Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - oczko wodne-romulus

romulus - 2007-10-07, 15:00
Temat postu: oczko wodne-romulus
:-D gorąco witam wszystkich zarażonych chorobą Aqvenus aquaticus jak ja nazwał Paweł ona mnie tez zainfekowała :victory: dzięki czytaniu waszych postów z pierwotnego planu oczka 3m x 2m powstaje oko 5m x 9m x 1.3m wykop jest w piachu więc po wykopaniu rozkładam siatkę pod tynk i cienko tynkuje następnie położe agrowłókninę i folie 0.8 takie sa plany na wiosnę 2008r proszę was o sugestie i rady


wojtas - 2007-10-07, 15:25

Duże oczko będzie.Ambitny plan,jak na początek.Myślę ze pod względem technicznym plan jest dobry.


Pozdrawiam Sosnowiec,mieszkałem kiedys w tym miescie,z jakiej dzielnicy jesteś?

JAREK G - 2007-10-07, 15:30

Początki prezentują się bardzo obiecująco :good: Ja bym zrobił przy tak dużym oczku większą strefę wody płytkiej i dużo więcej kieszeni na rośliny :P Życzę powodzenia przy dalszej pracy i czekam na dalszą fotorelację :lol:
melek - 2007-10-07, 15:38

Zapowiada się na bardzo ciekawe oczko :good: Powodzenia w dalszej budowie :roll:
romulus - 2007-10-07, 15:48

dzięki :yahoo: jestem z Zagórza a oczko bedzie między Pilicą a Żarnowcem
jakja - 2007-10-07, 15:56

JAREK G napisał/a:
większą strefę wody płytkiej i dużo więcej kieszeni na rośliny
Popieram przedkówcę: zabraknie Tobie tej strefy, jak mówi doświadczenie :???: Poza tym czy nie są zbyt pionowe ściany w strefie zamarzania? Lód może rozsadzić, nie mogąc się rozszerzać :-( Ale poza tym bomba
melek - 2007-10-07, 16:10

U mnie w strefie zamarzania są praktycznie pionowe ściany, więc oznacza to ,że rozsadzi mi oczko? Folia może popękać?
Bajbas - 2007-10-07, 18:51

Po pierwsze, zastanów się (jeśli tego nie zrobiłeś) czy wchodzisz w "tematy formalne". Duże oczko duże problemy jeśli chce się zrobić je legalnie (choć w przypadku oczek z folii zdania są podzielone co z tym fantem zrobić)
Po drugie, nie podzielam zdania, że półek powinno być więcej. Na forum jest teraz taka moda, aby oczka "totalnie" zarastały. Ale przemyśl argumenty przedmówców, bo dużo roślin, to łatwiej utrzymać czystą wodę. Z drugiej strony w takim oczku można uprawiać dużo lilii wodnych, co ja osobiście bym preferował.
A po za tym powodzenia :good:
Bajbas

iwosek - 2007-10-07, 19:39

ja podziele zdanie Bajbasa - jest to oko/ a wlasciwie staw dla lili i kojakow,
pomysl bardzo ambitny, ja zrobilbym jeszcze jedna polke ale bez przesady
jak dla mnie bomba :good:

Pawlak - 2007-10-07, 19:45

a według mnie jest dobrze ,przecież zamiast roślinności bagiennej może być więcej lili :P
będzie super :good:

