Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - Wasza bliska okolica oczka

killer1558 - 2007-02-19, 19:35
Temat postu: Wasza bliska okolica oczka
tak jak temat :)
chodzi mi o przedstawienie najbliższej okolicy co macie oko, daję moją na początek
stojąc od wschodu patrząc na mój dom
a tu rzeczka za plecami
od południa sąsiad i tory kolejowe ,od północy sąsiad i domy więc fot nie robiłem :)
ale zachód to dopiero :P
stoję na końcu mojej działki widok od zachodu
a tu po obrocie na zachód
i tu dalej foty mojej najbliższej okolicy od strony zachodu

seba - 2007-02-19, 20:45

Fajna okolica :good:
Ernest - 2007-02-19, 21:19

Marek widać strumyk,jakieś bagienko fajnie.Ja w którą stronę bym się nie popatrzył to same bloki i sąsiedzi :)
JAREK G - 2007-02-19, 21:59

Widzę Marek wolnego terenu masz wokół domu tyle,że spokojnie dopłatę z Unii możesz brać ;) :hehe: a na poważnie fajna okolica :good: U mnie z dwóch stron ulica (szumnie powiedziane :hehe: działka narożna ) od wschodu sąsiad :good: i od północy sąsiad ale nie może się zdecydować czy się budować :P od południa po drugiej stronie ulicy sąsiad i od zachodu tęż po drugiej stronie ulicy pusta działka także nic ciekawego szkoda zdjęć robić :)
AurorA - 2007-02-19, 22:01

Ciekawe, ja mam JAREK G, identycznie jak Ty.
lukaszz66 - 2007-02-19, 22:56

kurcze ja bym wrzucił z mojej okolicy jęziorka tylko aparat mi się zechlał :-(
Ernest - 2007-02-20, 07:18

Marek na tych mokradłach jakie rośliny wodno-bagienne występują ?
vivit - 2007-02-20, 08:55

Moim najbliższym otoczeniem jest jezioro Lubiatowskie - rezerwat ptactwa. Latem natrzaskam zdjęć to zamieszczę...:)
AurorA - 2007-02-20, 15:18

Moje miasteczko jest praktycznie z wszystkich stron otoczone bagnami i torfowiskami, ale nic ciekawego tam nie ma. :-(
A wiele stawów jest zasypywane ciężarówkami śmiecia :((

DAwid - 2007-02-20, 15:55

umnie znowu z jednej strony jest sasiad ogrodnik z duzym ,,ogrodem owocowym" ale nic tam ciekawego niema :( niedaleko mam las w lini prostej jakis kilometr i tam sa bagna ale narazie niema co tam fotografowac :pa:
Hubert - 2007-02-20, 15:58

AurorA napisał/a:
Moje miasteczko jest praktycznie z wszystkich stron otoczone bagnami i torfowiskami, ale nic ciekawego tam nie ma


No już byś nie grzeszył! Jest wokół sporo stawików i glinianek, gdzie rosną ciekawe roślinki (choćby staw wywłócznikowy, pływaczowy czy osokowy). Niektóre leżą co prawda kilka km od nas, ale to w końcu okolica. Są oczka/sadzawki z kumakami i traszkami, że o żabach nie wspomnę. Czasem tu i ówdzie można przyciąć jakąś rybkę. Nie jest źle, a zasypują raptem dwa polne stawiki.

Ala - 2007-02-20, 17:10

Przed chwilą zrobiłam zdjęcie "moim" sarenkom. Stado liczy 18 sztuk i jest to dużo jak na ostatnie lata. Dawniej bywało ich ponad 20. Napisałam moje, bo one tu nie przychodzą od czasu do czasu, one tu mieszkają. Chyba przyzwyczaiły się do nas, bo jak wołam psy czy koty, to specjalnie się nie płoszą, co innego jak odezwie się ktoś obcy. W ubiegłym roku, widziałyśmy z córką, jak tuż przy naszym płocie urodziła się mała sarenka. Potem matka często zostawiała maleństwo w tym miejscu, a sama pasła się nieopodal, na polach.
Umieszczam ten post w dziale o okolicy, żeby zwrócić Waszą uwagę na blokowisko, które wyrosło na horyzoncie, w ciągu ostatnich miesięcy. A było tak pięknie! Co teraz będzie z moimi sarenkami? Na polach mieszkają też bażanty i zające, ale tych jest coraz mniej z powodu lisów.

AurorA - 2007-02-20, 18:49

Hubert napisał/a:
No już byś nie grzeszył! Jest wokół sporo stawików i glinianek, gdzie rosną ciekawe roślinki. Są oczka/sadzawki z kumakami i traszkami, że o żabach nie wspomnę. Czasem tu i ówdzie można przyciąć jakąś rybkę. Nie jest źle, a zasypują raptem dwa polne stawiki.


Hubert staw gdzie widzieliśmy kumaki to istny śmietnik, wysychające stawiki w których mnożą się traszki mieszczą więcej śmiecia niż wody. Ryb prawie wcale nie ma od czasu jak się pzw wypięło. Zasypują więcej niż dwa, setkami ton śmieci i gruzu, na krosna pewnie już się nigdy nie dostaniemy - wszystkie drogi zostały zaorane a właściciel terenu pewnie je zasypie. W obrębie naszej gminy nie ma nic Ciekawego - tylko śmiecie.

Tak wygląda zbiornik w którym rozmnażają się traszki.



szkoda słów, ludzie to świnie :(( , ale nie wszyscy :)

Mazur - 2007-02-20, 19:11

okropne
killer1558 - 2007-02-20, 19:12

Ala napisał/a:
Umieszczam ten post w dziale o okolicy, żeby zwrócić Waszą uwagę na blokowisko, które wyrosło na horyzoncie, w ciągu ostatnich miesięcy. A było tak pięknie! Co teraz będzie z moimi sarenkami? Na polach mieszkają też bażanty i zające, ale tych jest coraz mniej z powodu lisów.

Alu ja prawdopodobnie też niedługo będę zasłonięty od zachodu więc na moim choryzoncie pojawi się dom i prawdopodobnie zakład na razie mówili że samochodowo naprawczy i to elektronika tylko ale ja w to nie wierze więc zgody nie dam :x na ten zakład ale wiem że u nas przepisy są takie że spokojnie można je obejść ,więc pytam gdzie to prawo i sprawiedliwość i IV Polska :((

Ernest - 2007-02-20, 19:16

Cytat:
Tak wygląda zbiornik w którym rozmnażają się traszki.

Tragedia :-(

samuraj - 2007-02-20, 20:14

Ernest napisał/a:
Cytat:
Tak wygląda zbiornik w którym rozmnażają się traszki.

Tragedia :-(

to nie tragedia to jest debilizm w czystej formie :evil:

AurorA - 2007-02-20, 20:50

To zdjęcie co wrzuciłem to śmieci wyrzucają pobliscy mieszkańcy, ale są u nas stawy gdzie potrafią wywalić parę ciężarówek popsutej cebuli - odór na kilometr.

Jak właściciel dowiedział się że z Hubertem robimy zdjęcia żab to stwierdził że to jego żaby i żebyśmy spadali.

seba - 2007-02-20, 21:42

samuraj napisał/a:
Cytat:
Tak wygląda zbiornik w którym rozmnażają się traszki.

Tragedia

to nie tragedia to jest debilizm w czystej formie


Jak tak można gdzie jest gmina przecież powinna chronic takie miejsca za kilka lat będą w niewoli rozmnażać traszki i inne zwierzęta aby znowy gościły na tych terenach :((

JAREK G - 2007-02-20, 22:40

AurorA napisał/a:
Jak właściciel dowiedział się że z Hubertem robimy zdjęcia żab to stwierdził że to jego żaby i żebyśmy spadali.

Wyglądaliście pewnie jak z ochrony środowiska :) i robicie dokumentacje :roll: to i tak dobrze ze was widłami nie straszył :P

marian - 2007-02-20, 22:47

Mam kilka fotek z mojego otoczenie wykonalem je jesienią ,bo to bardzo piekna i kolorowa pora roku serdecznie zapraszam poszperajcie tam glebiej napewno coś znajdziecie

http://barakuda.fotosik.pl/albumy/109064.html

seba - 2007-02-20, 22:59

Fajne zdjącia :good:
Ernest - 2007-02-21, 05:44

Marian :good: zdjęcia
Hubert - 2007-02-21, 09:39

AurorA napisał/a:
są u nas stawy gdzie potrafią wywalić parę ciężarówek popsutej cebuli


To prawda, kilka stawów na Koszajcu jest spisanych na straty. Interweniowałem w ZG PZW i nawet byli w szoku i obiecali coś z tym zrobić, ale widać właściciel jest nie do ruszenia. To samo ze stawem kumakowym w Komorowie - "syf i malaria".


Hubert - 2007-02-21, 10:19

Tak jak pisałem wcześniej nie zgadzam się z Aurorą i uważam, że w okolicach Brwinowa jest jeszcze wiele ciekawych stawów, sadzawek i polnych oczek. Oto niektóre z nich:






Mazur - 2007-02-21, 15:13

Dlaczego tam nie ma zielonych? odpowiedź jest prosta tam nikt nie płaci 400 zl za dobę.
jakja - 2007-02-21, 15:25

Moja okolica... to moi sąsiedzi :-D :

(moja działka w głębi) Innych na razie nie fotografowałem... Foty z dalszych regionów później

lukaszz66 - 2007-02-21, 16:05

Hubert fajna okolica dużo jęzior a u mnie to nic nie ma ,masz się czym chwalić ale te stawy w Koszajcu to przesada ludzie to naprawde świnie ale niektóży :P i tylko kasa się liczy a nie środowisko
DAwid - 2007-02-21, 16:20

Hubert piękne stawy :good: co ja bym dał zeby w mojej okolicy bylo tyle stawów :) a tych ktorzy zasmiecaja stawy to normalnie najchętniej bym...... :evil:
Hubert - 2007-02-21, 16:24

Każde zdjęcie pokazuje inny zbiornik, a wybrałem tylko te najważniejsze. Jest jeszcze sporo innych, niedużych sadzawek, polnych oczek czy wyrobisk. Kataloguje je wszystkie i mam dokładnie obfotografowane. Tak czy owak w weekendy mam gdzie eksplorować :)
AurorA - 2007-02-21, 17:15

Roman napisał/a:
Dlaczego tam nie ma zielonych? odpowiedź jest prosta tam nikt nie płaci 400 zl za dobę.
lukaszz66 napisał/a:
te stawy w Koszajcu to przesada ludzie to naprawde świnie ale niektóży :P i tylko kasa się liczy a nie środowisko


Tędy ma iść obwodnica Warszawy i dlatego stawy nie są potrzebne liczy się grunt idący w cenę.




Ernest - 2007-02-21, 17:17

Znowu obwodnica ;)
samuraj - 2007-02-21, 17:17

a oto moja okolica w sumie nic szczególnego---tylko lasy , najbliższa woda (żwirownia) 3km



z prawej stony sąsiad z lewej także a taki widok mam z tyłu mojej działki


killer1558 - 2007-02-22, 20:30

Ernest napisał/a:
Marek na tych mokradłach jakie rośliny wodno-bagienne występują ?

tu mi zabiłeś klina żebym ja znał nazwy choć połowy :) :?: ale co nieco wiem ;) Żabieniec,Tojeść rozesłana ,Niezapominajka błotna, Jeżogłówka gałęziasta,Krwawnica,Kosaciec żółty,Kaczeniec,Sit rozpierzchły,Trzcina ,Pałka,Rzęsa,Rzęśl,Bobrek trójlistkowy ,a co do reszty to na wiosnę jak ruszy będą foty i zgadywanki :P ,
dodam że bobrek występuje tylko w jednym skupisku -miejscu ,ale zdradzać nie bede gdzie bo coraz więcej oka powstaje w mojej okolicy a to by go zniszczyło doszczętnie

AurorA - 2007-02-23, 00:24

killer1558 napisał/a:
dodam że bobrek występuje tylko w jednym skupisku -miejscu ,ale zdradzać nie bede gdzie bo coraz więcej oka powstaje w mojej okolicy a to by go zniszczyło doszczętnie


Masz rację. jest pod ochroną to go chroń ;)

killer1558 - 2007-02-23, 00:30

i tak robię jak ktoś przyjdzie z okolicy to mówię że kupiłem parę lat temu i tak się rozrósł :P
od wiosny zacznę pstrykać fotki roślinom w okolicy więc mam nadzieję że pomożecie je zgadnąć :) jest tego trochę ale ja już próbowałem porównywać z fotami z netu ale jakoś mi to nie idzie :-(
w obrębie mojego domu tak na 2 km to jest tego sporo, a koło szwagra po drugiej stronie tej rzeczki co były foty jak ktoś w temacie, to istny raj same kosaćce i wiele innych gatunków roślin ale raczej takich z mokradeł w drugą stronę jak się udam to znowu stare koryto rzeki wisłok i tam jest też co do oglądania :) foty od wiosny nowe ;)
A co do śmieci Aurora co pisałeś to szkoda gadać już pisałem kiedyś kosze są ale każdy byle dalej od siebie, nad tą rzeczką kto mieszka ze starego pokolenia ,bo ostatnio uświadamiałem( teścia 72 lata), nie robi sobie nic ,jeszcze z 4 lata temu każdy puszczał wszystko do rzeki z szamba teraz jest kanalizacja , ale jak duża woda idzie to każdy wyrzuca co ma pod ręką na zbyciu mój :evil: teść taż czeka na wodę i jak tu przekonać kogoś co całe życie truł innych ,ale najlepsze z tego są jego opowiadania jakie ryby się łapało grabiami w tej rzeczce ale jak by jego pokolenie ich nie wytruło to ja też bym się mógł chwalić :hehe:

Ernest - 2007-02-23, 05:14

Cytat:
tu mi zabiłeś klina żebym ja znał nazwy choć połowy :) :?: ale co nieco wiem ;) Żabieniec,Tojeść rozesłana ,Niezapominajka błotna, Jeżogłówka gałęziasta,Krwawnica,Kosaciec żółty,Kaczeniec,Sit rozpierzchły,Trzcina ,Pałka,Rzęsa,Rzęśl,Bobrek trójlistkowy ,a co do reszty to na wiosnę jak ruszy będą foty i zgadywanki :P ,
dodam że bobrek występuje tylko w jednym skupisku -miejscu ,ale zdradzać nie bede gdzie bo coraz więcej oka powstaje w mojej okolicy a to by go zniszczyło doszczętnie


No to Masz nie zły wybór,ale przypuszczam że to nie wszystkie rośliny w twojej okolicy :)

samuraj - 2007-02-23, 06:30

killer1558 napisał/a:
tu mi zabiłeś klina żebym ja znał nazwy choć połowy ale co nieco wiem Żabieniec,Tojeść rozesłana ,Niezapominajka błotna, Jeżogłówka gałęziasta,Krwawnica,Kosaciec żółty,Kaczeniec,Sit rozpierzchły,Trzcina ,Pałka,Rzęsa,Rzęśl,Bobrek trójlistkowy


bardzo ciekawy teren masz blisko miejsca zamieszkania szczególnie dla takich "szuwarków" jak my już nie chodzi o pozyskiwanie roślin ale o samo podglądanie jak rosną w środowisku naturalnym.
jeśli ten teren nie ma nazwy to proponuję---Kilerowe Mokradla :P

JAREK G - 2007-02-23, 16:12

samuraj napisał/a:
jeśli ten teren nie ma nazwy to proponuję---Kilerowe Mokradla :P
Bardzo fajna nazwa :good: , jestem za :P
killer1558 - 2007-02-23, 17:27

czy nie ma nazwy to nie wiem może jakaś regionalna istnieje :P a te mokradła to nie moje ;) część szwagra ale drugiego i mieszkających tu rolników z uni europejskiej :hehe: jak zaczynałem budowe domu to na około były pola uprawne i łąki ale zadbane, krówki się pasły i koniki a teraz w okolicy to tylko teść ma konika i szwagier chyba 7 szt :) z czasem wszystko zaczyna zarastać bo już mało kto coś tu robi
marian - 2007-02-23, 22:07

Ato moja okolica nie musicie mi zazdroscic :((






JAREK G - 2007-02-23, 22:14

Ale marian, to chyba ta daleka okolica, bo jak bliska to faktycznie nie za wesoło :?
Ernest - 2007-02-23, 22:18

To są uroki Śląska :-(
killer1558 - 2007-02-23, 22:55

to masz fajnie :(( współczuje jak to ta twoja bliska okolica :-(
jakja - 2007-02-24, 10:22

Marian: Tyś jest górnik z kopalni Byton, to ja się Ciebie pytom: Kaj Twój komin? :-)
marian - 2007-02-24, 13:11

Niestety to moja bliska okolica nna początku tematu jest link do piękniejszej czesci mojej okolicy
smokow75 - 2007-02-26, 15:49

Oczywiście nie zazdroszczę Ci Marianie widoku tych kominów w dąbrowie jest ich coraz mniej ale też są, no ale na szczęście poza nimi są też te ładniejsze miejsca, zapraszam do przejzenia tych stron pokazujących moją okolice http://www.dabrowa.pl/ http://nddg.republika.pl/ w tym drugim linku jest moja najblizsza okolica , także jak pójdę w jedną strone to - centrum miasta , a jak pójde w druga strone (tą ładniejszą) to park i kilka zbiorników wodnych, rzek, rzeczek no i tam juz dużo przyjemniej
marian - 2007-02-26, 16:53

U mnie też są ładne zakamarki a oto kilka z nich



http://barakuda.fotosik.pl/albumy/109064.html :piwko:

smokow75 - 2007-02-27, 13:41

tak, przyroda jest piękna, szkoda tylko że tak mało ludzi to zauważa
ci którzy tego nie zauważają teraz może to jeszcze kiedyś dostrzegą ale żeby to nie było zapóżno

killer1558 - 2007-03-01, 19:01

Sebastian pracuje ,a ja zrobiłabym mały rekonesans zagłębiłem się w gumiakach w bagienko :hehe: :) i tak zmarzłem, on to ma zapał ;)

teraz to czego szukałem i po co mają zieloni przyjechać :hehe: środowisko naturalne bobrek trójlistkowy :good: na razie w fazie rozwoju :)

i tu jest wystający z mokradła nie wszytki bo są inne rośliny

i dalej a co to sam nie wiem pstryknąłem paru roślinkom albo trawom :hehe:

killer1558 - 2007-03-01, 19:03

jeszcze nie czas na łowy :hehe:
killer1558 - 2007-03-01, 19:14

a co do śmieci to są wszędzie

Mazur - 2007-03-01, 20:42

To dzwoń do zielonych,
JAREK G - 2007-03-01, 21:21

W ostatnim rzędzie na pierwszej fotce to chyba jakaś krajowa pistia ;) :hehe:
Ernest - 2007-03-01, 21:48

Jestem ciekawy jak za dwa tygodnie to będzie wyglądało,przypuszczam że będzie bardziej zielono :good:
DAwid - 2007-03-02, 16:17

Cytat:
Jestem ciekawy jak za dwa tygodnie to będzie wyglądało,przypuszczam że będzie bardziej zielono

jak bedzie taka pogoda ja jest teraz to napewno juz bedzie zielono :)
oby tylko killer1558 wstawil fotki to wtedy bedzieny miec co podziwiac :good:

AurorA - 2007-03-03, 00:23

Ludzie zielono to się robi w maju. :???:
killer1558 - 2007-03-03, 00:24

ale może nie do końca, po takiej zimie ,ja takiej nie pamiętam :)
AurorA - 2007-03-03, 00:38

Jak się zrobi zielono to będzie niedobrze bo przymrozki na pewno jeszcze będą i wielu roślinom to może zaszkodzić.
Hubert - 2007-03-03, 17:32

JAREK G napisał/a:
W ostatnim rzędzie na pierwszej fotce to chyba jakaś krajowa pistia


To mięta wodna lub wierzbownica kosmata. U tej ostatniej "żyłki" na liściach sa często czerwone. U mnie też już ruszyły.

killer1558 - 2007-03-22, 19:13

dzisiejszy przegląd, kaczeńce zaczynają działać :)

teraz foty bez pisania jak ktoś coś pozna to będę wdzięczny ;)

bobrek ma się dobrze ;)



DAwid - 2007-03-22, 19:18

To czwarte zdjecie od końca to co nanim jest :?
Bo widzialem tez to na dzikich stawach u mnie ale nigdy nie przynosilem tego do oczka bo myslalem ze jakis chwast :?

