Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Jesiotr

seba - 2007-03-20, 19:01
Temat postu: Jesiotr
A właśnie jakiego oczka potrzebuje jesiotr by móc go w nim trzymac??
Adam - 2007-03-20, 20:55

Ja za bardzo nie wiem jakiego :???: troche sie balem ze nie utrzyma sie u mnie w oku (wymiary 8m. x 2m. x max h 1.20m ) jak go wpuszczałem moje oczko bylo świeże miało około 6 miesięcy woda przezroczysta, sporo roślinek w najgłębszej częsci oczka jest moczarka pod którą jesiotr przezimował, chwilami myślałem że już go nie ma ale jak przyszło ocieplenie zaczął krażyć po dnie w poszukiwaniu jedzenia :yess: .Nawet nie wiem czym sie odżywia gdy nie jest karmiony nawet przez dwa tygodnie, fakt że sie trzyma i nawet troche mu sie podrosło .Pozdrowionka
JAREK G - 2007-03-20, 21:23

Ja mam takie oko TU możesz zobaczyć po raz pierwszy jesiotr przetrzymał mi zimę wcześniej miałem dwa razy jesiotry i zawsze mi zimą padły :? To jest ostatni raz kiedy próbuje, więc jak widzisz nie jest to łatwe :roll:
KoRcZuS - 2007-04-06, 16:21

czy jesiotr jak podrosnie moze podjadac mlode karasie??
AurorA - 2007-04-06, 18:39

KoRcZuS napisał/a:
czy jesiotr jak podrosnie moze podjadac mlode karasie??


Nie, jesiotr mam mały pyszczek i żywi się drobnymi zwierzętami dennymi.

jackon - 2007-04-06, 18:48

juz nieraz odradzalem hodowle jesiotra w oczku wodnym
jest tyle latwiejszych, kolorowych i mniej problematycznych ryb :)

Ernest - 2007-04-06, 19:00

Dlatego wole linki :) :yess:
seba - 2007-04-06, 19:02

Ernest napisał/a:
Dlatego wole linki


Nie kopią w podłozu ;)

Ernest - 2007-04-06, 19:06

seba napisał/a:
Nie kopią w podłozu ;)

Kopią :P ale się nie przejmuję czy przeżyją zimę czy nie.Są wytrzymalsze od karasi :good:

JAREK G - 2007-04-07, 16:24

Też mam linki i polecam bardzo fajne ryby i jak się przyzwyczają to też pływają po wierzchu i jedzą razem z karasiami, a jesiotr zawsze pobiera pokarm z dna, albo boków oczka :P
Donvitow - 2007-04-10, 14:05

Moje jesiotry żle skończyły. Przewlekały im się przez skrzela glony i je unieruchamiały. Kilka razy je ratowaliśmy ale w końcu padły.
JAREK G - 2007-04-10, 14:42

Tak naprawdę to nie do końca chce mi się wierzyć w te zaplątywanie jesiotrów w rośliny lub glony :???: Moim zdanie jest to prawdopodobne, ale jak ryba jest chora i osłabiona :-( zdrowej rybie nie powinno się to przytrafić :P
jackon - 2007-04-10, 18:45

u mnie zaplataly sie sie w lilie wodne
to silna ale glupia ryba
stanie w przeszkodzie i sie udusi
w glonach tez potrafi sie niezle zaplatac
mialem dwa osobniki o dlugosci jakies 70cm
i juz wiecej nie podchodze do tego tematu, chociaz bez problemu moge sobie te ryby zalatwic

JAREK G - 2007-04-10, 19:22

W tej chwili mam jednego:) tą "wiosnę"zimą przetrzymał bez problemu :good: ale wcześniej dwa nie przetrwały "prawdziwych" zim :-( i ten jest już ostatni jak padnie to u mnie też już nie będzie jesiotrów :P
killer1558 - 2007-04-10, 19:28

ja tym nawet głowy sobie nie zawracałem raz że nie widać i są problemy z nimi ,wolę krajówkę linka i może killera ale boję się o narybek z tym okonkiem :hehe:
JAREK G - 2007-04-10, 19:49

Jak jest czysta woda to bardzo fajnie wygląda pływa powoli ( tak dostojnie :lol: ) i z ta płetwą wygląda jak rekin :P
vivit - 2007-04-15, 21:05

Zaryzykowałem i kupiłem do swojego 5 szt. Małe bo małe mają tak na oko 20-25cm i zobaczymy co z tego będzie...: :-D
JAREK G - 2007-04-15, 21:10

Będziesz vivit, wszystko wiedział po zimie , a 25cm to nie taki mały :P
Mazur - 2007-04-16, 17:03

Miłem 2 szt. ale niestety nie przetrzymały zimy 2005/2006
Hania - 2007-05-07, 18:41

Tez próbowałam 2x. Zawsze na jesien podchodziły do góry właziły gdzies między kamienie a wiosną zostawał po nich tylko szkielet. W tym roku znowu zaryzykowałam. Kupiłam jedną sztukę ( jakieś 30 cm). Lubie patrzeć jak pływa po dnie. Jest w nim cos majestatycznego , no i te błyszczące malutkie oczki.
mati - 2007-05-12, 15:39

Jesiotry pływają na dnie dlatego najlepiejmićnie głembokie oczko,ja mam w miare głembokie i zbytnio jesiot nie widać
Hania - 2007-05-14, 12:47

Moje chyba nie jest zbyt płytkie, bo ma 1,6 w najgłebszym miejscu.
iwosek - 2007-07-05, 00:33

sluchajcie - > czy mozliwe jest aby jesiotry zyly sobie najlepsze w naturalnych warunkach ladowych, mianowicie chodzi mi o zbiornik zaporze w Pilichowicach, odwiedzam to miejsce co roku i co roku zastanawiem sie czy to jesiotry, wyglad "prawie" identyk,
moze ktos byli wedkowal ->to sie wypowie :evil:

pool - 2007-07-12, 09:19
Temat postu: Jesiotr
czy jest szansa że jesiotr w oczku o głębokości 3 m będzie bezproblemowo egzystował zimą spuszczam wode do 2m,jaką wielkośc jesiotra trza kupić zeby sie dobrze przyją ?
JAREK G - 2007-07-12, 10:02

U mnie jak już pisałem :P jesiotr poraz pierwszy przetrzymał zimę (ale wiadomo jaka była tegoroczna zima) tylko ja mam oczko a nie staw i u mnie jest ponad 1m, wiadomo im głębiej tym lepiej :P U mnie jesiotr to około 40 cm :)
koczisss - 2007-07-12, 12:03
Temat postu: Re: jesiotr a głębokość oczka
pool napisał/a:
czy jest szansa że jesiotr w oczku o głębokości 3 m będzie bezproblemowo egzystował zimą spuszczam wode do 2m,jaką wielkośc jesiotra trza kupić zeby sie dobrze przyją ?


Nie odpowiem na nurtujące Cię pytanie, bo nie znam się na jesiotrach, ale zadam inne.
Dlaczego spuszczasz wodę o metr na zimę?
Przecież czym głębiej tym lepiej i jest większa szansa, gdy będzie gruby lód, że rybi i płazy przetrwają zimę?

marek3232 - 2007-07-12, 12:52

Ja mam 2 jesiotry trzeci sezon w oczku zimują bez najmniejszych problemów.
Głębokość mam 140-150cm.Większe sztuki ładnie zbierają całe rasztki na dnie spełniają funkcje czysciciela oczka

pool - 2007-07-12, 19:06

spuszczam bo sie boje ze sie przepełni ale w sumie to tak dmucham na zimne bo przelew asekuracyjny mam ze w razie co nadmiar wody uchodzi w dół działki chyba w tym roku nie spuszcze wcale.dzieki za podpowiedz koczisss
pool - 2007-07-12, 19:17

ciekawe czy ogólnie widać jesiotry czy podpływają pod lustro wody,nie miałem jeszcze jesiotrów ale mi sie bardzo podobają,na dnie napewno ich nie zobacze bo wode mam niezabardzo klarowną pomimo że ostatnio zrobiłem filtr z oczka mniejszego przez które przepływa woda z większego no chyba trza bedzie poczekać na efekty nic na szybko nie wyjdzie.
JAREK G - 2007-07-12, 20:29

Raczej się trzymają dna i przy brudnej wodzie marna szansa je dostrzec :P

iwosek - 2007-07-12, 21:50

JAREK G napisał/a:
Raczej się trzymają dna i przy brudnej wodzie marna szansa je dostrzec

a ja sie nie zgodze moje jesiotry <dwa> plywaja tuz przy powierzchni lustra wody, wiecej jak wlozy sie reke do wody to do niej podplywaja, acha no i zawsze plywaja do okola oczka

Kalinosiu - 2007-07-12, 21:58

Moje dwa jesiotry jak zaczęły pływać w koło pod powierzchnią wody to jeden zniknął a drugiego znalazłem martwego.
iwosek - 2007-07-12, 22:03

Kalinosiu napisał/a:
to jeden zniknął a drugiego znalazłem martwego.

jak zniknal to sprawka kota mialem taki przypadek w zeszlym roku ale w tym koty nie maja szans

pool - 2007-07-13, 05:35

ciekawe czemu plywają dookoła oczka czyżby traktowały oczko jak kulę heh,albo są zdezoriętowane i dlatego
koczisss - 2007-07-13, 09:41

pool napisał/a:
ciekawe czemu plywają dookoła oczka czyżby traktowały oczko jak kulę heh,albo są zdezoriętowane i dlatego


Za mało miejsca pewnie.

Tak jak z zamkniętym psem, wilkiem w małej klatce, też zasuwa w te i we wte przez cały dzień, całkiem bez sensu.

magdalena - 2007-09-06, 13:46
Temat postu: co się z nimi stało?
w zeszłym roku do stawu ( 3,5 m głębokości) wpuściłam 50 jesiotrów, do dziś znalazłam 4 martwe sztuki, a co z resztą ? w maju zobaczyłam jednego jak pływał wzdłuz brzegu i to koniec. karmić nie karmię bo ich nie widać, nie wiem gdzie są, ale gdyby zdechły to chyba by wypłynęły?
Kaef - 2007-09-06, 14:18

Ryby nie zawsze wypływają, częściej leżą martwe na dnie.
AurorA - 2007-09-06, 16:51

Jesiotry są trudne do wypatrzenia, szczególnie w dużym stawie. To ryba przydenna, mam znajomych którzy w malutkim oczku mają problemy z wypatrzeniem jesiotra. jeśli się karmi w tym samym miejscu - one się przyzwyczajają i tam zerują- w ten sposób można je wypatrzyć przy karmieniu, najlepiej o stałej porze. Pokarmy dla jesiotrów mają bardzo intensywny zapach i szybko zwabiają ryby.
JAREK G - 2007-09-06, 18:11

Ja mam co prawda tylko jednego jesiotra , ale tak jak pisał AurorA, (zresztą ja też o tym już pisałem ) ulubiony jego miejscem jest dno i to na głębokiej wodzie, bardzo rzadko zapuszcza się na płytką wodę :? Ja go akurat widzę bo woda jest dość czysta ale tylko przy lekkim zmętnieni wody można zapomnieć o jesiotrze :P
rispetto - 2007-09-12, 07:07

JAREK G napisał/a:
Ja mam co prawda tylko jednego jesiotra , ale tak jak pisał AurorA, (zresztą ja też o tym już pisałem ) ulubiony jego miejscem jest dno i to na głębokiej wodzie, bardzo rzadko zapuszcza się na płytką wodę :? Ja go akurat widzę bo woda jest dość czysta ale tylko przy lekkim zmętnieni wody można zapomnieć o jesiotrze :P

Zawsze można oglądać je wieczorami :-D A poza tym zauważyłem, że jak oczko zarosło mi pistią i innymi roślinami pływającymi, to coraz częściej podpływa do brzegu :-D

razbora - 2007-09-17, 19:39

Witam ! Dawno nie odwiedzałem tego forum i zwracam się z pytankiem :)
Chciałbym na zimę wpuścić jesiotry do akwarium 112l - tylko takie mam.
I tu moje pytania:
1. Czym tą rybę karmić ?
2. Jaką filtrację zamontować ?
3. Czy oświetlenie jest konieczne ?
4. Kiedy wyłowić jesiotry z oczka (głębokość ok 90cm więc obawiam się że zimy nie przeżyją, a żeby je wyłowić muszę wylać wodę z oczka)
5. Kiedy je wpuścić do oczka ?

Chyba to wszystko :)

Kaef - 2007-09-17, 19:46

Po pierwsze jakiego rozmiaru są te jesiotry??
JAREK G - 2007-09-17, 19:55

Wszystko zależy jaki duży ten jesiotr :P Ja jesiotra nawet zimą karmiłem w oczku od czasu do czasu pokarmem dla jesiotrów ( tonącym) Światło jesiotrowi raczej jest nie potrzebne Zimą w oczku na dno też nie za wiele światła dochodzi i zbytnio mu to nie przeszkadza :P Filtr musisz jakiś zamontować bo ciężko trzymać go całą zimę bez filtrowania tym bardziej że podobno lubi lekki ruch wody nie wiem tylko czemu chcesz spuszczać wodę z oczka, przecież jesiotr to ryba którą chyba najłatwiej złapać :P
razbora - 2007-09-17, 19:56

Jesiotry maja ok 25-30 cm ...
Postaram sie zalapac je nie spuszczajac wody ..

JAREK G - 2007-09-17, 20:04

Jak mają 25-30 centymetrów to takie akwarium jest dla nich zdecydowanie za małe :-(
razbora - 2007-09-17, 20:05

Co mam poradzic skoro nie mam innego ? Wg mnie lepiej zeby przezyly meczac sie przez okres zimy niz maja zdechnac co jest bardzo prawdopodobne patrzac na glebokosc mojego oczka wodnego ..
iwosek - 2007-09-17, 20:07

idziesz do sklepu z mateialami budowlanymi i kupujesz dwie kastry budowlane 90 litrowe za 20z il napowietrzacz z rozgaleznikiem
powinno byc im dobrze

razbora - 2007-09-17, 20:13

Hmm :D A w jaki sposób to połaczyć ? co to wogóle jest ? Wybaczcie moją niewiedze ale nigdy o czyms takim nie slyszałem . Czy napowietrzac zastąpi w tym wypadku filtr ? Bede oczywiscie podmienial czesc wody jak to robie w moim akwa. ogolnym :) ..
iwosek - 2007-09-17, 20:16

kastry to takie jakby wanienki uzywane w budownictwie do przenoszenia betonu i takich tam,
a co do filtru :???:
za bardzo nie wiem jak to dziala ale na alledrogo widzialem cos w stylu filtru gabkowego nakladanego na napowiettrzacz -> niech wypowiedza sie zaawansowani akwarysci), kastry stawiasz kolo siebie, od napowietrzacza prowadzisz wężyk dalej rozgałeznik i tak dalej :)

JAREK G - 2007-09-17, 20:22

To lepiej zostawić pompę na zimę w oczku żeby woda nie zamarzła dodatkowo napowietrzacz i zostawić jesiotry w oczku :P
razbora - 2007-09-17, 20:23

Pomke mam - i tak ja wstawiam na zime - ale czy mimo tego one wytrzymaja ? Wydajme mi sie ze to slabe ryby (czytajac forum)
AurorA - 2007-09-17, 21:03

kastra to nie najlepszy pomysł już akwa jest większe, jesiotr będzie miał ciasno ale jest szansa przy filtracji i napowietrzaniu. Najlepiej ustawić akwa w nieogrzewanym pomieszczeniu/piwnicy i ryby karmić rzadko żywym pokarmem. I obowiązkowo co tydzień podmiana 20-30 procent wody. A ile masz tych jesiotrów?

iwosek napisał/a:
za bardzo nie wiem jak to dziala ale na alledrogo widzialem cos w stylu filtru gabkowego nakladanego na napowiettrzacz -> niech wypowiedza sie zaawansowani akwarysci)


to już przeżytek, filtry wewnętrzne nie są drogie a przy odpowiednio częstym czyszczeniu się sprawdzają i przy okazji napowietrzają.

razbora - 2007-09-17, 21:11

Mam 2 takie jesiotry .. powiedzcie - lepiej je wylowic czy zostawic w oczku .. Mam taka popmke jaka kiedy AurorA mi polecil - tetry. Spisala sie swietnie ale obawiam sie ze jesiotry moga tego nie przezyc. Miesjce pewnie znalazlo by sie w garazu :)
AurorA - 2007-09-17, 21:15

A jaką pojemność ma Twoje oczko?

Może jednego daj do akwa a drugie zostaw w oczku - wtedy się przekonasz która metoda lepsza :P

razbora - 2007-09-17, 21:19

O kurcze.. nie jestem pewien ale cos kolo 8000 litrow.. to sa takie "baseny" niebieskie - cos przypominajace "osemke" oczywiscie bez tego srodka...

Cos takiego:


JAREK G - 2007-09-17, 21:24

U mnie jesiotr przetrwał dopiero jedną zimę, tak jak pisałem wcześniej zawsze padały zimą :-( Pierwszy raz u mnie chodziła pompa ( nie mam napowietrzacza ) :roll: wcześniej była tylko przerębla, ale trzeba przyznać że ta zima była wyjątkowo ciepła :P Zobaczymy jak będzie tej zimy jak padnie to już jesiotra mieć nie będę Ja na Twoim miejscu bym zostawił je w oczku ( zostawił pompe i napowietrzacz ) jak nie przetrzymają to trudno znaczy się że nie nadają się do twojego oczka, nie ma sensu męczyć ryb przez kilka miesięcy w małych pojemnikach , nawet jak przeżyją to za rok będą jeszcze większe i jeszcze większy problem Nie ma sensu hodować ryb w oczku które nie zimują i nie można na ten okres stworzyć im odpowiednich warunków :?
AurorA - 2007-09-18, 01:10

Zgadzam się z Jarkiem. Wiele zależy od tego gdzie mieszkasz i jaka będzie zima.
razbora - 2007-09-18, 13:17

Mieszkam na uboczu Lodzi. Kurcze mam dylemat czy wwylowic te stworzenia czy je zostawic.. ale chyba jednak wylowie.. Kupie kaskade ...
Jeszcze jedno pytanko na ktore nie uzyskalem odp. - Kiedy wylowic te ryby z oczka ?