romulus - 2007-10-07, 19:49

Bajbas napisał/a:
Po pierwsze, zastanów się (jeśli tego nie zrobiłeś) czy wchodzisz w "tematy formalne". Duże oczko duże problemy jeśli chce się zrobić je legalnie (choć w przypadku oczek z folii zdania są podzielone co z tym fantem zrobić)
. Na forum jest teraz taka moda, aby oczka "totalnie" zarastały. Z drugiej strony w takim oczku można uprawiać dużo lilii wodnych, co ja osobiście bym preferował.
A po za tym powodzenia :good:
Bajbas
Co do tematów formalnych to mysle ze jakby go dokładnie zmierzyc to bez sterfy bagiennej nie bedzie 30m2 lustra wody,a co do roslin to nie chciałby miec oczko totalnie zarosnięte mysle o liliach tylko ile :???: moze 2 duże :???: i po bokach rdestnice kedzierzawa, pałki szeroko i waskolistne tu w zbiornikach jest tego troche.Mysleo miskatach tylko ile :???: na jakich głebokosciach od lustra wody bo opinie sa różne :?: A to tak dzieki za wasze sugestie i rady nie spodziewałem sie za taki odzew :-D :yahoo:
Pawlak - 2007-10-07, 19:51

2 lilie to ja za rok będę miał więcej ,upchaj jak najwięcej :-D
melek - 2007-10-07, 19:51

Na tym forum zawsze ktoś pomoże :)
iwosek - 2007-10-07, 19:56

zobacz w galerii ten temat,
albo ten mysle ze spokojnie mozesz skompletowac u siebie chociaz czesc tego co tam jest :P
ja mam 3 lilie w 6000l wiec u ciebie troszke to zginie w tlumie

wojtas - 2007-10-07, 20:11

jezeli staw ma być przeznaczony glównie dla ryb,a nie dla roslin to pionowe brzegi mogą być,Sam zastosowałem takie rozwiązanie.dzieki temu dysponując ograniczoną powierzchnią można osiągnąć większą pojemność.
JAREK G - 2007-10-07, 20:25

Też tak mam, ale ryby lubią wiosną wygrzewać się na płyciźnie i wtedy też naprawdę pięknie się prezentują :-D więc dobrze jak jest w oczku takie miejsce :P
Bajbas - 2007-10-07, 21:12

romulus napisał/a:
Co do tematów formalnych to mysle ze jakby go dokładnie zmierzyc to bez sterfy bagiennej nie bedzie 30m2 lustra wody,a co do roslin to nie chciałby miec oczko totalnie zarosnięte mysle o liliach tylko ile :???: moze 2 duże :???:

nie chcę Cię martwić, ale urzędasy inaczej rozumują. Choć oczywiście jeśli strefa bagienna będzie tak zarośnięta, że nie będzie widać wody to można się podroczyć. W przypadku siatkobetonu spotkałem się z taką urzędową wykładnia, że jest to obrys zewnętrzny brzegu (czyli rozumowanie jak przy domu).
Co do liczby lilii, to dwie stanowczo za mało. Ja mam 7 gatunków, i jeszcze choruję na kolejne (ale miejsca nie mam :-( W wodzie też można przycinać i mieć kilka mniejszy krzaków lub dwie większe. Co kto woli.
:piwko: Bajbas

jakja - 2007-10-07, 22:42

Miskanty sadzisz w strefie wilgotnej, więc nie w oczku. Uważaj na klączowe, bo są zaborcze - wymagają bariery, np. beczki z pcv bez dna (fi 60cm).
wojtas - 2007-10-08, 11:05

JAREK G napisał/a:
Też tak mam, ale ryby lubią wiosną wygrzewać się na płyciźnie i wtedy też naprawdę pięknie się prezentują :-D więc dobrze jak jest w oczku takie miejsce :P
Oczywiście,jezeli jest taka możliwość to warto zrobić płytka strefę przynajmniej w jednym miejscu.zwlaszcza w przypadku oczek zlokalizowanych za miastem/jak zbiornik Romulusa/z uwagi na lokalizację zycie tam może być bujne,pojawią,się zaby ,traszki ,plycizna się przyda,
Pawel Woynowski - 2007-10-15, 06:05
Temat postu: Re: oczko wodne-romulus
romulus napisał/a:
:-D gorąco witam wszystkich zarażonych chorobą Aqvenus aquaticus jak ja nazwał Paweł ona mnie tez zainfekowała :victory: dzięki czytaniu waszych postów z pierwotnego planu oczka 3m x 2m powstaje oko 5m x 9m x 1.3m wykop jest w piachu więc po wykopaniu rozkładam siatkę pod tynk i cienko tynkuje następnie położę agrowłókninę i folie 0.8 takie są plany na wiosnę 2008r proszę was o sugestie i rady