ZiK - 2007-03-22, 19:25

DAwid napisał/a:
To czwarte zdjecie od końca to co nanim jest

To chyba jaskier. :P

JAREK G - 2007-03-22, 19:38

U ciebie Marek to wygląda jakbyś co najmniej mieszkał na południe ... ale Europy :hehe: U mnie kaczeńce to ledwo liście puściły :P
vivit - 2007-03-22, 23:44

No dobra znalazłem i ja fotki....

Moja okolica to jezioro Lubiatowskie - rezerwat ptactwa....
ponieważ zima minęła to na jej przegnanie kilka zdjęć - co prawda zeszły rok ale zawsze coś ..

Droga do jeziora na saniach....



i dojechaliśmy


no dobra trzeba rozpalić ognisko

vivit - 2007-03-22, 23:48

no to sprawdzamy co natura w sobie kryje



Wychodzimy na otwartą wodę....ale najpierw kontrola drogi :)



jakieś 200-250 m od brzegu


vivit - 2007-03-22, 23:52

no dobra wracamy.....



ujście rzeki

przy kąpielisku stary most....150m dalej

i dalej rzeką


vivit - 2007-03-22, 23:55

pierońsko zimno było....



to starszyzna sobie zaaplikowała lekarstewko


potem tylko do domu zostało wrócić..... :)

killer1558 - 2007-03-23, 06:50

vivit miałeś super wycieczkę ,pięknie musi wyglądać u ciebie latem
Hubert - 2007-03-23, 14:05

zik napisał/a:
To chyba jaskier.


Jaskier jadowity - często jedyna zielona roślina w stawie na przednówku.

killer1558 - 2007-03-23, 18:47

Hubert, a to co jest http://www.fotosik.pl/pok...ea8d479b81.html
bo ma zamiar to do przechowalni wrzucić jak najprędzej ,zawsze jak robiłem przegląd to w maju tak że roślinki już były rozrośnięte i tą nie raz wrzucałem do oka ale nie wyglądała tak jak na focie :-(

Hubert - 2007-03-23, 19:37

killer1558 napisał/a:
a to co jest http://www.fotosik.pl/pok...ea8d479b81.html


To wg. mnie rzęśl - często bujnie rośnie wczesną wiosną, latem jej wegetacja jakby słabnie by jesienią znowu sie rozbuchać. Próbowałem kilka razy uprawiać ja w akwarium, ale bez powodzenia.

Ernest - 2007-03-23, 20:59

Ubrałem gumiaki i przeskoczyłem płot okalający działki w celu rozpoznania wiosennego :-D




żab nie ma :(
wziąłem jak na razie tyle :)

JAREK G - 2007-03-23, 21:05

Ernest napisał/a:
wziąłem jak na razie tyle
To się pochwal co to jest bo ja nie wiem :roll: Ja jak bym przeskoczył płot to mógłbym przynieś tylko chwastów :hehe:
Ernest - 2007-03-23, 21:30

Na pewno sit rozpierzchły ,to po lewej w wiaderku może być sitowie leśne(ale nie na 100%) i mech :P

Tego nie znam,a może i znam :roll:



PS.mech już na nowym murku rośnie :D

samuraj - 2007-03-30, 19:50

dzisiaj znowu zrobiłem sobie spacerek i proszę na co się natknęłem :)




czyż by bobry na opolszczyźnie :?:

Ernest - 2007-03-30, 19:54

Darek bobrów jest dość dużo w Polsce.Na Skawince są 4 sztuki,budują żeremie ale jak przyjdzie większa woda to im rozwala :-( .Fajne zwierzątka
seba - 2007-03-30, 19:56

To napewno bobry w mojej okolicy tez są.Zostały wpuszczone przez człowieka w ramach o jakiegos tam programu.Wpuscil 10 par a teraz mają ich koło trzydziestci :hehe:
Michał1 - 2007-03-31, 17:59

okolice mojego pierwszego oczka
zwykły podmiejski ogródek






toteż swego rodzaju oczko z folii ;) a dokładnie geomaty bentonitowej czy jakoś tak


okolice drugiego oczka
spokojnie tam :D

i ogólnie dookoła lasy i pełno jezior, bagien i torfowisk w końcu to Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie :peace:

seba - 2007-03-31, 18:36

Piekna okolica tylko pozazdroscic :roll:
marian - 2007-03-31, 22:02

Ostatnio pokazałem kominy a teraz mała odmiana do tego uroczego miejsca mam 10 minut


marian - 2007-03-31, 22:07

Śląskie stawy często wygłądają tak


Ernest - 2007-04-01, 06:08

Michał1 napisał/a:
Śląskie stawy często wygłądają tak

Marian widać takie z obwodnicy śląska jak sobie dobrze przypominam :?

Mazur - 2007-04-01, 07:36

Ten strumyk przypomina mi początek rzeki Czarna Hańcza chyba jedna z nielicznych rzek płynących swoim korytem bez ingerencji człowieka, a jeśli już to mimimalne.
seba - 2007-04-01, 13:43

Piękne miejsce tylko pozazdroscic :P
samuraj - 2007-04-08, 18:09

po wielkim żarciu trzeba było zgubić kilka kalorii i o to efekty dzisiejszego spaceru , a wybrałem się nad bajorka które były nie atrakcyjnie wędkarsko a za to bogate w rośliny wodne :) niestety nie miałem aparatu :evil: dla tego fotki dopiero z domu

osoka aleosowata :)

a takie coś było w osoce


pozwoliłem sobie skubnąć także grążela do mojego filtra :oops:


Ernest - 2007-04-08, 18:18

Fajnie,po obcinaj stare osoki,a to są chyba jajeczka ślimaka :) .Wrzuć je do oczka :)

PS.jestem ciekawy kiedy przęstkę znajdziesz :P

samuraj - 2007-04-08, 18:22

Ernest napisał/a:
Wrzuć je do oczka


wrzuciłem do oczka-filtra :-D

AurorA - 2007-04-08, 18:24

Ernest napisał/a:
a to są chyba jajeczka ślimaka


To wygląda na ropuszy skrzek. Prawo złamane dwukrotnie :?

Ernest - 2007-04-08, 18:26

AurorA napisał/a:
To wygląda na ropuszy skrzek.


Tak rzeczywiście :oops:

samuraj - 2007-04-08, 18:27

AurorA napisał/a:
To wygląda na ropuszy skrzek. Prawo złamane dwukrotnie


jest mi strasznie wstyd z tego powodu :(( ale zauważyłem te "koraliki" dopiero w domu :((

AurorA - 2007-04-08, 18:38

Cytat:
osoka aleosowata :)


pozwoliłem sobie skubnąć także grążela


Ciekawe gatunki rosną w Twej okolicy :)

Te koraliki nie są zmarnowane - ropuszki się z nich powinny wykluć. :-D

samuraj - 2007-04-08, 18:52

AurorA napisał/a:
Ciekawe gatunki rosną w Twej okolicy

jutro już wezmę aparat , ale pojadę rowerkiem gdzie indziej więc relacja napewno będzie :)
osokę znalazłem pierwszy raz ale było jej w tym zbiorniku cała masa , natomiast jeśli chodzi o grążela to jest praktycznie w każdym zbiorniku z tym że w jednym więcej w innym mniej :P w tym dzisiejszym to cała masa , nawet nie musiałem się wysilać aby uszczknąć kawałek kłącza , rósł przy samym przegu :P

killer1558 - 2007-04-08, 19:37

osoki u mnie ani rusz w okolicy jak dasz więcej fot to mi się zdaje że te tereny będą się nazywać Darkowe mokradła :hehe: a te korale na 100% ropucha Arek mnie nauczył :) dbaj o nie nie wyrzucaj same wyjdą małe i się rozejdą jak ci czasem to przeszkadza :hehe: bo mojej połowie tak ale tłumaczę że mniej szkodników będzie :hehe: kobiety to takie wrażliwe ;)
samuraj - 2007-04-08, 19:45

Cytat:

osoki u mnie ani rusz w okolicy jak dasz więcej fot to mi się zdaje że te tereny będą się nazywać Darkowe mokradła


mokradeł to u mnie raczej nie uświadczysz , a miejsca które odwiedzam to stare , płytkie glinianki (bardzo dawno temu w okolicy funkcjonowały dwie cegielnie) bardzo żadko je odwiedzam dla tego bo jak już wspomniałem nie są atrakcyjne wędkarsko ale jak się okazało bardzo atrakcyjne pod względem roślinnym :) :P

killer1558 - 2007-04-08, 19:53

Darek a jednak warto coś zwiedzić z wiaderkiem :)
to tak jak pisałeś wędkarsko parę zbiorników u mnie nigdy nie sprawdzałem bo to właśnie glinianki i takie małe oka ale jak przyszedł czas na eksploratora to już tam coś znalazłem :hehe:

JAREK G - 2007-04-08, 21:09

Darek super ta osoka :good: masz piękne okazy w tych samurajowych gliniankach :hehe: Chyba sobie kupię gumiaki :P
Ernest - 2007-04-09, 05:18

Darek info dla Ciebie ;)


Przęstka pospolita
Hippuris vulgaris L. - (G.Śl.-V, O-VU).
Należy do rodziny przęstkowatych Hippuridacaea. Występuje w różnego rodzaju wodach stojących i wolno płynących, obojętnych lub zasadowych. Na terenie Opola występuje dosyć licznie tylko w nieczynnym kamieniołomie w Groszowicach.

samuraj - 2007-04-09, 18:57

Ernest napisał/a:
Na terenie Opola występuje dosyć licznie tylko w nieczynnym kamieniołomie w Groszowicach


taką samą informację znalazł w necie Marek--tak na marginesie to tego wielkiego szczupaka złowiłem w tym wyrobisku (groszowice dzielnica opola na obrzeżu miasta)

marian - 2007-04-09, 19:07

W moich okolicach praktycznie nic ciekawego nie rosnie ,schodziłem wszystkie bajora i nic ciekawego nie widzialem ,a penetruję te okolice nie pierwszy rok.Najczęściej występuje pałka ,grążel ,i jakieś tam sity
samuraj - 2007-04-09, 19:09

kolejne popołudnie spędziłem na penetracji okolicznych bajorek :-D --ale bez gumiaków , jakoś głupio bym wyglądał na rowerze w gumiakach :lol:

Ernest - 2007-04-09, 19:10

Cytat:
taką samą informację znalazł w necie Marek--tak na marginesie to tego wielkiego szczupaka złowiłem w tym wyrobisku (groszowice dzielnica opola na obrzeżu miasta)


Darek no to już Masz przęstkę :P

samuraj - 2007-04-09, 19:15

jeszcze jedna seria fotek :)


jackon - 2007-04-09, 19:18

sporo "obiadow" spaceruje po lakach u Ciebie :)
killer1558 - 2007-04-09, 19:19

Darek a ty mówisz że roślin nie ma a tu cała masa w około ciebie :P na ostatniej focie myślałem że przęstka ale to chyba mech :-(
jak wybierzesz się w maj na taką wycieczkę to dopiero poznasz swoje roślinki ;)
roślinki z 6 foty nie polecam jak się rozsieje to :dupa: tylko wykopki robić miałem przez 5 lat i w tojeść kropkowaną mi się rozsiała tak że przez to na jesień musiałem wszystko plewić od podstaw :-(

samuraj - 2007-04-09, 19:30

jackon napisał/a:
sporo "obiadow" spaceruje po lakach u Ciebie :)


masz rację ;) ale nie polowałem bo były w obrożach (jak się przyjżeć to widać) :P

Marek chodzi ci o 6 fotkę 1 czy 2 serii :?:

killer1558 - 2007-04-09, 19:44

z pierwszej :) widze że u ciebie już kwitnie u mnie na łąkach jeszcze nie
Ernest - 2007-04-09, 19:47

Darek no toś dziś popedałował za fotkami :P
samuraj - 2007-04-09, 19:51

Ernest napisał/a:
Darek no toś dziś popedałował za fotkami :P

fotek zrobiłem o wiele więcej , a i kalorie trzeba było gdzieś zostawić tym bardziej że nadal nie palę (trzeci tydzień :-D )

Hubert - 2007-04-09, 20:28

Samuraj, widzę że fajne klimaty masz wokoło. Interesuje mnie ta roślina na drugiej fotce w drugiej serii - czyżby to był młody szalej jadowity?
samuraj - 2007-04-09, 20:42

Hubert napisał/a:
Interesuje mnie ta roślina na drugiej fotce w drugiej serii - czyżby to był młody szalej jadowity?

Hubert być może jest to szalej jadowity , rosło troszkę tych roślin ale zrobiłem tylko jedną fotkę :P

JAREK G - 2007-04-09, 23:08

Darek to przywiozłeś coś z wyprawy prócz fotek :?: Wiem że gumiaków nie miałeś ( też mówiłem kiedyś Sebastianowi ze trochę głupio na rowerze w gumiakach :hehe: ) ale chyba pozostały zestaw eksploratora miałeś ze sobą :P Tylko kurde nie miał Cię kto nosić :hehe:
AurorA - 2007-04-09, 23:33

Cytat:
roślinki z 6 foty nie polecam jak się rozsieje to :dupa: tylko wykopki robić miałem przez 5 lat


to turzyca

samuraj napisał/a:
nadal nie palę (trzeci tydzień :-D )


Ja się jakoś trzymam już ponad 40 dni, ale coraz bardziej mi się chce :((

samuraj - 2007-04-10, 06:09

AurorA napisał/a:
Ja się jakoś trzymam już ponad 40 dni, ale coraz bardziej mi się chce

no to tym bardziej nie mogę się złamać :P skoro admin nie pali to ja też :lol:
i tak samo admin powinien pomyślec--skoro jedyny samuraj na tym forum nie pali to ja też nie będę :P ---zawsze to dodatkowa motywacja :hehe:

samuraj - 2007-04-11, 19:51

zdjęcie słabej jakości ale widać jak grzybień (nie grążel) właściwie wyskakuje z wody :)
zdjęcie robiłem z mostu i nie mam żadnego filtra :-(


Ernest - 2007-04-11, 20:34

Darek co to za lilia ? ,w Skawinie w parku miejskim też jest :)
samuraj - 2007-04-11, 20:38

najprawdopodobnie jest to grzybień północny ale na 100% dopiero jak zakwitną-napewno zrobię fotki :)
pamiętam że są różowo czerwone :)

killer1558 - 2007-04-11, 22:15

kilerowe mokradła zielenieją :)

bobrek ma się dobrze :good: fotek na razie bobrka mało ale jak podrośnie to wam wynagrodzę :P nie miałem bardzo czasu na sesję ;)


JAREK G - 2007-04-11, 22:32

Fajne Marek te twoje mokradła powinni je wpisać do jakiegoś programu natura 2000 Mokradła Killerowe czy jakoś tak :hehe: póki jeszcze bobrek jest :P
killer1558 - 2007-04-11, 23:18

jest i będzie póki ja jestem na straży :hehe:
Ernest - 2007-04-12, 03:52

myślałem że bobrki na mokradłach będą bardziej rozrośnięte.Fajnie tam jest :good:
maczaj1 - 2007-04-12, 09:15

No mokradła piękne mam nadzieje,że nie będą chcieli tam wybudowac autostrady ;) bo kiler by musiał sie do drzewa przywiązać ale wrazie czego zjadą sie oczkomaniacy z całej polski na pomoc :victory:
seba - 2007-04-12, 14:49

Jest i będzie póki ja jestem na straży

I tak trzymac :good:

Mazur - 2007-04-13, 15:21

Zrobiłem rekonasans do zbiornika z osoką aloesową i zastałem taki widok





marian - 2007-04-13, 20:44

A oto efekty dzisiejszej penetracji terenu




Oprucz drugiej fotki niestety nie znam nazw tych roslin ,i czy mają zastosowanie w naszych oczkach ;)

samuraj - 2007-04-13, 20:55

na 6 fotce roślina wygląda jak Marsylia ponoć bardzo żadko spotykana :?
na 3 jaskier wiosenny--dość pospolity :)

JAREK G - 2007-04-13, 21:21

A mnie najlepiej podoba się osoka :good: niestety u mnie jest to roślina jednoroczna :-( chyba jednak kupię sobie.... te gumiaki :hehe:
seba - 2007-04-13, 21:24

Kupiłem sobie nowe czarne w ogrodniczym bo stare pękły :hehe:
marian - 2007-04-13, 21:48

samuraj napisał/a:
na 6 fotce roślina wygląda jak Marsylia ponoć bardzo żadko spotykana :?

Chyba dokonalenm nie bagatelnego odkrycia tak rzadko występującej rośliny w Polsce .Szukąlem w internecie to nawet super fachowcy nie znają maturalnego stanowiska tej rośliny :yess:

AurorA - 2007-04-13, 22:47

Marsylia jest paprocią wiec nie wydaje kwiatów. Naturalnych stanowisk nie ma, ale marsylia jest sztucznie wprowadzana na pierwotne stanowiska gdzie wyginęła. O tej porze roku ta roślina jeszcze śpi, choć kłącze które zimowałem w domu zaczyna już puszczać pierwsze listki. Moje fotki tej niesamowitej roślinki są na stronie http://oczkowodne.net/flora1.php?bagienne=marsylia
Marsylię można obejrzeć w ogrodach botanicznych w Powsinie, Bolestraszycach i Poznaniu oraz u mnie :P ;) .

Rzekłbym ze to roślinka delikatna , raczej dla kolekcjonerów.

