Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Choroby ryb - wymieranie rybek w oczku karpie czerwone

Kloopacinski - 2007-05-23, 20:57
Temat postu: wymieranie rybek w oczku karpie czerwone
wzeszłym roku załozyłem oczko wodne i rybki zył do wiosny tego lata po wymianie wody (takie zielone ze nozem mozna było kroic) wszystkie zdechły

nastepnie kupiłem nowe i powtórka jedna rybka juz zdechła pływała kilka dni po powieszchni. Nie ma nic widac na nich zadnych dziwnych objawów (gdzies w sklepie powiedzieli ze ryby od stresu zdechły
a reszta jest dziwnie ospała
woda nie przezroczysta zielona to czesc wody wymieniłem posiadam filtr z lampa uv
2 tygodnie temu dodałem srodek na glony cos jak wapno (podobno nie szkodliwy dla ryb )
oczko wielkosci 3 na 2m
nie moge sobie z tym poradzic
POMOCY

JAREK G - 2007-05-23, 21:47

Ryby faktycznie źle reagują na zmiany parametrów wody i faktycznie duża różnica temperatury lub PH mogła doprowadzić do ich śmierci :?
Kloopacinski napisał/a:
2 tygodnie temu dodałem srodek na glony cos jak wapno (podobno nie szkodliwy dla ryb )
:-o wapnem to tylko mogłeś sprawę pogorszyć bo woda robi się bardziej zasadowa co sprzyja rozwojowi glonów Sprawdź u siebie w oczku PH wody może masz za wysokie :P
Kloopacinski - 2007-05-24, 16:24

po dalszych obserwacjach i kolejnych martwych sztukach rybki zaczynaja pływac przy powieszchni i co jakis czas jak by dostały wstrzasu ( tik nerwowy ) i zaczynaja płynąc na oslep niejednokrotnie uderzajac w przeszkody na samuch rybkach brak jakichkolwek sladów choroby

woda jest od dwóch dni napowietrzana pompka

Kloopacinski - 2007-05-24, 16:59

czy to normlane ze rybki sa pokryte przezroczystym sluzem ?? poprostu sa sliskie

przepraszam za podwójny topic


pomocy bo jak patrze na moje oczko to jak bym cmentarz widział ;((((((((((((

guzalki - 2007-06-17, 23:20

Kloopacinski napisał/a:
po dalszych obserwacjach i kolejnych martwych sztukach rybki zaczynaja pływac przy powieszchni i co jakis czas jak by dostały wstrzasu ( tik nerwowy ) i zaczynaja płynąc na oslep niejednokrotnie uderzajac w przeszkody na samuch rybkach brak jakichkolwek sladów choroby

woda jest od dwóch dni napowietrzana pompka


No u mnie to samo, sam boję się o rybki ( zastosowałem środek na glony ale w tabletkach Waser klar) jedna tabletka ale zrezygnowałem i zastosowałem torf. Jest od tygodnia w oczku i woda się bardzo poprawiła ale padły już 2 karasie. Dziś wyłowiłem kolesia który miał takie same objawy. Takjakby pływał na oślep. Co robić bo boję się o kolejne rybki. Hubercie pomocyyyyyyyy.

Hubert - 2007-06-18, 08:42

Objawy kliniczne, o których piszecie nasuwają mi podejrzenie zatrucia. Nieskoordynowane ruchy, gwałtowne zrywy, płynięcie na oślep, rozbijanie się o podwodne przedmioty, pływanie na boku itp. wskazują na fakt uszkodzenia układu nerwowego przez środki chemiczne. Jeden wlał jakiś Klar, drugi wapno, ale chyba przesadziliście z dawkami. Natychmiast podmienić na świeżą (i odstaną!) tyle wody, ile sie da. Ryb absolutnie przez parę dni nie karmić. Napowietrzać, a jak macie filtr to wyczyścić dokładnie jego wkład i dalej filtrować. Ot, tyle co na szybko da sie zrobić. Pamiętajcie jednak, że objawy nerwowe cofają się powoli.
guzalki - 2007-06-18, 14:18

Hubert napisał/a:
Jeden wlał jakiś Klar, drugi wapno, ale chyba przesadziliście z dawkami.

Dawka raczej nie przesadzona ponieważ próbnie dałem 1/10 dawki polecanej przez producenta. Ale mniejsza z tym. Dziękuję bardzo za informację, dziś podmieniam wodę i włączam dodatkowy napowietrzacz. No i rybki trochę poposzczą chociaż sporo ochotki. :) .
O dalszych losach będę informował. Hubercie wielkie dziękiiiiiii.

guzalki - 2007-06-21, 19:21

No i wszystko się ustabilizowało i jak narazie nie zauważyłem pogorszenia zdrowia u reszty ryb. Sposób jaki zastosowałem to wyczyszczenie filtra i dosadzenie sporej ilości roślin podwodnych i bagiennych. Chyba jednak poprzednia obsada roślinna była zbyt skromna.
KoRcZuS - 2007-06-21, 19:31

Zamiast lac chemie lepiej zastosowac UV, napewno rybkom nic nie bedzie, wrecz przeciwnie, bo lampa zabije wszystkie szkodliwe bakterie, niestety pozyteczne rowniez.
AurorA - 2007-06-21, 21:30

guzalki napisał/a:
zastosowałem środek na glony ale w tabletkach Waser klar) jedna tabletka ale zrezygnowałem


Może środek był przeterminowany - od roku już takiego Tetra nie produkuje. Teraz to sie nazywa Algostop. Tym nie przedawkujesz Hubert dał u siebie całe opakowanie na tysiąc litrów i rybki się czują świetnie.

guzalki - 2007-06-22, 21:28

KoRcZuS napisał/a:
Zamiast lac chemie lepiej zastosowac UV, napewno rybkom nic nie bedzie, wrecz przeciwnie, bo lampa zabije wszystkie szkodliwe bakterie, niestety pozyteczne rowniez.

Lampa na filtrze to u mnie dekoracja :) :) A środki przeciw glonom to najczęściej można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Torf to podstawa i ja o tym bardzo dobrze się przekonałem i napewno duża ilość roślin żeby nasi pupile dobrze się czuli :) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group