Pozwolisz, że podrzucę Ci moje sugestie, co do samego wykopu.
Piszesz że podłożem jest piach, w takim przypadku, wystarczyło by zrobić bardziej płaskie ściany brzegów np jak 1 : 4. TUTAJ tłumaczę o co chodzi z tymi ścianami. Wtedy poza włókniną i folią PVC 0,8 mm lub 1,0 mm, nie trzeba by było robić, całych tych prac zbrojeniowo tynkarskich. Obawiam się, że przy tak stromych ścianach i tak małej grubości tego niby "siatkobetonu", może on nie wytrzymać efektów "pracy" ścian wykopu, (różnice temperatur, spowodowane warunkami atmosferycznymi) i istnieje możliwość, że będzie pękać.

romulus - 2007-10-19, 17:49

:(( :-( No to Paweł mnie bardzo zmartwił tyle pracy na marne :bum: dodałem pare półek te pólki zrobione są ze starych pustaków a na nich siatka podtynkowa (włókna szklanego), próbuje zrobić raczej przygotować grunt pod strumien który zaczynał będzie się od górnej cześci skarpy a i zasadziłem miskanty
melek - 2007-10-19, 17:55

Bardzo ciekawy kształt, ale troszkę wąskie półki. A na całe oczko może wyłóż jakąś włókniną grubości ze 5cm. Myślę ,że to pozwoli uniknąć przebicia folii pękniętymi kawałkami tego betonu.
killer1558 - 2007-10-19, 19:38

ja jednak bym spróbował wiele było twierdzeń że nie może tak być a jednak czasem się to nie sprawdza ,możesz nie tracąc kasy dać grubsza budowlankę i zobaczysz za rok co z tego będzie :)
Pawlak - 2007-10-19, 19:42

ale będzie super oko ;) pułki zostaw kształt jest super :good:
iwosek - 2007-10-19, 21:30

ja mysle podobnie jak Melek:
Melek napisał/a:
wyłóż jakąś włókniną grubości ze 5cm

Powinno to załatwic sprawe,
killer1558 napisał/a:
możesz nie tracąc kasy dać grubsza budowlankę i zobaczysz za rok co z tego będzie

A tu zgodze sie z Markiem, to bedzie najlepsze rozwiazanie :P nie wykosztujesz sie zbytnio, a przetestujesz swoje rozwiazanie,
zycze powodzenia Mateusz :piwko:

JAREK G - 2007-10-19, 21:59

5cm włókniny to stanowczo za dużo wystarczy geowłóknina i jak będzie 1cm to i tak za dużo :P Nie ma co testować folii budowlanej szkoda kasy tylko od razu kłaść folię PVC wytrzyma na pewno Odwaliłeś kawał dobrej roboty i jest to zrobione dość solidnie i nie masz się co martwić Ja mam na połowie oczka prawie pionowe ściany i też w podłożu piaskowym i już kilka lat i się trzyma :-D TU możesz zobaczyć jak to wyglądało w czasie remontu :P
Pawel Woynowski - 2007-10-20, 04:00