Marysia - 2007-04-13, 23:50

witam . przyszlam w innym celu wlasciwie ale na tej fotce nr.6 rosnie sobie oxalis acetosella (szczawik zajeczy). wszedzie tego pelno
Ernest - 2007-04-14, 03:48

JAREK G napisał/a:
chyba jednak kupię sobie.... te gumiaki :hehe:


Jarek jeszcze nie kupiłeś,kupuj bo nikt Cię nie będzie nosił :hehe:

Mazur - 2007-04-14, 07:09

Po tych zdjęciach widać wyrażną różnice w wegetacji uzależnioną od położenia geograficznego.
killer1558 - 2007-04-14, 08:30

miałem iść spać po nocnej zmianie ale takiej okazji nie mogłem przegapić :) to co zobaczyłem z balkonu na killerowych mokradłach :hehe:
http://1558killer.fotosik.pl/albumy/168796.html
polecam obejrzeć dwa filmiki w albumie jak załaduję :)

Ernest - 2007-04-14, 19:32

Byłem nad stawem(stare koryto Wisły)

Grążel wyjechał już na powierzchnię :good:





Nie mogłem się oprzeć :P



PS.Marian czaskają karpie :good:

seba - 2007-04-14, 19:37

Jutro jade na glinianki moze cos znajde ciekawego :)
JAREK G - 2007-04-14, 21:27

Szczujesz mnie Sebastian tą osoką :P gumiaki na razie pożyczone :hehe:
marian - 2007-04-14, 22:12

Ja penetrowalem już wszystkie okoliczne zbiorniki.moczary i kompletnie nic nie znalazłem ciekawego .A o osoce to tylko pomarzyć :evil:Myslę że Sebastian mógłby zasilic południową Polskę :)
killer1558 - 2007-04-14, 22:21

i płudniowo- wschodnią a Roman z Darkiem mogli by się dołożyć ;) u mnie też jeszcze nigdzie nie spotkałem osoki :-(
samuraj - 2007-04-14, 22:21

marian napisał/a:
Myslę że Sebastian mógłby zasilic południową Polskę

na opolszczyźnie też jest osoka :-D choć jak na razie znalazłem ją w jednym zbiorniku za to w dużych ilościach :P

marian - 2007-04-14, 22:29

moim głównym celem jest znalezienie stanowiska strzałki wodnej , :P
samuraj - 2007-04-14, 22:38

marian napisał/a:
moim głównym celem jest znalezienie stanowiska strzałki wodnej , :P


także występuje u mnie :-D i to praktycznie wszędzie jej pełno :)

JAREK G - 2007-04-14, 22:56

Ja bym chciał znaleźć na początek cokolwiek co się nadaje do oczka :P
AurorA - 2007-04-14, 23:36

Z moich wypraw wynika ze najłatwiej znaleźć pałkę szerokolistną (tez wąskolistną, ale tej drugiej nie polecam), kosaćce żółte, mannę, moczarkę i Rogatka. Nietrudno tez o wywłócznik kłosowy i miętę wodną oraz sit rozpierzchły i kaczeńce. Trzciny nie wymieniam bo tego wszędzie pełno. Takie rośliny jak strzałka, osoka, czermień, siedmiopalecznik mogą w niektórych zbiornikach występować, ale raczej rzadko je trafimy.
Ernest - 2007-04-15, 05:28

W tym zbiorniku występują też strzałki,wywłócznik okółkowy(zabrałem jesienią :P ) :roll:
Cytat:
Ja penetrowalem już wszystkie okoliczne zbiorniki.moczary i kompletnie nic nie znalazłem ciekawego .A o osoce to tylko pomarzyć :evil:Myslę że Sebastian mógłby zasilic południową Polskę :)


Marian specjalnie dla Ciebie mapka,nie Masz daleko
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ernest
i oczywiście dla Innych zainteresowanych :)

Marian na początek proponuję zbiornik Imieliński,kopalnia rdestnic :good: ,a robisz to tak ;) .Opłacasz jednodniówkę na Swój okręg,jedziesz na Imieliński ze spinningiem i trzema wiadrami na rdestnice :) ,pożyczasz łódkę i wypływasz na połów rdestnic i oczywiście drapieżników ;)


PS.Dla oczkowiczów z okolic Krakowa,osoka jest pod autostradą nie daleko stopnia Kościuszki w przesmyku na starym korycie Wisły,żabiściek gratis :P :hehe:

samuraj - 2007-04-15, 19:05

fotki z dzisiejszej wycieczki rowerowej , wycieczka w głąb lasu ok 5-6km , a tam facet wybudował sobie stawy rybne :-D

znalazłem roślinkę której nie znam , może ktoś z was wie co to za roślinka :?:



Ernest - 2007-04-15, 19:14

Darek co to za zbiornik na trzeciej fotce,bo to na staw hodowlany to nie wygląda :)
marian - 2007-04-15, 19:25

Cytat:

Marian specjalnie dla Ciebie mapka,nie Masz daleko
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ernest
i oczywiście dla Innych zainteresowanych :)

Serdeczne dziękiza namiary :piwko:

samuraj - 2007-04-15, 19:33

Ernest napisał/a:
Darek co to za zbiornik na trzeciej fotce,bo to na staw hodowlany to nie wygląda :)


to wszystko to teren prywatny, stawy hodowlane -pamiętam kiedyś tam były łąki przepływała tam rzeka w której się kompaliśmy :)

trzecia i czwarta fotka to ten sam zbiornik , widać tam znak zakazujący wstępu :P

maczaj1 - 2007-04-16, 13:31

Zapraszam wszystkich szukających zadkich roslin do mnie do Przeciszowa"Dolina Karpia" gdzie są pikne stawy.Stawy te, o powierzchni prawie 500 ha, są jednym z największych, najstarszych i zarazem najciekawszych przyrodniczo kompleksów stawowych w Polsce. Warto się tutaj zatrzymać dłużej w celu obserwacji ptaków i kilku bardzo rzadkich gatunków roślin.
Wiosną oraz jesienią, gdy akweny pozbawione są wody, na zbiornikach zobaczymy liczne ptaki siewkowate m.in.: bataliony, brodźce, biegusy, rycyki oraz krawodzioby. Gatunki te wiosną wracają ze swoich południowych zimowisk na dalekie północne lęgowiska, jesienią natomiast lecą w kierunku odwrotnym. W okresach tych stawy w Kotlinie Oświęcimskiej są dla nich bardzo ważnym miejscem odpoczynku i żerowania. W okresie lęgowym, gdy zbiorniki są pełne wody, zobaczymy tutaj kilka gatunków kaczek: czernicę, głowienkę, krakwę oraz bardzo rzadką w Polsce hełmiatkę. Ponadto każdy obserwator wypatrzy również rybitwy białowąse - ptaki, które gniazdują kolonijnie wśród płatów grzybieńczyka wodnego. Zbiorniki wodne w okolicach Zatora są dla tego gatunku jedną z najważniejszych ostoi w naszym kraju. Lęgną się na tym terenie również rzadkie gatunki czapli - bąk i bączek. Najwięksi szczęściarze "zaliczą" prawdziwą rzadkość w Polsce - ślepowrona, gatunek czapli, który gniazduje w naszym kraju tylko w Dolinie Górnej Wisły.
Na terenie gospodarstwa Przeręb, stwierdzono ponad 270 gatunków ptaków, co sprawia, że jest to jedno z najciekawszych miejsc do obserwacji ptaków wodno-błotnych w Polsce.
Miłośnicy roślin również znajdą tutaj coś dla siebie - i to nie byle co - bo kilka najrzadszych gatunków opisanych w Polskiej czerwonej księdze roślin. Najłatwiej zauważyć grzybieńczyka wodnego, kwitnącego na żółto w miesiącach lipiec-sierpień. Kotewka orzech wodny nie wykształca pięknych kwiatów, za to zwartymi płatami pokrywa duże powierzchnie wody w stawach, więc również trudno ją przeoczyć. Jest to roślina uznana za wymierającą, która na tutejszych zbiornikach ma jedno z najliczniejszych w osobniki stanowisk w Polsce. Znacznie już trudniej, ze względu na rozmiary, wypatrzyć salwinię pływającą - niewielką, chronioną paproć wodną. Prawie niemożliwe do zobaczenia są natomiast nadwodniki, których listki mają zaledwie kilka milimetrów długości, a kwiaty oglądać trzeba pod lupą. Proszę zabrac ze sobą przyczepkę Aparat z mega zoomem zarezerwowac hotel na min. dwa dni Chętnie wszystkich oprowadzę mieszkam tu od urodzenia ;) własnie dziś przyniosłem koszyk kosaćcy i lece sadzic je w moim oczku.A strzałki juz są piękne na naszych stawach. :roll:

Ernest - 2007-04-16, 18:49

Maczaj1, Nie którzy znają temat ;) ,streściłeś to bardzo dobrze :)

Maczaj1 umów się z Marianem

PS.W sobotę byłem w Miejscu koło Spytkowic :)

Ernest - 2007-04-19, 20:19

Fotki z wczoraj :) ,głębokość od 0-40 cm ,długość około 1,5 km




Jedna roślinka mnie zaciekawiła,a przypuszczam że jest to ......



Wziąłem takie roślinki





Nie mam pewności co jest na przed ostatniej fotce,a nie wiem co jest na ostatniej

AurorA - 2007-04-19, 23:02

Przedostatnia wygląda na okrężnicę bagienną.
killer1558 - 2007-04-19, 23:18

Marian zapodał stadko koników to ja daję co mam za płotem :) źróbek ma dwa tygodnie a już w rynsztunku szkolenie przechodzi :hehe:

Ernest - 2007-04-21, 18:56

Byłem po mech w tym samym rowie co ostatnio.Mchu nazbierałem ale wszystko przebiło spotkanie z tym ptaszkiem :)



Myślę co jest zwariował czy nie żyję :hehe: .Ruszyłem się w bok ale patrze oczy mnie obserwują,w drugi bok oczy za mną :D
Postanowiłem go dotknąć i w odległości gdzieś 5 cm od dzioba,jak się nie zerwie na mnie,aparat w trawę dobrze że nie do wody :hehe: .Mało co mi oczu nie wydłubał tym dziobem :hehe:

PS.Fajne spotkanie,co to za ptaszek :)

Hubert - 2007-04-21, 19:28

Ernest napisał/a:
co to za ptaszek


To najprawdopodobniej bekasik - w Polsce obecnie nie gniazduje, lecz tylko przelatuje. Dość podobny, lecz większy jest jeszcze kszyk i dubelt.

Ernest - 2007-04-21, 19:48

Ale co on robił :) Pił wodę :?
Hubert - 2007-04-21, 20:01

Ernest napisał/a:
Ale co on robił :) Pił wodę :?


Tego nie wiem, ale ptaki z rodziny siewkowych często zamierają bez ruchu, gdy zbliża się do nich intruz i w ostatniej niemal chwili podrywają do lotu.

AurorA - 2007-04-21, 23:45

Nie lubię ptaków, ale ten jest piękny. Nigdy takiego nie widziałem.
killer1558 - 2007-04-22, 19:00

na początek koniki szwagra kiedyś pisałem że ma małe stadko :) brakuje jeszcze jednego i źróbka

a teraz wypad stwierdzić jak ma się stanowisko hydrobobra czy muszę zielonych wzywać :hehe: po drodze parę fot jak zwykle sarenki w oddali :) i killerowe mokradła :P

i najważniejsza roślinka dla zielonych :hehe: ma się dobrze ,wyprzedziła moje w oku z wegetacją :)


następna sesja za tydzień ma być ciepło to może będzie kwitnąć pięknie :)

samuraj - 2007-04-22, 20:11

byłem dzisiaj na zawodach wędkarskich :P a po zawodach przegląd okolicznych bajorek i o to fotorelacja :)

pierwsza fota--wiecie co to jest? bo ja tak :P to jest oszroniony oset



krzych0719 - 2007-04-22, 21:49

Widzę że grązeli to macie od metra.
samuraj - 2007-04-28, 21:32

dzisiaj byłem na wyrobisku gdzie powinna rosnąć przęstka , niestety zdążyłem sprawdzić jeden brzeg i niestety nie było :x chyba uda się ją namierzyć dopiero z pontonu, wtedy łatwiej dostać się na wypłycenia

killer1558 - 2007-04-30, 06:50

okolice bobrów i bobry z wczorajszego liczenia ;)

Ernest - 2007-04-30, 19:44

Kurde ale super to wygląda,jak ja byłem to wszystko było w powijakach,mogłem zabrać troszkę więcej skrzypu

Piękne bobrowisko :good:

Mazur - 2007-04-30, 20:01

Wygląda jak szkółka hodowlana, ja bym zaryzykował hurt do Arka :hehe: ze środowiska naturalnego, zdrowiutkie coś mi się wydaje że w tym bagienku pieniążki leżą.
marian - 2007-04-30, 20:02

Ten bobrek kusi mnie i neci ja zlatalem już wszystkie bagniska i nic no prawie nic nie znalazłem zamieszcze fotke bo nie wiem co to jest ;)
samuraj - 2007-04-30, 20:04

szczerze mówiąc na opolszczyźnie jak na razie także nie namierzyłem bobrka :?
JAREK G - 2007-04-30, 20:52

Gumiaki już mam :hehe: to chyba muszę w maju zacząć eksploracje swoich okolic to może oprócz chwastów coś ciekawego znajdę :) tylko jak ja to rozróżnie od chwastów :P
AurorA - 2007-04-30, 21:22

Pamiętajcie że bobrek znajduje się pod ochroną. Na forum nie powinno sie pisać o pozyskiwaniu takich gatunków. :?

To samo dotyczy żab czy traszek. Nie piszcie że pozyskujecie je do oczka nawet jak to robicie bo to nielegalne i zaraz was zieloni namierzą :evil: ;)

Mazur - 2007-05-01, 07:48

JAREK G napisał/a:
Gumiaki już mam :hehe: to chyba muszę w maju zacząć eksploracje swoich okolic to może oprócz chwastów coś ciekawego znajdę :) tylko jak ja to rozróżnie od chwastów :P


jak ładne to i chwast będzie okazem.

samuraj - 2007-05-03, 19:34

przedstawiam bliską okolicę Ernesta :) bardzo ładna okolica choć nie stwierdziłem tam ciekawych roślinek ale za to widoczek super


a tu foteczka ze wspólnie spędzonego czasu

Ernest - 2007-05-03, 19:43

Będąc na rybach udało mi się zauważyć ciekawą sytuację.Oceńcie




Gdybym zauważył przeistaczanie od razu jak przybyłem nad wodę ,fotek było by więcej.Dziwna sprawa z tą ważką bo nie mogła wyciągnąć skrzydła i jak odjeżdżałem dalej była w tym stanie

AurorA - 2007-05-03, 20:04

Ernest napisał/a:
Gdybym zauważył przeistaczanie od razu jak przybyłem nad wodę ,fotek było by więcej.Dziwna sprawa z tą ważką bo nie mogła wyciągnąć skrzydła i jak odjeżdżałem dalej była w tym stanie


To chyba samica lecichy pospolitej. Tez kiedyś spotkałem taką w identycznej sytuacji. Skrzydła wyglądały na uszkodzone.

killer1558 - 2007-05-06, 19:16

tydzień miną więc poszedłem pooglądać bobry po przymrozkach :-( po drodze jak zwykle biało dupce :P i coś co nie wiem co to ,miało ze 6 cm długości ale z tego wszystkiego nie mam foty bobrów tylko filmik zapodałem tu http://forum.oczkowodne.n...p?p=24532#24532

do oka trafił z killerowych mokradeł hydro skrzyp :P

Ernest - 2007-05-06, 19:21

Marek niestety ale to larwa żółtobrzeżka,chyba nie wziąłeś do oczka,jak masz stare w oczku to i młode będą :-(

Popatrz http://oczkowodne.net/strony/owady.php

samuraj - 2007-05-12, 20:29

na naszych stawach PZW jest nturalne stanowisko kosaćca żółtego :)

Ernest - 2007-05-12, 20:40

podoba mi się to że dbacie o porządek :good:
samuraj - 2007-05-12, 21:17

Ernest napisał/a:
podoba mi się to że dbacie o porządek :good:


staramy się :) dzisiaj kosiliśmy trawę w około i obcinaliśmy krzaki , gałęzie,wymienialiśmy worki w koszach na śmieci--staramy się dbać w końcu robimy to dla siebie :P

hepik - 2007-05-15, 22:00

"Oczka" w Rudzie Śl









samuraj - 2007-05-20, 20:51

dzisiaj jak wracałem z wędkowania zatrzymałem się przy bajorku i zobaczyłem wygrzewającego się młodego zaskrońca , zdjęcia robiłem z mostu na max zoomie :P jedna na max cyfrowym druga max optycznym


Mazur - 2007-05-21, 07:04

Szkoda że nie miałem wczoraj aparatu wracając z komunii widziałem wspaniałe stado hodowlanych danieli.
samuraj - 2007-05-24, 20:13

dzisiaj zrobiłem sobie kolejną wycieczkę rowerową pod tytułem "strzałka wodna" i :dupa: w moim oku już jeden listek nieśmiało wyszedł więc myślałem że w naturze już będzie o wiele więkrza ale niestety nie znalazłem jej :-( chyba jeszcze trzeba poczekać :P

AurorA - 2007-05-24, 20:38

Darek, piękny zbiornik. Widzę że nawet grążel już kwitnie.

U mnie strzałki sadzone z bulwek już ładniusie.

marian - 2007-05-24, 20:39

W miedzy czasie po penetracji okolicznych bajorek można natknąć się na

samuraj - 2007-05-24, 20:43

to jest stara żwirownia :) tam jest kilka takich półdzikich zbiorników -dwa mniejsze stawy i jeden duży należy do PZW na nich nie ma takiej dziczy :P
Hubert - 2007-05-31, 10:09
Temat postu: Okolice Pruszkowa
Wczoraj z Elfikiem eksplorowaliśmy okolice Pruszkowa - byliśmy m.in. nad Utratą, która w tym miejscu jest gęsto zarośnięta grążelem żółtym (klimat niczym jak z nad jakiejś odnogi Amazonki:)). Natrafiliśmy też na stawik, którego większość powierzchni obficie porastała rdestnica pływająca.




AurorA - 2007-05-31, 19:08

Hubert napisał/a:
Wczoraj z Elfikiem eksplorowaliśmy okolice Pruszkowa - byliśmy m.in. nad Utratą, która w tym miejscu jest gęsto zarośnięta grążelem żółtym (klimat niczym jak z nad jakiejś odnogi Amazonki:)). Natrafiliśmy też na stawik, którego większość powierzchni obficie porastała rdestnica pływająca.


Faktycznie piękna okolica, że tez ja jeszcze tu nie byłem.
Przy powiększeniu fotki z rdestnica już widać dużo dziur w liściach - ciekaw jestem jaki szkodnik jest za to odpowiedzialny i czy jak dostanie sie oczka nie zabierze sie za inne gatunki. Jak tam trafię to spróbuje to wyjaśnić.

