

olenka - 2008-09-28, 20:19

cd. moich wygłodniałych rybeczek...


a ta chciała pozbawić mnie palca

Zastanawiam się czy te wszystkie maluchy to szubukiny ?Miałam kiedyś jednego dorosłego ale na wiosne zjadła go czapla.Czyżby zostawił tyle potomstwa po sobie ?


a to coś dziwnie się zachowywało

AurorA - 2008-09-28, 21:40

olenka napisał/a:
Zastanawiam się czy te wszystkie maluchy to szubukiny ?


tylko te łaciate, widzę też wybarwiające się już czerwone
te szare będą całe czerwone lub takie zostaną - to nie są szubunkiny

olenka - 2008-09-28, 21:58

AurorA napisał/a:
tylko te łaciate
-chodziło mi właśnie o nie.Jestem po prostu zdziwiona ich różnorodnym ubarwieniem i ilością, i dlatego miałam wątpliwości czy to schubukiny .
AurorA - 2008-09-28, 22:00

te z białym tak
te czarno czerwone całe sczerwienieją

castleman - 2008-09-29, 17:37

:good: piękne rybeczki i czyściutka woda superr :brawo:
olenka - 2008-09-29, 23:16

castleman napisał/a:
czyściutka woda superr
- czyściutka będzie do momentu gdy z 20 drzew listeczki nie wpadną do niej (skimer wszystkiego nie zbierze) a co do siatki to chyba nic z tego nie wyjdzie (nie da rady rozciągnąć siatki na powierzchni ponad 200m2 ).

A teraz z innej beczki -przy tych powojnikach człowiek czuje się jak w środku lata
(zdjecia robiłam chyba w sobote )


AurorA - 2008-09-29, 23:36

olenka napisał/a:
nie da rady rozciągnąć siatki na powierzchni ponad 200m2 ).


to może spróbuj rozciągnąć ją na drzewach. Jak dobrze widzę to są to akacje i wierzby - listki malutkie i trudne do wyłapania.

olenka - 2008-09-29, 23:56

Masz racje -8 akacji i 30 letnia płacząca wierzba jest to koszmar !!! :x :(( a do tego około 10 wiśni itd. Myślałam , o odkrzeniu oczka przed zimą .Jest tylko problem - kto wejdzie do tej cieplutkiej wody ? (może znajdzie się chętny :hehe: )
A co do siatki to jest to spore wyzwanie budowlane dla mnie.Musze się z tym przespać .

JAREK G - 2008-09-30, 00:30

olenka napisał/a:
.Jest tylko problem - kto wejdzie do tej cieplutkiej wody ? (może znajdzie się chętny :hehe: )
Był na forum jeden chętny oczkonurek :P , tylko teraz już nie pamiętam kto , ale jak poszukasz to znajdziesz a może się nawet sam zgłosi ;)
killer1558 - 2008-09-30, 14:19

kurde dawno mnie nie było na forum ale chyba ten płetwonurek to Artur z Brwinowa o ile pamiętam :)
olenka - 2008-10-26, 15:55

cd. ...chętny płetwonurek się nie znalazł ,ale ja sobie sprawiłam piękne spodnie wędkarskie i na wiosne będzie wielkie odkurzanie ! A na razie liscie zostawiam skimerowi niech pokaże co potrafi .
olenka - 2008-10-26, 16:07

Jesienny wieczorny spacer po ogrodzie.





olenka - 2008-10-26, 22:15

ciężko było- ale wyszła !

melek - 2008-10-26, 22:28

Pięknie to wygląda :brawo: :brawo: :brawo:
olenka - 2009-02-21, 20:49




-jakby ktoś się pytał to u nas nad morzem też jest troszeczke śniegu

szopen - 2009-02-21, 23:36

Wielki ten Twój staw i ładny na dodatek. Chciałbym mieć choć jeden taki wielki kamień. Chyba lodowiec przeszedł przez Twój ogród. P.S. Pomorskie, a tak dokładniej??.

Pozdrawiam Antoni !!

leszek50-57 - 2009-02-22, 15:44

Dużo pracy było włożone w tak ładnie zrobiony staw i ta kaskada
naprawdę duże brawa. :brawo: :brawo: :brawo:

poz.Leszek
-----------------

Mariusz - 2009-02-22, 16:04

Piękny ogród,powierzchni i piękna oczka zazdraszczam,zoskoczyło mnie przebarwianie się Hedery czego u siebie nigdy nie obserwowałem(nawet teraz w zimie jest ciemno-zielona).
olenka - 2009-03-02, 14:16

szopen napisał/a:
P.S. Pomorskie, a tak dokładniej??.
Gdańsk :pa:
olenka - 2010-04-10, 01:31

przyspieszam wiosne fotkami z zeszłego roku







AurorA - 2010-04-10, 01:45

To może uzupełnisz zaległości jakimiś letnimi zdjęciami?
Piękne to każdy chętnie poogląda :) .