Dokładnie, masz to zrobione jak widzę, w mirę solidnie i teraz na włókninę daj np. polską folię PVC firmy ERGIS (mam taką u sibie od 12 lat), jest tańsza niż importowana, o grubości 0,8 mm do 1,0 mm (taka grubość w zupełności wystarczy do takiej wielkości oczka). Odpuść sobie budowlankę, bo wymiana po roku czy dwóch, jak ją szlag trafi, będzie Cię kosztowała więcej roboty. W tym roku jak wyłożysz folię, po zalaniu wody, wsadź kilka roślin w strefę wody płytkiej (Kosaćce, Oczeret jeziorny,Tatarak, Jeżogłówkę, Pałkę itp.) Powinny się jeszcze ukorzenić się przed zimą. Zaczną Ci czyścić już wodę. A wiosną, jak roślinki się zadomowią, i będą dobrze rosły, możesz powoli wprowadzać rybki. Pamiętaj czym więcej roślin tym mniej kłopotów później z glonami, pływającymi i nitkowatymi.
romulus - 2007-11-22, 19:20

:roll: :piwko: Witam wszystkich serdecznie, szkoda ze nie mogłem zrobić zdjęcia mojego wykopu jak był śnieg dopiero teraz jadę na działkę. Dziś dostałem przesyłke geowłókniny szerokość 2m długość 50m grubość 25mm myślę że to wystarczy już niemogę się doczekać wiosny narazie zbieram materiał-kamienie,rośliny, lilie w zestawie u Auroli są 4sztuki ale różne kolory czy one będą pasowały z sobą "nie bedą sie gryzły". Mam 2 wierzby szczepione na pniu i problem gdzie posadzić. :???:
Pawel Woynowski - 2007-11-23, 03:55

romulus napisał/a:
lilie w zestawie u Auroli są 4sztuki ale różne kolory czy one będą pasowały z sobą "nie bedą sie gryzły". Mam 2 wierzby szczepione na pniu i problem gdzie posadzić. :???:

Lilie dobierz do głębokości na jakiej moga rosnąc. Z wierzbami jeśli to nie karłowate to odjedź od oczka ok 4 - 5 m. Korzenie mogą Ci zniszczyć brzegi oczka. Przeżywałem to wiosną, jak wlazły mi korzenie wierzby płaczącej posadzonej zbyt blisko (2 m od oczka), pod łatkę na folii którą uszkodziłem niechcący, budując oczko. Spadł mi kamień na folię i przedziurawił mi ją. Korzenie odkleiły mi łatkę, i wlazły z brązową brodą do oczka. Musiałem odkopywać folię i kleić ją ponownie ale już z obu stron. Korzeń usunąłem przy samym pniu, i mam nadzieję że będę miał już z tym spokój.

AurorA - 2007-11-23, 12:11

Wierzby szczepione to z reguły odmiany osiągające nieduże rozmiary. Co do kolorów lilii do zależy jak duże ma sie oczko - lepiej aby wszystkie kolory nie były w kupie. Ładnie prezentują sie rosnące obok siebie biała z czerwona lub żółta z czerwoną.
Bajbas - 2007-11-23, 12:25

AurorA napisał/a:
żółta z czerwoną

to kwestia gustu, dla mnie zbyt landrynkowo. Natomiast białe z żółtymi, cytrynowymi bardzo mi się podobają.
Ale jak pisał Paweł punkt wyjścia głębokości sadzenia.
Co do wierzb, ja mam cztery i wszystkie blisko wody - taki ich urok, że komponują się z wodą, ale ja mam siatkobeton, dlatego nie muszę się przejmować korzeniami i odkurzacz, więc nie przejmuje się liśćmi.
Pozdrawiam, Bajbas

Pawel Woynowski - 2007-11-23, 14:42

AurorA napisał/a:
Ładnie prezentują sie rosnące obok siebie biała z czerwoną lub żółta z czerwoną.

