Oczko wodne - forum
Forum miło¶ników oczek wodnych.

Technika - problem z filtrem

wiktor - 2007-11-11, 13:09
Temat postu: problem z filtrem
witam mam oczko ok 10 tys litrów i używam filtr lecz zapycha sie bardzo szybko prosze o podpowiedzi co dodać jeszcze a wywalić oto rys tego filtra
wiktor - 2007-11-11, 13:13

fota
iwosek - 2007-11-11, 13:16

Nie wyswietla mi sie zdjecie - wiec nie wiem jak wyglada ten filtr

Najlepiej dodać filtr wstępnego oczyszczania - tam jakies kamienie, zwir, peszel i takie
tam. Powinno pomoc,

Dobra juz widze :P

na samej górze zaraz przy wlocie jakis żwir - zahamuje osady,
pozniej peszel :? kermazyt :? a gabke na koncu - to ona sie pewnie zapycha

AurorA - 2007-11-11, 14:15

Mateusz proponowana kolejno¶ć nie jest zbyt dobra z punktu wodzenia filtracji biologicznej- peszel czy keramzyt powinny być na końcu jako złoże biologiczne i tam powinna docierać już czysta woda, aby nie zalepiać osadem porów i powierzchni czynnej.
iwosek - 2007-11-11, 14:22

AurorA napisał/a:
Mateusz proponowana kolejno¶ć nie jest zbyt dobra z punktu wodzenia filtracji biologicznej- peszel czy keramzyt powinny być na końcu jako złoże biologiczne i tam powinna docierać już czysta woda, aby nie zalepiać osadem porów i powierzchni czynnej.


No ale g±bka jak będzie w takim miejscu to będzie cały czas się zapychać - bo smieci będ± tak czy siak przedostawać sie do tego etapu.

wiktor - 2007-11-11, 15:16

my¶lałem na dodaniu grubej warstwy maty kokosowej na guże
JAREK G - 2007-11-11, 19:55

Wywal drobn± g±bkę a grub± i włókninę daj na sam± górę żeby¶ mógł j± bez problemów co jaki¶ czas wyczy¶cić, a na dno daj więcej peszla :) A najlepiej tak jak mówi iwosek, zrób drugi filtr wstępnego oczyszczania i zasil go od dołu co zapobiega przelewaniu się wody :P
wiktor - 2007-11-12, 14:55

ten filtr co na zdjeciu to musiałem czyscić co 4 dni
JAREK G - 2007-11-12, 18:20

wiktor napisał/a:
ten filtr co na zdjeciu to musiałem czyscić co 4 dni
Takie czyszczenie to nie tylko zabija złoże biologiczne ale i chęci żeby mieć oczko bo więcej z nim kłopotów niż pociechy :P Wkłady i objęto¶ć filtra powinny być tak dobrane żeby czy¶cić je raz w sezonie :)
wiktor - 2007-11-12, 19:01

no to ponużcie i podajcie dobr± kolejnosc i co tam jeszcze dodac a co wywalic
art1234 - 2007-11-13, 09:29
Temat postu: Ja ma tak
Beczka 220l i złoża od góry: 6 g±bek po 2 cm gruba, potem worki po kartoflach takie z siatka wypełnione siatkami takimi samymi , na dnie worki po kartoflach wypełnione g±bk± pocięt±, 2 beczka 160 l z keramzytem
sprawdza się super

wiktor - 2007-11-13, 20:06

proponuje taka kolejnosc od góry szczotki,mata kokosowa ,gruba g±bka, srednia g±bka ,kermazyt,peszla . myslicie że sie sprawdzi co o tym myslicie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group