Oczko wodne - forum
Forum mi³o¶ników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Bia³y lin

TomekZ - 2007-05-08, 12:35
Temat postu: Bia³y lin
czy czesto spotykacie sie z bia³ym linem? ja tylko raz w zyciu no i kupi³em, teraz jednak nigdzie nie moge dostaæ!!!

czy jest jaki¶ sprawdzony sposób na tar³o linków! raz w ¿yciu mi siê wytar³y i by³o to ju¿ we wrze¶niu! przetrwa³a tylko jedna sztuka! a ten bia³y to samica...tar³o wygl±da fenomenalnie :)

jackon - 2007-05-08, 13:34

zawsze w naturze sotyka sie albinosy
na 100 000 szt narybku sieji zawsze mam kilka sztuk
ale potem gina mi w stawie
na jesienych odlowach juz zadnej sztuki nie mam

TomekZ - 2007-05-08, 14:26

pierwsze s³ysze, ale nie neguje! my¶la³em, ¿e ten mój bia³y lin to jakis bochomaz genetyczny w stylu tych karpi koi czy kolorowych karasi!
dodam, ¿e jak go kupi³em to mia³ czerwony ³eb! teraz jest ca³y bia³y! trochê tego nie rozumiem, czyli mam siê nie ³udziæ i nie szukaæ bo raczej 2 takiegojuz nie znajde? a jak ju¿ znajde to jak one siê rozmno¿a to wyjd± zwyk³e liny a nie bia³e ???????

JAREK G - 2007-05-08, 19:08

Na tej fotce s± dwa bia³e karpie koi , jeden g³êbiej metaliczny i dwa liny jeden pomarañczowy z br±zowym grzbietem i drugi ten u góry prawie bia³y :P nie wiem czy takiego mia³e¶ na my¶li , ale jak tak to s± one osi±galne choæ niezbyt czêsto :)

TomekZ - 2007-05-09, 11:11

no tak o co¶ takiego mi chodzi :) :)

p.s.

fajny ten rybek!!!!

golden - 2007-05-15, 17:33

Je¶li chodzi o tar³o linów to nie maj± specjalnych wymagañ tylko czysta woda i ¿wirowate dno. Lin na zdjêciu JARKA G nie jest albinosem bo ma plamki czarne ( czy twoja rybka ma czerwone oczy? ) mo¿esz zmieszaæ go ze z³otym linem. Je¿eli jego allele s± dominuj±ce to m³ode bêd± bia³e, a je¶li nie to przynajmniej 1/4 narybku powinna odziedziczyæ po nim cechy. Je¿eli jest albinosem to mo¿e byæ gorzej bo jest 50% szansy, ¿e jest nosicielem albinizmu. Jakie masz g³êbokie oczko ( albinosy, które s± pozbawione melaniny mog± siê ³atwo przegrzaæ i zgin±æ )
TomekZ - 2007-05-30, 20:14

oczko ma ko³o 80cm g³eboko¶ci. mój lin te¿ ma czarne plamy i czarne oczy, a na samym poczatku mia³ czerwony ³eb i wygl±da³ jak karp koi!!!

niestety nie wiem czemu moje liny nie rosn± i kar³owaciej±, rosn± im tylko oczy!!!!!!

golden - 2007-05-30, 21:51

,,my¶la³em, ¿e ten mój bia³y lin to jakis bochomaz genetyczny w stylu tych karpi koi czy kolorowych karasi! " - i masz racjê to mutancik jak koi czy z³ote rybki bo na pewno nie jest albinosem. Je¿eli zmieszasz ze z³otym linem to masz spore szanse na bia³e maluchy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group