Arku, Ty tak specjalnie, z okazji wyborów i wotum zaufania dla nowego rządu, dobierasz kolory. Oba zestawy takie bardziej patriotyczne, :-D
Pierwszy patriotyzm narodowy, drugi patriotyzm lokalny, Warszawski. ;)
Ot, takie skojarzenie. :)

AurorA - 2007-11-23, 17:26

Nie no o polityce to mi nawet przez myśl nie przeszło, po prostu takie są moje upodobania. Ale zgodzę sie z Bajbasem -każdy może mieć inny gust, a nich sie dyskutuje. Lilie są tak ładnymi roślinami, że każde zestawienie powinno zachwycać. Osobiście bym unikał łączenia różowej z żółtą, ale jak wspomniałem wyżej de gustibus et coloribus non est disputandum.
romulus - 2007-11-26, 10:53

:hehe: świetnie ze tak na wesoło ten temat trakujecie :yahoo: (nie tak jak temat Doliny Rospudy)wielkie dzięki za te rady :piwko:
romulus - 2007-12-03, 18:47

:) Serdecznie wszystkich witam :soczek: Korzystając z pomysłu Huberta i nie tylko chciałbym założyć traszkarium w tej przegrodzie po prawej stronie co o tym sądzicie :?:
Bajbas - 2007-12-04, 13:45

romulus napisał/a:
chciałbym założyć traszkarium w tej przegrodzie po prawej stronie co o tym sądzicie

ja też u siebie chciałem, ale traszki nie chciały :(
Generalnie taka strefa sprzyja różnym płazom, więc może im się spodoba. Ja też ciągle liczę na to.
Pozdrawiam, Bajbas

Łuki18 - 2007-12-05, 20:26

romulus, jak narazie idzie ci świetnie....
wojtas - 2007-12-05, 20:55

Płazy na pewno przyjdą,jesli nie traszki,to zaby i ropuchy,przynajmniej w okresie godów.
romulus - 2007-12-13, 21:43

:roll: witam serdecznie chciałbym zbudować filtr glebowy pompując wodę na nasyp po prawej stronie a tam spływałby wolno strumieniem do oczka czytając posty jest tam mowa o zastosowaiu pompy kaskada 3600 (moc 60W-ta pompa musiałaby chodzić naokrogło przez cały czas wyłączjąc zimę) myślę że to są duże koszty :bum: Czy nie można zastosować innej o dużo mniejszej mocy,może fontannową PO001
emilek7 - 2007-12-13, 21:46

super planek na ocio "D"D zazdroszcze takiego duzego oczka :D :D :) :) :-D :-D :brawo: :brawo: :brawo:
JAREK G - 2007-12-13, 22:10

romulus, obawiam się że PO001 do rozmiarów twojego oczka będzie za mała to tylko 2000l/h (30W) jak już koniecznie chcesz coś przyoszczędzić to proponuję Aquael PFN 3500
wydajność: 3300 l/h, moc: 40 W :)

Pawel Woynowski - 2007-12-14, 00:51

JAREK G napisał/a:
romulus, obawiam się że PO001 do rozmiarów twojego oczka będzie za mała to tylko 2000l/h (30W) jak już koniecznie chcesz coś przyoszczędzić to proponuję Aquael PFN 3500
wydajność: 3300 l/h, moc: 40 W :)


A na jakiej wysokości ta wydajność. Producenci podają na metryczkach wydajność max. pompy na wysokości .... 0,00 m, tzn. na wylocie z pompy. Ja mam pompę o wydajności 7800l/h przy przewyższeniu 0,0m a już na 2 metrach ta wydjność wynosi 5100l/h.
romulus do tego co chcesz zrobić to powinieneś mieć pompę o wydajności co najmniej 6000 - 7000l/h Na wysokości ok 1m spadnie Ci wydajność do 5100 - 6100l/h przy Φ 30 mm. Dojdzie do tego jeszcze długość rury zasilającej strumień i jej zagięcia na łukach. Tak że w efekcie będziesz miał ok 4000 - 5000l/h. Ta wydajność powinna wystarczyć do wypełnienia strumienia i spowodowania, że będzie pluskał na kamieniach. Oczywiście, taki efekt jest uzależniony też od szerokości i głębokości strumienia, bo od tego jest zależna szybkość przepływu w strumieniu. Aby strumień pluskał, musi płynąć co najmniej z prędkością 40cm/sek.
TUTAJ dokładniej to wyjaśniam.

