Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z siatkobetonu. - CR 65 uszczelniacz do betonu

AurorA - 2006-03-24, 18:48
Temat postu: CR 65 uszczelniacz do betonu
Dostałem dziś dwa listy - informacje niżej.

Cytat:
Arku ten uszczelniacz do betonu, ktorym "wysmarowales" oczko to?. I jak mozesz to opisz mi krotko w jakiej konsystencji, ile wody ile chyba ceresitu dodales zeby zrobic mase, aha i jak go nalozyles? szpachla pedzlem , duzym...


Najlepiej nakładać pędzlem (szerokim ławkowcem). Konsystencja gumowata :roll:
Robi się szybko i szybko wysycha, później druga warstwa. Po dwuch dniach można oczko napełniać wodą :)

Worki są po 25 kilo - spokojnie starcza na średnie oczko. Wody według przepisu na opakowaniu - niewiele. Trzeba mieszać wiertarką, inaczej się nie łączy.

Cytat:
Zbudowałam sama oczko betonowe wtapiając w nie kamienie polne.Do
betonu dodawałam szkło wodne. Przez pierwszy rok oczko nie
przepuszczało wody. Teraz jest problem ze znikającą wodą. Przeczytałam
zamieszczone informacje o uszczelnianiu oczka. Czy w moim przypadku ten
ceresit także pomoże. Kamienie znajdują się na wszystkich
powierzchniach.

Jeśli nie ma zbrojenia Ceresit niewiele da. Zimą oczko ponownie popęka.

Agnieszka - 2006-05-12, 22:29

:? Jestem w trakcie uszczelniania oczka zaprawą Ceresit CR 65, tzn. nałożyłam pierwsza warstwę i już jestem zadowolona z efektów. Nakładałam dość gęstą masę szerokim pędzlem. Ponieważ w beton wtopione są kamienie, korzystałam również z małego, płaskiego pędzla, by mieć pewność, że wszystkie miejsca są dokładnie zapełnione. Zastanawiam się tylko, czy mogę rzeczywiście nałożyć drugą warstwę już po dwóch dniach? Na worku jest napisane, by położyć następną po tygodniu. I zastanawiam się, czy przy temperaturze ok. 20 stopni C należy skrapiać wodą ? :)
AurorA - 2006-05-12, 23:33

Drugą warstwę najlepiej kłaśc tego samego dnia po parogodzinnej przerwie. Cr 65 wysycha szybko. Oczywiście trzeba skrapiać wodą, a w zasadzie to po dwu dniach można już nalac wody.
Agnieszka - 2006-05-18, 00:43

Musiałam coś źle zrobić z tym ceresitem. Oczko znów przecieka. Miałam nadzieję, że wytrzyma chociaż ten sezon, a za rok rozprawię się z nim, rozwalę je i podziałam z tym siatkobetonem. Chyba sprubuję z tą zaprawą jeszcze raz. :x
Dave - 2006-06-24, 01:37

Przelecieć najlepiej zaprawą "Atlas+", następnie ze 2 razy unigruntem i na końcu farbą.
Agnieszka - 2006-06-28, 22:54

:???: Dziś podjęłam nową próbę pokrycia oczka zaprawą CR 65. Zrobiłam, to w ciągu jednego dnia z przerwą ok. 4 godz. Było dość ciepło a właściwie gorąco. Mam nadzieje, że nie za gorąco. Jeśli się nie powiedzie, będę próbować Atlasem + i tym unigruntem, tak jak radzi Dave. Jestem już trochę zła, zwłaszcza, że wysiadła mi dziś pompa. :( Ach DAVE!!! proszę napisz, jaką farbą mam to pomalować, bo muszę być przygotowana na wszelkie ewentualności. :?
damian77198 - 2012-04-22, 18:31

worek Ceresit CR 65 25kg . na jaką powierzchnię starcza(o czy wiście 2 warstwy)
damian77198 - 2012-04-30, 18:26

a ten cr 65 jak go zastosować by uszczelnić oczko z siatkobetonu.(posmarować zrobione już oczko czy wymieszać z cementem w trakcie mieszania z piachem )
jurek47 - 2012-04-30, 20:21

Ja uszczelniałem nim kaskadę,rozrobiłem do postaci kisielu i smarowałem pędzlem wyschnięty już beton .Robiłem to trzy razy ale gdy warstwa już wyschła.Bez problemów się sprawdza..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group