Hubert - 2007-05-31, 20:03

AurorA napisał/a:
ciekaw jestem jaki szkodnik jest za to odpowiedzialny i czy jak dostanie sie oczka nie zabierze sie za inne gatunki.


Niedługo ci powiem, bo spora kępka od wczoraj rośnie w moim oczku.

Hubert - 2007-06-04, 10:59
Temat postu: Okolice Grodziska Maz.
W ostatnią sobotę eksplorowałem z Elfikiem na stawach w okolicach Grodziska Maz. W jednym pięknie kwitła osoka, w drugim zaś uschłe drzewa wyglądały super. Znaleźliśmy też polne oczko, które potencjalnie mogłoby być zamieszkane przez traszki.


JAREK G - 2007-06-04, 15:58

Fajnie wygląda ta osoka :good:
samuraj - 2007-06-04, 21:29

dzisiaj byłem na wyrobisku gdzie miała być przęstka , ale niestety nie znalazłem jej :P ale za to zrobiłem fotki pięknych lilii, wyglądały jak wyspy, wielkie piękne różowe kwiaty naprawdę piękny widok , ale niestety sam osobiście wykasowałem niechcący fotki z aparatu :evil: :evil: :evil: myślałem że się zapalę ze złości :-(
JAREK G - 2007-06-04, 22:45

Będziesz Darek musiał jechać chyba jeszcze raz :P
samuraj - 2007-06-05, 09:49

JAREK G napisał/a:
Będziesz Darek musiał jechać chyba jeszcze raz :P


mam za to zdjęcia podwodne z tego wyrobiska :P

włala :hehe: http://nurkowanie.tk/gale...ita03072005.htm

http://nurkowanie.tk/gale...ita16102005.htm

JAREK G - 2007-06-05, 15:00

Darek ten nurek to Ty :P bo w tej masce ciężko poznać :lol:
ZiK - 2007-06-12, 16:09

Ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę po Roztoczu i natrafiłem piękny staw bagienny dość płytki ale mocno porośnięty grzybieniem :)

AurorA - 2007-06-12, 17:14

Stawik klasa :good: Pięknie tam. Na Mazowszu jeszcze takich nie spotkałem.
Hubert - 2007-06-14, 10:29
Temat postu: Puszcza kampinowska
Wczoraj z Elfikiem eksplorowaliśmy cieki w Puszczy Kampinowskiej i na jej obrzeżach w poszukiwaniu stanowisk traszki grzebieniastej. Niestety, nie znaleźliśmy ich. Spotkaliśmy za to stanowiska: grążela żółtego (fot.1 i 2), okrężnicy bagiennej (fot. 4) i prawdopodobnie potocznika wąskolistnego (fot. 1 i 3).


Hubert - 2007-06-14, 10:38

Natrafiliśmy także na stanowisko strzałki wodnej o liściach podwodnych, powierzchniowych i wynurzonych.


AurorA - 2007-06-14, 11:32

Ale dżungla, żałuje że obecnie brak mi czasu na wyprawy z Hubertem. :((
vivit - 2007-06-14, 22:42

Faktycznie dżungla nie ma co. Pięknie to wygląda....
:brawo: za fotki

killer1558 - 2007-06-15, 00:00

ta strzałka to pięknie wygląda ale w oku u mnie robi się mała ,ta okrężnica to powala muszę taką poszukać w mojej okolicy :P
AurorA - 2007-06-15, 13:10

killer1558 napisał/a:
ta okrężnica to powala muszę taką poszukać w mojej okolicy


To chyba nowe oko się szykuje :hehe:

Hubert - 2007-06-16, 21:40
Temat postu: Zielonka
Dziś z Elfikiem po raz kolejny wyruszyliśmy na eksplorację rozlewiska torfowego w okolicach Zielonki. Woda silnie brunatna od torfu o pH 5 (badał to pracownik Instytutu Rybactwa w Żabieńcu), a wszędzie oprócz rozmaitych mchów pełno drapieżnego pływacza. Gdzieniegdzie spotykaliśmy stanowiska siedmiopalecznika błotnego.


Ernest - 2007-06-17, 08:24

Hubert rosiczki nie występują ?
killer1558 - 2007-06-17, 08:58

zrobiłem dziś liczenie bobrów po pracy :) stwierdzam że jest ok :good: tylko ta susza jest straszna wody zero a było zawsze 30 cm no i zarosły mi trawskiem :hehe: a ja z stamtąd wyszedłem cały pogryziony przez komary :(( :hehe:


Ernest - 2007-06-17, 09:29

Wody było dużo ,prawie mi gumiaki przelewało :hehe: ,zarosło nie do poznania ale widać ze bobry w dobrej kondycji :yess: .Lubią cień,muszę pomyśleć aby swoim w oczku zmniejszyć dostęp promieni słonecznych :)
samuraj - 2007-06-17, 14:55

fotki z kolejnej wycieczki rowerowej :-D postanowiłem jechać nad leśny staw nad którym ostatnio byłem jakieś 25 lat temu :P i po drodze taki oto stawik :-D





ten zielony dywan na wodzie to kotewka :-D


killer1558 - 2007-06-17, 15:00

piękny widok ja nie spotkałem jeszcze kotewki w naturze :good: a kiedyś pisałeś ze w okolicy nie masz co oglądać :hehe:
samuraj - 2007-06-17, 15:22

dojechałem na miejsce :-D



jasny dywan to żabiściek a ciemny to kotewka :P


[IMG]
:P



a nawet grzyby tam rosły :)

ogólny widok :)

udało mi się zrobić fotkę okolicznym mieszkańcom :-D



nie wiem co to są te choinki na 6 i 7 fotce :oops:

Hubert - 2007-06-17, 19:04

samuraj napisał/a:
ten zielony dywan na wodzie to kotewka


Niesamowite, super sprawa.

Hubert - 2007-06-17, 19:05

Ernest napisał/a:
Hubert rosiczki nie występują ?


Nie widziałem, ale mam oczy szeroko otwarte ;)

Kalinosiu - 2007-06-17, 20:04

samuraj napisał/a:
ten zielony dywan na wodzie to kotewka[/quote]
Byłem wczoraj na rybkach na starej Odrze w Dziergowicach i też widziłem dywany kotewki. Potwierdza to występowanie kotewki w opolskim. Występują tam takie rośliny jak: łączeń blaszkowy, strzałka, żabiściek, rogatek.moczarka,
rdestnica kędzierzwa,grążele i kosaćce. Takie duże oczko wodne. Nie miałem aparatu i brakuje zdjęć.

AurorA - 2007-06-18, 00:25

Hubert napisał/a:
samuraj napisał/a:
ten zielony dywan na wodzie to kotewka


Niesamowite, super sprawa.


Aż się wierzyć nie chce, to niesamowite :-o - chciałbym to zobaczyć na własne oczy.
Kotewka to ginący gatunek znajdujący sie w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. Praktycznie występuje tylko na Śląsku.


Cytat:
nie wiem co to są te choinki na 6 i 7 fotce


To skrzyp, najprawdopodobniej błotny.

samuraj - 2007-06-18, 06:09

AurorA napisał/a:
Aż się wierzyć nie chce, to niesamowite - chciałbym to zobaczyć na własne oczy.


nie ma problemu :) jak tylko będziesz na opolszczyźnie to możemy sobie zrobić wycieczkę rowerową , jak widziłeś na fotkach trasy rowerowe są świetnie oznaczone i prowadzą do wielu ciekawych miejsc w dolinie odry :-D

killer1558 - 2007-06-18, 17:41

byłem dziś popływać na zbiorniku rybnym ;) roślin ciekawych zero :-(
na wejście zobaczyłem coś takiego :x

w jednym miejscu znalazłem strzałkę :hehe: ale jedną

ale w końcu coś znalazłem do oka choć w części mam oczeret jeziorny ale zawsze nie za mało ,ten w części przycięty kosili brzegi :) ale wypuści na pewno

i też rdest znalazłem (ale nie wiem jaki to tak na szybko nie szukam :P )

a tu coś co pierwszy raz widzę na żywo :P Płoszczyca szara

a to oczywiście trafiło do oka :hehe:


killer1558 - 2007-06-22, 11:37

ostatnio zwiedziłem leśne stawy :) w mojej okolicy


AurorA - 2007-06-23, 17:59



Hubert z Bolkiem podczas eksploracji Pilicy. Woda ciepła, kaloszki nie były potrzebne.

Bolek węży się nie boi :good:


Łuki18 - 2007-06-23, 23:01

Hehehe :oops: :oops: :oops:
Ja to jak ostatnio byłem na jeziorkiem i dwa zaskrońce mi się otarły o nogi tooo....
Jakoś zachowałem rozsądek i ani drgnełem, ale jak już odeszły to wystrzeliłem jak z procy... Niby wiem że one nie są groźne...W sumie to są nawet ładne... ale :???:

Ernest - 2007-06-24, 17:05

Miałem pojechać gdzie indziej ale zmieniłem plany w ostatniej chwili, zobaczyłem łany kwiatów grzybieńczyka na własne oczy,pięknie to wygląda,jak w bajce :) .Ptaków tez dużo :good:



Na około 15 stawów(nie liczyłem) w jednym nie widziałem grzybieńczyka

killer1558 - 2007-06-24, 20:12

majątek pływa w wodzie :hehe:
pięknie tam nigdy nie widziałem takiej ilości :-o

AurorA - 2007-06-24, 23:35

Fakt widok niesamowity, ja nigdy nie widziałem grzybieńczyka w naturze.
Hubert - 2007-06-25, 08:53

Coś pięknego to stanowisko grzybieńczyka.
marian - 2007-06-26, 20:16

Od tego miejsca mieszkam zaledwie kilka kilometrów i pomyśleć że nigdy tam nie byłem ,ba nawet nie wiedziałem o istnieniu tego miejsca.Jakiś staw tam jest ale na dnie jeszcze nie wiem jak tam się dostać


Ernest - 2007-06-26, 20:23

Nie jest to pozostałość po jakiejś kopalni odkrywkowej ?
marian - 2007-06-26, 20:32

Ernest napisał/a:
Nie jest to pozostałość po jakiejś kopalni odkrywkowej ?

Właśnie tak wydobywano tam kiedyś dolomit otoczone jest to wsztko starym bukowym lasem z ogromną ilością lejów po bombardowaniu podczas 2 wojny ,jest tam od groma stawów ale roslinnośc bardzo pospolita .O pozyskiwaniu nie ma mowy cały kompleks pod ochroną .Trasy rowerowe super :-D


Hubert - 2007-06-27, 14:33
Temat postu: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Odwiedziłem dziś mało znany w Warszawie Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przy Łazienkach Królewskich. Oto co zarejestrowałem służbową lustrzanką - od lewej: lilie, marsylia czterolistna, azolla karolińska, rukiew wodna, jaskier wielki, bodziszek błotny, kruszczyk błotny i kukułka szerokolistna.


Hubert - 2007-06-27, 14:39
Temat postu: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Gdyby ktoś był zainteresowany odwiedzeniem Ogrodu, to tu znajdzie wszelkie informacje:

http://www.ogrod.uw.edu.pl/
http://www.ogrod.uw.edu.pl/ogrod/historia.htm
http://www.ewarszawa.com/...index.php?id=23

killer1558 - 2007-06-27, 17:44

marsylia piękna :good: miałem ochotę ją skubnąć Bolestraszycach :oops: ale jednak zwyciężył rozsądek :P ,ta azolla karolińska przetrwa zimę u nas :?: bo widzę że nawet ciekawie wygląda :) , jaskra wielkiego posiadam, fajny jest :)
AurorA - 2007-06-27, 19:35

killer1558 napisał/a:
marsylia piękna :good: miałem ochotę ją skubnąć Bolestraszycach :oops: ale jednak zwyciężył rozsądek


Ja marsylię mam ale mimo słabej zimy nie przeżyła na zewnątrz. Dobrze że część schowałem na zimę do domu.

killer1558 - 2007-06-27, 19:44

to teraz już nic nie wiem z tego ,przecież w Bolestraszycach nie chowają ją na zimę a masa tego była, musi zimować u nas chyba :)
AurorA - 2007-06-27, 22:51

killer1558 napisał/a:
to teraz już nic nie wiem z tego ,przecież w Bolestraszycach nie chowają ją na zimę a masa tego była, musi zimować u nas chyba :)


Myslę że chowają (zobacz że rośnie w pojemnikach) i co roku sadzą nowe - zauważyłem to w ogrodzie Botanicznym w Powsinie - co roku rośnie w innym miejscu.

koczisss - 2007-06-28, 12:28

killer1558 napisał/a:
marsylia piękna :good: miałem ochotę ją skubnąć Bolestraszycach :oops: ale jednak zwyciężył rozsądek :P ,ta azolla karolińska przetrwa zimę u nas :?: bo widzę że nawet ciekawie wygląda :) , jaskra wielkiego posiadam, fajny jest :)


Zimy nie przetrwa, a i nie wiadomo, czy w ogóle będzie rosła w oczku.
Mam (miałem) u siebie, jak przywiozłem, była zielona, później sczerwieniała, a teraz praktycznie jej nigdzie nie widać.
Zresztą poczytaj!

Mazur - 2007-06-30, 18:08

A to moja bliska okolica, na 2 jest to zaco płaciłem :bum: jedno miejsce i kilka gatunków roślin.

koczisss - 2007-06-30, 18:44

Roman napisał/a:
A to moja bliska okolica, na 2 jest to zaco płaciłem :bum: jedno miejsce i kilka gatunków roślin.
[url=http://images26.foto...03m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images25.foto...c4m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images27.foto...83m.jpg]Obrazek[/URL]


Ładne osokowisko :)

A konkretnie płaciłeś za osokę, czy żabiściek?

Mazur - 2007-06-30, 18:47

Cytat:
[quote="koczisss
A konkretnie płaciłeś za osokę, czy żabiściek?
[/quote]

za żabiściek, o osoce wiedziałem nawet kilka paczek wysłałem, osoka zaczyna kwitnąć widziałem kilka białych kwiatków pojade tam za tydzień może będzie biało.

koczisss - 2007-06-30, 21:24

Roman napisał/a:
Cytat:
[quote="koczisss
A konkretnie płaciłeś za osokę, czy żabiściek?


za żabiściek, o osoce wiedziałem nawet kilka paczek wysłałem, osoka zaczyna kwitnąć widziałem kilka białych kwiatków pojade tam za tydzień może będzie biało.[/quote]

U mnie osoka w oczku kwitła jakiś czas temu, teraz już jej się nie chce :x

badi - 2007-07-01, 13:44

Ładne osokowisko, szkoda ze u mnie w okolicach nie ma takich stanowisk:(
samuraj - 2007-07-01, 22:26

badi napisał/a:
Ładne osokowisko, szkoda ze u mnie w okolicach nie ma takich stanowisk:(

też tak myślałem a tu całkiem przypadkowo na takim malutkim bajorku znalazłem osoki o średnicy pół metra i tylko tam i nigdzie indziej :???:
więc jak weźmiesz mapkę i dokładnie przeglądniesz swoje rejony to kto wie jakie ciekawostki możesz znaleść. ja ostatnio w swoim rejonie znalazłem roślinę , która ma nie wiele stanowisk w polsce (kotewka-orzech wodny) :-D

JAREK G - 2007-07-01, 22:32

samuraj napisał/a:
ja ostatnio w swoim rejonie znalazłem roślinę , która ma nie wiele stanowisk w polsce (kotewka-orzech wodny) :-D
Widziałem fotki piękna sprawa :good:
samuraj - 2007-07-01, 22:39

JAREK G napisał/a:
samuraj napisał/a:
ja ostatnio w swoim rejonie znalazłem roślinę , która ma nie wiele stanowisk w polsce (kotewka-orzech wodny) :-D
Widziałem fotki piękna sprawa :good:


z tym że w naturze jest ona dużo mniejsza niż w sprzedarzy w centrach ogrodniczych :?

Kalinosiu - 2007-07-02, 09:32

samuraj napisał/a:
z tym że w naturze jest ona dużo mniejsza niż w sprzedarzy w centrach ogrodniczych

Zobacz na starej Odrze w Dziergowicach są naprawdę duże. Masz tam niedaleko.

killer1558 - 2007-07-04, 01:54

w związku z dużym zainteresowaniem tematu zostal on przyklejony :P
samuraj - 2007-07-22, 20:36

Killer (Marek) liczy swoje bobry na kilerowych mokradłach , a ja na swoich terenach kotewkę :P
zrobiłem dzisiaj sobię kolejną wycieczkę rowerową i o to relacja.Dzisiaj wyruszyłem aby zobaczyć jeden z najstarszych dębów w mojej okolicy :)



takie bajorka występują w całej okolicy , w których jest miliony żab :)


[IMG]

AurorA - 2007-07-22, 21:29

Ja byłem ostatnio nad zaporą na Utracie. Rośnie tam grążel - niestety widok był tak koszmarny ze żadnej foty nie zrobiłem - liście całe podziurawione i zeschnięte - wygląda na szkodniki +grzyb.
killer1558 - 2007-07-23, 12:10

widzę że masz sporo tej kotewki w okolicy :P :good:
sir_prize - 2007-07-29, 18:48
Temat postu: ciekawostka (?)
nie bylo mnie w domu przez prawie tydzien, zabralem sie po powrocie dzis rano za koszenie trawy (a miejscami jak widac na zdjeciach za koszenie wrzosow :-D ) i oto na co sie na natknalem

wrzucenie fotek w tym temacie usprawiedliwia fakt, ze prawdziwki wyrosly mi doslownie 20 metrow od oczka. ci z Was, ktorzy widzieli moje wczesniejsze zdjecia wiedza moze, ze oczko jest tuz za pergola, ktorej kawalek widac na pierwszym zdjeciu.

czy ktos z Was hoduje rowniez prawdziwki przy oczku? ;)

AurorA - 2007-07-29, 21:19

Super widoczek, widziałem kiedyś w tv film ze Skandynawii gdzie na trawniku przed blokiem rosły takie okazy a ludzie normalnie przechodzili obok - u nas by to było niemożliwe.
koczisss - 2007-07-29, 22:06

AurorA napisał/a:
Super widoczek, widziałem kiedyś w tv film ze Skandynawii gdzie na trawniku przed blokiem rosły takie okazy a ludzie normalnie przechodzili obok - u nas by to było niemożliwe.