AurorA - 2007-09-18, 14:10

Cytat:
Jeszcze jedno pytanko na ktore nie uzyskalem odp. - Kiedy wylowic te ryby z oczka ?


Jak już się zdecydujesz na odłów to czekaj ile się da - po przymrozkach, ale zanim skuje lód - praktycznie nawet do grudnia.

razbora - 2007-10-22, 14:03

Więc postanowiłem odłowić jesiotry we ciągu 2 dni. Teraz pytanie. Jak ma wyglądać akwarium - mam trochę żwirku, jakieś ew. mocne rośliny mogę im dać - tylko czy to potrzebne ?
Mogę również wstawić tam oświetlenie - przyda się ?
Pompka (Filtr)- (akwa.- 112l) kupić taką na 150l ? Czy jeszcze bardziej wydajaną i zrobić efekt pralki ? ;]

"Jasnkinie" - ułożyć akwarium w taki sposób aby te śliczne ryby mogły się chować pod jakimiś "kamieniami" Lecz w ten sposób będzie miał mniej miejsca.

Dziękuję za pomoc.

wojtas - 2007-10-22, 14:30

To zalezy gdzie ryby będą zimować.Jeśli w pomieszczeniu nieogrzewanym,piwnicy,garazu,itp.to rzeczywiscie odłowić jak najpóżniej.Jeśli w akwarium w domu to już może byc za póżno /róznica temperatury/ Przenosiłem welona do akwarium 11 pażdziernika.Temp. w oczku 10 stopni, w akwa 20 stopni.wziąłem wodę z oczka razem z rybą do 15 l wiadra.Wpuściłem do akwa następnego dnia.I ryba ta choruje,10 stopni róznicy w ciągu doby to za dużo.trzeba było wcześniej odłowić.
razbora - 2007-10-22, 14:52

Wstawiłem akwa. do garażu - temp. ok 15*C - garaż jest "w środku" domu.
Co ro reszty ? - Żwirek, jaskinie - filtr ?

wojtas - 2007-10-22, 14:58

Jężeli to akwa tylko tymczasowe,zimowe to podłoże można sobie darować,natomiast filtr jak największy.Kubelki są drogie,nie wiem czy warto do sezonowego akwa.Duża kaskada i filtr wewnętrzny powinny sie sprawdzić.
iwosek - 2007-10-22, 16:04

emilek7 napisał/a:
wczas odnowiles temat

emilek poczynajac od tego ze napisal jezykiem zrozumialym dla ludzi, odnowil temat zamiast zakaldac nowy i konczac na tym ze poprosil o pomoc, prosze powstrzymaj sie od takich komentarzy,
A co do jesiotrow, zadbaj o odpowiednie zmiany temperatur, to bardzo delikatna ryba, ktora bardzo lubi przez blachostke odejsc do krainy wiecznych lowow

razbora - 2007-10-23, 13:41

W takim razie doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wstawienie do akwarium filtra kaskadowego - aby nie zabierał miejsca w akwa. którego jest i tak mało.
A co do temperatury - wleję do akwarium wodę z oczka i w tym samym czasie wpuszczę jesiotry do akwarium. Możecie mi jeszcze powiedzieć - kiedy je wpuścić ? Od razu jak w oczku nie będzie lodu czy poczekać tak z miesiąc aby woda się trochę "podgrzała" ?
Niestety oczko w zimę jest praktycznie w cieniu (jest "ogrodzone" żywopłotem. Z resztą w lato po południu też nie ma dużo słońca.
Pierwotnie oczko miało służyć jako basen.

wojtas - 2007-10-23, 14:56

Dobre i niedrogie są polskie kaskady aquael.Jaka jest pojemność akwa,ile ryb?Od tego zależy,czy wystarczy jedna kaskada,czy dwie na przeciwległych końcach akwa.Zapowiadają,ze jeszcze będzie ocieplenie.Plan przeniesienia ryb dobry,ale jeszcze się wstrzymaj.
razbora - 2007-10-23, 15:55

Wcześniej wszystko opisałem (w tym temacie)

I emilek - nie obudziłem się za wcześnie ponieważ pisałem w tej sprawie jakieś 2 miesiące temu. Nie wiem o co ci chodzi.

Mam 2 jesiotry- ok 12 cm. Brat kupił dzisiaj AquaEla fan-2 (100-150 litrów) A akwa ma 112 l. Mówiłem mu żeby kupił lepszy filtr ( miałem na myśli kaskadę) ale śpieszyły się mu ;]

P.S. Jednego jesiotr już odłowiłem i siedzi w akwa - w wiadrze - ( zmieniam temp. w wiaderku) aby nie zdechł z powodu szybkiej zmiany temperatury.

AurorA - 2007-10-23, 16:21

razbora napisał/a:
Możecie mi jeszcze powiedzieć - kiedy je wpuścić ? Od razu jak w oczku nie będzie lodu czy poczekać tak z miesiąc aby woda się trochę "podgrzała" ?


Wtedy gdy różnica wody miedzy akwa a oczkiem nie będzie większa niż około 3 stopnie.

wojtas - 2007-10-23, 18:39

Czyli wypada po 60l. na 1 rybę,myśle ze nie powinno byc zadnych problemów.
iwosek - 2007-10-23, 18:42

wojtas napisał/a:
Czyli wypada po 60l. na 1 rybę,myśle ze nie powinno byc zadnych problemów.

Jak sie patrzy jak po 10 jesiotrow zyje przez caly sezon w sklepie, w 90 litrowej kastrze budowlanej, to przy takim litrazu twoje "czeski" jak ja to mowie beda mialy luksus :hehe:
pozdrawiam Mateusz :piwko:

razbora - 2007-10-24, 11:55

Jeszcze jedno pytanie.
Mam możliwość zamontowania oświetlenia (2x18 W)
Czy mam jest "wstawić" ?
Jeżeli tak to na ile godzin (od której do której) ?

wojtas - 2007-10-24, 17:13

Oczywiscie ze się przyda.Pewno nie będzie roslin,wystarczylaby nawet jedna swietlówka.wystarczy 8 godz.dziennie.
wojtas - 2007-10-25, 10:43

razbora napisał/a:
Wcześniej wszystko opisałem (w tym temacie)

I emilek - nie obudziłem się za wcześnie ponieważ pisałem w tej sprawie jakieś 2 miesiące temu. Nie wiem o co ci chodzi.

Mam 2 jesiotry- ok 12 cm. Brat kupił dzisiaj AquaEla fan-2 (100-150 litrów) A akwa ma 112 l. Mówiłem mu żeby kupił lepszy filtr ( miałem na myśli kaskadę) ale śpieszyły się mu ;]

P.S. Jednego jesiotr już odłowiłem i siedzi w akwa - w wiadrze - ( zmieniam temp. w wiaderku) aby nie zdechł z powodu szybkiej zmiany temperatury.
Czy już pływa w akwarium?Może dasz zdjęcie?
razbora - 2007-10-26, 07:53

Chwilowo nie mam jak zrzucić zdjęcia na komputer. Ale gdy tylko pojawi sie taka opcja to na pewno to zrobię. Jesiotry (oba) pływają już w akwarium. I chyba mają się dobrze :)
Póki co jeszcze nie ma światła bo zamontuje je dopiero za 2 tyg. :) Bo jak na razie to nie mam startera a za 2 tyg. tata będzie "wyrzucał" takie kasetony ze świetlówkami (takie jakie są w sklepach)

JAREK G - 2007-12-16, 17:02

Dzisiaj zaobserwowałem ciekawe zjawisko jak jesiotr wcina glony :-D w pierwszym momencie myślałem że się zaplątał w glony porastające boczne ścianki bo tak się jakoś dziwnie szarpał :roll: a potem się okazało że on je po prostu wyrywał i zjadał :P
AurorA - 2007-12-16, 17:51

to faktycznie dziwne, podejrzewam że on wybierał z nich jakieś larwy lub inne żyjątka typu ośliczka. Jesiotry żerują tez zimą a to ich ulubiony sposób odżywiania.
JAREK G - 2007-12-16, 20:09

Być może znalazł tam jakieś żyjątko :) , a te glony to dokładnie takie jak u Ciebie na fotce http://images25.fotosik.p...60fbfd7cmed.jpg tylko trochę dłuższe :-( szarpał takie najbardziej zwisające i zielone :P
iwosek - 2008-03-02, 23:21

Co do rozmnazania, gosc w prochowicach na bank rozmnaza karachy i jesiotry, prowadzi normalna sprzedaz hurtowa. Sam wszystkie ryby mam własnie od niego :P
Co do padania, najwiecej zalezy od transportu i warunków przechowywania :| Ryby od tego samego goscia, kupione w ogrodniczym mają sie dobrze, a kupowane w zoologicznym i trzymane w niesamowitych ilosciach ww malych kastrach budowalanych juz tak dobrze sie nie maja :|

JAREK G - 2008-03-02, 23:25

Cytat:
Co do rozmnazania, gosc w prochowicach na bank rozmnaza karachy i jesiotry

Jesiotry :-o

iwosek - 2008-03-02, 23:33

W zeszłym roku, przejazdem odwiedziłem go zeby sie zorientowac, proponował "własny" zeszłoroczny narybek jesiotra, wiec mogloby sie wydawac ze jego, hmm a moze i moj bląd, ale trzeba przyznac ze miał imponująca ilośc tego w róznych rozmiarach, od 1cm do ponad 70-80cm potworów. O ile pamietam miał jeszcze orfy. Jego strona obecnie nie działa, nie wiem dlaczego, ale foty z ogłoszen.


judym - 2008-03-02, 23:38

JAREK G napisał/a:
Cytat:
Co do rozmnazania, gosc w prochowicach na bank rozmnaza karachy i jesiotry

Jesiotry :-o

Potocznie te ryby nazywają wszyscy Jesiotrami,a naprawdę to jest hybryda,która ileś lat temu została wpuszczona do czyszczenia zalewu przy tamie we Włocławku.Złowic ją tam i zjeśc,to tak jak by muchomora do jajecznicy dac.

iwosek - 2008-03-02, 23:41

judym napisał/a:
Potocznie te ryby nazywają wszyscy Jesiotrami,a naprawdę to jest hybryda,która ileś lat temu została wpuszczona do czyszczenia zalewu przy tamie we Włocławku.Złowic ją tam i zjeśc,to tak jak by muchomora do jajecznicy dac.


Tu sie nie zgodze :P
Cytat:
Sprzedam narybek jesiotra Syberyjski Starlet rosyjski oraz Hybrydy tych ryb. 5-10 zl szt..

AurorA - 2008-03-02, 23:41

iwosek napisał/a:
W zeszłym roku, przejazdem odwiedziłem go zeby sie zorientowac, proponował "własny" zeszłoroczny narybek jesiotra, wiec mogloby sie wydawac ze jego, hmm a moze i moj bląd


to ze w Polsce rozmnaża się jesiotry to chyba nic dziwnego - wyciśnięcie ikry i zamieszanie w wiaderku nie jest tak trudne ;)

Ten jesiotr na fotce do oczka się nie nadaje to chyba jesiotr rosyjski, do oczek nadaje się tylko sterlet czyli czeczuga.

judym - 2008-03-03, 00:05

AurorA napisał/a:
iwosek napisał/a:
W zeszłym roku, przejazdem odwiedziłem go zeby sie zorientowac, proponował "własny" zeszłoroczny narybek jesiotra, wiec mogloby sie wydawac ze jego, hmm a moze i moj bląd


to ze w Polsce rozmnaża się jesiotry to chyba nic dziwnego - wyciśnięcie ikry i zamieszanie w wiaderku nie jest tak trudne ;)

Ten jesiotr na fotce do oczka się nie nadaje to chyba jesiotr rosyjski, do oczek nadaje się tylko sterlet czyli czeczuga.

Zgadzam się narybek da się wychodowac,ale co dalej?Pewnie zmieniam temat,ale z wędkarstwem mam coś do czynienia i tych ryb(Jesiotr) jakoś u nas nie widzę.Właśnie tzw.Starlety łowi się na tamie we Włocławku.U miejscowych to jest chwast,i dlatego te ryby powinniśmy nazywac STARLET a nie Jesiotr.

JAREK G - 2008-03-03, 00:19

judym napisał/a:
Starlety łowi się na tamie we Włocławku.U miejscowych to jest chwast,
Nie znam się na wędkarstwie , ale jadłem wędzonego jesiotra bądź sterlet :oops: był przepyszny :D
judym - 2008-03-03, 00:36

JAREK G napisał/a:
judym napisał/a:
Starlety łowi się na tamie we Włocławku.U miejscowych to jest chwast,
Nie znam się na wędkarstwie , ale jadłem wędzonego jesiotra bądź sterlet :oops: był przepyszny :D

Napewno nie była to ryba z tamy Włocławskiej.Raczej byśmy ze sobą nie pisali.Jesiotry(sterlety)z tamy Włocławskiej mają w sobie całą tablice pana Mendelejewa.Słowem to są odkurzacze naszej królowej Wisły.

jackon - 2008-03-03, 05:28

jest juz program zarybiania wod morskich zalewowych jesiotrem
pierwsze zarybianie przeprowadzono jesienia ubieglego roku na zatoce gdanskiej
o ile sie nie myle program finansowany jest przez Ekofundusz

JAREK G - 2008-10-14, 17:21

Czy ktoś z was wie czy jesiotry mogą same wyskakiwać z wody :?: Dzisiaj wychodząc do pracy jak zwykle rzuciłem okiem przez okna na oczko i zauważyłem że coś się zaruszało na żwirku pod różą ,pomyślałem że to jakiś większy liść a na pewno nie ryba bo jakieś szaro-brązowe Na szczęście przed wyjściem podszedłem do oczka a tu się okazało że to jesiotr :-o leżał na grzbiecie ale jeszcze oddychał więc szybko wrzuciłem go do oczka nawet mu się nie przyglądałem czy ma jakieś rany. Nie wiem ile czasu tam leżał wcześniej , ale lak go wrzuciłem to pływał trochę dziwnie , ale teraz jak przyszedłem z pracy wygląda że wszystko jest w porządku Martwi mnie tylko jedno jak z niego taki samobójca to wcześniej czy później będzie po nim :???:
Mietek2141 - 2008-10-15, 07:30

Jarek, widziałem kiedyś w stawie hodowlanym wyskakujące ponad wodę jesiotry, ale nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane- polowanie na jakieś jedzonko, skoki ciśnienia...
wojtas - 2008-10-15, 09:49

Masz racje,zjawisko spławiania się ryb \ wyskakiwnie\jest bardzo częste i zależne od wielu czynników,w tym atmosferycznych.Wyskoki duzych ryb są bardzo widowiskowe,jak ktoś wędkuje,to na pewno widział nie raz.
castleman - 2008-10-15, 15:38

Jarek, może to nie było naturalne zachowanie i uciekał przed potworem :?:
Drapieżniki atakują ranem...

mateusz1990 - 2008-10-16, 13:23

ja miałem 15 jesiotrów i wszystkie mi padły miały po 20 cm
bystry122 - 2008-12-26, 16:33

witam

To zależy jakie masz oczko.Jeśli możesz to wyślij foto.W oczku 15 jesiotrów to strasznie dużo.Jak dla mnie to max.5 i to na b.duże oczko.Zresztą pewnie wiesz jakie rosną jesiotry.

mateusz1990 - 2008-12-26, 16:54

one mi się plątały w glony nitkowe
jackon - 2008-12-26, 18:09

to najglupsza ryba jaka znam
niby bardzo silna,ale zaplatuje sie w kazde badziewie

wojtas - 2008-12-26, 19:22

Ale chyba to nie mogło być przyczyną śmierci ryb?
jackon - 2008-12-26, 19:37

wlasnie to, zaplatuje sie i dusi
to normalne u jesiotrow
dlatego na hodowlach z regoly utrzymuje sie je w zbiornikach okraglych na obiegach zamknietych

Kaef - 2008-12-27, 01:24

Jesiotry są chyba ograniczone trochę przez swój pancerz. Wiem że Jackon ma doświadczenia z wieloma gatunkami, ale chyba samo zaplątanie nie było by dla jesiotra problemem, gdyż w naturze też występują te glony. Jak dla mnie warunki były niezbyt odpowiednie w zbiorniku i to było problemem śnięcia ryb.
jackon - 2008-12-27, 05:23

u mnie zaplataly sie w lodygi lilii wodnych
jesiotr jak juz gdzies sie zaplacze nie potrafi sie z tego uwolnic

seedkris - 2008-12-27, 10:32

Ciekawy artykuł o jesiotrach. http://www.hel.univ.gda.p...esiotry.htm#1.1
Czy aby nasz rodzimy jesiotr zachodni występował w Bałtyku?

mateusz1990 - 2008-12-27, 10:44

tego to wynika że może tak
seedkris - 2008-12-27, 10:52

Odnośnie plątania się w wodorosty, to możliwe. Te ryby , raczej morskie i rzeczne unikają miejsc porośniętych roślinnością. Przebywają na dnie piaszczystym i tam się odżywiają drobnymi zwierzętami dennymi.
mateusz1990 - 2008-12-27, 12:03

na wiosnę spróbuje kupić 2 jesiotry ale ja też słyszałem że jak jest dno kamienne w oczku to jesiotry też długo nie pociągną tak samo sumy
seedkris - 2008-12-27, 12:09

Piaszczyste, miękkie dno rzeki to nie kamieniste lub betonowe oczko. Zupełnie inne warunki.
AurorA - 2008-12-27, 16:46

mateusz1990 napisał/a:
tego to wynika że może tak


przeczytaj jeszcze raz, zdecydowanie nie

jackon - 2008-12-28, 06:19

w tym roku po raz pierwszy zarybiano jesiotrem Zatoke Gdanska
naukowcy z IRS z Olsztyna pobierali ikre z Kanady, w swoich osrodkach inkubowali i wyprowadzali wyleg
pozniej rozprowadzili go po kilku najlepszych hodowlach w Polsce
znajde zdjecia i wrzuce fotki jesiotrow hodowanych w osrodku IRŚ Drgał na Mazurach

wojtas - 2008-12-28, 07:51

a właściwie ile gatunków jesiotrowatych hoduje sie w Polsce?Kiedys złapalem na wędkę /w stawie hodowlanym dla wędkarzy/coś podobnego do jesiotra.Miało około 40cm.
Adalbert - 2008-12-28, 08:50

jackon napisał/a:
IRŚ Drgał na Mazurach

Chyba chodzi o IRŚ Dgał? Ciekawe artykuł o jesiotrach napisał chyba jakiś mój nieznany kuzyn i dlatego tak lubię swojego jesiotra ;)

jackon - 2008-12-28, 16:30

dokladnie,sorrki za pomylke
Mazur - 2008-12-28, 16:38

No prosze nawet nie znam takiej miejscowości znam tylko Drygały koło Ełku.
AurorA - 2008-12-28, 17:22

tu piszą o wprowadzaniu jesiotrów syberyjskich i hybrydowych krzyżówek z sachalińskim
http://www.hel.univ.gda.pl/aktu/2002/jesiotr.htm
ale art. z przed paru lat.

