Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Czyszczenie kamieni

Teokryt - 2007-06-28, 18:36
Temat postu: Czyszczenie kamieni
Trafiło mi się z wykopów ziemnych kilka gigantycznych otoczaków - jednak wszystkie sa umaziane w betonie. Ma ktoś jakąs technologie lub mieszankę jak je z tego oczyścić?

Moczyć w occie? w kwasie cytrynowym? w czym jeszcze?

Mazur - 2007-06-28, 19:21

Ja znam jeden trochę męczący sposób młoteczek, przecinak do boju ;) może szlifierką/ kątówką ? a ta kamyki są warte zachodu ?
Teokryt - 2007-06-28, 19:34

są duże! bardzo duże i mi na nich zależy żeby takie mamuty władować do oczka. Przecinak i młoteczek - niestety na najcieńszą warstwę to nie poradzi. Myślałem o rozpuszczalniku do betonu.
puchalsw - 2007-06-28, 20:38

Teokryt
Jesli ktos by wymyslil rozpusczalnik do betonu, to juz nikt by nie burzyl domow tylko je ... rozpusczal :hehe:
Mozez jeszcze rozkruszac te glazy na mniejsze kawalki i eksponowac te boki nieobetonowane.
Mozesz tez nabyc w markecie tani mlot elektryczny, ale to i tak nic nie da. Kamienie beda "podziobane"
Obawiam sie ze mloteczek, przecinak, i jazda!

Teokryt - 2007-06-28, 20:46

Nie widzisz, to nie wiesz mi o co chodzi, kamienie sa oblane takim super cienkim betonem ten gruby to żaden problem. tłuczenie dłutem w kamień mija sie z celem bo go właśnie całego podziobie. Chodzi mi o zmycie tej cienkiej warstwy betonu.

IMHO jest rozpuszczalnik do betonu - widziałem. Tyle ze cholernie drogi.

DAwid - 2007-06-28, 20:49

A moze szlifierka katowa zalozyc taka tarcze z papierem sciernym (nie pamietam jak ta tarcza sie nazywa :oops: ) i to bedzie super szlifowac
u mnie ojciec tym przyciera drewno a ja tym czyscilem stare cegly i beton elegancko zchodzil :P

puchalsw - 2007-06-28, 20:58

ALe drewno czy cegla nie sa tak twarde jak kamien. Moze tarcza diamentowa? Diaxem?
koczisss - 2007-06-28, 21:02

DAwid napisał/a:
A moze szlifierka katowa zalozyc taka tarcze z papierem sciernym (nie pamietam jak ta tarcza sie nazywa :oops: ) i to bedzie super szlifowac
u mnie ojciec tym przyciera drewno a ja tym czyscilem stare cegly i beton elegancko zchodzil :P


Taka tarcza bardzo szybko się niszczy, choć jest dobrym rozwiązaniem.
Można spróbować najpierw kątówką z tarczą z drutów, są do betonu i rdzy, ta do betonu ma cholernie twarde druty, powinno zedrzeć beton.
Później ewentualnie tarczą z papierem, żeby to trochę dokładniej podszlifować i wygładzić :-D

DAwid - 2007-06-28, 21:37

Cytat:
Taka tarcza bardzo szybko się niszczy

racja bardzo szybko scina ten papier :?
Cytat:
ALe drewno czy cegla nie sa tak twarde jak kamien

te cegly wlasnie oczyszczalem z betonu :) :soczek:

Teokryt - 2007-06-28, 21:46

dzięki za podpowiedź, jutro pomyśle nad urządzeniem. Ta tarcza z drutami brzmi zachęcająco. To śą otoczaki - twarde jak cholera i parę rys im nie zaszkodzi. Kawał granitu i już.
koczisss - 2007-06-28, 21:47

Teokryt napisał/a:
dzięki za podpowiedź, jutro pomyśle nad urządzeniem. Ta tarcza z drutami brzmi zachęcająco. To śą otoczaki - twarde jak cholera i parę rys im nie zaszkodzi. Kawał granitu i już.


Tylko kup do betonu, bo te do czyszczenia z rdzy są zbyt miękkie i szybko się niszczą.

iwosek - 2007-06-28, 21:48

wez krachera i jedziesz ja tak mylem piaskowce wlasnie z betonu , zeszlo wszystko ale to bylo na piaskowcu a tu chodzi o .....
:piwko:

Teokryt - 2007-06-28, 21:50

Zaschniętego 30 letniego betonu? (to sa otoczaki z fundamentu)
koczisss - 2007-06-28, 21:51

iwosek napisał/a:
wez krachera i jedziesz ja tak mylem piaskowce wlasnie z betonu , zeszlo wszystko ale to bylo na piaskowcu a tu chodzi o .....
:piwko:


Piaskowiec to można byle czym wyczyścić, nawet zwykłą drucianką ;)

iwosek - 2007-06-28, 21:57

co prawda to prawda ale mala warstwe betonu to i z innego rodzaju kamienia zmyje <karcher>
puchalsw - 2007-06-28, 22:23

Jak bedziesz sie bawil szlifierka katowa to pamietaj o przynajmniej okularach ochronnych. Uwierz mi, Oko z okruchem kamienia potrafi byc naprawde przykrym doznaniem. Ja akurat cialem piaskowiec, i caly bylem w pyle. Wieczorem kaszlalem jak gruzlik
iwosek - 2007-06-28, 22:36

nie mozna zaponiec rowniez o maseczce nawet takiej prowizorycznej i rekawicach bo bez tego ani rusz :hehe:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group