W Szwecji od Czarnobyla nie zbierają grzybów :P

Zresztą nie mają takiej tradycji, jak byłem to trochę zbierałem, a Szwedka u której mieszkaliśmy dziwiła się, że to jadalne 8)

Hubert - 2007-07-30, 07:54

koczisss napisał/a:
Zresztą nie mają takiej tradycji, jak byłem to trochę zbierałem, a Szwedka u której mieszkaliśmy dziwiła się, że to jadalne


Potwierdzam! Będąc kiedyś w Finlandii dziwiłem się, że nawet ktoś taki jak tamtejszy leśniczy mówił mi, iż o grzybach wie tylko jedno - że są trujące.

sir_prize - 2007-07-30, 08:04

to prawda. większość Szwedów słysząc, że zbieram grzyby w lesie reaguje mniej więcej tak:
- czy cię po.....ło??? :-o
przecież grzyby kupuje się w sklepie :-D

mając na myśli pieczarki, no i w sezonie czasem kurki. niektórzy słyszeli o tym że jest taka odmiana jak borowik, ale jak to wygląda i gdzie tego szukać to już raczej wiedzą niekoniecznie ;)
mnie taka sytuacja jest na rękę, bo w zeszłym roku na przykład obżarłem się rydzami jak nigdy w życiu.
pozdrawiam grzybiarzy!

koczisss - 2007-07-30, 10:50

Widziałem u nich w sklepie grzyby w puszce, były to prawdziwki, jak ktoś woli borowiki.
Wątpię, że były zbierane u nich, bo kto to by miał robić, choć skupy są, ale przeważnie skupują kurki.

Zresztą większość grzybów jest okropnie robaczywa i rosną dziwnie, nie tak jak u nas w lesie, a przeważnie na obrzeżach lasu, przy drogach.
Nie wiem czym to jest spowodowane, może nie odpowiada im duża ilość w runie borówki czernicy i brusznicy?

krzysm - 2007-08-08, 09:46

Mieszkam w okolicy w której jest wiele rowów, pozostałości po dawnych strumykach, stawów i stawików.
Tu przedstawiam jeden z nich, utrzymywany i zarybiany przez jednego z sąsiadów.


Obok strumyka niedaleko rosną ciekawe rośliny. Jakieś dzwonki?

Co to może być?

Hubert - 2007-08-08, 14:51
Temat postu: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego raz jeszcze
Dziś ponownie odwiedziłem Ogród Botaniczny w Łazienkach Królewskich. Tym razem zrobiłem fotki roślinom rzadziej spotykanym, acz bardzo ciekawym. I tak od lewej: wolfia bezkorzeniowa, czartawa pospolita, starzec bagienny i torfowiec.




Hubert - 2007-08-08, 14:54
Temat postu: ciąg dalszy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
i dalej od lewej: wrzosiec bagienny, modrzewnica pospolita, bagno zwyczajne oraz bodziszek błotny.


Mazur - 2007-08-09, 15:53

Las w wodzie


Sluza blisko granicy wschodniej nigdy nie użyta





Szkoda że tak pochmurno widok na j. Mamry

JAREK G - 2007-08-09, 19:37

Roman fajną masz okolicę :P
Pawlak - 2007-08-09, 20:00

ten las w wodzie jest fajny ;)
Mazur - 2007-08-09, 20:14

To zasługa bobrów, tak jest już od kilku lat, a ta śluza jedna z największych zdjecie nie oddaje jej wysokości.
iwosek - 2007-08-12, 21:29

tutaj kilerowe mokradla tutaj samurajskie to i ja mam swoje :hehe:
poszedlem dzisiaj na poszukiwanie kamieni a wrocilem z roslinami :hehe:
znalazlem fajne bajorka super obrosniete roslinami:
pałką wodna, trzciną sitem baginnym, sitowiem leśnym krwawnicą, babką wodną rzęsą wodną i dwoch roslin nazw nie znam, ekhm roslin jest wiecej tylko niestety teraz jest duzy poziom wody i nie mam jak ich obejzec
a tak prezentuja sie moje mokradla, :P

killer1558 - 2007-08-12, 22:11

to masz tej wody troche :P a i roślin przy tym sporo :good:
iwosek - 2007-08-13, 11:24

kawalek mam ale ..... to co widac na zdjeciu to mniej niz 1/4 calosci, wieksza czesc znajduje sie za tymi trzcinami :hehe: tylko zwiedzanie tamtej czesci dopiero po jakies suszy
ogolnie bede musial troche poszperac po tych bagienkach za roslinami

killer1558 - 2007-08-29, 18:25

w końcu spenetrowałem mój ulubiony zbiornik :) glinianki ,i powiem tylko tyle że życie tam tętni jak tylko może z fociłem ważki :good: ,jaszczurek zwinek masa, no tysiące pod nogami :P starałem się wypatrzeć traszkę grzebieniastą ale niestety nici z tego jeden maluch mi zwiał w wodzie ale sam nie wiem czy to nie traszka zwyczajna :P ,reszta opowiesci winnych działach jak makro i itd. :hehe:

Michał1 - 2007-08-29, 19:00

marku może wiesz co to za roślina pływająca na 3 fotce? bo przytargałem gałązke tego i nie wiem co i jak :bum:
krzych0719 - 2007-08-29, 19:05

Wygląda na Potamogeton natans - rdestnica plywająca, lub P. fluitans.
killer1558 - 2007-08-29, 19:07

o ile się nie mylę to Rdestnica pływająca
Łuki18 - 2007-08-29, 19:25

To z pewnością rdestnica pływająca Potamogeton natans
U tej rośliny wodnej występują dwa rodzaje liści; długoogonkowe, skórzaste, podłużne lub owalne, długości do 12cm liście pływające i wstęgowane. Liście tej rośliny tworzą dobre tarlistka dla różnych ryb. Zawierające skrobię kłoncze było niegdyś zbierane jesienią jako pasza dla świń.

Łuki18 - 2007-08-29, 19:31

A tak wygląda moja okolica oczka...
Coś jakby leśna ścieżka...Wkopane w ziemię dębowe plastry tworzą chodnik do przeciwnego brzegu stawu... Wkoło wysypana jest kora sosnowa, posadzone wrzosy i iglaki (będzie ich dużo więcej)


Planuje wykonania z takich samych plastrów dębowych "parkiet" podobnie jak było kiedyś nieopodal małego oczka...

AurorA - 2007-08-29, 21:16

Łuki18 napisał/a:
Planuje wykonania z takich samych plastrów dębowych "parkiet" podobnie jak było kiedyś nieopodal małego oczka..


te plastry powinno się dokładnie obrać z kory bo szybko zgniją. i potem pomalować zużytym olejem. ale trwałość i tak niewielka. kiedyś tak robiłem- po paru latach próchno.

Łuki18 - 2007-08-29, 22:13

Ja mam do tego łatwy dostęp... 8) Mój dziadek ma sporą gospodarkę i ma sporo dzrzewa na podwórku. Mam do wyboru: dęby, brzozy, robinie akacjowe, buki, sosny...Podobno robinia jest też dość trwała ale dziadek miał malutkie "gałązki". Później ja składam zamówienie i dziadek tnie mi piłą plastry grubości ok. 20cm grubości.
Zmieniam to co 2 lata. 8)
Nie maluje zużytym olejem tylko nakładam 3 warstwy impregnatu i dopiero daje olej :lol: . Całość schnie ok 2 dni ;) (troszkę długo ale nic nie zaszkodzi) na słoneczku zakrywane przed deszczem.

Widoczne na zdjęciu plastry nie są wogule zabezpieczone (ipregnat itp.), a ponad to są położone na ziemi i tylko zakopane... Tak więc nie dziwcić się prosze że są takie krzywe... Tera poziomuje ziemię, wkładając kołki "oklejam je gliną" od dołu, tak żeby lepiej trzymały się ziemi (taki gliniany fundament). Jak już wszystko jest elegandzko wypoziomowane i trzyma się kupy to zasypuje całość piaskiem, lub piaskiem z domieszką ziemi i wmiatam w szparki pomiędzy plastrami tę mieszankę.
Obecie eksperymentuje z korą sosnową i muszę powiedzieć że efekt jest naprawdę ciekawy :)

killer1558 - 2007-09-06, 18:17

w moim pierwszym poście była rzeczka 2 foto ,tak wygląda dziś po 3 dniach deszczu :-( ale jej brakuje na razie i to sporo do wylania :P :good: oczywiście jak nie będzie lało dalej

koczisss - 2007-09-06, 21:45
Temat postu: Osokowisko

Jeszcze dodałem jedną fotkę, na której widać, ze na pewno jest to na wodzie.

Widzieliście coś takiego kiedyś?

To się nazywa osokowisko, a nie jakaś popierdułka :-o
Specjalnie wstawiłem nie pomniejszoną fotkę, aby lepiej zobaczyć było można.

Dziś tylko jedna fota, bo cholernie mi głowa boli i nie mam ochoty więcej się bawić.

Jutro więcej fotek będzie tych okolic.

JAREK G - 2007-09-06, 22:20

:-o :-o :-o To są koczisssowe, mokradła super :good:
iwosek - 2007-09-06, 22:21

ja tam mokradel nie widze :hehe: :-o :-D :-o :P
samuraj - 2007-09-06, 22:22

iwosek napisał/a:
ja tam mokradel nie widze :hehe: :-o :-D :-o :P


bo zarosły osoką :P

iwosek - 2007-10-07, 21:41

przespacerowalem sie na swoje mokradła i jestem zszokowany :(( ktos zaczal wysypywac gruz :(( ludzie nie maja szacunku dla przyrody :( jutro interwniuj u SM
ale za to 2 fotki z innej czesci mokradeł :

koczisss - 2007-10-20, 15:20
Temat postu: Zdjęć ciąg dalszy, czyli osoki i nie tylko
Jakiś czas temu zamieściłem fotki z osokami i obiecałem, ze później umieszczę więcej fotek. Jakoś tak wyszło, ze tego nie uczyniłem, ale dziś się rehabilituję i można co nieco coś zobaczyć pod tym linkiem.
JAREK G - 2007-10-20, 19:28

wygląda jak łąka :P
koczisss - 2007-10-20, 19:29

JAREK G napisał/a:
wygląda jak łąka :P


Co wygląda jak łaka?

JAREK G - 2007-10-20, 19:59

Osokowisko :P
koczisss - 2007-10-20, 20:03

JAREK G napisał/a:
Osokowisko :P


Ano, na żywo też wody nie widać, ale odwagi wejść to bym raczej nie miał :P

killer1558 - 2007-11-20, 20:32

wracając z pracy na piechotkę :P pstryknąłem fotę bobrowisku z daleka w zimowym klimacie :P
marian - 2007-12-23, 19:33

Co prawda ptaków dzisiaj nie było ale trafiły się...


Był też dzik ale jakiś taki Pawlakowy w łaty ,ale fotkę sknoliłem :bum:

Ernest - 2007-12-23, 20:47

:brawo: Marian ,z jakiej odległości robiłeś foty
marian - 2007-12-23, 20:50

Odległość była jakieś 150 m.Są bardzo płochliwe nawet z tej odległości.Szkoda że ten dzik mi nie wyszedł ,
marian - 2007-12-23, 20:56


Na tej fotce jest dzik ,szukajcie a znajdziecie :hehe:

koczisss - 2007-12-23, 21:02

marian napisał/a:
Odległość była jakieś 150 m.Są bardzo płochliwe nawet z tej odległości.Szkoda że ten dzik mi nie wyszedł ,


Oj tam, dzik wielkie mi coś :P

Kilka lat temu w Gdyni :hehe:

Zdjęcia robiłem z dwóch metrów, z siodełka roweru :roll:

killer1558 - 2007-12-23, 21:13

marian napisał/a:
Odległość była jakieś 150 m.Są bardzo płochliwe nawet z tej odległości.Szkoda że ten dzik mi nie wyszedł ,

to jaką ty lufę posiadasz w tym aparacie ze tak ściąga ;)
a dzik na środku foty za drzewem schowany :)

melek - 2007-12-23, 23:16

150 metrów i taka ostrość ?! Gratuluje fotkek i wymiękam ;)
AurorA - 2007-12-24, 02:13

killer1558 napisał/a:
a dzik na środku foty za drzewem schowany


ja go nijak wypatrzyć nie mogę

iwosek - 2007-12-24, 10:32

chyba tutaj

melek - 2007-12-24, 13:12

Mi się też tak wydaje.
marian - 2007-12-24, 15:09

Dzik został trafiony :brawo: Kilka pamiątek po dzisiejszym spacerze dałem za wielkie iso i poszło po jakości .Zawsze należy sprawdzać ustawienia ,aby nie zmarnować okazji :((


melek - 2007-12-24, 15:10

Dobre w nic te fotki ;)
killer1558 - 2007-12-24, 23:36

fota z telefonu podczas jazdy samochodem bez przeróbek :P kiedyś wybiorę się na polowanie za nimi tylko boję się że znowu rogacze spotkam :hehe:


Ernest - 2008-01-06, 11:17

Połaziłem wczoraj trochę ;)

"Rzeka" Skawinka kiedyś rybna woda,ale po powodzi 2001 już tak nie jest :( .Kleń 50 cm nie był rzadkością,pstrągi potokowe też ni czego sobie ,mój największy to 42 cm :) .Oczywiście występują jeszcze do tej pory brzany,brzanki,świnki,kiełbie,strzeble i pstrąg potokowy w ilościach bardzo znikomych :-(



Potęga wody powyrywała betonowe płyty,pamiętam jak pod ten próg skakały setki strzebli potokowych



Na spokojniej płynącej wodzie możemy złowić jeszcze do tej pory szczupaka,okonia,płoć,karasia,linka i jazgarza :-D



Marian pokazywał kominy,w Skawinie niestety też takie ustrojstwa stoją,nawet nowy wybudowano.Kominy Elektrowni Skawina



Są jeszcze miejsca godne uwagi ,ale to kiedy indziej przedstawię :)

Hubert - 2008-01-06, 13:48

Ernest, jak często lina łapiesz? Czy ktos je tam wpuścił czy same się w rzece wycierają?
Ernest - 2008-01-06, 14:09

Hubert napisał/a:
Czy ktos je tam wpuścił czy same się w rzece wycierają?


Linki Skawinkę zasiliły uciekając przy dużej wodzie 1997 i 2001 roku ze starego koryta Skawinki w Parku Miejskim :) .Oczywiście wchodzą jeszcze z Wisły ,ale jest to możliwe do progu między mostami .Zarybienia są ale tylko pstrągiem,lipieniem w górnej części rzeki i świnką,płocią w dolnej części .

Hubert napisał/a:
Ernest, jak często lina łapiesz?


Na Skawince złowiłem 3 sztuki z czego 2 pływają w oczku,ostatniego złowiłem w 2006 r.Z czego pamiętam w 2007 nie złowiłem ani jednej sztuki :)

wojtas - 2008-01-07, 12:09

ja nigdy nie złowiłem lina w rzece,chociaz kiedys miałem taką ulubioną rzeczkę.a w tej Skawince jest wszystko, od pstraga do lina. Fajnie masz.
marian - 2008-02-06, 18:25

I kolejne sarenki :hehe:


Ernest - 2008-02-06, 18:29

Marian dobre fotki :good: ,chyba na pierwszej fotce zostałeś zauważony :)
iwosek - 2008-02-10, 18:53

Fota zrobiona na 10x optyka + 52 cyfra



Jakość niepowalająca no ale jednak coś tam widać ;)

killer1558 - 2008-02-12, 13:49

to ja tak na próbę wyciągnąłem fotę z filmu :P

marian - 2008-02-12, 15:40

Calkiem przyzwoicie wyszło.Daj więcej chętnie pooglądamy sarenki w biegu.
Mazur - 2008-02-12, 16:34

Piękny, ile w nim gracji :brawo:
Ernest - 2008-02-12, 17:23

Marek Ty uważaj na białodupców :D ,w tamtym roku uciekałeś ,zapomniałeś :? :hehe:
Fajnie wyszło :brawo: ,proponuje nakręcić filmik jak szarżuje na Ciebie :P

samuraj - 2008-02-12, 17:32

Roman napisał/a:
Piękny, ile w nim gracji :brawo:


ciekawe ile gracji miał w sobie Marek jak spitalał przed nim :hehe: :P

lubek - 2008-02-12, 17:41

swoją drogą ciekawie to musiało wyglądać :-D
killer1558 - 2008-02-12, 17:56

cały filmik chcecie zajmuje dużo miejsca :P :hehe: końcówka to tylko filmowanie po trawie i po niebie nogi za pas :P ,a tak na poważnie to dopiero po fakcie zrozumiałem co on mi mógł zrobić bo walczył o swoje terytorium ale teraz przyznam że byłem po nocy i już jeden odstresowacz poszedł :piwko: i jakoś nie miałem zahamowań :hehe: w filmowaniu :P
killer1558 - 2008-02-12, 18:45

to jeszcze parę fotek z filmu :)

romulus - 2008-02-12, 19:46

:brawo: :brawo: Świetne zdięcia :-D :-D Co to może uczynic odstresowacz :roll: a co by dopiero było jak poszły by 3 odstresowacze :hehe: :hehe:
Mazur - 2008-02-13, 07:47

romulus napisał/a:
:brawo: :brawo: Świetne zdięcia :-D :-D Co to może uczynic odstresowacz :roll: a co by dopiero było jak poszły by 3 odstresowacze :hehe: :hehe:


nie podkręcaj bo na kwiatki trzeba będzie się składać :hehe:

killer1558 - 2008-02-13, 09:03

walka :P foty troszkę słabe

killer1558 - 2008-02-24, 11:57

część z was na pewno już oglądała filmik z ucieczki przed jelonkiem ale teraz dałem go na youtube więc będzie mozna go łatwiej ogladnąć


dla porównania jakości ten sam filmik


Yahilles - 2008-03-09, 22:05

Dzisiaj na spacerze w absolutnie bezowocnym poszukiwaniu traszek spotkałem te same dwie sarny przed którymi przedwczoraj uciekałem z kolegą :hehe: Robiłem im zdjęcia ale komórką i nic nie wyszło. Za to kilka innych fotek, też robionych nowym telefołnem:
Były miejsca gdzie jeszcze lepiej widoczny start roślin :yess:

To jakiś kosaciec czy co? :hehe:

I mech


Planuję kolejne wyjścia w ten rejon, za kilka tygodni- bo idę głównie płazów szukać :soczek:

AurorA - 2008-03-09, 22:20

Byłem wczoraj z Hubertem w terenie, żadnych oznak startu roślin nie widzieliśmy, ale za to traszek jest mnóstwo.
Yahilles - 2008-03-10, 08:28

To chętnie bym się z wami zamienił :-D Wegetacja za traszki
AurorA - 2008-03-10, 18:18

W sobotę planujemy wyprawę w poszukiwaniu żab moczarowych, jak czas i pogoda pozwoli.
wojtas - 2008-03-10, 18:30

To czekamy na informację.Widziałem na razie jedna trawną.niestety brak czasu,aby wybrać się w plener.
killer1558 - 2008-03-10, 19:37

u mnie w oku już zaczyna sie tango :hehe: żab tyle że hej, jutro postaram się o foty :) ,a co do zab moczarowych to w tym sezonie planuję poważną sesje jak tylko szwagier da znać że są niebieskie ufoludki :P
maczaj1 - 2008-03-11, 20:31