Mazur - 2008-12-28, 20:14

AurorA napisał/a:
tu piszą o wprowadzaniu jesiotrów syberyjskich i hybrydowych krzyżówek z sachalińskim
http://www.hel.univ.gda.pl/aktu/2002/jesiotr.htm
ale art. z przed paru lat.


To pewnie jest i taka miejscowość tylko jeszcze o niej nie słyszałem, musi to być maleńka bo bym znał, praktycznie znam każdą wieś ale mogła jakaś umknąć uwadze.

wojtas - 2008-12-28, 20:16

A te jesiotry sprzedawane jako ryby do oczek do jakiego gatunku należą?
Mazur - 2008-12-28, 20:17

mateusz1990 napisał/a:
może kiedyś pojawią się jesiotry w naszych wodach


W Ełku jest gospodarstwo rybackie gdzie mają tego od metra w celach handlowych, wędzą można żywe kupić.

Adalbert - 2008-12-28, 20:19

Miejscowość to Pieczarki. Dgał Wielki to jezioro nad którym jest Instytut. Mądruję się bo sprawdziłem na google maps ;)
AurorA - 2008-12-28, 21:29

wojtas napisał/a:
A te jesiotry sprzedawane jako ryby do oczek do jakiego gatunku należą?


powinny to być strerlety czyli czeczugi, ale wciskają wszystko aby sprzedać. Sterlet (Acipenser ruthenus) jest jedynym typowo słodkowodnym gatunkiem jesiotra.

JAREK G - 2008-12-29, 16:28

Jakby na dowód tego co tu niedawno pisaliśmy dzisiaj patrzą a tu mam jakąś zieloną rybę :P Dobrze że lód w miarę cienki i przezroczysty bo okazało się że to jesiotr cały zaplątany w glonach i już ledwo dyszy :-( Wyłowiłem go i obrałem z glonów , ale marnie to dalej widzę :???: Na fotkach część glonów w które był zaplątany i jesiotr po wpuszczeniu do oczka

jackon - 2008-12-29, 17:05

jak wroce do pracy w styczniu to wiecej napisze o gatunkach jesiotrow jakimi zarybiaja
nie chce Was wprowadzac w blad, dokumenty i publikacje mam w swoim biurze
w osrodku mialem kilka sztuk na basenach przeplywowych,ale prawde mowiac zapomnialem o nich
studenci mi przypomnieli jak wyplynely w odwroconej pozycji :)
robilem zmiany w systemie basenow retencyjnych i zapomnialem o jesiotrach
najwiekszym problemem w hodowli jesiotra jest pobranie dojrzalych produktow plciowych,wymaga to duzego doswiadczenia i ciaglego pilnowania tarlakow (inne ryby z regly wycieramy z zegarkiem w reku)
hodowla zajmuje sie juz sporo osrodkow w Polsce, natomiast na palcach jednej reki mozna policzyc te, w ktorym doprowadza sie do iniekcji i pozyskiwania wylegu

wojtas - 2008-12-29, 20:09

No to czekamy z niecierpliwością.
majtek8 - 2009-03-08, 22:20

pool napisał/a:
ciekawe czemu plywają dookoła oczka czyżby traktowały oczko jak kulę heh,albo są zdezoriętowane i dlatego
jesiotry to z regóły ryby rzeczne przystosowane do pływania non stop tak jak np orfy. Tylko nieliczne krzyrzówki ryb "pseudojesiotrowatych" nie poruszaja sie zbyt intensywnie:)
A#O - 2009-05-02, 22:31

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Przejrzałem ten wątek od początku (i kilka pokrewnych) i w sumie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, czy jesiotry mogą się rozmnażać w sposób naturalny w warunkach oczka. Z tego, co wyczytałem w Internecie wnioskuję, że stawy hodowlane rozmnażają jesiotry w sposób sztuczny, poprzez pobieranie ikry itd... Czy komukolwiek z forumowiczów udało się wyhodować w oczku własny narybek?
Pytam, bo mam od niedawna w oczku 2 małe jesiotry (pewnie rodzeństwo) i zastanawiam się, czy nie dokupić gdzie indziej jeszcze 1-2 sztuki w nadziei, że za X lat coś z tego będzie.

Pozdrawiam, Adam.

JAREK G - 2009-05-02, 22:58

A#O napisał/a:
Pytam, bo mam od niedawna w oczku 2 małe jesiotry (pewnie rodzeństwo) i zastanawiam się, czy nie dokupić gdzie indziej jeszcze 1-2 sztuki w nadziei, że za X lat coś z tego będzie.
W oczku to jest niemożliwe , jesiotr to nie karaś :P daj sobie spokój
A#O - 2009-05-04, 19:28

AurorA napisał/a:
Jesiotry są trudne do wypatrzenia, szczególnie w dużym stawie. To ryba przydenna, mam znajomych którzy w malutkim oczku mają problemy z wypatrzeniem jesiotra. jeśli się karmi w tym samym miejscu - one się przyzwyczajają i tam zerują- w ten sposób można je wypatrzyć przy karmieniu, najlepiej o stałej porze. Pokarmy dla jesiotrów mają bardzo intensywny zapach i szybko zwabiają ryby.


Myślę, że wszystko zależy od czystości wody. U mnie jesiotry są drugim gatunkiem (po orfach), na który zawze mogę liczyć, tzn. widzę je zawsze bez szukania, mimo, że mam tylko dwa. Nigdy się nie chowają, są zawsze w ruchu, a ich kremowe obrzeże kontrastuje z kamieniami na dnie.
Początkowo miałem w oczku tylko 5 dzikich karasi. Poten dokupiłem 3 kolorowe. Na początku paradowały jak na scenie, ale szybko przejęły zwyczaje swych dzikich kuzynów i teraz ukrywają się między kamieniami i wypływają tylko niekiedy.

jackon - 2009-05-04, 19:33

o tarle jesiotrów zapomnij
w Polsce robią to tylko 4 wyspecjalizowane ośrodki hodowlane
oczywiście metodą iniekcyjną

maciejsnow - 2009-05-12, 17:01

ja tez mialem dwa mialy ok 30 cm ale im sie padlo z tego co sie dowiedzialem to potrzebuja duzo tlenu pozdrowionka
Adalbert - 2009-05-12, 18:37

A#O napisał/a:
AurorA napisał/a:
Jesiotry są trudne do wypatrzenia, szczególnie w dużym stawie. To ryba przydenna, mam znajomych którzy w malutkim oczku mają problemy z wypatrzeniem jesiotra. jeśli się karmi w tym samym miejscu - one się przyzwyczajają i tam zerują- w ten sposób można je wypatrzyć przy karmieniu, najlepiej o stałej porze. Pokarmy dla jesiotrów mają bardzo intensywny zapach i szybko zwabiają ryby.


Mojego jesiotra przyzwyczaiłem, że żarcie jest w jednym miejscu, w takim gdzie go dobrze widać (jasne dno i w miarę płytko) . Reaguje natychmiast jak pokażę się nad oczkiem i kręci się w okolicy stołówki. Poza tym urósł nieco i w zasadzie oglądać go można stale jak patroluje oczko.


Salmo_Salar - 2009-05-12, 18:40

Każda ryba jest ciekawa i każda ryba znajdzie swojego amatora :good:

Ja uwielbiam ryby drapieżne :-D

Pozdrawiam

Salmo

A#O - 2009-06-14, 22:52

iwosek napisał/a:
jak zniknal to sprawka kota mialem taki przypadek w zeszlym roku ale w tym koty nie maja szans

Mnie też zniknął i myślałem, że to sprawka kota, bo się kręcił koło oczka. Po trzech dniach wypatrzyłem koniec ogona jesiotra pod kamieniami. Zaplątał się o nitki włókniny i omal nie zginął.
JAREK G napisał/a:
Raczej się trzymają dna i przy brudnej wodzie marna szansa je dostrzec

Tyle, że dno dla jesiotrów kończy się równo z brzegiem. Często wpływają na takie płycizny, że grzbiet im wystaje z wody i szurają brzuchem po kamieniach. Dla kota taki jesiotr to żaden przeciwnik.

Ludwig - 2009-06-29, 17:23

Adalbert napisał/a:
Mojego jesiotra przyzwyczaiłem, że żarcie jest w jednym miejscu, w takim gdzie go dobrze widać (jasne dno i w miarę płytko) . Reaguje natychmiast jak pokażę się nad oczkiem i kręci się w okolicy stołówki. Poza tym urósł nieco i w zasadzie oglądać go można stale jak patroluje oczko.



A ten jesiotr na zdjęciu ile waży bo wygląda na sporego ;) . Masz jeszcze więcej tych ryb w oczku ?

Adalbert - 2009-06-29, 20:40

Nie ważyłem go ale teraz ma ok 50 cm. Przymierzam się do wykonania pomiaru jak będę w stanie wykonać to w miarę szybko i z jak najmniejszym stresem.On (ona?) jest bardzo mułowaty i w zasadaie to mógłbym go wyjąć ręką ale chcę go delikatnie podnieść na podrywce. Czasami jak podpłynie do brzegu to jestem w stanie patykiem unieść go aż do powierzchni wody a ten nawet nie zareaguje.Jest w oczku jedynym osobnikiem tego gatunku. Każda sztuka więcej zrobiła by tłok jak w metrze w szczycie.
kordiankw - 2009-06-29, 21:04

Mojego jesiotra złapał szwagier na wędkę na stawach chodowlanych. Ważył dokładnie 1,5 kg i mierzył 70 cm. U mnie był ponad pół roku. Niestety widziałem go tylko przez pierwszy tydzień gdy wieczorami zwiedzał oczko. Z powodu szczawiowej nie było szans dostrzec go na dnie gdzie zwykle przebywał. Dokarmiany codziennie, więc gdy udzieliłem mu abolicji przed wigilią zerwał mi trzy haczyki, podczas próby wyłowienia. Żeby wyciągnąć go z oczka musiałem wypompować wodę z oczka. Po półrocznym pobycie u mnie jego waga podskoczyła do 2,5 kg i 85 cm długości. Nie mogę jednak powiedzieć o nim że był mułowaty. Jak połknął haczyk to żyłka wycięła wszystkie rośliny wystające ponad wodę, a wędka i żyłka była ta sama na którą złapał go szwagier.
Adalbert - 2009-06-29, 21:08

kordiankw napisał/a:
Nie mogę jednak powiedzieć o nim że był mułowaty.


W takim razie tylko mój tak ma?

prezes1 - 2009-07-04, 20:55

czesc Adalbert, nie tylko twój tak ma jesiotry z natury sa spokojne i chyba najszybciej sie przyzwyczajaja do swojego karmiciela u mnie plywa jeden od poczatku wiosny kupilem jak mial moze 20 cm i byl naprawde niepozorny teraz jak podchodze do stawku to podplywa do brzegu i mnie sledzi co dziwne do nikogo innego pewnie dla tego ze zawsze cos dostanie a jak sie wejdzie do wody to nawet obcym miedzy nogami sie łasi. wpisz sobie w goglach cos o jesiotrach filmy i zobacz jak sie zachowuja u innych lub nawet na wolnosci, piekne ryby wsumie moj ulubieniec
Adalbert - 2009-07-04, 21:56

Niestety mój już nie pływa :((
eriok - 2009-07-06, 23:51

Witam wszystkich jestem nowy i nawet niewiem jak dodać nowy temat więc pisze tu gdzie w miare posty są dodawane na świerzo. A mianowicie mam takie pytanie jaki jesiotr rośnie najszybciej w stawie i o ile przyrasta w danym czasie. Za wszelkie informacjie z góry dzięki.
mateusz1990 - 2009-07-07, 06:38

moim zdaniem jest 8 gatunków które nadają się do chowu stawowego
JESIOTR STARLET, STARLET BIAŁY, BESTER, ROSYJSKI, ROSYJSKO SYBERYJSKI, SYBERYJSKI, SIEWRUGA, WIOSŁONOS. według mię to ten ostatni rośnie dość szybko jest planktonożerny

eriok - 2009-07-07, 22:19

Wiosłonosy to raczej rybki żadko spotykane w stawie :P Dlatego prosze o kolejne wskazówki.
eriok - 2009-07-07, 22:29

Mam do Ciebie kordiankw niewielkie pytanie a może wiesz jak ten Twój jesiotr sie nazywa bo w pół roku 1 kg go przybyło niesamowite musiał być łasuch,
Adalbert - 2009-07-08, 05:45

eriok napisał/a:
Mam do Ciebie kordiankw niewielkie pytanie a może wiesz jak ten Twój jesiotr sie nazywa bo w pół roku 1 kg go przybyło niesamowite musiał być łasuch,

to może być możliwe bo mój, od niedawna nieboszczyk, w ciągu ok. 13 miesięcy życia w oczku z 18 cm oseska dorósł do 53 cm i wagę na oko miał też ok kilograma (nie ważyłem- a szkoda). Największy przyrost osiągnął właśnie w pierwszym półroczu pobytu (od maja do zimy).

eriok - 2009-07-08, 15:16

O to fajnie aż tyle podrusł XD Ja kupiłem tą drugą wersie w sprzedarzy większego ma ok 25 cm i już mam 2 takie .U mnie apetyt mają cały czas przebierają po ścianach stawu w poszukiwaniu małych glizd których umnie niebrakuje a niewiem skąd sie bierą mają ok 1cm długości i wychodzą z takich cienkich pasków mułu oblepiająchych całą folie. Ponadto dokarmiam je przenicą wymieszaną z paszą pstrągową. A ty co im podajesz ?????
eriok - 2009-07-08, 15:20

PS.
Adalbert jak twój jesiotr sie nazywał bo ja mam jesiotry rosyjskie.

Adalbert - 2009-07-08, 21:32

Ogólnie to "Shark" ale spece z forum nazwali go starlet czy coś w tym stylu ;)
eriok - 2009-07-08, 23:10

Przypadkiem w przekopywaniu internetu natknołem sie na forum o Twojm oczku Adalbert piękne to oczko masz ale jak dla mnie bardzo drogo cie to wszystko wyszło ale wartało efekt super . Z tego co widze po zdjęciach to miałeś ten sam gatunek jesiotra co ja mam. Mam nadzieje że mi tak samo bedzie szybko rusł . Na ostatnim zdjęciu z profilu to on był ogromny musiał sie dobrze prezentować w stawie.
Norbii21 - 2009-07-16, 09:21

Witam Wszystkich!! Jestem nowy na forum także wybaczcie jak nieraz popełnie jakąś gafe. Mam takie pyanie odnośnie jesiotra w oczku. Zrobiłem sobie oczko ( 24 tyś. litrów), ma one 3 głębokości, 50cm, 100 cm i 160 cm. po zalaniu go wodą przez 3 tygodnie nie wpuszczałem ryb. Po tym okresie wpuściłem cztery karasie, dwa koi i 3 jesiotry. Przez dwa tygodnie było oki. Ale dziś znalazłem jesiotra koło oczka (nie żył już). Myślałem że może go wyciągnęła jakaś zwierzyna (np. kot) ale ryba nie miała żadnych śladów ataku. I mam takie pytanie czy jesiotr może wyskakiwać z oczka, czy może być jakaś inna przyczyna?? Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Jakim pokarmem najlepij karmić jesiotry??

eriok - 2009-07-16, 13:03

Cześć Norbii21 tak jak wyżej pisałem jeżeli chce sie uzyskać dobre przyrosty ryb najlepiej paszą pstrągową. Co do skakania jesiotrów ponad tafle wody to sie to zdarza a jeżeli wody masz posame brzegi to jest szansa że niestety mógł wyskoczyć . Jesiotry pozatym noca pływają po brzegach stawu w poszukiwaniu różnego robactwa i w takiej chwili wystarczy że je coś spłoszy i wtedy zamiast do oczka wyskakują poza nie.
prezes1 - 2009-08-22, 15:09

witam wszystkich i przychodze z zapytaniem a mianowicie od kwietnia pływa u mnie jesiotr ma sie dobrze i bardzo szybko rosnie 12 cm jak został przywieziony a dnia dzisiejszego pomiar wykazał 34 układałem kamienie przy kaskadzie i zaczał platac sie miedzy nogami wiec i zostal zmierzony szkoda ze aparatu nie mialem, do jakiego rozmiaru orientacyjnie moze urosnąc do przyszlego roku bo troche sie boje ze stawek bedzie za maly jak tak dalej bedzie stawek ma 7m na 4.50 gleboki na 160 w jednym miejscu co o tym sadzicie jak dlugo go czymac bo jesli za 2 lata ma miec kolo metra to puszcze go w rabe szkoda zeby sie marnował
Goviki - 2009-08-24, 11:05

A jaki to gatunek? Podejrzewam, że sterlet (Acipenser ruthenus) więc spokojnie. Sterlety nie rosną duże (maksymalnie 1,5m) i z wiekiem mają coraz mniejsze przyrosty roczne. Myślę, że spokojnie możesz go trzymać jeszcze parę lat.

