Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Choroby ryb - Choroba Linów

pucas - 2007-05-09, 06:26
Temat postu: Choroba Linów
Witam.Ostatnio w moim stawie zaczęły masowo padać liny.W ciągu dnia wyłowiłem ich koło 6.Wszystkie miały zaczerwienienie i opuchliznę wokół płetw...Wie ktoś co to moze być za choroba?? :?
ZiK - 2007-05-09, 08:44

Witaj pucas. :piwko:
Do zdiagnozowania choroby potrzebne są fotki. :)
Wtedy prędzej ktoś rozpozna co to może być. :P

pucas - 2007-05-09, 10:13

Tylko jest mały problem...Wszystkie liny juz padły i nie mam jak zrobić tych zdjęć...Może ktoś miał podobny przypadek...
TomekZ - 2007-05-09, 11:15

prawie zawsze wiosną padały mi jakieś rybki, ale raczej karaski! miały podobne objawy co twoje...jakieś zaczerwienienia czy rany!!!

nie znam sie na tym tak jak reszta na forum, ale doszedłem do wniosku, że winowajcami moga być splewki (czy coś takiego)!
był taki środek sery, choć tu moge się mylić, sera cyprinopur chyba, który radzi sobie z takimi świństwami!

Hubert - 2007-05-09, 11:48

pucas napisał/a:
Wszystkie miały zaczerwienienie i opuchliznę wokół płetw


To zapewne był erytrodermatitis i uogólniona infekcja bakterii Aeromonas hydrophila. Pisaliśmy już o tym. Przekrwienia i wrzody pojawiają się pierwsze, potem obrzęki ciała i na końcu dochodzi do wysadzania gałek ocznych. W leczeniu stosuje sie antybiotyki, np. tetracyklinę.

pucas - 2007-05-09, 18:13

Dzięki to może byc to...Jeżeli to powróci to zrobię zdjęcia i wtedy bede prosil o rade...Jeszcze raz wielkie dzieki.... :piwko:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group