Vanka - 2010-04-10, 06:21

Fajne te Twoje stawidło :)
diona-15 - 2010-04-11, 22:05

Efekt jest porażający naprawdę profesjonalna robota:)
Pewnie sporo czasu i pracy w te oczko włożyłaś ..
Ale dla takich efektów każdy przyzna że warto się napracować:)

bogdan12121966 - 2010-04-13, 21:57

:brawo: Pewny Profesjonalizm
mol79 - 2010-04-13, 22:03

Tez poklaskam :brawo:
oczko bajka

olenka - 2010-04-19, 20:27

cd.

a to moje gniazdko.


a tak wygląda mamusia karpia koi ze swoimi kawalerami (tarło moich koi 2009)

kawałek ogrodu.

-moje psiaki

[ Dodano: 2010-04-20, 00:17 ]
2 cd.


-to jest moja nowa rybka


Stasiek - 2010-04-21, 12:03
Temat postu: Oczko wodne.
Pięknie i cudownie wręcz.Tylko ten pies w wodzie nie pasuje.Mam nadzieję,że ryby mu
nie smakują!!!

ewa535 - 2010-04-21, 12:20

Ola dawno już wypatrzyłam Twoja galerię - piękny ten Twój staw a kaskada bomba :brawo:
Wszystko mi się u Ciebie podoba ! :)
Rozumiem,ze chcesz być troszkę anonimowo mówiąc "pomorskie" więc uszanuję i tylko zapytam ( bo mnie ciekawość zżera) daleko Ty jesteś od Słupska?

olenka - 2010-04-21, 22:31
Temat postu: Re: Oczko wodne.
Stasiek napisał/a:
.Tylko ten pies w wodzie nie pasuje.Mam nadzieję,że ryby mu
nie smakują!!!
-jest odwrotnie rybą smakują psy - nie boją się ich.Wpływają im przy piciu prawie do mordy !

[ Dodano: 2010-04-21, 22:39 ]
ewa535 napisał/a:
daleko Ty jesteś od Słupska?
- Trójmiasto .

a co do oczka to dziękuje za miłe słowa .Oj jest tam jeszcze bardzo dużo do zrobienia a do tego roślinki marnie rosną .

Nastepne zdjęcie kawałeczka ogrodu -

AurorA - 2010-04-22, 01:17

olenka napisał/a:
Oj jest tam jeszcze bardzo dużo do zrobienia a do tego roślinki marnie rosną .


Może to kwestia filtracji albo chemii anty-glonowej. Woda kryształ i nawet nitkowatych nie widać wiec tu bym upatrywał przyczyny. Np zeolith jak jest w filtrze to może wyłapywać zbyt gruntownie potas i związki azotowe potrzebne roślinom. Na zdjęciu u widocznej lilii wodnej liście są żółte co świadczy o chlorozie. Spróbuj nawożenia konkretnych roślin koreczkami osmocte w podłożu.

ale i tak wszytko wygląda super :good:

olenka - 2010-04-22, 22:31

AurorA napisał/a:
Może to kwestia filtracji albo chemii anty-glonowej.
-chemii nie daje ,a problem z filtracją wody jest prawdopodobnie głównym powodem kłopotów z roślinnością .Zastanawiam się co lepsze - tony glonów czy marne roślinki -a efekt moich działań jest i tak wielką niewiadomą . Coś musze w tym roku pokombinować . A co do zdjęcia (przed ostatniego i przed przed ostatniego )to była połowa pażdziernika i lilie już żółkły a głębokość na jakiej stoi ta donica to -1.70 m - więc życia łatwego to ona nie ma.
violettaxx - 2010-04-25, 01:46

Piękny stawik !!! :brawo: Czytając posty nie znalazłam rozmiarów twojego stawiku ile ma wody ?
Olu wcześniej czytałam że lubisz karmić z ręki ryby czy nie zastanawiałaś sie nad zakupem Koi japońskich /bardzo łatwo się oswajają/ można je dotykać głaskać nawet wyciągnąć z wody ręką :) :yahoo:

mateusz1990 - 2010-04-25, 11:16

duże masz te koi że się trą
olenka - 2010-04-25, 18:45

violettaxx napisał/a:
Czytając posty nie znalazłam rozmiarów twojego stawiku ile ma wody ?
-Stawik ma około 200 m3 .
Oglądałam Twoje rybki - są śśśśśśliczne (złota ,czarno-biała i 3kolorowa są rewelacyjne ).Nad kupnem japońców zastanawiam się już 2 lata , ale mam problem z czaplą . W zeszłym roku zjadła mi około 80 ryb ! i chyba bym nie przeżyła jakby zjadła mi japońca .
Zauwarzyłam u Ciebie pastucha wokół stawu !? --może u mnie na czaple by pomógł ??
Naoglądałam się u Ciebie i postanowiłam kupić koi jap. -tylko gdzie takie ładne kupić ?
mateusz1990 napisał/a:
duże masz te koi że się trą
chyba będą miały około 35-40 cm ? -największe .
violettaxx - 2010-04-25, 22:11

