Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Roślinki na brzeg

neo1717 - 2007-11-30, 17:21
Temat postu: Roślinki na brzeg
Witam Szanownych forumowiczów. Mam do was pytanie. A mianowicie:
Jakie rośliny morzna posadzi w rzwiże na brzegu oczka aby zarosły cały brzeg i rzeby zwisały do wody. Zalezy mi na zamaskowaniu kawałku foli na brzegu, poniewaz jest ruznica poziomu brzegów i jeden brzeg wystaje ok 25cm nad wodę a drógi jest równy z lustrem wody. Chciałbym na wiosnę coś z tym zrobic. Proszę o pomoc.

melek - 2007-11-30, 17:23

Możesz dać bluszcz ,który będzie sie wijać do oczka, pałki wodne, bobrki też ładnie kryją.
Hubert - 2007-11-30, 18:14

Doskonała do tego celu jest tojeść rozesłana. Odpowiednio przycinana niezapominajka Variegata też jest dobra.
JAREK G - 2007-11-30, 18:24

A może jak masz zapas folii to udałoby Ci się wypoziomować brzegi :P to by było najlepsze rozwiązanie :)
neo1717 - 2007-11-30, 18:56

Myslałem o wypoziomowani brzegu ale niestety niema na o tym mowy niema na tyle foli
AurorA - 2007-11-30, 19:28

neo1717, najlepiej daj zdjęcie to doradzimy jakie roślinki. Nie rozumiem czy mają one rosnąc w wodzie czy poza oczkiem-obok. Tojeść rozesłana nada się i tu i tu. :-D
Pawlak - 2007-11-30, 20:50

Melek napisał/a:
Możesz dać bluszcz

to dobry pomysł ja tak mam

hepik - 2007-12-01, 05:26

Dysortografia jest modna ale bez przesady z tym uleganiom modnym trendom ;)
dachasia - 2007-12-02, 18:17

Cytat:
Dysortografia jest modna ale bez przesady z tym uleganiom modnym trendom

Popieram, aż człowieka skręca gdy to czyta. Uważam,że to żadna dysortografia, tylko zwykłe niechlujstwo i brak szacunku dla innych. A jak faktycznie masz problem z ortografią, to zainstaluj sobie przeglądarkę firefoxa i uaktywnij opcję dodaj słownik i będzie Ci podkreślać na czerwono co masz żle i możesz poprawiać prawym przyciskiem myszy po najechaniu na dany wyraz

Pawlak - 2007-12-02, 20:18

nie rozumiem ,czy to o mnie chodzi?
JAREK G - 2007-12-02, 20:56
Temat postu: Re: Roślinki na brzeg
neo1717 napisał/a:
Witam Szanownych forumowiczów. Mam do was pytanie. A mianowicie:
Jakie rośliny morzna posadzi w rzwiże na brzegu oczka aby zarosły cały brzeg i rzeby zwisały do wody. Zalezy mi na zamaskowaniu kawałku foli na brzegu, poniewaz jest ruznica poziomu brzegów i jeden brzeg wystaje ok 25cm nad wodę a drógi jest równy z lustrem wody. Chciałbym na wiosnę coś z tym zrobic. Proszę o pomoc.
Jak widzisz nie do Ciebie :P Czyta sie trochę dziwnie , ale sam robię dość sporo błędów :oops: więc mnie nie wypada krytykować :roll:
barba50 - 2008-01-16, 00:14

Popieram Polonistów . Szkoda tylko, że walka o formę zakończyła (niechcący) żywot ciekawego wątku. Wykończenie brzegów oczka roślinnością - takie przejście z wody do trawnika i zamaskowanie krawędzi zbiornika roślinami wydaje się być ciekawą alternatywą dla żwiru i kamieni.
Nie lękajcie się - piszcie, przeczytam nawet z bykami. Bierność nie dokształca !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group