Pozdrawiam

Salmo_Salar - 2009-09-03, 09:34

http://www.sturgeon-web.co.uk/index.php

Ciekawa strona i warto poczytać jeżeli ktoś jest zainteresowany jesiotrami.

Pozdrawiam

Salmo

Ludwig - 2009-09-04, 20:08

Mi też padł jesiotr na wiosnę ale już nie mam jesiotrów i nie ma problemów ;)
AurorA - 2010-02-11, 15:53

do oczka to chyba najlepsze czeczugi by były
tom11 - 2010-02-11, 19:10

Bester jest ładniejszy od czeczugi,przynajmniej moim zdaniem

[ Dodano: 2010-02-11, 20:02 ]

AurorA - 2010-02-12, 01:17

Z tego co wiem sterlety osiągają niewielkie rozmiary w stosunku do innych jesiotrów, a poza tym ten gatunek to jedyny typowo słodkowodny- całe życie spędza w wodach słodkich.
mateusz1990 - 2010-02-12, 08:09

a co sądzicie o jesiotrze białym nadaje się do oczek
JAREK G - 2010-02-12, 15:24

Moje zdanie to jest takie że żadne jesiotry do oczka się nie nadają :???: ale to jest tylko moje zdanie, próbować każdy może życzę powodzenia :)
tom11 - 2010-02-12, 16:21

A to niby dlaczego się nie nadają?

[ Dodano: 2010-02-12, 16:35 ]
ryby nie gadają ale wydaje mi się że moje "rekiny" są zadowolone pływają w oczku dumnie jak pawie ,żerują cały rok ,a najważniejszy że jesze żaden mi nie padł.
A najważniejszy w tym jest wydajny napowietrzacz,to jest podstawa .

Cytat:
Z tego co wiem sterlety osiągają niewielkie rozmiary

bester też Ci do metra nie urośnie( góra 50cm. w dobrych warunkach w oczku)

mateusz1990 napisał/a:
a co sądzicie o jesiotrze białym nadaje się do oczek

kumpel ma 6 sztuk w oczku 8m3 mają po 60 cm i mają się dobrze od 3 lat

mateusz1990 - 2010-02-12, 16:51

mię by właśnie interesował taki jesiotr co rośnie powyżej metra
tom11 - 2010-02-12, 18:00

Cytat:
mię by właśnie interesował taki jesiotr co rośnie powyżej metra


syberyjski albo siewruga

silpe - 2010-02-12, 21:15

JAREK G napisał/a:
Bo zdychają

Jesiotr zdechnie jak jest niedokarmiany zima, nawet pod lod trzeba sypac karme
raz na tydzien im starczy :)


Cytat:
Cytat:
Jesiotr zdechnie jak jest niedokarmiany zima, nawet pod lod trzeba sypac karme
raz na tydzien im starczy

po pierwsze
a po drugie pasza musi byc dobrej jakości i powinna mieć min. 43% białka

silpe - 2010-02-15, 20:41

http://www.youtube.com/watch?v=W1qc5sbGCGA
a mnie sie wydaje ze wszystkie jesiotry duze rosna :)

Salmo_Salar - 2010-02-15, 22:24

Zależy co każdy rozumie pod pojęciem "duży". Metr?? To każdy jesiotr osiągnie taką długość.

Pozdrawiam

Salmo

AurorA - 2010-02-15, 23:55

Nie ma jak bieługa - 5 metrów i nawet ponad 2 tony wagi.
deelfino - 2010-02-28, 14:43

Muszę się pochwalić bo jestem bardzo dumna - oba moje jesiotry przetrwały zimę :)
Dwa napowietrzacze, przerebel i oczywiście dokarmiane - ale nawet rzadziej niż raz na dwa tygodnie....
Oprócz tego wszystkie inne dorosłe karasie i jak na razie naliczyłam dwa oseski.
:yahoo:

roman1952 - 2010-02-28, 15:03

Mój tarlak Sybirak również w dobrej kondycji pojawił się na dokarmianie .
Strat żadnych , ale starletów jeszcze nie widziałem . Mam nadzieję , że je zobaczę ,
gdy powiększy się lustro wody .
Pozdrawiam :pa:

.::aQuarius::. - 2010-03-01, 18:41

Witam,
W moim i taty oczku 6m,5m,4m + 2x2m
żyją karpie koi , morfiny , karasie , welony , jesiotry
i mam mały problem mój jesiotr (35 cm)
zaplątuje się w glony. I w inne rośliny teraz nie wiem
co robić bo lody sie rozpuściły i pewnie znów sie zacznie :((
i jak mogę mu pomóc . Nie mogę go wiecznie rozplątywać .

.::aQuarius::. - 2010-03-01, 18:59

tak przedstawił to sprzedawca takie pomarańczowe lub białe rybki
na komary

maruder - 2010-03-01, 19:05

Wstaw zdjecie, bo obawiam sie, ze inaczej nikt nie bedzie wiedzial o jakie rybki chodzi; przynajmniej ja nigdy nie spotkalem sie z ta nazwa.
samuraj - 2010-03-01, 20:09

.::aQuarius::. napisał/a:
mam mały problem mój jesiotr (35 cm)
zaplątuje się w glony. I w inne rośliny teraz nie wiem
co robić bo lody sie rozpuściły i pewnie znów sie zacznie
i jak mogę mu pomóc . Nie mogę go wiecznie rozplątywać .


jesiotry już tak mają :-( te ryby nie są zbyt mądre :)

AurorA - 2010-03-01, 23:01

a już zaczynałem podejrzewać ze chodzi o marliny :hehe:

.::aQuarius::. - 2010-03-02, 15:34

o tak orfa taka sama jak w foto google
głupi sprzedawca mówił żę morfiny ah ci sprzedawcy :evil:

arturzbsk - 2010-03-03, 18:26

Witam.

Chciałem zapytać doświadczonych , bo to pierwsza zima z oczkiem.
Lód puścił i nie widać żadnych strat . Karasie , karp oraz orfy ładnie pływają po całym oczku. Jest włączony napowietrzacz i kilka godzin dziennie pracuje filtr , celem oczyszczenia mechanicznego wody.

Martwi mnie jedynie jesiotr :(( , widzę że zimę przeżył ale nie widać go aby pływał w oczku. Prawdopodobnie siedzi w głębszej wodzie i tylko od czasu do czasu ( bardzo sporadycznie ) , na krótko sie pokaże . Czy to jest normalne zachowanie jesiotra , wydaje mi się , ze powinien być bardziej aktywny. Chyba , że się mylę.

pozdr

roman1952 - 2010-03-03, 20:02

arturzbsk napisał/a:
Czy to jest normalne zachowanie jesiotra

Jak najbardziej , w sumie to jest on powolniak . Nawet do pokarmu nie startuje jak
" jakiś " karaś czy karp , jest to ryba stateczna i dostojna . Powinieneś go teraz zacząć
lepiej podkarmiać , woda jest super klarowna więc zobaczysz ile zjada .
Powodzenia .

arturzbsk - 2010-03-03, 20:41

Właśnie , że woda jest mętna i widać rybki które są na płytszych wodach , jesiotra nie widać gdyż siedzi głębiej. Dzisiaj dla próby sypnąłem troszkę pokarmu w widoczne miejsce na półce płytszej , gdzie w ubiegłym roku jesiotr pobierał pokarm, ale lipa nawet nie wypłynął. Nie chcę sypać w inne miejsca bo nie mam pewnosci czy będzie jadł.
roman1952 - 2010-03-04, 19:24

arturzbsk,
No cóż , coś tam nie tak z wodą , o tej porze powinna być kryształ . Mam nadzieję , że
pokarm sypiesz odpowiedni ( zatapialny ) , nie syp dużo , obserwuj czy został zjedzony .
Następna porcja dopiero jak będzie czysto , nie wiem jakich rozmiarów jest Twój
" cesarz " , mój ma ok. 150cm. wrzucam 2-3 garstki co trzy dni , chyba , że zgłosi
większe zapotrzebowanie . Niekiedy karmię raz w tygodniu innym razem , gdy świruje
i robi rundki pod powierzchnią muszę karmić częściej . Ogólnie to polecam Ci lepsze
napowietrzenie wody , jeżeli masz pompę , fontannę to weź włącz niech się woda się
odgazuje , może coś Ci jednak padło , że ta woda taka kiepska ?
Pozdrawiam - powodzenia .

arturzbsk - 2010-03-04, 20:20

No właśnie jest tak , że przez okres gdy oczko było skute lodem ( po za przeręblem ) w ogóle nie karmiłem jesiotra ( pewnie mój błąd i teraz żałuję ) . Mam jednego ok. 30 cm. Przez całą zimę był włączony napowietrzacz z jednym kamieniem.

W tej chwili lodu wcale nie ma na oczku , nadal chodzi napowietrzacz na dwa kamienie oraz włączam na kilka godzin pompe z filtrem. Ryby raczej wszystkie przeżyły. Jesiotra nadal nie karmię bo siedzi gdzieś w głebokiej wodzie.

Martwi mnie ten jesiotr bo nie jest aktywny, jakby był głodny to by robił rundki wokól oczka, tak jak jesienią. Na pewnio jest i i żyje bo go wczoraj widziałem.

No i nie wiem dlaczego woda jest dosyć mętna. Jak słonce przyświeci to widać pólki jedynie do około 60 cm, n iżej już nic nie widać.

Do końca też nie wiem czy mam filtrować wodę czy tylko napowietrzać.

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Salmo_Salar - 2010-03-04, 20:31

Zostaw napowietrzacz, niech pracuje i niech natlenia. Nie wiem co to za g... pływa w Twoim oczku, może coś z dna?? Jakbyś dał zdjęcie...

Pozdrawiam

Salmo

arturzbsk - 2010-03-04, 20:34

Jutro zrobię fotkę i wrzucę.
arturzbsk - 2010-03-05, 22:58

nie zrobiłem i nie zrobię fotek ( jak na razie ) bo u mnie ścisnął mróz i ścięło oczko. W tej chwili jest ok. - 10 C .

Poczekamy na następną odwilż.

pozdrawiam.

arturzbsk - 2010-03-12, 20:36

Wiecie może jak nazywa się odmiana jesiotra, który jest cały biały ? jest on popularny i można go bez problemu kupić ?
Salmo_Salar - 2010-03-12, 21:14

Jesiotr biały :piwko:

A czy popularny to wątpie.

Pozdrawiam

Salmo

tom11 - 2010-03-13, 13:55

arturzbsk napisał/a:
Wiecie może jak nazywa się odmiana jesiotra, który jest cały biały ?


Jesiotr Amerykąński

arturzbsk napisał/a:
jest on popularny i można go bez problemu kupić ?


Nie jest zbyt popularny u nas ale można kupić jeśli się chce

Salmo_Salar - 2010-03-13, 15:10

tom11 napisał/a:
arturzbsk napisał/a:
Wiecie może jak nazywa się odmiana jesiotra, który jest cały biały ?


Jesiotr Amerykąński

arturzbsk napisał/a:
jest on popularny i można go bez problemu kupić ?


Nie jest zbyt popularny u nas ale można kupić jeśli się chce


Czyżbyś mówił o tym samym jesiotrze co ja?? :lol:

Pozdrawiam

Salmo

arturzbsk - 2010-03-13, 17:50

tom11 napisał/a:
arturzbsk napisał/a:
Wiecie może jak nazywa się odmiana jesiotra, który jest cały biały ?


Jesiotr Amerykąński

arturzbsk napisał/a:
jest on popularny i można go bez problemu kupić ?


Nie jest zbyt popularny u nas ale można kupić jeśli się chce



Dzięki za info

Salmo_Salar - 2010-03-13, 22:35

To jest potwierdzenie mojej tezy, że jesiotr zje nawet to co unosi się na powierzchni wody, a nawet wyskakuje do przelatujących nad wodą owadów (tak jak to robią karaski często). Oczywiście zależy to od pory roku.

http://www.youtube.com/watch?v=xElHZ0QseJM

Pozdrawiam

Salmo

JAREK G - 2010-03-13, 23:56

Obejrzałem filmik dwa razy i nie widziałem żeby tam gdzieś jesiotr wyskakiwał :P
AurorA - 2010-03-14, 00:37

..ale czubek nosa faktycznie wystawia nad wodę.
Salmo_Salar - 2010-03-14, 11:30

Jeszcze doszukaj się Jarku braku owadów nad wodą :???: :lol:

Aurora dobry wzrok ma i zauwazył, że zwierzak wystawiał dzióbek nad powierzchnię, a nawet coś wtryngalał :good:

Pozdrawiam

Salmo

silpe - 2010-03-14, 12:22

Czy nikt nie zauwazyl ze on poprostu jest glodny ! :evil:
A plywajacego jedzenia nie moze dosiegnac bo go nie widzi :-(

Mazur - 2010-03-14, 12:30

mam jesiotry 4 ale nie widziałem by moje pokazywły nawet nos nad wodę, Orfy owszem skaczą i łapią owady nad wodą ale moje jesiotry jakieś nieskoczne.
roman1952 - 2010-03-14, 12:38

Jesiotr , aby zjeść cokolwiek z powierzchni wody musiałby obrócić się brzuchem
do góry , słyszałem o takich przypadkach chociaż osobiście tego nie widziałem .
To , że wystawia nos nad powierzchnię ; normalne , potrafi pływać z całym grzbietem
nad wodą . Jak już silpe, zauważył ryba gorączkowo poszukuje pokarmu .
Pozdrawiam .

Salmo_Salar - 2010-03-14, 12:43

roman1952 napisał/a:
Jesiotr , aby zjeść cokolwiek z powierzchni wody musiałby obrócić się brzuchem
do góry , słyszałem o takich przypadkach chociaż osobiście tego nie widziałem .
To , że wystawia nos nad powierzchnię ; normalne , potrafi pływać z całym grzbietem
nad wodą .


To, że obraca się brzuszkiem do góry to także prawda. Jesiotr jest dobrze przystosowany i potrafi pobierać, jeżeli sytuacja na nim to wymusza, pokarm w różnych partiach wody. Przystosowany jest jednak do dennego trybu życia, jak widać.

Pozdrawiam

Salmo

roman1952 - 2010-03-14, 12:47

Roman, nawet wybierając pokarm z glonów na pionowych ściankach ryba
wychodzi nosem ponad powierzchnię . Jakie masz jesiotry ? starlety u mnie
również nie wychodzą nad powierzchnię , dla sybiraka to norma .

[ Dodano: 2010-03-14, 12:51 ]
silpe napisał/a:
A plywajacego jedzenia nie moze dosiegnac bo go nie widzi :-(

Nie musi - wystarczy węch .

Mazur - 2010-03-14, 15:50

[quote="roman1952"] Jakie masz jesiotry ? starlety u mnie
również nie wychodzą nad powierzchnię , dla sybiraka to norma .

To znaczy że raczej mam starlety, a serio nawet nie zastanawiałem się nad gatunkiem, zobaczyłem więc kupiłem.

JAREK G - 2010-03-14, 16:19

Salmo_Salar napisał/a:
a nawet wyskakuje do przelatujących nad wodą owadów
Wystawienie kawałka nosa a wyskakiwanie to ogromna różnica :P
Salmo_Salar - 2010-03-14, 16:38

Ale wyskakiwanie zdarza się, nie odnoszę się z tym stwierdzeniem akurat do tego filmu.

Pozdrawiam

Salmo

roman1952 - 2010-03-18, 18:58


Dzisiejsze zdjęcia ( przepraszam za jakość ) mojego Sybiraka w oczku .
Lód niestety jeszcze jest , ale już troszeczkę widać .

ILUSION - 2010-04-06, 21:55

Witam
Czy ktoś wie jaki to gatunek jesiotra?



Adalbert - 2010-04-07, 04:55

Wygląda jak mój Ś.P. sterlet :((
silpe - 2010-04-12, 19:44


Moje pociechy

ewa535 - 2010-04-12, 22:22

Mam pytanie do znawców jesiotrów. Zetknęłam sie z tą rybą po raz pierwszy w zyciu kilka lat temu. Niestety lub stety w stanie uwędzonym. Była tak piękna , ciemnobrązowa z tymi wszystkimi rogami wyglądała jak jakieś wykopalisko z ery dinozaurówczy conajmniej smok. Po raz pierwszy widziałam taką piekna rybę i nie mogłam uwierzyć ,ze nie jest jakimś egzotycznym gatunkiem tylko pływa w naszych wodach. Próbowałam nawet namawiac biesiadników, zeby jej nie konsumować - niestety było to letnie zakrapiane rodzinne spotkanie przy ognisku no i wiecie...
Te ryby miały około metra długosci w stanie uwędzonym !
Czy to mogła być taka sama ryba tzn. gatunek, ktore tu w tym temacie tak często oglądam? Czy te Wasze jesiotry tez takie piękne i wielkie urosną?