A ja wybieram się w tą sobotę po pare roślinek i skorupiaków na pobliskie stawy. Proponuję zobaczyć co na nich jest, czyli moja bliska okolica oczka, bo najbliższy staw jest 100m od domu. To do lektury panowie i panie zamieszczam prezentacje mojej okolicy, które wrzuciłem na rapidshare.
Naprawdę polecam obejrzeć i zapraszam w sezonie!!!!

http://rapidshare.com/fil...staw_w.ppt.html

oraz
http://rapidshare.com/fil...ficzna.pdf.html


http://rapidshare.com/fil...Staw_w.pps.html

wojtas - 2008-03-11, 21:30

Byłem dziś nad wodą pięknie,ciepło i widziałem...2 żaby.Z każdym rokiem ich coraz mniej,niestety.
maczaj1 - 2008-03-11, 21:50

hmm a u mnie w oczku jest ich z 200 i boje się ,że będzie ich jeszcze więcej, wtedy będzie trzeba zrobić wysiedlenie na stawy ;) a ropucha szara ma już gody :victory:
:victory:

wojtas - 2008-03-12, 12:38

Czyli jeszcze nie jest tak żle z żabami.Rzecz w tym,że obserwowany zbiornik znajduje się w mieście,otoczony ulicami,ale żab w poprzednich latach było więcej.
maczaj1 - 2008-03-12, 14:40

Fakt, że moje oczko znajduje się 100m od stawu ma na pewno znaczenie.Lecz myślę, że jak raz przyniesiemy je do naszego zbiornika to się zadomowią :) i w ten sposób możemy przyczynić się do zwiększenia ich populacji
wojtas - 2008-03-12, 17:16

Kiedyś,przed laty usiłowałem wsiedlić żaby zielone/wodne lub jeziorkowe/.Nie były jeszcze chronione.wszystkie wyniosły się w ciągu paru dni.Ich macierzysty staw było 200m.i pewnie tam wróciły.Tak więc takie próby mogą być nieskuteczne.
koczisss - 2008-03-12, 17:21

maczaj1 napisał/a:
Fakt, że moje oczko znajduje się 100m od stawu ma na pewno znaczenie.Lecz myślę, że jak raz przyniesiemy je do naszego zbiornika to się zadomowią :) i w ten sposób możemy przyczynić się do zwiększenia ich populacji


Niby tak, ale wszystkie które przyniosłem i nawet były do września to sobie polazły. Nie ma u mnie żab i już więcej nie będę łapał. Nie chcą u mnie być to trudno, ich sprawa. Więcej ważek będzie latało :)
A nocą będzie ciszej 8)

judym - 2008-03-15, 00:28

Ja mam sporo żab i chyba wszystkie poprzychodziły od sąsiada.Chłop żalił mi się że poprzywoził żaby do oczka,a one czmychnęły do mnie.Prawda jest taka że,on ma wokoło oczka goło,a ja mam posadzone Funkie i one tam sobie przesiadują.Dzisiaj zobaczyłem,że do sztachet na płocie u dołu przymocował drobną cienką siatkę.Chyba przywiezie nowe żaby :hehe:
maczaj1 - 2008-03-15, 12:12

Taką siatkę to sobie może sąsiad dawać żeby mu kury nie uciekały a żaby i tak będą mieszkać tam gdzie chcą.Ja u siebie kiedyś czyściłem oczko i wysiedliłem wszystkie żaby do fosy obok i na następny dzień rano wszystkie były z powrotem a dookoła dom jest ogrodzony i jest murek wysoki na 30 cm :?
AurorA - 2008-03-15, 21:36

Mój znajomy ma oczko wodne przez płot ze sklepem zoologicznym gdzie sprzedają miedzy innymi żaby do oczek wodnych.
To znaczy próbowali sprzedawać bo zaraz wszystkie uciekły do oczka kolegi :hehe:

judym - 2008-03-15, 22:28

Bardzo dobrze że żaby uciekają tam gdzie jest im lepiej.Po co mają się męczyc.Jak by im stworzono odpowiednie warunki,to by nie uciekały do sąsiadów. :hehe:
killer1558 - 2008-04-05, 16:04

dzisiaj sprawdzałem czy nie ma żb moczarowych :) niestety chyba za późno się wybrałem bo tylko skrzek zastałem i nie wiem na 100% czy to ich ale to w temacie o żabach :) ,Sebastian pamięta jak to bajorko wyglądało pełne wody a tym razem posucha

znalazłem nowe stanowisko oczeretu jeziornego i gołodupce nad stawem szwagra


ontario_ab - 2008-04-05, 18:07

czy na drugiej fotce jest też pałka szerokolistna ?
Ernest - 2008-04-05, 20:27

killer1558 napisał/a:
Sebastian pamięta jak to bajorko wyglądało pełne wody a tym razem posucha


Pamiętam, nie do poznania :-o ,pamiętam jeszcze że było dużo traszek w tym bajorku :)

ontario_ab napisał/a:
czy na drugiej fotce jest też pałka szerokolistna ?


Na tej fotce jest prawdopodobnie :P rzepicha zimnowodna i manna mielec tak mi sie wydaje

AurorA - 2008-04-05, 23:32

Ernest napisał/a:
Na tej fotce jest prawdopodobnie :P rzepicha zimnowodna i manna mielec tak mi sie wydaje


dokładnie to

ontario_ab - 2008-04-06, 09:01

chodzi mi o te podłużne wystające z wody łodygi, chciałbym wiedzieć co to jest bo w zeszłym roku przyniosłem tego trochę do oka z rzeki ... w naturze świetnie się prezentowało
Ernest - 2008-04-06, 12:49

Arek to jest manna mielec :)
killer1558 - 2008-04-06, 14:55

potwierdzam :) pałka tam nie rośnie akurat :P
ontario_ab - 2008-04-06, 15:12

dzięki za pomoc, 2mb brzegu tym obsadziłem :) mam nadzieję, że ma chociaż zbliżone właściwości glonożerne co pałka
ontario_ab - 2008-04-06, 15:37

ok, już znalazłem odpowiedź:

Forum: Rośliny wodne Wysłany: 2007-06-20, 22:14 Temat: Jakie rosliny do filterka??
Kosaciec żółty, sity i oczerety, manna mielec, pałki, tatarak, mięta wodna (także odmiany Variegata). Z moich obserwacji wynika ze czyszczą najlepiej i nie wymagają podłoża. Kolejność skuteczności jak podałem. Mięta ostro się rozrasta na boki i trzeba jej pilnować, pałki tez ale je łatwiej utrzymać w ryzach. Ostatnio zachwycam sie sitami (oprócz rozpierzchłego i gatunków dwuletnich).
...oczywiście wypowiedź Aurory

killer1558 - 2008-04-13, 13:41

parę fotek z wędrówki na bobrowisko ,niestety zaskoczyłem sie tym że woda bardzo głęboka i bobrów nie widać jak na razie :P ;)
na początek gołodupiec :hehe: nie mam sprzętu aby mu lepsze foty wyszły :-(

i roślinki kczeniec i wierzbownica w powijakach

bobrowisko zalane wodą :(( :P

dachasia - 2008-04-14, 18:17

Marku jak Ci zazdroszczę tych roślin wokół. Ostatnio wybrałam się w niedziele z Panem M na staw leśny znany z czasów naszej młodości i wycieczek rowerowych. Pamiętam jak wiosną z odległości kilkudziesięciu metrów słychać było dobiegający z niego rechot, a żab było tyle, że wokół brzegu wydawało się,że nie ma wolnego miejsca, bo każda przestrzeń wody zajęta była przez godujące pary. I co zastaliśmy? Maleńkie bajorko porośnięte sitem (chyba) i jakimiś trawami. A wśród tego para kaczek. Zdjęcie niezbyt dobre bo nie dość,że późne popołudnie to jeszcze zrobione telefonem.



Dawniej woda sięgała do widocznych na poniższym zdjęciu drzew.

Wybierając się tam nie tyle miałam zamiar odnowić wspomnienia :hehe: co znaleźć jakieś rośliny do oczka. M.in liczyłam na kaczeńce właśnie, które pamiętam rosnące dość licznie nad rzeczkami leśnymi i łąkowymi. Pamiętam,że rosło tam dużo rośliny zwanej bagno. Pozostanie mi tylko wybrać się nad ten stawik jeszcze raz z saperka i wykopać jakąś kępę lub dwie situ.

wojtas - 2008-04-14, 20:10

Pomimo wszystko dosyć urokliwy ten stawik.A żaby jakieś były?
dachasia - 2008-04-15, 00:26

Nie, ani jednej. Wojtas w rzeczywistości to wygląda beznadziejnie. Nie ma żadnego uroku. Naprawdę brzydkie - całe szczęście,że nie cuchnące bajorko z brzydką bagnistą wodą.
wojtas - 2008-04-15, 11:51

Po prostu aparat lub kamera często upiększa rzeczywistość.Na zdjęciach to nie wygląda tak żle.
asa - 2008-04-15, 21:11

Dachasia ja wybrałam się wczoraj na rower z dzieckiem. Kilka km od domu był w lesie stawik jeszcze 3 lata temu tam jeździliśmy. Żab było co niemiara. I co zastałam? NIC tak jak u ciebie trochę zielska i sucho. Cały stawik wysechł.
killer1558 - 2008-04-15, 21:28

coś mi się zdaje ze coraz więcej tych stawków wysycha :evil: nad tym co pstrykałem fotki żab moczarowych też brakuje wody moim zdaniem częsciowa wina jest pogody :-(
dachasia - 2008-04-15, 21:32

Joanno w+ ojej okolicy zginęło wiele leśnych rzeczek i takich stawików. Nie dziwie się,że żaby trzeba było wziąć pod ochronę. One po prostu teraz nie maja się gdzie rozmnażać. Nigdy też na tamtym ładnym dawnym stawie nie spotkaliśmy kaczek, a teraz pomimo,że to bajorko to znalazły tam przytulisko dla siebie. Przypuszczam,że dlatego iż coraz mniej porządnych zbiorników na których mogą się osiedlać.
judym - 2008-04-15, 21:40

killer1558 napisał/a:
coś mi się zdaje ze coraz więcej tych stawków wysycha :evil: nad tym co pstrykałem fotki żab moczarowych też brakuje wody moim zdaniem częsciowa wina jest pogody :-(

Kolego,jeżeli chodzi o deszcze,to raczej ubiegły rok,no i jak do tej pory ten rok,są latami deszczowymi.U mnie w okolicy ubiegłego lata i jesień padało bardzo często,a i ten rok co kilka dni leje.Też byłem kilka kilometrów w leśnym oczku, w którym kilka lat wstecz było masę wody i piękna roślinnośc,a teraz :dupa: prawie wyschło.Osobiście wydaje mi się,że to gospodarka leśna,czyli wycinanie lasu doprowadza do osuszania tych miejsc.

killer1558 - 2008-04-15, 21:48

Kolego
:P a pamiętasz dawniej zimy i wiosenne rostopy bo przynajmniej u mnie killerowe mokradła stały pod wodą a teraz :dupa:

judym - 2008-04-15, 23:33

killer1558 napisał/a:
Kolego
:P a pamiętasz dawniej zimy i wiosenne rostopy bo przynajmniej u mnie killerowe mokradła stały pod wodą a teraz :dupa:

Pewnie że pamiętam.Na moich osobistych obserwacjach z tego co widzę,to jest nadmierna wycinka lasów-dla większości nadleśnictw liczą się hektary drzew,a nie mokradła,oczka itp.Każde bagienko,mokradło czy staw na terenie leśnym,to dla nich jest utrata terenu do nasadzenia drzew i to właśnie sami gospodarze terenów leśnych starają się je osuszac. :((

AurorA - 2008-04-15, 23:46

W mojej okolicy masowo zasypuje sie stawiki i małe oczka śródpolne - jeździmy czasem z Hubertem w teren i ilość zbiorników w okolicy znacznie sie kurczy :((
Los płazów nikogo nie obchodzi, kiedyś właściciel zasypywanego stawu nas wygonił a jak mu powiedziliśmy ze fotografujemy żaby to stwierdził że to są jego żaby a my mamy spadać.

judym - 2008-04-16, 00:04

AurorA napisał/a:
W mojej okolicy masowo zasypuje sie stawiki i małe oczka śródpolne - jeździmy czasem z Hubertem w teren i ilość zbiorników w okolicy znacznie sie kurczy :((
Los płazów nikogo nie obchodzi, kiedyś właściciel zasypywanego stawu nas wygonił a jak mu powiedziliśmy ze fotografujemy żaby to stwierdził że to są jego żaby a my mamy spadać.

Zgadzam się z tobą w 100%.Na uprawnych polach,jak kiedyś były stawiki, czy duża kępa krzewów,to gospodarz zostawiał to w spokoju.Teraz to wszystko jest wycinane i zasypywane.To nie tylko chodzi o płazy,ale jest coraz mniej innej drobnej zwierzyny jak zające,dzikie króliki ,czy ptactwa jak kuropatwy,bażanty.

wojtas - 2008-04-16, 08:50

To teraz coś weselszego.w naszym mieście jest moda na tworzenie osiedlowych stawików i oczek wodnych. w ostatnich latach powstało ich kilka.Szybko pojawiają się w nich płazy, ryby też,zapewne wpuszczane przez akwarystów i wędkarzy.oby tak dalej.
kuba123 - 2008-04-16, 13:42

Moja najbliższa okolica oczka:



W pobliżu nie ma nic ciekawego. Szukałem ostatnio jakiś pobliskich stawów za pomocą satelity, ale najbliższy znajduje się w odległości ponad kilometra.
zdjęcia robiłem w zimie.

judym - 2008-04-16, 15:32

Te stawy do połowy lat 90-tych były siedliskiem najróżniejszych śmieci.Ludzie omijali je z daleka,taki był wygląd no i zapach wody.Na przyległych terenach zaczął powstawac market budowlany.Ludzie protestowali,ale market powstał i zadbał o te stawy.Latem prezentuje się bardzo ciekawie.
wojtas - 2008-04-16, 16:18

Bardzo ładny staw,choć teren wokół zabudowany.Są w nim pewnie ryby i oczywiście żaby też.
judym - 2008-04-16, 16:26

wojtas napisał/a:
Bardzo ładny staw,choć teren wokół zabudowany.Są w nim pewnie ryby i oczywiście żaby też.

Te stawy są praktycznie przy dwóch największych rondach w mieście-drogi na Poznań i Szczecin.Dziadkowie latem siedzą z kijami,więc ryby raczej są.Tego roku jeszcze rechotu żab nie słyszałem,ale w ubiegłym roku wieczorami i nocą ładnie było je słychac.

wojtas - 2008-04-16, 16:43

Jak tak dalej pójdzie,to łatwiej będzie spotkać żaby w mieście niż na wsi,gdzie zasypuje się zbiorniki śmieciami i wali się w ogromnych ilościach chemię i nawozy.
kuba123 - 2008-04-16, 18:08

wojtas napisał/a:
Jak tak dalej pójdzie,to łatwiej będzie spotkać żaby w mieście niż na wsi,gdzie zasypuje się zbiorniki śmieciami i wali się w ogromnych ilościach chemię i nawozy.


Potwierdzam. Jak mieszkałem w mieście to miałem znacznie więcej żab w oczku.
W mieście po prostu dba się o zbiorniki i zwykle się nie zasypuje śmieciami.

judym - 2008-04-18, 15:52

Moja najbliższa okolica w tzw.mieszkaniu miejskim.Kanał Bydgoski.

Przy normalnej wiośnie jest o wiele ładniej,a i latem jest gdzie posiedziec w cieniu i napic się :piwko: :soczek:

killer1558 - 2008-04-19, 07:07

na kilerowych mokradłach ruch :)





hepik - 2008-04-19, 08:38

Pierwsza fotka re-we-la-cja! :)
marian - 2008-04-20, 08:49

Moje są bardziej statyczne .


marian - 2008-04-20, 12:51

Najlepsze z tego wszystkiego było że wpakowałem się centralnie w środek stada.Było ich około 30 sztuk nie licząc młodych ,które zobaczyłem dopiero w domu na fotkach .Najlepsze w tym wszystkim że zrobiłem tylko cztery fotki .W tamtym roku jeden mnie przegonił i musiałem ewakuować się na drzewo ,tak w nawiasie nie wiedziałem że jestem taki sprawny :hehe: w dodatku bestia nie chciała odejść .Ale wtedy byłem na grzybach .
Hubert - 2008-05-08, 12:03
Temat postu: Nie tylko na killerowych mokradłach!
Ostatnio podczas eksploracji mokradeł nad Pilicą znaleźlismy z Aurorą przepiękne stanowisko bobrka trójlistkowego. Rósł tam też kuklik zwisły oraz jaskier wielki.


killer1558 - 2008-05-09, 06:34

bobry przepiękne :good: ,Hubert pamiętasz może na jakim terenie rosły chodzi mi o drzewa u mnie między olchami rosną i ciekawi mnie czy tamte też
Hubert - 2008-05-10, 01:18

killer1558 napisał/a:
u mnie między olchami


Tutaj dokładnie tak samo - na olsowych moczarach.

Ernest - 2008-05-10, 04:38

Hubert piękne bobrowisko ,ta roślina robi wrażenie
AurorA - 2008-05-10, 22:59

Byłem tam z Hubertem i dosadziłem trochę przęstki i czermieni, następnym rzazem zobaczymy czy sie zaaklimatyzowały. To najładniejsze naturalne stanowisko roślin jakie w życiu widziałem i co ciekawe nieskażone przez człowieka - brak śmieci - to spotyka się najrzadziej.
killer1558 - 2008-05-11, 05:48

czermień powinna się spokojnie przyjąć w moim miejscu rośnie właśnie tez na mokradłach między olchami
killer1558 - 2008-05-28, 08:12

znalazłem dzisiaj na kilerowych mokradłach stanowiska kosaćca :yahoo:


AurorA - 2008-05-28, 23:37

Cytat:
znalazłem dzisiaj na kilerowych mokradłach stanowiska kosaćca


niesamowite - piękny widok, ja nigdy go nie spotkałem

Przypominam że kosaciec syberyjski znajduje się pod ścisłą ochroną prawna i znajduje się w czerwonej księdze roślin jako gatunek ginący.