Piękny i duży :brawo:
Olu mi w zeszłym roku czapla zjadła 4 sztuki przez dwa dni /raz ją nakryłam 3:45rano/ :(( po założeniu pastucha do tej pory ,,odpukać,, nic nie zginęło !!! /drugim razem widziałam jak kota sąsiadów popieściło/. Jeśli chodzi o japońce to bardzo polecam Koimark
Jeśli będziesz chciała więcej danych na temat napisz na priva /bo tu chyba nie można zamieszczać linków/ :idea:

AurorA - 2010-04-25, 22:51

olenka napisał/a:
a głębokość na jakiej stoi ta donica to -1.70 m - więc życia łatwego to ona nie ma.


Jakaż to odmiana daje rade na takiej głębokości? Czy wydała kiedyś kwiat?

ILUSION - 2010-04-25, 23:52

polecam u KOImark :pa:
olenka - 2010-04-26, 22:59

AurorA napisał/a:
Jakaż to odmiana daje rade na takiej głębokości? Czy wydała kiedyś kwiat?

-nie mam pojęcia co to jest za gatunek dostałam ją od koleżanki kilka lat temu . Mam tylko zdjęcie tej lili z 2008 roku i to jeszcze nie za dobre bo nie jest cała widoczna .
..a oto ona

AurorA - 2010-04-27, 21:14

Za wiele nie widać , ale to raczej Marliacea Rosea - one dają radę na takich głębinach jak są rozrośnięte.
hns - 2010-07-23, 12:57

Gratuluje tej megainwestycji!

Zawsze uważałem ze moje oczko powinno być trochę większe - ale tego na pewno nigdy nie pobije!
(no chyba ze wykopie kiedyś wielka dziurę na podmokłej lace 300 metrów od domu przy strumyku)

Czy mogłabyś coś więcej napisać o Technice wykorzystywanej w Twoim "Oku".
Jakich używasz pomp, napowietrzaczy... - znalazłem tylko iż pompa do kaskady ma 30m³/h.
Czy mogłabyś podać producenta i typ lub przynajmniej rodzaj?

Pozdrawiam!

AurorA - 2010-07-23, 14:43

hns, poczytaj dokładnie. Pompy Oase.
hns - 2010-07-23, 15:35

Wybacz!

(Prawie godzinę leciałem przez te naście stron i zaczepiłem tylko o 30 m³/h)

Pewnie Promax lub Profimax.

Pytanie o pompę było tylko po to abym mógł sobie wyobrazić jak wygląda taki przepływ.
Z wysokości kaskady wnioskuje iż płynie chyba coś kolo 15-20 m³/h

Ja widzę ze to oczko kosztowało prawie tyle co tani domek jednorodzinny.
Choć dla mnie jest już całość ciut za wielka (trochę przytłacza), to jednak podziwiam za włożoną prace i zamiłowanie!

Polsce potrzeba jest ludzi którzy maja cele i dają coś z siebie, a nie siedzą na kanapie przed telewizorem
(jak ja ostatni tydzień przed komputerem ;-) )

Pozdrawiam!

hns - 2010-07-23, 16:13

Oczywiście przyznaje bez bicia!
Zazdroszczę! i to nie tylko wielkiego oczka ale przede wszystkim zamiłowania.
Ta wykoszona trawka! i każdy szczegół!
Najbardziej podoba mi się zdjęcie z góry na mały ogródek z tym "niewidocznym" oczkiem, ta zieleń jest powalająca!

violettaxx - 2011-04-04, 23:07

olenka Jak tam twoje nowe KOI zniosły zimę ?
Zac - 2012-05-07, 19:03

witam
ile kosztowało cie to oczko? 8)

kwazimodo - 2012-06-16, 13:06

bardzo ładne oczko
Gosik - 2013-01-24, 13:55

Dopiero zobaczyłam tę galerię :? Robi niesamowite wrażenie. Sporo osób narzeka na ten mur wokół oczka, a mnie się podoba, robi klimat. Inwestycja imponująca :brawo:
JAREK G - 2013-01-25, 00:58

Szkoda tylko że olenka, dawno nie zaglądała :?
Gosik - 2013-06-06, 19:24

Myślę że ma ogrom pracy przy tak wielkim i naprawdę zadbanym terenie, a może zapomniała w tym wszystkim o naszym forum :((
ropi - 2013-08-16, 23:06

GRATULACJE!!! Moje 72m3 myślałem ,że jest duże.Chylę czoła .
Raafix - 2016-03-05, 14:01

Wszystko ekstra oko ryby, ale mi najbardziej podoba sie wodospad naprawdę imponujący.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group