JAREK G - 2010-04-12, 22:47

ewa535 napisał/a:
Próbowałam nawet namawiac biesiadników, zeby jej nie konsumować - niestety było to letnie zakrapiane rodzinne spotkanie przy ognisku no i wiecie...
Żal byłoby nie zjeść bo jesiotr szczególnie świeżo uwędzony jest przepyszny :) A co do rozmiarów to mogą urosnąć olbrzymie, niestety większość z nich w oczkach nie dożyje 1m :?
justfilied233 - 2010-04-13, 17:34

JAREK G napisał/a:
niestety większość z nich w oczkach nie dożyje 1m


może to dlatego że żyją one w wodach o słabszym lub silniejszym nurcie czego nie możemy im zapewnić tak jak tego aby mogły sobie na tarło wymigrować w morze (jak część jesiotrów robi)

roman1952 - 2010-04-13, 18:57

justfilied233 napisał/a:
może to dlatego że żyją one w wodach o słabszym lub silniejszym nurcie czego nie możemy im zapewnić tak jak tego aby mogły sobie na tarło wymigrować w morze (jak część jesiotrów robi)

Jesiotry ( z tego co wiem ) nie wycierają się w morzu .


justfilied233 - 2010-04-13, 20:40

z tego co ja wiem to niektóre lubią sobie na słonym to robić :)

P.S
śliczne twoje sztuki :) ile one mają (cm)

tom11 - 2010-04-14, 19:40



a to jedez z moich gadów ok 60cm.

silpe - 2010-04-14, 19:52

tom11 napisał/a:
a to jedez z moich gadów ok 60cm

Piekna "gadzina" :)

tom11 - 2010-04-14, 19:58



teraz bester 30 cm



bester junior

no i syberyjski

[ Dodano: 2010-04-14, 21:00 ]
dwa ostatnie wyłowione dla kolegi

roman1952 - 2010-04-16, 19:20

justfilied233,
Niestety jest to jedynak , rówieśnik zginął dwa lata temu .
Ryba ma już 10 lat i mierzy ok. 150 cm .
tom11,
Mój jesiotr syberyjski różni się od przedstawionego przez Ciebie ,
ma dłuższy ogon w stosunku do tułowia i chyba jednak krótszy ryjek .
Nie zmienia to jednak faktu , że wszystkie wyglądają super .
Pozdrawiam . :piwko:

silpe - 2010-04-24, 19:40


Zdjecia u hodowcy koi - te dwa jesiotry maja po 150 cm, zrobily na mnie wrazenie :)

justfilied233 - 2010-04-24, 22:25

ale sztuki :D żeby tylko się nie zaczęły brać za koi :P
silpe - 2010-04-25, 09:43


Takie metrowe sztuki plywaja razem z nimi ,a i z mniejszymi sie dogaduje :)

kornik77 - 2010-05-10, 07:41

Cześć, jeszcze jedno pytanie odnośnie jesiotra. Oczywiście pomimo, że generalnie odradzacie tą rybę w bajorze, ja się na niego uparłem. W mojej okolicy dostępne są bester (Huso huso x Acipenser ruthenus), siewruga (Acipenser stellatus) oraz syberyjski (Acipenser baerii). Ktoś tu pisał, że wszystkie, które wymieniłem, nadają się do bajora, ale który będzie najlepszy??
silpe - 2010-05-10, 17:27

kornik77 napisał/a:
wszystkie, które wymieniłem, nadają się do bajora, ale który będzie najlepszy??

Najladniejszy- zdecydowanie bester. :)

kornik77 - 2010-05-11, 05:33

Ano właśnie, trochę poczytałem w międzyczasie :) Siewruga, choć w/g mnie jednak ładniejsza od bestera (większa, niż u bestera część ciała pokryta kremową barwą), odpada ze względu na tendencje do wskakiwania z wody. szczególnie, przy niskim brzegu (tak jest u mnie). Bester z kolei, nie wiem jakie rozmiary uzyskuje. no w końcu nie planuje, że ryba mi padnie po pierwszej czy drugiej zimie :) Ale tendencje wzrostowe otrzymał po mamusi, czyli biełudze... po tatusiu sterlecie zaś wzrost ten jest spowolniony... oj chyba trza będzie poszukać Sterleta :)
Salmo_Salar - 2010-05-11, 12:58

Oczywiście, że sterlet najlepszy, wg mnie oczywiście.

Bester po biełudze ma wzrost, a po sterlecie szybciej dojrzewa, było już to wcześniej opisane.

Pozdrawiam

Salmo

Andrew1995 - 2010-05-12, 14:15

Witam

A co sadzicie o Jesiotrze Rosyjskim ? ;)

Livaen - 2010-05-22, 15:56

Witam kupiłem 2 jesiotry i wpusćiłem do oczka o podłozu gliniastym bez folii pzred w puszczeniem woda byla pzrejrzysta do dna , niestety chyba zaczely ryc w ziemi i zmętniły mi wodę... Na poczatku pływały przy brzegach wieczorem potem pzrestaly. Nie sądze żeby copś je zjadło. zależało by mi żeby je złapać i w puścic do drugiego oczka z podłożem z folii tak zbeym je mogl widac . Wie ktos jak je złapac bez wypompowania wody ? Oczko ma okolo 1,7 m glebokosci
Andrew1995 - 2010-05-23, 18:35

Mialem tak samo z tym plywaniem przy brzegu... Przez 1 dzien plywal blisko brzegu a potem go wogle niewidzialem, myslalem ze padl gdzies... Ale jednak zyje :yahoo: Masz jakies drapiezniki w stawie ?

Pozdrawiam

tom11 - 2010-05-23, 18:50

Livaen, Andrew1995,

Najlepszą porą żeby zobaczyć czy są jes wieczór, sypnijcie trochę karmy po brzegu to wyjdą na jedzonko

Andrew1995 - 2010-05-23, 21:28

Wlasnie te jesiotry sa strasznie " omulone" i czy one wyniuchaja zarcie ?? :) Gdzies tam przy brzegu ?

Albo wygladaja na takie omulone ?

Pozdrawiam

tom11 - 2010-05-23, 22:36

wyniuchaja :) napewno
Livaen - 2010-05-24, 14:55

Dziś spróbuje je wywabic mam nadzieje ze wyjda :)
Andrew1995 - 2010-05-24, 16:14

Livaen, napisz czy wyjda ;) Ja sprobuje w srode albo czwartek :) Bo karmilem wczoraj wiec przerwa musi byc :)

[ Dodano: 2010-05-24, 22:34 ]
Jednak nie moglem wytrzymac i probowalem nakarmic... Wiec u mnie jesiotr plywa jak idiota :???: rzucilem mu zarcie pod nos a on plynie dalej... I tak robil z 6 kolek... I tam gdzie mu rzucilem to omija :(( Jeszcze plywa 2 cm od brzegu, kot tylko by machnol sobie pazurkiem i po rybce :???: Albo moze to jest poprostu z wiekiem sie robia inteligentniejsze ? Moj ma ze 13 cm. Albo poprostu karmie zlym pokarmem... ??

[ Dodano: 2010-05-24, 22:51 ]
Karmie jakims Proven Pokarm dla ryb Akwariowych granulowany(2)

Livaen - 2010-05-25, 06:04

Mój kiedyuś tez tak pływał ale jak rzucałem mu pokarm na dno to wogole pzrestal wyplywac. Wczoraj rzucilem troche na płytkiej wodzie. poszedlem po wiadro i podbierak , jak wróciłem żaba wskoczyła do wody zaraz koło jesiotra... niestety poszedl w dno i wczoraj juz wiecej nie wyplynal ;/ musze poczekac teraz pare dni

Mój ma jakies 30 cm

Andrew1995 - 2010-05-25, 11:35

A czym karmisz ?
Livaen - 2010-05-26, 14:35

KArmie go jakaś specjalna karma dla jesiotrów firmy LAzur . mocno pachnie i opada na dno
Salmo_Salar - 2010-05-27, 12:41

Spróbuj rzucać karmę nocą, wtedy powinien być bardziej chętny.

Nocą rozumie się wieczór, nikomu nie karzę wstawać o 2giej i karmić jesiotrów :lol:

Pozdrawiam

Salmo

Andrew1995 - 2010-05-28, 12:47

Mam jescze 1 problem, Karasie mi wyjadaja to zarcie co rzucam dla jesiotra :evil: Wszyscy tak macie ? :evil: Wiekszosc zostaje zjedzona... :evil: Jest jakis sposob na obejscie karasi :P ?

Pozdrawiam

Salmo_Salar - 2010-05-28, 13:13

Wyłowić karasie lub stosować większą paszę dla jesiotra.

Pozdrawiam

Salmo

Andrew1995 - 2010-05-28, 14:22

Wiekszą ? Jesiotr ma 15 cm ;)
tom11 - 2010-05-28, 14:35

Andrew1995 napisał/a:
Jest jakis sposob na obejscie karasi


karmić wieczorem

Salmo_Salar - 2010-05-28, 16:00

Napisałem, karm jesiotra po zmroku. Co do karmy to jesiotry nie mają takich mały pyszczków. Jaką średnicę ma Twoja karma??

Pozdrawiam

Salmo

AurorA - 2010-05-28, 20:17

Andrew1995 napisał/a:
Jest jakis sposob na obejscie karasi


dla karasi rzucaj pływające pałeczki jednocześnie z tym dla jesiotra, najlepiej w innym miejscu tak aby się przyzwyczaiły do karmienia w innym punkcie.

Livaen - 2010-05-29, 12:46

UDało mi sie złąpac jesiotra sypnalem karmy dla jesiotra na podrywkę . o 15 w południe :) nie poczekałem chyba nawet 5 minut a tu mam jesiotra w siatce .
Andrew1995 - 2010-05-29, 17:54

Salmo_Salar napisał/a:
Jaką średnicę ma Twoja karma??



Mozna ja pokruszyc, karma jest w roznych rozmiarach, do 1 cm ale kiedy sypie dla jesiotrow to krusze wiec bez problemu powinny zjesc :)

P.S Kiedy wymienialem wode i jesiotr byl w wiaderku to rzucilem mu robala(1 cm na 0,5 cm)... myslalem ze sie udlawi :? Ale wessał jak odkurzacz :-D

JAREK G - 2010-05-29, 21:16

Livaen, nie wiem jakie masz duże oczko staw , ale jesiotra to by złapał nawet "ślepy" ;) Nie ma chyba bardziej ślamazarnej ryby od jesiotra :P
Andrew1995 - 2010-05-29, 22:30

Przedwczoraj kupilem jeszcze 1 jesiotra(czyli w oczku sa juz 2 :-D ) I jak zawsze pierwsze pare godzin latal po oczku jak oszalaly... a teraz ? :? Ani razu niewidzialem jesiotra :(( Mam nadzieje ze nic im niejest... Probowalem z jedzieniem przy brzegu i nic :???:
Livaen - 2010-05-30, 08:32

Ja dziś rano o 8 rzuciłem na podrywkę troche karmy po minucie wpłynął i teraz mam w drugim oczku jesiotry . Widze je cały czas .
roman1952 - 2010-06-19, 19:55

Troszeczkę odswieżę temat ;
Sterlety zobaczyłem dopiero po raz pierwszy od wiosny , gdy woda stała się przejrzysta
na 170 cm. Spokojnie żerują na dnie i nie mają zamiaru wychodzić na sztuczną karmę .
- Zupełnie inaczej zachowuje się [/b] sybirak - regularnie odwiedza stołówkę

midnight - 2010-07-15, 12:56

Witam

To co piszecie o jesiotrach wydaje mi się jakieś nieprawdopodobne.

od 4 lat posiadam 2 sztuki obecnie po ok 10 kilo.
Są aktywne cały dzień, mało tego nie są płochliwe jak wejdę do wody to same podpływają i dają się dotknąć.

AdrianJ - 2010-07-15, 14:54

Daj zdjęcia midnight, swoich bestii :-D
JAREK G - 2010-07-15, 16:00

midnight napisał/a:
Witam

To co piszecie o jesiotrach wydaje mi się jakieś nieprawdopodobne.

od 4 lat posiadam 2 sztuki obecnie po ok 10 kilo.
Są aktywne cały dzień, mało tego nie są płochliwe jak wejdę do wody to same podpływają i dają się dotknąć.
Nie przypominam sobie żeby ktoś pisał że one są płochliwe o ile dobrze pamiętam to ja pisałem że są tak ślamazarne że nawet "ślepy" by je w rękę złapał :P A jak masz jesiotra 10 kg to i w glony nitkowe ci się nie zaplącze :D z tym że nie bardzo nadaje się do "standardowego" oczka :? raczej do bardzo dużego stawu
midnight - 2010-07-16, 08:57

No i pochwaliłem :((

Wczoraj zastałem jednego do góry brzuchem, miałem nadzieje ze zablokował się w trzcinie - po odwróceniu odpłyną ciężko dysząc, ale chyba jednak zdechł.




tom11 - 2010-07-16, 15:47

Cytat:
od 4 lat posiadam 2 sztuki obecnie po ok 10 kilo.

pomierzyłem i na wagę swojego przy 60 cm niecałe dwa kilo , w takim razie Twój ma ze dwa metry blisko?

kloszard - 2010-07-16, 17:03

tom11 napisał/a:
pomierzyłem i na wagę swojego przy 60 cm niecałe dwa kilo , w takim razie Twój ma ze dwa metry blisko?


nie mam pojecia jak to wyliczyłes??? :hehe:

[ Dodano: 2010-07-16, 18:54 ]
Myslałem nad kupnem jesiotrów (jako czyscicieli oczka) ale nie wiem czy nie lepsze by były kiełbie

JAREK G - 2010-07-16, 19:27

Obecna aura wyjątkowo nie służy jesiotrom :-( Bardzo wysokie temperatury wody, a co za tym idzie brak tlenu w wodzie, to nie są warunki dla tych ryb. To lato przetrzebi nie jeden staw i oczko z jesiotrów :((
tom11 - 2010-07-16, 20:10

Cytat:
nie mam pojecia jak to wyliczyłes???

nie liczyłem, na końcu stoi znak zapytania jeśli nie zauważyłeś

roman1952 - 2010-07-18, 22:09

midnight
Muszę przynać , że jestem w szku po tym co napisałeś . Jesiotry w Twoim oczku
mają zapewne idealne warunki . Ile lat miały gdy je zakupiłeś ?
Mój ma ponad 10 lat i nie przypuszczam aby ważył 10 kg. ( nie ważyłem a ma ok.150 cm .) , jest długi , ale szczupły . Nie chcę go wyławiać i stresować , chocaż z drugiej
strony to muszę to kiedyś uczynić . ( może nie ma 150cm .)

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam .

Andrew1995 - 2010-07-18, 23:44

Piekny Jesiotr Roman :brawo: Zrobisz zdjecie calego jesiotra ? :oops:
midnight - 2010-07-19, 05:31

jednak z tą 10 przesadziłem (były to wyliczenia szacunkowe, nie warzyłem bo nie chciałem ich stresować). Wpuszczałem 60 cm i miały po kilogramie, a po roku przybrały do 2,5kg.

nieboszczyk miał 6,6 kg niestety poszedł jako karma dla kotów, bo nie wiedziałem na co zdechł.
W niedziele reanimowałem drugiego i wszystko stało się jasne pod koniec zimy padła pompka napowietrzająca, która tłoczyła powietrze do pompy i nie uruchomiłem w tym roku kaskady.

Upał im nie zaszkodził naturalny filtr mam tak skonstruowany ze chłodzi wodę - w zeszłym roku miałem pstrągi i dobrze się czuły chociaż na rzekach była przyducha.

roman1952 Twój ma krótszy pysk od moich a wiec jest to inny gatunek - też daje się pogłaskać?

roman1952 - 2010-07-19, 20:23

Andrew1995, midnight,
Postaram się zrobić kilka zdjęć mojemu sybirakowi , gdy tylko znajdę
wolną chwilę . Co do głaskania jesiotra to przyznam , że nigdy nie próbowałem ;
myślę , że będzie ciężko . Jeszcze jedno ; nie zgodzę się z opinią Jarka
JAREK G napisał/a:
Nie przypominam sobie żeby ktoś pisał że one są płochliwe o ile dobrze pamiętam to ja pisałem że są tak ślamazarne że nawet "ślepy" by je w rękę złapał
.
Jesiotr porusza się bardzo dostojnie , nawet pokarm pobiera po kilku podejściach ,
spłoszony potrafi błyskawicznie reagować wytwarzając sporą " falę" w oczku .
Ze względu na swoje rozmiary jest dłużej widoczny , ale nie wiele wolniejszy od
np. karpi . Jak dla mnie jest to piękna ryba , bardzo je lubię i może dlatego moje
odczucia i wypowiedzi są subiektywne .
Pozdrawiam Wszystkich :pa:

JAREK G - 2010-07-19, 22:22

roman1952 napisał/a:
Jak dla mnie jest to piękna ryba , bardzo je lubię
Ciężko się z tym nie zgodzić, dla mnie też jest to piękna ryba , dostojnie wygląda, a w wodzie prezentuje się jak rekin, co nie zmienia faktu że do oczek się nie nadaje , takie jest przynajmniej moje zdanie'

Ps. Też bardzo lubię jesiotra, szczególnie wędzonego :P

kocich - 2010-08-08, 14:47
Temat postu: jesiotr w stawie
posiadam stawik 23mx11m głębokość srednia okolo 1,80cm.Staw nie ma przypływu ani odpływu wody.Staw ma juz 3 lata i pływa tam troche karpi okolo 12cm,linow dłoniaków i karasi złocistych również dłoniaków.Ostatnio przyszło mi na myśl żeby wpuścić tam jesiotry ale nie mam pojęcia o życiu tych ryb.Ile sztuk narybku moge wpuscić do takiego akwenu?Czy te ryby zjadają inne ryby i czy w związku z tym po jakims czasie nie zostanie mi sam jesiotr w stawie?pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
JAREK G - 2010-08-08, 15:01

Jesiotry nie polują na inne ryby. Przeczytaj cały ten temat i jeszcze tutaj masz kulka podstawowych informacji http://oczkowodne.net/ryby.php?ryby=jesiotr
wojtexxx - 2010-08-20, 12:06

Witam moje oczko ma 22m3 i max głębokość 1,5m, wpuściłem do niego 3 jesiotry ok 25-30cm. Czy jesiotry poradzą sobie same z jedzeniem czy muszę je dokarmiać? Rzucam jedzenie zatapialne jak widzę któregoś z jesiotrów na półce o głębokości ok 40cm, zje parę kawałków i zjawiają się karasie i karpie i wszystko wyżrą.... dochodzi do tego, że karasie gonią jesiotry gdy te podpływają do jedzenia.
silpe - 2010-08-20, 13:39

wojtexxx napisał/a:
zjawiają się karasie i karpie i wszystko wyżrą.... dochodzi do tego, że karasie gonią jesiotry gdy te podpływają do jedzenia.