Na Twoich mokradłach powinni rezerwat założyć.

jackon - 2008-05-29, 05:38

jest taki rezerwat w Dębkach, tam spotkac mozna niesamowite ilosci kosacca syberyjskiego
killer1558 - 2008-05-29, 15:07

powiem tak że jeszcze jak Sebastian był u mnie tego nie było bo nie raz przechodziłem tamtędy teraz jest coraz bardziej mokro na łakach i musi im pasować
najgorsze jest to że to łąka do koszenia i niedługo znikną ale może coś do mojego rezerwatu zdążę skubnąć :oops: żeby ratować ginący gatunek :((

dachasia - 2008-05-29, 21:07

Marku i jak go będziesz sadził? w oczku, czy w strefie błotnej?. Bo ja mam takiego kosaćca syberyjskiego w ogródku
jakja - 2008-05-30, 13:54

Ja u Siostry wykopałem część kłącza, bo rósł na ogródku i wsadziłem z piaskiem/gliną w skarpecie, niestety, wprost do wody Efekt widać w lewym narożniku przy funkii

Ernest - 2008-05-30, 20:56

Marek mi nie pokazał perełek ;) ,wykop kilka i się nie zastanawiaj :)
Bajbas - 2008-05-31, 11:52

jakja napisał/a:
niestety, wprost do wody

dlaczego niestety? U mnie już trzeci rok rosną w wodzie, zimą stoją w lodzie, nie bujają, ale całkiem dobrze się prezentują (część liści na zdjęciu to jeżogłówka)
:piwko: Bajbas

Mazur - 2008-06-09, 19:41

niedokończona śluza i niedokończone kopanie kanału

maruder - 2008-06-10, 01:46

Na czwartym zdjęciu jest pięknie :)
Mazur - 2008-06-10, 07:23

Jest to jeden z fragmentów niewybudowanego kanału do Bałtyku przez Niemców blisko granicy z Rosją więc raczej nie do dokończenia jako szlak turystyczny bo po drugiej stronie teren naszpikowany sowietami.
Może to i lepiej lubię ten odludny zakątek prawie nikt tam nie zagląda bo są jeziora w koło z łatwym dostępem.
Tu muszę zwrócić uwagę że na naszym terenie gdzie nie pojawiają się turyści, tam nie znajdziesz żadnej puszki, żadnych pampersów żadnych pozostałości.

wojtas - 2008-06-10, 14:01

Od razu poznałem gdzie to jest.Byłem, widziałem,miejsce o niesamowitym klimacie
iwosek - 2008-06-16, 19:48

Troszke "dalsze" strony - dobrze posiedziec przy zubrze :hehe:


iwosek - 2008-06-16, 20:36

Miedzyzdroje - poczatek sezonu - takie rzeczy tylko w polsce


w sumie bylo okolo 18 sztuk - pozniej poszly na spacer po miescie
Dla jasnosci dodam ze to 2 lochy z warchlakami
tutaj widac jak blisko byly ludzi - co najdziwniejsze daly sie poglaskac :o

Hubert - 2008-06-17, 14:32
Temat postu: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego 2008
W tym roku ponownie odwiedziłem Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przy Łazienkach Królewskich w Warszawie. W sekcji roślin wodnych, błotnych i bagiennych najbardziej moją uwagę przykuły w tym roku, po kolei: wrzosiec bagienny, jaskier kosmaty, kosatka kielichowata, kozłek lekarski, kruszczyk błotny, rukiew wodna i tulejnik amerykański.


AurorA - 2008-06-18, 00:08

Faktycznie ciekawe, kozłka lekarskiego chyba masz już w oku :-D
Hubert - 2008-06-18, 17:38
Temat postu: Ogród Botaniczny w Powsinie
Dziś dla odmiany udałem się z wizytą do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Grzybienie na maksa opanowane przez szarynkę. Od fot 3 kolejno: marsylia czterolistna, osoka aloesowata, bobrek trojlistkowy, kroplik żółty, tulejnik kamczacki, tojeść kropkowana, miskant cukrowy i iris laevigata Var., czyli kosaciec gładki variegata oraz ... zaskroniec :)


Ernest - 2008-06-18, 20:16

Hubert zazdroszczę Tobie czasu jaki poświęcasz ,super relacjo-sprawozdania :)

PS.Brat się podniecał tulejnikami we Francji ,będą w Polsce ;)

Hubert - 2008-06-30, 08:21
Temat postu: Żwirownia pod Warszawą
Wczoraj eksplorowaliśmy z Aurorą podwarszawską żwirownię. Teren piękny i ciekawy pod względem florystycznym (1). Łanowo, niczym sałata rosła sobie na podmokłej niecce babka żabieniec (2), rdestnica połyskująca miała zaskakująco czerwone liście (3), trzcina pospolita z kilkumetrowym kłączem (4), mnóstwo sitów (5), a na koniec ciekawy motyw z innego stawu (6).


wojtas - 2008-06-30, 12:18

Super zdjęcia zwłaszcza z Powsina.Jak są zaskrońce to pewno jest tez dużo żab?
Hubert - 2008-06-30, 14:19

wojtas napisał/a:
Jak są zaskrońce to pewno jest tez dużo żab?


Żab nie za dużo, ale skarlałych, dzikich karasi całe stada. Zaskrońce łatwo zwabić karmiąc karasie chlebem - widziałem jak dwa porwały w tym czasie po rybce. Zrobiłem nawet fotkę, ale jakość jej jest kiepska.

castleman - 2008-06-30, 16:36

Szkoda że tak daleko mieszkam też bym z Wami poeksplorował ;)
wojtas - 2008-12-01, 10:48

Zimowa pora skłania do letnich wspomnień.To moje ukochane miejsce z dzieciństwa,które odwiedziłem w tym roku po wielu latach...królestwo zab i zaskrońców,mnóstwo było w wodzie tych węży.
Hubert - 2009-04-04, 17:08
Temat postu: Stawy pod Grodziskiem Maz.
Dziś z Aurorą ruszyliśmy w teren. Eksplorując stawy w okolicach Grodziska natknęliśmy się na szerszy niż zwykle przydrożny rów melioracyjny, a w nim na godujące żaby moczarowe. Co prawda tylko jedna z nich była typowo niebieska (i nazbyt płochliwa niestety :-( ), ale udało nam się zrobić trochę zdjęć (może potem Aurora wrzuci swoje). Odwiedziliśmy również staw pełen powalonych pni drzew, nad którym stale przebywają i lęgną się rokrocznie rybitwy. Nieopodal naszą uwagę przykuł nieczęsto goszczący w oczkach podbiał pospolity z rodziny astrowatych, który kwitnie zanim jeszcze pojawią się liście.


amadyn - 2009-04-04, 19:48

Te rybitwy na zdjęciu to mewy śmieszki
Hubert - 2009-04-04, 20:00

Tak, masz rację.
AurorA - 2009-04-04, 21:06

Moczarowe były niebieskie przez moment gdy podeszliśmy do ich zbiornika , jednak sa bardzo płochliwe a wystraszone natychmiast tracą ubarwienie- obejrzę moje fotki , może da rade coś wybrać, nagrałem tez krótki filmik z tokującym samcem.

ps. jakim programem można podzielić film, bo chciałbym wyciąć tylko najciekawszy kawałek z dłuższego i nudnego filmiku?

killer1558 - 2009-04-05, 06:05

gratuluję udanych łowów :) ja zaraz właśnie wybieram się sprawdzić czy u mnie sie pojawiły moczarowe , a co do filmiku to spróbuj Windows Mowie Maker
iwosek - 2009-04-05, 12:09

virtualdub - prosto szybko i bezproblemowo
AurorA - 2009-04-05, 13:58

dzięki za programy może później się pobawię

wybrałem parę fotek moczarowych z wczoraj
ale pierwsze foty na których żaby jeszcze były niebieskie było robione z dalszej odległości i wyszły nieostre a później samce straciły ubarwienie.






dziś za to spotkaliśmy wiele ropuch
zaraz wrzucę jedną do macro - ropuchy to świetni modele do zdjęć bo nie umieją skakać i nie uciekają :-D

killer1558 - 2009-04-05, 15:11

dobra rano wybrałem się też sprawdzić czy są moczarowe i :dupa: :P gumowców nie wziąłem czy jak tam u was :hehe: (kaloszy) :P i po pierwszym wpadku w wode stwierdziłem że i tak na przód trza iść :P
z daleka tak :)

po drodze oczywiście gołodupce :hehe:

i nad akwenem :)

mały rzut na kombinat :hehe: i staw szwagra reszta w wędkarstwie :P

Ernest - 2009-04-05, 17:19

killer1558 napisał/a:
gumowców nie wziąłem czy jak tam u was :hehe: (kaloszy) :P


Co nie miał Ciebie kto nosić :-D :hehe:

Piękne moczary :)

AurorA - 2009-04-05, 22:09

Ja tez bez kaloszy dziś, nie wiem gdzie je schowałem- szukałem z godzinę, wczoraj Hubert mnie swoimi podratował a dziś w buty się nalało :hehe:
AurorA - 2010-02-11, 17:19
Temat postu: Forum aktywne, forum testowe- zasady
W tym dziale każdy może testować do woli - posty są automatycznie usuwane siedem dni po ostatniej odpowiedzi w temacie.

Jeśli nie wiesz w jakim dziale założyć nowy temat pisz tu - jeśli temat będzie interesujący i nie był już opisywany to zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu.

ewa535 - 2010-04-19, 07:31
Temat postu: Re: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
[quote="Hubert"]Odwiedziłem dziś mało znany w Warszawie Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przy Łazienkach Królewskich. Oto co zarejestrowałem służbową lustrzanką - od lewej: lilie, marsylia czterolistna, azolla karolińska, rukiew wodna, jaskier wielki, bodziszek błotny, kruszczyk błotny i kukułka szerokolistna.

http://www.fotosik.pl/pok...bec685314e.html

Przepraszam,ze w tym temacie , ale chodzi dokładnie o to zdjęcie - mam chyba takiego bodziszka w gruncie (przynajmniej na oko). Pamietam,ze jak kupowałam powiedziano mi ,ze do cienia i mokre podłoze. Rosnie w gruncie. Czy mogę ją sprobować do wody ?, czy to jest jednak odmiana lądowa (ale ma identyczny pokrój liści i kolor kwiatów)

[ Dodano: 2010-04-19, 14:11 ]
JAkieś dwieście metrów od mojego domu dwa lata temu otworzono wielką galerię handlową JAntar. Właściciel miał apetyt na wybudowanie drugiej tuz obok- z kinami , basenami itd. Budowa jeszcze się nie rozpoczęłła (jakieś problemy z własnością gruntu) ale działkowców z ich ogródków wyrzucono i próbowano osuszyć podmokły teren. W związku z tym nawieziono sporo "przydatnych do budowy oczka" materiałów budowlanych. Teren stoi nieogrodzony, kazdy moze wjechać i nie ma właściciela. W związku z powyższym penetruję ten teren od roku i gromadzę co się da. Prezentuję co jeszcze pozostało i wkrótce znajdzie sie u mnie . Zdjecia nie przedstawiają takich ładnych naturalnych lasów i jezior jakie przedstawiacie w tym temacie , ale najbardziej smieszne jest ,że wszystko to położone jest w samym miescie, tuż przy głównej wjazdowej drodze do Słupska od Szczecina, a tuż za płotem tej mojej skarbnicy-wielki świat- eleganckie samochody i eleganckie rodziny na wycieczki do galerii. A za płotem ja z łopatą i wiadrami na kamienie i rośliny...



[ Dodano: 2010-04-19, 14:26 ]
wyżej: wzgórze poziomek -przepyszne i wielkie
jeszcze po moicch "wykopaliskach" pozostało sporo liliowców i barwinka
NA ostatnich dwóch- dziewięćsił - chroniona roślinka rosła w takiej scenerii zdana na koparki-oczywiście ją uratowałam przed tym ;)

Poniżej
Stąd mam drobny żwirek , bedzie pieknie jak zakwitną tulipany, są wszędzie na tych wzgórzach


Stąd orliki i łubiny w moim ogrodzie- takie zwykłe działkowe kwiatki ale bardzo je lubię



a stąd sporo roślinek do oczka i srednich kamoli



byłam na tyvch hektarach jak zwykle sama, ale w pewnym momencie dostałam gesiej skórki , bo nade mną zawisł helikopter


leszek50-57 - 2010-04-19, 14:40

Ewo, byś się nadawała za archeologa,bo widac ,że lubisz szperac
po terenach nie zagospodarowanych ,no i zawsze co tam ciekawego znajdziesz. ;)
poz.Leszek
----------------

Vanka - 2010-04-19, 18:59

Prawdziwy raj dla szperaka ;)
też bym sobie poużywała :lol:

ewa535 - 2010-04-22, 17:58

Ale zebyscie nie pomysleli ,ze Ewa biega tylko po budowach i rozlatujacych się altankach to dzisiaj prezentuję dokładnie przeciwległą część Słupska. No dosłownie za tablicą miasta jakieś 500 metrów. Mimo, ze tak blisko jestem pewna, że nikt o tym miejscu nie wie i tej cudnej krainy nie skalały żadne stopy (poza moimi kaloszkami)
Jak to jest, ze w tym stawie tyle resztek roslinnych i naturalnego śmiecia a taka przezroczysta woda ?
Około 20 cm pod powierzchnią wody na płyciżnie zobaczyłam całe wstęgi skrzeku.
Lezały na przestrzeni kilku metrów. Skrzek biały jak perlit. Co to za żabolki z tego wyjdą ?






Nieopodal jest mój ulubiony strumyk skad mam miętę i przetacznika, dzisiaj zapusciłam się zdecydowanie dalej i nie mogłam sie napatrzec jak pięknie tam.
Co to sie będzie działo , jak zakwitną niezapominajki , kosaćce ...



plantacja marka po prostu


i pierwszy raz widziałam na żywo marka szerokolistnego ?
na ostatnim chyba niezapominajka?

I wyżej w górę strumienia tym większe i gęstsze kępy kosaćca



To piekne miejsce jest o 10 minut od przedszkola syna, wiec jak troszke wczesniej po niego wyjadę to zawsze tam pare minut sobie spędzam .
W drodze do przedszkola są kolejne cztery stawki , ale juz mniej dzikie , bardziej cywilizowane , z wedkarzami i łabędziami


]

Vanka - 2010-04-22, 19:20

Super masz okolicę, ahhh.. gdyby tylko mój telefonik robił lepsze zdjęcia - musze córcię namówić na spacer z jej aparatem ;)

Ewa wiesz co to za roślinka na ostatnich zdjęciach, ostatnio też to z mokradeł przyniosłam, bo myslałam, ze to kaczeńce.

Hubert - 2010-04-22, 20:56

Vanka napisał/a:
wiesz co to za roślinka na ostatnich zdjęciach, ostatnio też to z mokradeł przyniosłam, bo myslałam, ze to kaczeńce


To ziarnopłon wiosenny, zwany też jaskrem wiosennym.

AurorA - 2010-04-23, 00:41

Ewa faktycznie piękne to miejsce i szata roślinna ciekawa, ale marek się rozszalał.
ewa535 - 2010-04-23, 07:20

JAkby ktoś byl przejazdem w Słupsku i chciał sie wybrać na łowy to poprowadzę ;)

A kto sie przyjrzy temu skrzekowi ? JAk to żaba złozyła ?
Nie pływa po powierzchni- reaczej lezy wśród lisci na dnie. Drobniutkie sznury złączone sa w tasmy około 5 cm. i skręcone.
Kazda z kuleczek jest półprzezroczysta, biaława ,wygląda jak perlit.

Vanka - 2010-04-23, 07:56

Hubert napisał/a:
Vanka napisał/a:
wiesz co to za roślinka na ostatnich zdjęciach, ostatnio też to z mokradeł przyniosłam, bo myslałam, ze to kaczeńce


To ziarnopłon wiosenny, zwany też jaskrem wiosennym.


Dziękuję pięknie za informację :) , a czy jest sens wykorzystać to np: do wykończenia brzegów, albo co? ;) - czy raczej traktować jak chwasta?

AurorA - 2010-04-23, 14:28

ewa535 napisał/a:
Nie pływa po powierzchni- reaczej lezy wśród lisci na dnie. Drobniutkie sznury złączone sa w tasmy około 5 cm. i skręcone.
Kazda z kuleczek jest półprzezroczysta, biaława ,wygląda jak perlit.

ewa535 napisał/a:
JAk to żaba złozyła ?

nie żaba
też widziałem coś podobnego to może być skrzek grzebiuszki bo na rzekotkę to chyba jeszcze za wcześnie

ewa535 - 2010-04-23, 19:09

Tak czysto teoretycznie zapytam , bo na pewno to pod ochroną bardzo scisłąj est :roll:
Jakby taką maleńką , najmniejszą wstażeczkę wziąć z tego mokradła, bardzo uważając zeby pozostałym nic sie nie stało i utopić w filtrze korzeniowym ( zeby z dala od ryb) to czy coś by mi sie wylęgło?

duzers - 2010-04-28, 12:57

niedaleko ode mnie,na terenie byłej szkoły rolniczej




[ Komentarz dodany przez: Elendil: 2010-05-30, 20:29 ]
zdjęcia staramy się wrzucać w poziomie, jest to bardziej przejrzyste i ułatwia przeglądanie

killer1558 - 2010-05-30, 18:28


dziś byłem zobaczyć czy jeszcze są :) :) 8 do 10 stanowisk jest kosaćca na łakach :yahoo:

AurorA - 2010-05-30, 23:44

a w mojej okolicy jest coraz gorzej, każdego roku ubywa kilka pięknych stawów. Stawy są zasypywane gruzem i śmieciami , niszczone są stanowiska chronionych płazów i roślin.

wrzucam zdjęcia z satelity, widać jeszcze ślady po ciężarówkach i spychaczach- znikają całe stawy i to w zastraszającym tempie. :((





bobrowisko to stanowisko bobrka które kiedyś odkryliśmy z Hubertem- ja bałem się tam nawet podejść by zrobić zdjęcia z obawy że coś zadepczę a teraz to wszystko jest pod 2-metrową warstwa gruzu.

Vanka - 2010-05-31, 18:54

AurorA napisał/a:
a w mojej okolicy jest coraz gorzej, każdego roku ubywa kilka pięknych stawów. Stawy są zasypywane gruzem i śmieciami , niszczone są stanowiska chronionych płazów i roślin.

wrzucam zdjęcia z satelity, widać jeszcze ślady po ciężarówkach i spychaczach- znikają całe stawy i to w zastraszającym tempie. :((

Obrazek

Obrazek

bobrowisko to stanowisko bobrka które kiedyś odkryliśmy z Hubertem- ja bałem się tam nawet podejść by zrobić zdjęcia z obawy że coś zadepczę a teraz to wszystko jest pod 2-metrową warstwa gruzu.



zgadza się :(

koczisss - 2010-06-06, 22:25

Niby panorama

Rzeka Supraśl


Starorzecze nad Narwią
A w nim sporo osoki, żabiścieku i innych roślinek typu mięta, tojeść rozesłana, pałka szerokolistna itp.
Najprawdopodobniej są to ostatnie chwile jego bytności, gdyż w tym miejscu od sierpnia będzie budowana droga S8, chyba, ze mylę się i nasyp będzie nieco obok, ale i tak mogą to podczas prac zasypać.