romulus - 2007-12-14, 15:27

:piwko: dziękuje Pawle za wyczerpującą odpowiedż. :roll: Ale z racji tego ze mogę być na "działce"dwa razy w miesiącu chcałbym czy też mam takie plany aby był tam filtr korzeniowo-glebowy to nie musi byc strumyk woda powinna jak najwolniej płynać-prawda?
Myśle że wysokośc podawania wody do małego zbiornika(jak w twojej kaskadzie) to około1,20m a tam spływałaby wąskim korytem około 0,5m w dół(koło traw).Dlatego chcałby aby pompa pracowała przez cały czas,ale też chciałbym ponieś jak najmniejsze koszty zużycia energii.Jarku tobie tez dzięki :piwko:

romulus - 2008-02-24, 18:50

:-D Witam wszystkich z waszych postów wynika że wiosna tuż tuż czas myśleć o mym oczku kupiłem płachte folii ergis o wymiarach 8*12m jest zwinięta w rulonie wysokości 2m waży około 100kg i teraz dylemat jak to rozłożyć :?: :crazy: .Miejsca za dużo nie mam aby to rozłożyć na równej płaszczyżnie.
iwosek - 2008-02-24, 19:01

Kiedy "fachman" od oczek robił stawik znajomym rozkładał on folie na 24h na trawie, aby sie rozgrzała i rozprostowała, następnie składał jakoś w koperte i wnosił w 4 osoby do wykopu i rozkładał.
romulus - 2008-02-24, 19:07

to musiała być dość wysoka temperatura :P
iwosek - 2008-02-24, 19:10

Nie koniecznie - na słoncu czarna folia rozgrzewa sie szybciutko, oko zrobione jest fachowo, a zakładki jeszcze lepiej - bardzo dobrze rozlozona, jednak cieplejsza jest bardziej elastyczna co ułatwia rozkładanie.

PS robił to w połowie marca, zaraz po roztopie sniegów jakies 3-4 lata temu :)

judym - 2008-03-04, 19:23

Gdzieś to na forum czytałem,że folie przed włożeniem do oczka składa się w harmonijkę.Złożenie powinno poprzedzic zaznaczenie środka foli i zaznaczenie środków każdego z boków.Można to zrobic kolorową taśmą klejącą.W tych temperaturach które teraz są nie polecam kłaśc.Po pierwsze ciężko ją ułożyc,a i przy sztywności uszkodzic.
romulus - 2008-04-29, 21:42

:-D witam serdecznie wszystkich. Czekałem cierpliwie(czytając wasze posty i trochę zazdroszcząc wam pięknych oczek :P :-D :) ) na wymarzoną pogodę aby rozpocząć prace nad mym oczkiem,i jeeest :yahoo: .Prace rozpoczynałem od usunięcia tego "niby betonu" oczywiście na ile było możliwe i rozłożenia starych dywanów,chodników,a nawet płaszczy :roll: .To wszystko przykryłem geowłókniną i dopiero folię.Myślę ze brakuje mi kamieni aby zamaskowac brzegi.Napewno czytając wasze posty dużo skorzystałem ,ale jeszcze chętnie wykorzystam wasze sugestie co do zagospodarowania tego oczka :oops:
judym - 2008-04-29, 22:17

Brzegi nie tylko możesz wykładac kamieniami.Można pokłaśc konary drzew,powsadzac płożące rośliny itp.Widzę oczko już zalane wodą,a kiedy będziesz sadził rośliny?Czy ta folia jest niebieska,czy zielona?.
romulus - 2008-04-29, 22:53

Rośliny częściowo są zasadzone kosacice żółte,pałki w koszch,kaczeńce.A folia jest zielona z ergisu 0.8mm :-D
judym - 2008-04-29, 23:34