U mnie to jest tak- najpierw plywajacy pokarm dla karpi z jednej strony, jak sie zajma jedzeniem to sypie na droga strone zeby nie widzialy jak tamten opada .
Najlepiej karmic jesiotry wieczorem wtedy sa aktywniejsze :)

wojtexxx - 2010-08-20, 19:33

Będę musiał popróbować... bo jeszcze mi jesiotry z głodu padną :?
ppp - 2010-10-14, 16:20

Dziś w Poznańskiej palmiarni widziałem białe jesiotry. Nie wiem czy już ten temat był poruszany przepraszam za zdublowanie. Pierwszy raz widziałem jesiotry takiego koloru. Komórką zrobiłem zdjęcie, jednak niezbyt dobrej jakości.

Sadownik - 2010-10-14, 18:03

mam takiego w oczku
Andrew1995 - 2010-10-14, 18:14

Sadownik bys zrobil zdjecie ? Ciekaw jestem jak w oczku wyglada taki bialy :-D On rozni sie tylko kolorem czy czyms innym ?

Pozdrawiam

Sadownik - 2010-10-15, 17:27

Andrew1995, http://forum.oczkowodne.n...t=4481&start=75

pod tym linkiem jest zdjęcie, a w oczku na razie woda trochę zielona to dopiero na wiosnę zdjęcia z oczka :)

Salmo_Salar - 2010-10-15, 17:36

Ten jesiotr w worku jest albinosem?? :-D

Jeżeli mówimy już o albinosach to jako OT powiem, że podobają mi się sumy albinotyczne :piwko:

Pozdrawiam

Salmo

Sadownik - 2010-10-15, 17:41

tak jest cały biały :P
ppp - 2010-10-15, 21:17

Sadownik napisał/a:
Andrew1995, http://forum.oczkowodne.n...t=4481&start=75

pod tym linkiem jest zdjęcie, a w oczku na razie woda trochę zielona to dopiero na wiosnę zdjęcia z oczka :)

Ten jesiotr nie jest zbyt biały, raczej szary. Na pewno szary :P

Salmo_Salar - 2010-10-15, 21:27

ppp napisał/a:
Sadownik napisał/a:
Andrew1995, http://forum.oczkowodne.n...t=4481&start=75

pod tym linkiem jest zdjęcie, a w oczku na razie woda trochę zielona to dopiero na wiosnę zdjęcia z oczka :)

Ten jesiotr nie jest zbyt biały, raczej szary. Na pewno szary :P


Śmiem twierdzić, że koloru normalnego ;)

Pozdrawiam

Salmo

Andrew1995 - 2010-10-16, 08:33

Sumy labinoski to swietne :-D Niestety niemam w oczku... Ale naprawde chcialbym miec... ;) Ja u siebie wrzucilem dokladnie 4 jesiotry i wszystkie znikaly... Po tyg juz zadnego nie bylo , no 1 utzymal sie ponad 2 tyg... :((
wencik - 2010-10-22, 19:08
Temat postu: jesiotr zima
:!: Witam mam pytanko chodzi mi o jesiotry a dokładnie jak je karmić, do kiedy?
Czy to prawda ze karmi się je cały rok nawet w zimę?
Oczko ma wymiary 16mx14m głębokość ok. 2m.
Posiadam tez ok. 60szt okonia czy tez go karmimy zima? Jeśli chodzi o liny karpie tołpygi to już się doczytałem na forum.

silpe - 2010-10-22, 19:21

wencik napisał/a:
Czy to prawda ze karmi się je cały rok nawet w zimę?

Tak to rybki zimno lubne ,sypie im raz w tygodniu do przerebla
jak sie naucza to podplywaja i jadza prawie z reki :)

Salmo_Salar - 2010-10-22, 20:20

Jesiotry to ryby zimnolubne?? Uuu... a co pod pojęciem "zimnolubne" się kryje?? Jaka według Ciebie temperatura jest dla jesiotra optymalna??

Okoniom warto zapewnić drobnicę, może mają coś innego do jedzenia, nie wiem. Sam powinieneś wiedzieć.

Pozdrawiam

Salmo

JAREK G - 2010-10-22, 21:03

Jak je zwał, tak je zwał ale zimą powinno się jesiotry dokarmiać
Salmo_Salar - 2010-10-22, 21:32

Tak z ciekawości, czym i ile powinno się sypać pod lód?? Czy jest sens sypać zimą??

Pozdrawiam

Salmo

wencik - 2010-10-23, 07:16

:pa: Witam dzięki za rady. Okonią staram się zapewnić raz w tygodniu ok. 50-100szt drobnicy, ale zima to raczej nic nie na łapie,ale na początku jak założyłem oczko w lipcu wpuściłem ok. 20szt karasia i myślę ze jakiś narybek pojawi się w oczku były to karasie ok. 0,3kg do 0,5kg szt.Wpuściem tez 50szt.lina ok5cm oraz 15 linów ok. 1kg i 10szt topygi ok. 15cm i 10 szt. karpia od 1kg do 3kg szt.
Myślę ze sobie poradzą zima a jesiotry będę dokarmia raz w tygodniu.
Pozdrawiam i dzięki.

Tomalski - 2011-01-10, 18:07

Witam, co do jesiotrów nie wiem jaki mam gatunek, ale mój jest bardzo skoczny, uwielbia pływać z nosem ponad wodą, nie dość tego już dwa razy musiałem wkładać go do beczki w której teraz zimuje!!
tom11 - 2011-01-10, 18:35

Tomalski napisał/a:
co do jesiotrów nie wiem jaki mam gatunek, ale mój jest bardzo skoczny, uwielbia pływać z nosem ponad wodą, nie dość tego już dwa razy musiałem wkładać go do beczki w której teraz zimuje!!


może mu tlenu brakuje ,po drugie może być głody ,po trzecie może beczka za mała(duży ten jesiotr?)

Tomalski - 2011-01-11, 18:16

tom11 napisał/a:

może mu tlenu brakuje ,po drugie może być głody ,po trzecie może beczka za mała(duży ten jesiotr?)


Beczka spora, tzn 210L na deszczówkę rozszerza się do góry;
Czy głodny, zawsze słyszałem że lepiej dawać mniej niż przekarmić, ale jest szansa że nie dojada (wszystkie rośliny zeżarł ostatnio doczytałem że warto dokarmiać np sparzoną sałatą)
Tlenu ma w bród!! 10 cm kamień i mocna pompka którą eksperymentalnie dotleniam jeszcze moje malutkie oczko (nawet nie zamarza), poza tym, w beczce mocna pompka z filtrem gąbkowym (często go czyszczę) dzięki czemu jest dość mocny "nurt" wody, wydaje mi się że rybki to lubią.

Tomalski - 2011-01-13, 17:00

Nie dopisałem, na oko ;) jesiotr ma 40 - 50 cm ale mierzyć go nie będę nie chcę go stresować, na wiosnę zrobię dokładne pomiary.
Co do gatunku, jest to ten (ehm, nie pamiętam nazwy) najmniej rosnący, w.d. sprzedawców w sklepach, jako jedyny nadający się do akwarium odpowiedniej wielkości.

tom11 - 2011-01-13, 18:59

Tomalski napisał/a:
Co do gatunku, jest to ten (ehm, nie pamiętam nazwy) najmniej rosnący


Pewnie Sterlet rośnie ok. 1 m i 7kg.

Tomalski napisał/a:
w.d. sprzedawców w sklepach, jako jedyny nadający się do akwarium odpowiedniej wielkości


jeśli ma się akwarium 2m3 :-D

jak ten jesiotr ma 0,5 m to nie bardzo ma jak się obrócić w tej beczce
Pomyśl kiedyś o takim pojemniku kwadratowym 1000 l. można taki kupić za 40zł.

roman1952 - 2011-01-16, 13:00
Temat postu: Jesiotr



Zdjęcia z telefonu w trakcie karmienia mego sybiraka
Jeśli coś nie tak ; proszę poprawić .
Pozdrawiam .

Adalbert - 2011-05-14, 07:29

Wczoraj dostałem od kolegi, który nawiasem mówiąc jest wiernym czytelnikiem tego forum i tylko wrodzona nieśmiałość nie pozwala mu się zarejestrować a oczkiem mógłby się pochwalić (wiem,że to przeczyta ;) ) dostałem pięknego jesiotra.
Dziś rano jesiotr pływał sobie już swobodnie po płyciznach nie specjalnie reagując na intruzów.


JAREK G - 2011-05-14, 23:34

Adalbert napisał/a:
Dziś rano jesiotr pływał sobie już swobodnie po płyciznach nie specjalnie reagując na intruzów.
To jest największą wadą jesiotrów bo wyłowi go nawet stary , ślepy kot :x
Adalbert - 2011-05-15, 07:54

Po przebudowie brzegów oczka nie ma już takich wypłyceń do poziomu zero więc może kocury będą miały trochę utrudnione polowanie. Ja w każdym razie jeszcze nie przewiduję go w menu :)
Adalbert - 2011-05-22, 17:50

Z wykwintnego dania nici :-( W piątek jesiotr zszedł był :((
Kojarzę dziwną zależność bo poprzedni padł mi w podobnych okolicznościach. Mianowicie po nocnej burzy rano zachowywały się dziwnie a po południu były już sztywne. Ciekawe czy ktoś jeszcze zaobserwował podobną zbieżność.

wojtexxx - 2011-06-05, 12:56

JAREK G napisał/a:
Adalbert napisał/a:
Dziś rano jesiotr pływał sobie już swobodnie po płyciznach nie specjalnie reagując na intruzów.
To jest największą wadą jesiotrów bo wyłowi go nawet stary , ślepy kot :x


Potwierdzam. jakos w zeszłym roku we wrześniu kupiłem 3 jesiotry. Przeżyły zime chociaz je nie dokarmiałem.

Niestety w przeciągu zeszłego tygodnia znalazlem dwie głowy przy domu. Jeszcze nigdy wczesniej kot mi ryb nie wyławiał :| . Musze go zacząć lepiej karmić :]

silpe - 2011-06-06, 19:41



Jak mozna wyszkolic jesiotra :)

Adalbert - 2011-06-06, 20:25

Fantastyczne :-o
Bartosz_n - 2011-06-08, 10:10

O kurcze. Aż mnie zatkało. Jesiotr wyprawia takie rzeczy...
tom11 - 2011-06-08, 15:57

przy takiej ilości karpi to musi się nauczyć jeść z ręki ! Wyobraźcie sobie pokarm dla jesiotra który wolno opada na dno , ile ziarenek opadnie ???.
PIOTR.P - 2011-06-08, 18:50

Jesiotr super
Moim zdaniem jesiotr nauczył się " żebrać " jak i wszystkie KOI
Wiem że to przyjemność jak one tak jedzą z ręki i podpływają do nogi i skubią ale idzie tylko o jedzenie sam staram się dojść do takiego stanu w oczku jak wszyscy
to samo obserwuję z psami, za smaczek lub jedzonko zrobi wszystko
Podzielam tez zdanie "że przy takiej ilości koi nic na dno nie opadnie" musiał się dostosawać

rvc - 2011-06-19, 16:44

Witam. Potrzebuje Pomocy. Moje jesiotry zaczynaja "padac" sa o rozmiarach 20-40 cm .. i co kilka dni wylawiam jednego martwego. Niektore leza na dnie brzuchem do gory inne plywaja po powierzchni.. inne maja narosl na ciele ktora wyglada jakby glony na nich rosly. Czy wiecie co to moze byc? Badalem Ph wody jest 7, woda natleniona. mam tez tam pstragi...one zaklimatyzowaly sie swietnie. Prosze o rade gdyz szkoda mi tych pieknych rybek. dodam ze stawik ma okolo 50 tys litrow wody, podłoże kamieniste, wyciagam glody i odchody rybue z dna raz w tygodniu... moj e0mail crafal77@gmail.com
shiftman - 2011-06-19, 17:09

to coś związane z woda

[ Dodano: 2011-06-19, 18:09 ]
ale dziwne ze pstrągi nie dały się

silpe - 2011-06-20, 20:32

rvc napisał/a:
maja narosl na ciele ktora wyglada jakby glony na nich rosly

a w skrzelach tez maja glony. jak tak to poprostu mogły sie udusic
jak jest za duzo glonow w oczku to nie utrzymasz jesiotrów :-(

AdrianJ - 2011-07-07, 19:28

Od tygodnia w moim oczku mieszka jesiotr syberyjski chyba bo czarny 60cm zdjęcia niebawem
tom11 - 2011-07-07, 20:24

Cytat:
Od tygodnia w moim oczku mieszka jesiotr syberyjski chyba bo czarny 60cm zdjęcia niebawem


syberyjski jest bardziej brązowy , może bester z bródnej wody? miał mało światła i zciemniał ;)

AdrianJ - 2011-07-07, 20:37

Jest na dnie więc wydaje się czarny zdjęcia wszystko wyjasnią
marecky - 2011-07-15, 22:31

wie ktos moze jaki to jesiotr?
mam ich 10szt staw duzy


tom11 - 2011-07-15, 22:53

sterlet
holodeck - 2011-08-28, 22:41
Temat postu: napewno?
na tej fotce trudno określić czy to sterlet, bo może także być to bester...
tom11 - 2011-08-29, 19:31

STERLET 100 %
shreku - 2011-09-07, 15:34

Witam,
próbowałem znaleźć z funkcją "szukaj" informacji, ale niestety nic takiego nie widzę :? ...
Jest to mój pierwszy jesiotr i nie mam pojęcia czy się utrzyma (Mieszka w oczku 7x8m i 1,20m głębokości).
Jest to jesiotr syberyjski (albinos ok 80cm). Zauważyłem, że często dobija do kamieni :x i teraz rodzi się moje pytanie: czy Waszym jesiotrom też się to zdarza czy wina może leżeć w jego kolorze?

tom11 - 2011-09-07, 19:35


to moje nowe nabytki

shreku napisał/a:
Zauważyłem, że często dobija do kamieni


co to znaczy dobija do kamieni???

shreku - 2011-09-07, 21:22

To znaczy, że płynie i jak na jego drodze jest kamień, to zamiast go ominąć dobija do niego :???: Wieczorem nie ma tego problemu, ale w ciągu dnia bardzo często się to zdarza.


Uploaded with ImageShack.us

leszek50-57 - 2011-09-08, 07:34

On jest zły ,że zabrałeś mu wolność,dla tego się tak broczy '
jesiotry lubią rzeki i duże akweny wody :P
poz.Leszek
----------------

shreku - 2011-09-08, 09:07

Ja go uratowałem przed zjedzeniem, bo miał trafić do restauracji :evil:
tom11 - 2011-09-08, 21:04

Nic mu nie jest ;) ale sądząc po zbiorniku nie ma co myśleć o pozostawieniu go tam na zimę ,wpłynie na strefę płytką i :dupa: lód go złapie . Jesiotr to trochę głupia ryba niestety.
shreku - 2011-09-08, 22:11

Zbiornik na zimę będzie ograniczał się do kręgu najgłębszej strefy czyli 120cm. Wiem jedynie, że jesiotry znajomego (sterlety) przezimowały w oczku o głębokości 90cm.
Cóż - oczko mam od miesiąca. Jeszcze sporo przydarzyć się może, ale wyciągnę wnioski na rok następny ;)

shiftman - 2012-01-20, 21:20

jeśli ktoś chce jesiotra za 20zł za 1kg to mogę załatwić woj śląskie Ligota hodowla mojej rodziny 300ha stawów wiele ryb
shreku - 2012-04-16, 08:54

no i po zimie...jesiotr przeżył, ale pewna sprawa mnie niepokoi.
Jeszcze pod koniec lutego/początkiem marca kiedy lód zaczął schodzić jesiotr był bardzo aktywny. Pływał raz szybciej, raz wolniej i tak prawie cały dzień. Teraz za to w ogóle go nie widać (oczko jeszcze nie wyklarowała się do dna), nie wypływa z dna. Siedzi tam całymi godzinami. Jaka może być przyczyna takiego zachowania?

ILUSION - 2012-04-16, 09:07

To ryba raczej denna, wiec chyba taka jego natura :P
shreku - 2012-04-16, 11:11

i dopiero w tym roku poczuł, że jest rybą denną ? ;)
asianko - 2012-04-16, 15:38

Rewelacja ,że przezimował. Miałam dwa parę lat temu i nie przetrwały .Te rybki są super ,ale właśnie całymi dniami na dnie siedzą .Moje wieczorkiem dopiero buszowały wyżej (przy brzegu)i wyskakiwały nad wodę za latającymi robalami.Także proponuję obserwację wieczorkiem .
shiftman - 2012-04-16, 17:18

Moje wypływały nad wodę i wystawiały te swoje noski jak tylko mnie widziały. Tak robiły nawet jak pojawił sie kot i skończyły u niego w brzuchu :((
wojtexxx - 2012-04-16, 21:16

Moje trzy Jesiotry wszystkie koło 30cm też zostały odłowione przez kota :| Żadnej innej ryby nie wyciągnęły a mam oczko już 4 lata. Faktycznie głupie te rekiny ;)
shreku - 2012-04-17, 06:50

Mój jesiotr jest za duży dla kota na szczęście :) . Może faktycznie przesadzam, ale mam nadzieję, że nic mu się nie dzieje i jest zdrowy. Nawet nie mogę zobaczyć czy mu glony/inne rośliny nie zaplątały się wokół skrzeli (a często tak bywało i musiałem mu zdejmować).

Bardzo bałem się zimy i martwiłem się, że moje oczko nie pozwoli mu przeżyć.

PIOTR.P - 2012-04-17, 17:50

Moje Jesiotry maję się dobrze co prawda, poruszają się wolniej mało co jedzą bo woda bardzo zimna teraz ma 7 stopni
dzisiaj o 6.45 rano było minus 0,5 stopnia i był rano śnieg na trawnikach i dachach
co do kota to u mnie nie jest w ogóle zainteresowany rybami w oczku ,na początku wykąpał się kilka razy i dał se spokój :P łatwiej rybkę w misce złowić

jak tylko przeżył zimę to da sobie rade tylko niech się zrobi ciepło 8)

shiftman - 2012-04-17, 17:50

shreku, Jak masz zdjęcia swojego rekinka to wrzuć :)
shreku - 2012-04-17, 23:27

mam jedno z zeszłego roku. Tylko woda kiepska i aparat przede wszystkim ;)

DJMazi - 2012-05-11, 10:40

dzisiaj kupilismy 1 jesiotra, nawet nie wiedzielismy, ze sa z nimi takie problemy ;p trzeba miec dla niego jakis specjalny pokarm,ktory opada na dno, czy moze jesc to co karasie i koi ?
Adalbert - 2012-05-11, 12:11

Moje jadły tylko tonący.
Gosik - 2012-05-11, 21:29

Musi mieć również dobrze natlenioną wodę.
DJMazi - 2012-05-13, 12:54

Mam dobrze natlenioną wodę napowietrzacz śmiga że aż miło ;) a jedzenie dla nich zamówione może nie umrą bez jedzenia do wtorku :D
Dodam że wczoraj dziewczyna mnie namówiła dokupić 2 żeby koledze nie było smutno na dnie ;) Dziś tak je obserwowałem one robią przedziwne ruchy o czym to świadczy ?? :D

Mazur - 2012-05-13, 18:15

DJMazi napisał/a:
Mam dobrze natlenioną wodę napowietrzacz śmiga że aż miło ;) a jedzenie dla nich zamówione może nie umrą bez jedzenia do wtorku :D
Dodam że wczoraj dziewczyna mnie namówiła dokupić 2 żeby koledze nie było smutno na dnie ;) Dziś tak je obserwowałem one robią przedziwne ruchy o czym to świadczy ?? :D


Spokojnie i nie przesadzaj z karmirniem, ja karmię ryby jak jestem na działce czasami bywa że i 2-3 tygodnie nic nie dostają i rosną i dobrze wyglądają.
jak dziwne ruchy?? pływają na róźnych glębokościach ? to normalne szukają jedzenia.
Nie znam się na Jesiotrach ale zauważyłem że one non stop są w ruchu

Ps. nie przesadzacie z tym natlenianiem ?? ja napowietrzacza używam tylko zimą, teraz woda dotlenia się w strumyku podczas filtracji

vivit - 2012-05-29, 21:35

Moje jesiorty w ilości 2 sztuk przezimowały już 4 zimę. Teraz ich rozmiar jest około 60cm. Postaram się zrobić fotki bo ostatnio podchodzą troszkę wyżej...nie mam z nimi problemu poza dodatkowym pokarmem (czarny w granulach), który opada na dno. Zawsze wpierw podaje pokarm pływający i po chwili w inny zakątek podaję granulat dla jesiotra. To tak aby zanim opadnie na dno nie dopadły go żarłoki co zasysają z powierzchni.
DJMazi - 2012-05-29, 22:11

Viwit miałem ten sam problem moje zarloki wcinaly zanim opadł to karmie plywajacym a potem leci pokarm na dno a co ile karmisz ryby ?
vivit - 2012-05-30, 12:29

Jak mi się przypomni, że ich nie karmiłem zbyt długo :-D .
Nie kontroluję tego. Myślę, że średnio to raz na 2-3 dni. Czasami zdarzy się kilka dni pod rząd jak przyjadą jacyś goście i dzieci chcą rybki nakarmić. Nic im się nie dzieje. W zimę nie dokarmiam w ogóle. Muszą trochę same o siebie zadbać..... :hehe:

shiftman - 2012-06-02, 14:12

Ja dzisiaj kupiłem sobie sterleta taki 30cm i zobaczymy co z nim będzie :-D
vivit - 2012-06-05, 21:25

Udało się zrobić fotki więc zamieszczę moje rekiny :-D
Jeden ma białe końcówki na płetwach i ogonie. Drugi jest jednakowy na całym ciele.




DJMazi - 2012-06-06, 22:00

Vivit super :) moje 2 się fajnie trzymają choć jak staram się je nakarmić to karpie i karasie i tak robią porządek z jedzeniem choć są wcześniej karmione ;D
No ale pływają więc chyba coś im zostaje.
Jutro jestem w pracy ale w piątek postaram się je uchwycić telefonem.

tom11 - 2012-06-07, 13:13



Mój rosyjski zmienił oczko ,pływa teraz u kumpla

choina79 - 2012-06-07, 13:30

:good: ladna sztuka podal bys ile lat ja masz i ile cm:)
tom11 - 2012-06-07, 20:26

nie mierzyłem -ale zważyłem 5 kg. najwiekszy
Najstarsze są u mnie 4 lata,a najmłodsze od tygodnia.
U mnie rosną a potem wedrują do znajomych za :piwko:

jjaaccuuss - 2012-07-09, 19:41

Witam. Wczoraj zakupiłem do oczka 5 jesiotrów, 25-30 cm. Dziś, po zaledwie 30 godzinach 2 z nich padły. Dodam, że oczko ma wymiaty ok 4x7 metrów i ok 1,2 metra głębokości. Ryby jakie miałem do tej pory to karpie, karasie i orfy. Czy wie ktoś co mogło spowodować śnięcie jesiotrów? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Bartosz_n - 2012-07-09, 20:19

jjaaccuuss napisał/a:
Czy wie ktoś co mogło spowodować śnięcie jesiotrów?

Bez czarodziejskiej kuli ciężko będzie ustalić przyczyny śnięcia jesiotrów.
Być może różnica temperatury wody była zbyt duża.
Masz dobrze napowietrzoną wodę?
Ryby nie miały żadnych znaków szczególnych tzn. nie wyglądały podejrzanie ?
Jak długo trwał transport?

jjaaccuuss - 2012-07-09, 20:23

Transport nie trwał długo, niecałą godzinę. Problemem najwidoczniej będzie kwestia napowietrzenia, rybom hodowanym do tej pory w zupełności wystarczało ale po głębszym przestudiowaniu tematu jesiotrów myślę, że to tu jest problem. Nie mam żadnej pompy napowietrzającej, jedynie fontanny.
Bartosz_n - 2012-07-09, 20:29

Nie musi to być od razu problem napowietrzania.Ale niestety powiem Ci , że często słyszałem, że jesiotry po dłuższym braku tlenu potrafiły paść. Tak było i w moim przypadku.
Szok termiczny wykluczasz?

silpe - 2012-07-09, 20:46

Jeżeli woda niebyła napowietrzana i siegneła temp.30 st. jesiotr sie ugotował. :-(
jjaaccuuss - 2012-07-09, 20:53

Temperatura wody byla raczej wysoka bo po tych kilku dniach upałów nie mogło być inaczej. Woda nie była dodatkowo napowietrzana.
Bartosz_n - 2012-07-09, 20:58

to tak jak pisał silpe, pewnie wysoka temperatura nie służyła Twoim jesiotrom. Jeśli masz możliwość to zamontuj jakiś napowietrzacz.
jjaaccuuss - 2012-07-09, 21:01

Jutro właśnie wybieram się do sklepu bo doszedłem do wniosku, że jest to jednak niezbędne.
Bartosz_n - 2012-07-09, 21:03

jjaaccuuss napisał/a:
Jutro właśnie wybieram się do sklepu bo doszedłem do wniosku, że jest to jednak niezbędne.

Bardzo dobry pomysł :good: jeśli kupisz go teraz nie będziesz już musiał kupować na zimę bo wtedy on jest nie zbędny tym bardziej,że będziesz miał jesiotry.

DJMazi - 2012-07-10, 08:45

Mogę koledze polecić ACO-208 ostatnio kupiłem i jestem bardzo zadowolony pobór prądu 18W Tylko nie potrzebne aż 6 wyjść to sobie możesz ze 3 zatkać :)
Po co tyle przewodów prowadzić do oczka no ale można kupić mniejszy rozdzielacz.

jjaaccuuss - 2012-07-10, 19:14

Kupiłem ACO-308 bo 208 na sklepie akurat nie było i widzę, że pech mnie nie opuszcza. Napowietrzacz pracuje normalnie przez 15 minut po czym przestaje pompować powietrze mimo tego, że ciągle pracuje. Muszę więc zgłosić go do reklamacji...
DJMazi - 2012-07-10, 20:17

no to faktycznie nie fart nic nie poradzić pojedziesz wymienisz i sprawa załatwiona :)
vivit - 2012-07-20, 11:56

Dziwne ja u siebie nic nie napowietrzam i dwa jestiotry mają się dobrze...co prawda woda w filtrze przechodzi napowietrzenie i potem przez filtr korzenno-glegowy idzie...więc może im to starcza....a no i często widuję je blisko powierzchni jak pokarmu szukają....
shiftman - 2012-07-20, 16:27

A u mnie zaś idzie tylko pompa, lampa filtr 24h i od marca mam dwa jesiotry :)
AurorA - 2012-07-21, 21:34

jjaaccuuss napisał/a:
Kupiłem ACO-308 bo 208 na sklepie akurat nie było i widzę, że pech mnie nie opuszcza. Napowietrzacz pracuje normalnie przez 15 minut po czym przestaje pompować powietrze mimo tego, że ciągle pracuje. Muszę więc zgłosić go do reklamacji...


może to kwestia przegrzania, aluminium się rozszerza i puszcza powietrze. Szymek tak miał jak pompka stała pod foli a, a jak wyjął na zewnątrz w cieniu to jest ok.

lasoch - 2012-09-25, 20:07

mam takie pytanie mam oczko - kolo srednica - 3,5m -3,6m chcialbym miec z 10 kolorowych karasi, komety i szybunkiny i tu nasowa sie pytanie czy moglbym miec 2 jesiotry :? czy tylko jednego sa piekne chociaz nie kolorowe
Bartosz_n - 2012-09-25, 21:53

nie wiem jakiej głębokości masz oczko ale jeśli pojemność jest zbliżona do 12m3 to możesz wpuścić sobie 2 nie zaduże egzemplarze. Ja w oczku o podobnej pojemności mam 2 sztuki 40 cm i 30 cm. I żyje im się Chyba dobrze u mnie. :)
czester 1 - 2012-09-26, 07:34

witam, mam jesiotra (ok. 2kg, z 3 miesiace), ktory plywa tylko w najglebszym miejscu w oczku (ok. 1,8m). czy sa jakies sposoby aby zachecic go do zwiedzania innych miejsc w oczku. karma raczej odpada, bo inne rybki z czasem mu to wyjadaja :? , a z reszta nigdy go nie spotkalem w innym miejscu niz na samym dnie.

moze to wina zbyt duzych spadkow półek?

vivit - 2012-09-26, 08:30

U mnie pływa w całym akwenie...a jak karmienie to rywalizuje z innymi :D
Bartosz_n - 2012-09-26, 12:32

Cytat:
U mnie pływa w całym akwenie...a jak karmienie to rywalizuje z innymi

U mnie jest dokładnie tak samo.
Być może jest to spowodowane tym, że mam dość szerokie półki.

czester 1 napisał/a:
a z reszta nigdy go nie spotkałem w innym miejscu niż na samym dnie.

a tak w ogóle to on choć trochę się przemieszcza ?

czester 1 - 2012-09-26, 12:59

dno w najglebszym miejscu ma ze 3-4m2, plywa tam caly czas, ale zdarza sie ze stoi w miejscu.
co ciekawe plywa zawsze dookola i zawsze przeciwnie do ruchu wskazowek zegara, nie widziale jeszcze zeby bylo na odwrot :-o

vivit napisał/a:
U mnie pływa w całym akwenie...a jak karmienie to rywalizuje z innymi :D
a jaka jest jego wielkosc?
lasoch - 2012-09-26, 13:06

ok to se 2 kupie ale dopiero na wiosne
vivit - 2012-09-26, 13:32

tak na oko to 60cm lub ciut więcej
lasoch - 2012-09-26, 18:35

a do jakiej dlugosci moga dorosnac w dobrych warunkach :???:
silpe - 2012-09-26, 19:23

lasoch napisał/a:
a do jakiej dlugosci moga dorosnac w dobrych warunkach


widziałem w koi pondzie miał ok 1.5 metra -ale głebokosc tego oczka to ponad 4 m

lasoch - 2012-09-26, 19:38

silpe napisał/a:
miał ok 1.5 metra

WOW :-o
a w oczku 10 tys l do jakich rozmiarow moglby dorosnac

Piotrek.P. - 2012-09-26, 20:02

lasoch napisał/a:

a w oczku 10 tys l do jakich rozmiarow moglby dorosnac


Pojemność oczka to jeden z wielu czynników które wpływają na wielkość ryb.

Adacho - 2013-02-07, 23:54

Mam w stawku dwa jesiotry,jeden albinos a drugi koralikowy. Albinos latem mieszka na gł.1,5 m i nigdzie się stamtąd nie rusza.Zimą podływa na na płytszą wodę.
Koralikowy latem pływa po całym stawku w lewo i w prawo,szczególnie pod powierzchnią ,a zimą na płytszą....pracuje tam pompa,i wymusza obieg natlenionej wody.

attila82 - 2013-05-15, 18:59

A jesiotry będą jadły kukurydzę, pszenicę i jęczmień? Pytam bo karmię tym liny,karpie i karasie.
BRAVAMW - 2013-09-22, 22:06

Witam mam oczko (w kształcie ósemki) to znaczy 6x3 około 5m3 i 1,1 m głębokie .Mam jesiotra albinosa 35 cm dziwna sprawa z nim cale lato plywal (od maja do końca lipca i nagle się zgubil na 2,5 miesiąca ,mowie zdechl i niewyplynol ,i tyle go widzieliśmy przekopałem oczko pdbierakiem i nic ,az tu nagle cora dzisiaj nakrecila telefonem film i plywa jesiotr .Jest to możliwe ze siedial na dnie ponad 2 miesiące bo znowu go niema.
saper - 2013-09-24, 11:35

możliwe ... mnie w kwestii jesiotrów już nic nie zdziwi ... mam u siebie 3 ... ostatni raz widziałem je jak je .....................wpuszczałem .... potem myślałem, że padły, ale żaden nie wypłynął więc pewności nie było i ostatnio jeden mi przemknął przed oczami ... dziwne ryby ; )
doilidy - 2013-10-24, 10:29

Witam jesienią ubiegłego roku a dokładnie w październiku wpuściłem do swojego oczka 4 jesiotry po 20 cm przez całe lato nie widziałem ich i spisałem je już na straty jakie było moje zdziwienie gdy na wędkę 2 tyg. temu złapałem 2 szt. jeden miał 57 cm a 2-gi 48 oczywiście wpuściłem je z powrotem teraz się zastanawiam czy tak duże przeżyją zimę.
Gosik - 2013-10-24, 12:40

Wszystko zależy od głębokości i wielkości zbiornika, no i dobrego napowietrzania.
doilidy - 2013-10-24, 12:50

50 x 20 m głębokość do 2,5 m w zimie zamarza w całości tak było w ubiegłym roku
Gosik - 2013-10-24, 12:54

2,5 i zamarza w całości? to to oczko masz na biegunie :-o 50x20m to spore oczko, nie powinno zamarzać do dna. Moje ma 5x6m i tylko 1m głębokie, a do dna nigdy nie zamarzło, najwyżej 40 cm.
lukaszp2201 - 2013-10-24, 13:17

Cytat:
w zimie zamarza w całości

pewnie chodzi o to, że całkowicie zamarza jego powierzchnia;)

doilidy - 2013-10-24, 13:54

podałem wymiary nie mówiłem że zamarza do dna tylko całe a grubość lodu ok 40 -50 cm
tom11 - 2013-10-24, 14:41

przeżyją (oczywiście jak im nic nie zrobiłeś tą wędką),dokup sobie jeszcze bo 4 szt na taki zbiornik to nic.
darekb - 2013-10-24, 16:36

Przezyją spoko w takim basenie jednak jesli było by ich więcej trza pamiętac,że jesiotr lubi dużo tlenu, więc albo spore przereble albo najlepiej duzy natleniacz a kostkę zawiesic na spławiku ze styropianu do dużego żywca, żeby powierzchnia wody nie przymarzała
shiftman - 2013-10-24, 18:50

Pamiętaj ze jesiotr zeruje cały rok wiec musisz mu dostarczać jedzenia ;)
darekb - 2013-10-24, 21:45

shiftman napisał/a:
Pamiętaj ze jesiotr zeruje cały rok wiec musisz mu dostarczać jedzenia ;)

Ot ciekawostka -o tym nie miałem pojęcia i nigdy zima nie karmilem

doilidy - 2013-10-25, 12:39

Wpuściłem 4 sztuki w ubiegłym roku nie robiłem przerębli w zimie przez 4 m-ce staw był przykryty lodem dzięki temu wydra nie gościła na nim lecz powyżej mam 2-gi staw ze źródłem którego woda zasila oba a tam grasuje wydra,norka ,czapla a 2 lata temu widziałem też 2 kormorany staw ma ok. 900 m z czego 150-200 m nie zamarza nigdy nawet przy -30 było dużo wpuszczonych karpi, amurów, linów jeszcze 2 lata temu spławiały się w tym roku nic sama drobnica pływa,krasnopiórka, płotka , karaś w zimie były ślady obfite krwi i legowisko wydry :-) pytam czy przeżyją ponieważ nie zamierzam ułatwiać zadania wydrze będzie bez przerębli a jesiotry mają 50-60 cm

[ Dodano: 2013-10-25, 13:42 ]
stawy są na Żuławach zna może ktoś miejsce gdzie można kupić pstrąga w tych okolicach ?