Cytat:
Rośliny częściowo są zasadzone kosacice żółte,pałki w koszch,kaczeńce

Dawaj dużo roślin.Z tego co widzę na fotkach,to masz odsłonięty od słońca teren.Jak zacznie grzac,to woda szybko zrobi się zielona.Posadz Grążela,Lilie,one zacienią tafle wody.

waldo - 2008-04-29, 23:58

:yahoo: brawo ,oczko jest super
Pawlak - 2008-04-30, 08:02

Cytat:
ta folia jest niebieska,czy zielona?.

zielona a z drugiej czarna ,witaj w klubie ja mam taka samą folię :-D Oczko będzie super :good:

AurorA - 2008-05-02, 00:28

Pawlak napisał/a:
zielona a z drugiej czarna ,witaj w klubie ja mam taka samą folię


tez mam taką ale położyłem ja czarnym do góry bo nie mogę patrzyć na ten zielony kolor - jest bardzo nienaturalny, choć nieco lepszy od niebieskiego ;)

romulus - 2008-05-08, 11:13

:-D Myślałem też nad tym aby położyć czarnym ale był bardzo świecący i czy kolor ten nie wpływa na rozwój glonów :?: (szybciej woda się nagrzewa).Myśle też woda już nalana,rośliny posadzone niedługo będą ryby może by tak przenieś post do tematu "Galeria zdjęć oczek wodnych" :oops:
romulus - 2008-05-10, 17:51

8) :yahoo: Oto mój nowy nabytek 10 karasi,jednak muszą cały tydzień przebywać w domu .Mam pytanie jak często musi pracować napowietrzacz :?:
Bartek1 - 2008-05-10, 18:09

jak często ?
Ja bym używał cały czas z tego względu że w małej ilości wody w jakiej przetrzymujesz ryby może się zrobić mało powietrza i będzie kiepsko. :P

judym - 2008-05-10, 20:37

romulus napisał/a:
.Mam pytanie jak często musi pracować napowietrzacz :?:

Moim zdaniem napowietrzacz niech chodzi cały czas.Moja uwaga,to nie syp teraz tyle pokarmu.Ryby są przestraszone i nie zjedzą go,a pokarm zabrudzi wodę.

monkeymonk - 2008-05-12, 23:50

ale trzeba tez pochwalic dobry gust jezeli chodzi o dobor rybek. lubie biale karasie
romulus - 2008-05-13, 20:03

:piwko: Dzięki ale to był przypadek albo szczęście bo kolega z pracy chciał sie pozbyć młodzieży. Zostało mu jeszcze z 5 sztuk i teraz dylemat czy zabrać wszystkie czy dokupić z inne. :?: Chciałby kupić też koi ale narazie niemogę spotkać.
killer1558 - 2008-05-14, 06:42

romulus napisał/a:
Dzięki ale to był przypadek albo szczęście bo kolega z pracy chciał sie pozbyć młodzieży. Zostało mu jeszcze z 5 sztuk i teraz dylemat czy zabrać wszystkie czy dokupić z inne. :?: Chciałby kupić też koi ale narazie niemogę spotkać.

ja bym dokupił parę sztuk żeby pomieszać geny :)

castleman - 2008-05-14, 18:19

Ładne te karasie :good: , gdzie kupiłeś i za ile, jeżeli można wiedzieć?
romulus - 2008-05-14, 18:32

:-D Oczywiście że można :-D . Myśle że okazyjnie 10 za 40zł od kolegi z pracy .Dzisiaj dostałem szoku gdy w sklepie zoologicznyn chcieli 15zł za karasia około 12cm :bum:
romulus - 2008-06-30, 20:15

:-D Może czas pokazać moje "dzieło".Oczko wodne to fajna sprawa :piwko: tylko szkoda że tak długo trzeba czekać aż będzie zachowana równowaga biologiczna :???:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group