shiftman - 2013-10-25, 21:51

Jesiotr będzie jeszcze łatwiejszym łupem dla drapieżnika. Wpuść można z 20 sumów to możne te wydry takie sumy po 10kg wyjedzą :P
Zac - 2013-10-26, 09:17

sum nie zje wydry a juz napewno nie 10/cio kilowy.
shiftman - 2013-10-26, 21:40

No moze 10kg nie ale taki pod 30 da rade :P
tom11 - 2013-10-27, 07:36

"sum zje wydrę" :hehe: :good:
wędkuje od kilkunastu lat ,różne głupoty słyszałem nad wodą ale tego to nic nie pobije.
Widziałem kiedyś na stawach jak polował na małe kaczki,po spuszczeniu stawów okazało się że miał 28,5 kg. Wydra to jest tak mądre zwierzątko że żadna pułapka nie jest skuteczna w 100% . Jedyny mi znany sposób na pozbycie się wydry jest pastuch elektryczny (taka siateczka ,nie drucik) musi być szczelnie rozstawiona żeby nie było miejsc bez pastucha bo ta plaga znajdzie gdzie nie idzie prąd.

woody - 2013-10-27, 08:00

Krokodyle kupcie do oczka ;)
twister47 - 2013-10-27, 11:34

Ja słyszałem jedyny sposób na wydry świeża rybka i żelazko.
leszek50-57 - 2013-10-27, 12:43

Mam taki sam problem z pustoszenie mojego oczka,no i zainstalowałem pastucha,
zobaczymy czy pomoże,w mojej okolicy nie jedno oczko padło ofiara tych zwierzaków :D

Zac - 2013-10-27, 16:41

Cytat:
"sum zje wydrę" :hehe: :good:

:ziew: :lol: :hehe: :hehe:

Lumpik999 - 2014-04-24, 12:56

Witam, chciałbym kupić około 200 sztuk jesiotra. Niezna ktoś, gdzie mogę kupić rosyjskiego jesiotra, gwiaździste jesiotra, duży vyzu i inne jesiotra w pobliżu Bielska-Białej, Katowicach i Rybniku? Jestem z Czech w pobliżu Bruntal
E-mail: keselak.petr@seznam.cz

Gosik - 2014-04-24, 17:55

Witaj Lumpik999, niestety nie podajemy linków ( taki mamy regulamin forum), ale możesz w Google wpisać "hodowla jesiotra" i pokażą Ci się wszelkie namiary.
choina79 - 2014-04-24, 18:08

google i prochowice
Lumpik999 - 2014-04-24, 22:08

Napisałem "hodowla jesiotra" na google, ale jest wiele linków, a ja bardzo dobrze nie mówię po polsku. Prochovice są daleko, chciałbym kupić jesiotrów gdzieś w pobliżu Katowic, Rybnika lub Nysie
AnOfDe - 2014-05-07, 23:48

W prochowicach już chyba nawet nie ma tej hodowli. Dzwoniłem tam przez kilka tygodni, pisałem maile i cisza. Na necie znalazłem w sumie 6 różnych numerów telefonów do nich i 1 był niedostępny a reszta nie istniała już. Jako ciekawostkę znalazłem info ich z ofertą sprzedaży stawów. Na alledrogo oferuje się ktoś kto pocztą wysyła niby jesiotry i ma ich sporo może tam warto sprawdzić.
jarek79kk - 2014-06-14, 18:27

witam, mam w oczku jesiotra ok 20-25cm, plywa juz od ok 2-3 tyg i jak czasem go widzialem to mial sie dobrze, dzis jednak zaobserwowalem ze jakby byl slepy.

plynie i majac przed soba doniczke, nie skreci, tylko uderzy w nia i dopiero niemrawo sie obraca i skreca, ale wyglada to jakby nie umial skrecac :-) bez problem zlapalem go do reki, i dopiero wtedy probowal sie uwolnic, wczesniej jak wkladalem reke do wody do od razu reagowal i uciekal a teraz jest strasznie zamulony.

jak sype mu pokarm opadajacy na dno to karasie szybciej go zjadaja niz jesiotr

aha,,,i widzialem tez ze jak widzial karasie to jakby sie ploszyl i uciekal w inne miejsce

normalne zachowanie?

vivit - 2014-06-15, 15:43

Moje oba zimują 8 zimę i mają się dobrze. Widzę je codziennie i co dziennie daje im ich ulubiony przysmak...w przyszłym roku nauczę je jeść z ręki.. :-D
twister47 - 2014-06-15, 20:24

jarek79kk, A napowietrzanie masz cały czas włączone? Może tylko przyduszony jest trochę.
jarek79kk - 2014-06-16, 11:13

wcale nie mam napowietrzania

mam tylko niewielki stumyk i mala kaskade

dzis znowu go obserwowalem, plywal jak plywa

plywa nad pokarmem i nie zjada go, karasie wyreczaja go w calej jego porcji

snapi98 - 2015-02-08, 22:05
Temat postu: czym karmić jesiotry?
Mozna karmic gotowanymi ziarnami lub pelletem i zaneta wędkarska?
Kaef - 2015-02-09, 02:55
Temat postu: Re: czym karmić jesiotry?
snapi98 napisał/a:
Mozna karmic gotowanymi ziarnami lub pelletem i zaneta wędkarska?
Nie.
tomtomkaz - 2015-03-22, 16:06

Czy takie coś mi wystarczy na oczko 12m3 by jesiotry przezimowały.
http://alledrogo.pl/napowie...5115286296.html
Głębokość oczka około 1,7m.
Czy potrzebuję raczej coś takiego?
http://alledrogo.pl/oai001-...5192013288.html

vivit - 2015-05-29, 10:39

W moim oczku z dniem 130-170 cm bez problemu zimują. Już 8 rok więc jak najbardziej. Warunek jeden.
Trzeba napowietrzać oczko zimą czyli zapewnić im powietrze. Najlepiej tak aby kostka napowietrzająca nie była na dnie. Zapobiegnie to zbytniemu mieszaniu wody, a tym samym jej zbytnim wychładzaniem.

Mr Frog - 2015-07-10, 11:08

Witam,
Znalazłem fajną stronę na której bardzo dokładnie opisane są wszystkie gatunki jesiotrów, mam nadzieję że komuś się przyda :)
http://www.sturgeon-web.co.uk/sturgeon-species

Pozdrawiam.

Mr Frog - 2015-08-19, 15:38

Cześć,
Widzieliście już żółtego jesiotra ? Proszę oglądać od 0:35 :P


tom11 - 2015-08-19, 16:55

Zwykły sterlet albinos ;)
vivit - 2015-08-21, 07:44

o kurcze ładny... :-D
Mr Frog - 2015-08-25, 12:21


RobinT - 2015-08-26, 12:13

To nie jest tak na pierwszy rzut oka albinos, oczy są żółte a nie czerwone. Albinosy, które pływają u mnie w oczku są raczej białawe.
Maron18 - 2016-08-23, 08:32

Czy jesiotr (sterlet) wymaga kaskady lub wody płynącej? Kupiłem sobie jesiotra i po kilku dniach zobaczyłem, że leży na dnie martwy, zrobił się cały biały, przedtem był czarny. Do tej pory miałem karpie koi, oraz karasie ozdobne i nie spotkałem się z takim przypadkiem.
taniw - 2016-08-23, 10:26

Nie nie wymaga wody płynącej. Za to musi mieć wodę dobrze natlenioną i o poprawnych parametrach. Zdechł pewnie z powodu stresu lub zbyt szybkiej zmiany. Małe jesiotry potrafią tez zaplątac się, np w skrzela wplątują mu się glony nitkowate. Wtedy wystarczy "klaps" po ogonie.
Maron18 - 2016-08-23, 11:41

O wodzie płynącej powiedziała mi sprzedawczyni ryby. Rzeczywiście mógł się zaplątać, bo kilka razy odplątywałem go z żabiścieku.
potentator - 2016-09-12, 07:57

Witam, kupilem jesiotra ok 100cm, wpuscilem go jakis czas temu, z poczatku byl widziany a teraz go wogole nie widac, zreszta tych mniejszych tez. Co sie moglo z nim stac? Staw mam gliniany wiec mysle czy przy dnie nie chodzi caly czas, ale jak upuscilem troche wody to tez nie bardzo go bylo widac. CZy mozliwe jest zeby byl w mule zakopany i sie nie pokazywal? Tych malych tez nie widac a w wakacje plywaly... Rozumie te mniejsze mogly koty zalatwic ale tego duzego!?
wolanin - 2016-09-12, 09:46

potentator napisał/a:
Witam, kupilem jesiotra ok 100cm
...
Staw mam gliniany

Może zdechł? Zawsze spotykałem się z informacją, że jesiotry wymagają czystego żwirowego podłoża.
Nie zdziwię się oczywiście, jeżeli pojawią się głosy o sukcesach w trzymaniu jesiotra w gliniance.

potentator - 2016-09-12, 12:05

Ale nie wyplynal na powierzchnie, inne jak padaly te zlote karasie jak mialy ikre to odrazu byly na powierzchni...A prawie codziennie jestem nad stawem
taniw - 2016-09-12, 13:41

Jesiotr to ryba denna, jeżeli przeżyła to pływa gdzieś na spodzie. Jak masz zamuloną wodę to nic dziwnego, ze go nie widać. Wymagąją jednak one dość czystej i natlenionej wody. Są też bardzo wrażliwe na wzrost stężenia amoniaku w wodzie.
Arczieku - 2017-07-09, 17:46

Moje sa 4 sztuki na oku 8k :) na tą chwilę rosną
taniw - 2017-07-09, 18:59

A to mój Mietek II i trochę innego badziewia


Ryba jest piękna, ale niestety głupia jak but. Kiedyś mówiłem sobie, że nigdy sobie jesiotra nie kupię. Ale jak go w tamtym roku zobaczyłem wyłączył mi się mózg.

Arczieku - 2017-07-09, 19:29

A to mój

https://m.fotosik.pl/zdjecie/27403b1646c6ad5c

W sumie są 4

Liseq | Adam - 2020-12-17, 19:20
Temat postu: dziwactwa
Ja miałem takie dziwne dwa jesiotry w swoim basenie z rybami jeden był w ogóle jak jakiś kameleon :???: bo raz był cały pomarańczowy raz żółty i jakieś czasami czarne plamy mu sie pokazywały a potem znikały więc nazwałem go bananek. A drugi to taki malutki taki gdzieś 20 cm (jak podrósł to mial z 30) tylko że normalnie do pyska to mu mogłem całego kciuka włożyć (oczywiście nie sprawdzane :) ) i zamiast zwykłych tych "kolcy" to na dole miał takie haki myślałem że to bester ale w sumie to już nie wiem. i na koniec jak juz były pierwsze przymrozki to je do stawu wpuściłem (za zezwoleniem oczywiście ;) ) i ktoś staw zatruł :((

podpowie ktoś co to za odmiany były?
mam nadzieję że przejrzyście opisałem

[ Dodano: 2020-12-17, 19:26 ]
taniw napisał/a:
A to mój Mietek II i trochę innego badziewia

[url=https://images81.fotosik.pl/685/892ce273eba7b8c8m.jpg]Obrazek[/URL]
Ryba jest piękna, ale niestety głupia jak but. Kiedyś mówiłem sobie, że nigdy sobie jesiotra nie kupię. Ale jak go w tamtym roku zobaczyłem wyłączył mi się mózg.
czemu uważasz że głupi jak but? jesiotry to bardzo mądre ryby. moją siewruge to nauczyłem żeby zawsze co rano podpływała na żarcie
Sławo63 - 2020-12-18, 18:56
Temat postu: Re: dziwactwa
Witam. Zawsze chciałem mieć dużego jesiotra w oczku, jako pozostałość prehistoryczną. Ale rozum nie pozwala. Dlatego że obawiam się że przestanę kontrolować ilość podawanego pokarmu dla moich Koi. Koi szybko się nauczą że na dnie leży pokarm który na pewno będzie zalegał. A z tego co posiadacze jesiotrów piszą i pokazują to różne mutacje i nowe kolory rybek są bardzo kuszące.Jednak muszę być stanowczy.Pozdrawiam. Sławo63

[ Dodano: 2020-12-18, 19:11 ]
Witam.Ten żółty jesiotr powalająco ładny, ale nie wiadomo czy takie mutacje nie odbijają się na ich odporności. Jestem ciekaw czy jesiotr który jak wiadomo pobiera pokarm z dna, widząc że Koi jedzą z powierzchni też się tego nauczą i jak szybko, czy postanowią głodować?Proszę posiadaczy jesiotrów o opinie . Sławo63

[ Dodano: 2020-12-18, 19:22 ]
Witam Taniw, z tego co piszesz to masz doświadczenie z jesiotrami. napisz coś więcej, np. czy są w stanie przenosić choroby na Koi i odwrotnie. Czy dużo brudzą wodę? Czy rzeczywiście muszą mieć płynącą wodę? A jeśli jej nie mają to co? Pozdrawiam Sławo63

[ Dodano: 2020-12-19, 10:11 ]
Pytanie do Iwosek. Pisałeś że jesiotry są wstanie się zaprzyjażnić i reagować na właściciela pozytywnie. Napisz coś więcej. Czy masz je cały czas? Czy ładnie rosną. Oraz jakie z nimi są problemy. Pozdrawiam Sławo63.

taniw - 2020-12-20, 19:09

Moje ryby nigdy /odpukać/ na nic nie chorowały, więc trudno mi powiedzieć czy mogą przenosić jakieś choroby. A na chłopski rozum nie powinien to być żaden problem.
Nie zauważyłem też by jesiotr jakoś szczególnie brudził wodę. Ale sam wymaga dużo czystszej wody niż inne ryby np. karasie.
"Czy rzeczywiście muszą mieć płynącą wodę?' Mój i kilka innych które widziałem doskonale radzi sobie w wodzie stojącej.
Z powodu umiejscowienia jamy gębowej na spodzie łba, ta ryba prędzej zdechnie niż zacznie pobierać karmę z powierzchni wody.
Jesiotry wspaniale wyglądają w oczku, ale trzeba pamiętać, ze ta ryba naprawdę szybko rośnie i potrafi osiągnąc spory rozmiar.

Sławo63 - 2020-12-21, 13:25

Dziękuję za odpowiedż. Ale czytałem że jesiotry mogą się nauczyć pobierania pokarmu z powierzchni wody do góry brzuchem. Jednak jak tak twierdzisz jako praktyk to tą odpowiedż przyjmuję. Dziękuję. Pozdrawiam Sławo63.PS. wielkość jesiotra u mnie by mi nie przeszkadzała, mógłbym przyjąć nawet 2 metrową rybkę.
natalia_94 - 2021-01-06, 17:50

Witam, mam problem z moim jednym podopiecznym, a mianowicie od kilku dni jeden z trzech jesiotrów jest bardzo słaby i do tego zwinął się w "kłębek". Albert bo tak ma na imię jest z nami od7- 8 lat i jest najstarszy z całej gromadki, do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Szczerze mówiąc myślałam, że już padł i momencie gdy chciałam go wyłowić okazało się, że nadal oddycha, więc go zostawiłam aby mógł odejść spokojnie. Jakie było moje zdziwienie gdy dzień później idąc z myślą, że faktycznie padł nadal oddychał. Chłopaka wyłowiliśmy i przenieśliśmy do akwarium. Miał ktoś kiedyś taki przypadek? oddycha równo, ale nie potrafi się położyć na dnie. w akwarium jest skierowany prostopadle do dna i do tego zwinięty jak precelek. Myślałam też, że może podpłynął zbyt blisko brzegu i dopadł go jakiś kot, ale nie ma żadnych ran na tułowiu. Jakieś pomysły?
Oczko wodne od kilkunastu lat w rodzinie, od 4 lat pod moją opieką i do tej pory wszystko było dobrze. w oczku 3 jesiotry, 2 liny, 2 orfy , kilkanaście karpi i (na tą chwilę) 2 karasie. W okresie letnim chodzą dwa filtry, i czasem fontanna. W okresie zimowym chodzi tylko sama pompa aby był przepływ. wody.

RobinT - 2021-01-30, 20:49

Karmisz jesiotry zimą? Coś podobnego przytrafiło się mojemu sterletowi albinosowi, jak dałem trochę za dużo karmy - granulatu. W niskiej temperaturze trawienie jest wolniejsze i czasami gazy wynoszą jesiotra do góry. Ja swojego zabrałem do domu, do akwarium i po jakimś czasie doszedł do siebie. Do dziś śmiga w oczku, nawet zimą żeruje, ale dostają niewiele karmy, raz na kilka dni. Jak zrobi się trochę chłodniej i jest lód na oczku jak teraz to jedzonka w ogóle nie dostają.
Gorn-94 - 2022-08-26, 21:29

Jesiotry prezentują się naprawdę dobrze, choć bawi mnie to opisywanie ich jako strasznie głupie ;) W każdym razie sam zastanawiam się nad stworzeniem oczka wodnego i zakupie właśnie jesiotra. Choć przyznam, że też inne gatunki ryb, takie jak choćby opisane w tym artykule https://fajnyzwierzak.pl/porady/najpopularniejsze-ryby-do-oczka-wodnego-przedstawiamy-top-3-gatunki/ wydają się naprawdę dobrym wyborem. Tak właściwie to po dłuższym czasie posiadania jesiotrów jak je oceniacie? Warto w nie inwestować? Coraz bardziej mnie to kusi ;)
RobinT - 2022-09-11, 20:28

Jesiotry w oczku mam już wiele lat. I w dalszym ciągu uważam je za jedne z bardziej ciekawych ryb w oczku. Zwłaszcza większe egzemplarze robią na ludziach, którzy oglądają moje oczko, duże wrażenie. Można je karmić z ręki, przyzwyczajają się do miejsca karmienia i tam czekają na jedzenie. Wbrew pozorom są dobrze widoczne. Jedyny problem to dobre napowietrzenie wody, zwłaszcza latem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group