Wybrałem się rowerkiem (30 km w obie strony) w celu pozyskania kilku żabiścieków, przy okazji wziąłem dwie osoki, choć u mnie nie sprawdzają się i przez przypadek trochę rogatka i rzęsy, a ze zwierząt dwie błotniarki i trochę ośliczek :D

Kawas - 2010-06-07, 23:00

Witam Was pochwalę się również swoją okolicą a więc z 7-8 Km od mojego domu powstał zbiornik po wydobywaniu torfu, zbiornik już ma kupę lat w czasie wojny albo i przed powstał dokładnie tego nie wiem, a oto kilka zdjęć chyba z 2008r które wszystkiego nie przedstawiają, są tam też małe stawiki które całe zarośnięte są liliami wodnymi bardzo ładnie to wygląda niestety nie mam zdjęć może w tym roku porobię to wam pokarzę.

gregorj - 2010-06-09, 10:30

wczorajszy spacer okolica Żmigrodu - rezerwat Olszyna Niezgodzka - szeroko rozumiana dolina Baryczy

melek - 2010-06-20, 13:03

Dzisiaj z Markiem byliśmy na naszych bagnach.
To roślina ,którą dałem do identyfikacji - zarosła całe stawy.




Babki i kaczeńce giganty


I jeszcze rzut na całość

gregorj - 2010-10-08, 15:31

dzisiaj krążyłem trochę po okolicy i po drodze mi było, wstąpiłem do mojego ulubionego rezerwatu niezgodzkiego, dwa posty wyżej były zdjęcia z okresu kosaćcowego a teraz kilka jesiennych



eh to jesienne słoneczko i przejmująca cisza - pięknie

Mariusz - 2010-10-29, 22:21
Temat postu: Piękno Podkarpacia- Słonne
Piękne miejsce które odwiedziłem wczoraj i chce się z Wami tym podzielić.
Wyprawa od samego rana.
Już zaraz raniutko w dolinie Sanu rozpościerała się piękna mgła.



Właśnie zjeżdżam w tą mgłę.
W drodze prześliczne kapliczki.



Zamek Dubieckich w drodze i przepiękny łabędź.




Znalazł się też czarny łabędź.




No i jesteśmy już u podnóża szlaku



Dalej to już piękna kraina i chyba nie muszę tłumaczyć- zdjęcia zrobią swoje.
Rosiczki, torfowce, ledum itd. itd.......
Te dziury z wodą to doły potorfowe.




No i jeszcze dla ciekawych mech torfowiec



I tu jego pło które wisi nad wodą, pod nim kilka metrów głębiny.



Dziękuje prof. Jerzemu Pióreckiemu za zorganizowanie tej wyprawy.

duzers - 2010-10-30, 08:40

po zdjęciach widać,że jesień też potrafi być piękna :good:
Gosik - 2010-11-22, 20:53

Niedzielna wycieczka z koleżanką, do likwidowanego ze względu na budowaną obwodnicę Serocka-sadu, po ostatnie już jabłka



kosze prawie pełne



a na drzewach jeszcze tyle jabłek...


castleman - 2010-12-05, 23:09

Zdjęcia z dzisiejszego spacerku na działkę. W okolicy mamy 3 stawy. Kaczuchy się tam zadomowiły na stałe, łabędzie sezonowo.
Flora raczej nieciekawa, ale dzień dzisiaj był piękny. W nocy był dość intensywny mróz około -17st) w dzień i teraz zelżał. Słoneczko świeciło, wybraliśmy się na przechadzkę:

castleman - 2010-12-06, 23:25

Cieńsze po drodze wstrząchałem, z grubszymi drzewcami było gorzej :-D :yahoo:
castleman - 2010-12-19, 16:54
Temat postu: niedzielne spacerki cd - inaczej spotykania z kaczuchami ;)

idziemy do cioci na papu, dobre tościki dobre

mniam mniam, dawaj jeszcze

my też my też, idźcie już sobie jak żarcia nie macie - śpimy

na razie roztopy to raczej nie są, taki jeden gościu się do nas przyplątał

to już działkowe klimaty ;)

ewa535 - 2011-01-02, 17:26
Temat postu: Rzucewo nad zatoką Pucką
W tym urokliwym miejscu przyszło mi witać nowy 2011. Duchów na zamku niestety nie było ale w przyzamkowym parku czuło się ducha czasów - aleja ponad 300-letnich lip , mniej więcej w tym wieku platany klonolistne, sosny wejmutki i powyginane fantazyjnie graby. Ileż to i czyich spacerów posylwestrowych podglądały? Park zrobił wrażenie największe ale sylwestra też zaliczam do bardzo udanych :) Miejsce polecam !



50 metrów od zamku jest brzeg morza. Fantastyczny widok totalnie zamarzniętej po horyzont Zatoki Puckiej. Pierwszy raz chodziłam po morzu :!:




Do dziury w platanie klonolistnym Lucek po mękach spaceru już nie chciał wejść. Cały spacer brodziliśmy po kolana w śniegu. Na słowo musicie uwierzyć, że zmieściłby się w niej na stojąco.

castleman - 2011-01-02, 22:03

Rzucewo, pamiętam, byliśmy tam niecałe 6 lat temu, ale w lecie.
Piękny pałacyk, wnętrza też fajne,
tak wyglądał w tym czasie w lecie, no i zatoka nie zamarznięta, butów brak :-D

kaer - 2011-01-02, 22:49

a tak wyglądał Bałtyk w Mrzeżynie w 2-gi dzień świąt

Mocno wiało i padał śnieg, morze zamarznięte jakies 50m wgłąb, a na plaży lód aż po wydmy

A to podrodze na plaże ;)


ILUSION - 2011-02-13, 22:21
Temat postu: rozlewiska Warty
Witam
Dzisiaj byłem na spacerku z psami na rozlewiskach Warty :)

leszek50-57 - 2011-02-14, 16:03
Temat postu: Bałtyk w Ustce
Morze i plaża w Ustce

nie chce więcej fotek wejść ,coś nawala ten fotosik
poz.Leszek

Artur - 2011-02-14, 16:05

Super wyglądają te zmrożone korzonki :) Bardzo pasowały by do mojego ogródka :)
leszek50-57 - 2011-02-15, 16:21
Temat postu: Bałtyk w Ustce


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL
[URL=http://img402.imageshack.us/

widoczki z Ustki
Leszek

Piotrek.P. - 2011-02-15, 20:40

Leszku ale bombowe korzenie do akwarium :-o ;)
Hubert - 2011-02-15, 20:59

Ja jak widzę jakiś korzeń to od razu myślę, jakby wyglądał w akwa obłożony mchami i mikrozorium :P
leszek50-57 - 2011-02-15, 21:06

Hubert,ale ten korzonek to ma 1,5m średnicy,no akwarium
by musiało być bardzo duże. :P
poz.Leszek
---------------

Artur - 2011-02-15, 21:08

W tym akwarium, zniknęło by bez śladu. http://photos.mongabay.com/en/349Takashi.htm
ewa535 - 2011-02-27, 10:03
Temat postu: zimowy spacer nad morzem
Troszkę fotek z wczorajszego spaceru nad morzem. Niby już jestem przyzwyczajona ale zawsze robi na mnie wrażenie ta zimowa pustka. Bylismy jedynymi ludzmi w Rowach i na plaży. Aż trudno uwierzyć , że za 4 miesiące na tej plaży będzie tłum spoconych ciał a po uliczkach wioski trudno będzie przejść. Wszystko wskazuje, że w tym roku te ciała będą miały ogromną przestrzeń. Plaża zwiększyła się dwukrotnie.
Po trudach spaceru ;) i zziębnieciu okrutnym miło było zjeść obiadek w Chłopskiej. Brawo dla własciciela , któremu co sobotę opłaca sie dla jedynej rodziny otworzyć kuchnię , wydać pyszny obiad i rozpalić na sali w kominku. W srodku było ze 12 stopni - ale i tak było fajnie. :)


Vanka - 2011-02-27, 10:07

błękit powala..
Ewa robisz coraz lepsze zdjęcia :D

leszek50-57 - 2011-02-27, 10:09

Ewka,przypomniałaś mi miłe chwile nad morzem w Ustce :((
poz.Leszek
----------------

BiBi - 2011-02-27, 19:11

piekny krajobraz och :( aż sama chciala bym tam byc choc chwilke Ewuś piekne zdiecia
gregorj - 2011-02-27, 20:09

Ewa - spacery z Tobą to sama przyjemność, ładne zdjęcia
samuraj - 2011-02-27, 20:17

piękne widoki , szczególnie na przedostatnim zdjęciu ;) :)
ewa535 - 2011-05-03, 20:19

Cały dzień w domku , bo choć słonecznie to za okne 8 stopni. Ale jak wyszłam po fajki ubrana zimowo to jakoś tak w sumie fajnie było na dworze i postanowiłam odciągnąć młodego od komputera na jakiś krótki spacer za dom. Kto kiedyś przejeżdżł przez Słupsk w drodze do Berlina na przykład to wszystko co Wam tu przedstawię jest na wysokości Reala przy tej trasie , tylko troszkę w głąb od drogi A4. Zaskakujące widoki jak na prawie miasto i 10 minut od mojego domu. Nie podejrzewałam, że tam tak jest i wstyd powiedzieć ale byłam tam pierwszy raz od 7 lat chyba. Warto było , bo urokliwe scenki a i fajne znaleziska sie trafiły choć miał to być tytlko spacer, więc nie uzbroiłam sie w sprzęt do "pozyskiwania" odsady oczka ;) .




Zdobywanie kijów do budowy tamy okazało się bezcenne ;) - znalazł się też solidny kij do wydobycia czermieni z wody. Łatwo poszło biorąc pod uwagę, że ani kaloszy ani rękawic, ani łopaty czy motyki ;)



te trzy na pierwszym zdjęciu już są u mnie ;) z resztą poszło trudniej ale mam w planach im nie odpuścić ;)



Dlaczego taki grążel już kwitnie a nasze lilie jeszcze nie :?:



Czerwone , obskrobane wiaderko też pozyskane z tego lasu ! Było w czym przynieść te czermienie ;)
Bo w sumie ten las to takie jedno wielkie wysypisko smieci. Chciałam wstawić jeszcze kaczkę krzyżówkę wśród tych grążeli ale jakbym nie kadrowała albo obcinała zdjęcie, to albo płynie koło puszki po piwie albo koło jakiegoś peta. Wstyd, bo miejsce przyznacie że ładne ?

drako - 2011-05-03, 20:55

Nigdy jeszcze nie spotkałem czermieni w naturze, a jest ponoć bardzo pospolita.Widocznie, za rzadko o tej porze roku szlajam się po zaroślach. Myślałem Ewciu, że raczej znajdziesz tam bobry, bo miejsce wygląda jak bobrowisko.
Ale gdzie by - bobry w Słupsku?
W okolicach Biłgoraju (zagłębie wikliniarskie) kilka dni temu kwitły całe łany kaczeńców, ale zdaje się, że one są pod ochroną, więc nawet nie zatrzymałem autka. Powoli łapię się na tym, że już nie muszę zdobywać z potem czoła tych wszystkich dziko rosnących roślinek z podmokłych terenów. Właściwie wszystkie jakie miałem dobrze rozrastają się u mnie w oczku.

samuraj - 2011-05-03, 21:02

drako napisał/a:
kilka dni temu kwitły całe łany kaczeńców, ale zdaje się, że one są pod ochroną,


nie są :)

drako - 2011-05-04, 16:39

Popatrz, a ja uwierzyłem jednej pani z tamtejszej biblioteki. :oops:
Nie wierz nigdy kobiecie...
A może chciała uratować populację knieci błotnej przed zachłannym oczkomaniakiem?

Gosik - 2011-06-11, 19:48

Byłam dzisiaj nad Świdrem-przywiozłam do strumienia mięty wodnej oraz kosaćców,przy okazji zrobiłam parę zdjęć, bo okolica cudna

tutaj fantastyczne przejście między dwoma, starymi drzewami-ich faktura jest niesamowita-stwarzają taką magię-tajemnicze przejście..jak widać na zdjęciu-człowieku, puchu marny, co ty możesz...przytulić się i wsłuchiwać w historii brzmienie..

drzewa są ogromne

jedni nad wodą się opalali, inni, kąpali, a jeszcze inni jeździli konno

ogólnie wyprawa bardzo udana, a i pogoda wyjątkowo dopisała.

Sadownik - 2011-06-11, 19:53

jakie modelki:P co jedna to ładniejsza:P
Gosik - 2011-06-11, 20:11

bo ród kobiecy, to najpiękniejszy ród na świecie-bez dwóch zdań. :yahoo:
aquarius - 2011-07-11, 13:43

A oto i nasza okolica oczka - akwen położony kilkaset metrów od domu - niestety od roku dzieli nas obwodnica więc dystans się trochę zwiększył, ale nie zmienia to uroku tego miejsca. Powierzchnia akwenu wynosi 65 ha, zbiornik posiada II klasę czystości. W koło jest dobrze utrzymana scieżka rowerowa (szkoda, że tylko kilka km) , doskonała na wycieczki jednośladem, co z resztą często czynimy ;) . Co prawda w lecie zatłoczone nieco przez kąpiącą się młodzież, ale przez resztę roku to jedynie można spotkać wędkarzy oraz członków klubu morsa - kąpiele co tydzień przez cały rok :) ale woli jasności nie praktykuje.
- to zdjęcie zapożyczone ;)
a reszta już wczorajsza.
i szkrab

kordiankw - 2011-07-11, 13:45

Bajka.
AurorA - 2011-07-11, 21:10

To zapożyczone najfajniejsze- normalnie serducho.
aquarius - 2011-07-12, 20:50

AurorA napisał/a:
normalnie serducho.
no to poniżej masz jeszcze gwiazdę. Pozostałości po fortyfikacjach - w czasach napoleońskich miasto było solidną twierdzą.



ps. zdjęcie również zapożyczone ;)

Gosik - 2011-07-12, 20:53

Kapitalne zdjęcia ( serducho i gwiazda ), pozostałe też bardzo ładne :brawo:
cin111 - 2011-07-18, 19:57

moja okolica


ewa535 - 2011-07-20, 14:11

Las za za moim osiedlem. Stary dąb i stawki . zwróćcie uwagę jaka dorodna czermień błotna. Dlaczego ani jeden listek nie zżółkł a moją w oczku codziennie pozbawiam kolejnych żółtych liści ?



Aznar33 - 2011-07-26, 10:06

A mnie los rzucił nad kanał...
Najbliższa okolica - taka sobie. Ni to ładna, ni to brzydka. Ot domki jednorodzinne. Sąsiedzi - znośni. Nie palą, nie słuchają głośnej muzyki. Sąsiad na południu ma oczko. Sąsiad na wschód też. To ostatnie już zostało skolonizowane przez 5 moich złotych rybek.
Samo miasto Plymouth bardzo przyjemne. Niewielkie, położone na wzgórzach, coś na kształt naszej Bochni. Brak przemysłu. Powietrze super czyste.
Na północ zaraz za granicą miasta jest park krajobrazowy Dartmoor.



a w nim zbiornik, z którego Plymouth czerpie wodę - Burrator:


Na zachodzie - Kornwalia z niesamowitą linią brzegową i klifami:



Z miasta na szlak wiodący nabrzeżem wchodzi się przez piękny angielski ogród formalny. Mt Edgcumbe:




W nim domek Erla Edgcumbe:


Na wschód rozciąga się chrabstwo Devon z równie malowniczą linią brzegową jak w Kornwalii:



Tereny te może nieco na wyrost zwane sa Angielską Rivierą.

Na południe kanał o którym wspominałem wcześniej. Po naszej stronie zwany Angielskim, a po przeciwnej La Manche.



W sumie to na otoczenie nie narzekam


kordiankw - 2011-07-26, 10:19

Aznar ładnie tam masz. Lubię angielskie klimaty, byłem tam kilkakrotnie przed najazdem Polaków i odpowiadał mi sposób bycia anglików, tacy poprawni do granic; z jednej strony uprzejmi, a z drugiej raczej chłodni i z dystansem. Ciekawi mnie czy zmienił się ich stosunek do innych nacji od rozszerzenia UE.
wojtas - 2011-07-26, 17:30

Przepiękne krajobrazy,klimatyczne.....takie klimaty mnie biorą.Marzy mi się Irlandia,żeby choć raz ją zobaczyć....
Aznar33 - 2011-07-27, 22:35

kordiankw napisał/a:
Ciekawi mnie czy zmienił się ich stosunek do innych nacji od rozszerzenia UE.


Nie wiem czy i na ile zmienił się stosunek do innych narodowości. Przypuszczam, ze podchodzą do tego podobnie jak ja - indywidualnie. Dla mnie nie ważne, czy biały, czarny, żółty, czy niebieski ;) . Ważne jaki człowiek.

Z ilości imigrantów natomiast są niezadowoleni. To z tego głównie powodu konserwatyści się do władzy dorwali ostatnio.

Wojtas - łap do ręki kamień zielony i korzystaj z otwartych granic.

Kornwalia:

kordiankw - 2011-07-28, 06:12

Nurkowałem kiedyś niedaleko od ciebie w POOL. Było to w sierpniu a woda pomimo ocieplacza pod suchym kombinezonem cholernie zimna. Za to ogromne zasolenie dzięki czemu bez wysiłku można sie było utrzymywać na powierzchni. Podobało mi sie w Anglii to że rano ludzie cię nie znają a każdy jest uprzejmy, kłania się na dzień dobry.
Gosik - 2011-07-28, 17:28

Aznar-piękna fotka :brawo:
ewa535 - 2011-09-13, 16:39

Aż się wstydzę, po tej pięknej Kornwalii Azznara wklejać tu nasze Pomorze ;)
Ale trzymajmy się tego, że nasze plaże są najpiękniejsze tylko fotograf musi się jeszcze wiele nauczyć i koniecznie zmienić sprzęt .

Ostatni weekend a dokładnie upalna niedziela - tak ciepło to w lipcu nie bywało.
A turystów w Rowach na palcach jednej ręki można policzyć.
Więc na ogromnej plaży prawie tylko my i mewy.
Po 17-tej napłynęłły chmury ale i tak było nadal ciepło a chmury jakieś taki dziwne.
Lucek pytał czy to Dżizes schodzi na plażę czy co ?
Gdyby nie sznur gęsi na niebie nikt by nie uwierzył, że to już nie letnie wakacje.





na ostatnich moje piękne znalezisko z głębin morskich

leszek50-57 - 2011-09-13, 18:33

Ewka ,nasze morze jet też piękne,widać na twoich fotkach,no i znowu coś znalazłaś,
po prostu masz farta :P
poz.Leszek
---------------

BiBi - 2011-09-14, 11:14

Ja uważam że nie ma nic piękniejszego jak nasze polskie morze to tylko moje zdanie :) :) - Ewcia konarek cudeńko
ewa535 - 2011-10-05, 09:56

Dwa tygodnie temu na prawdę lato wróciło na plażę . Ciepełko podczas zachodu słońca to nawet latem rzadka sytuacja. A był wrzesień ! W ciągu dnia oczywiście normalne opalanie. I co najfajniejsze - pusta, dzika plaza :)



Kolejne weekendy już nie takie letnie. Słońce albo schowane za chmurami albo jak w ostatni weekend za gęstą mgłą . Od sierpnia zaczęły się sztormy i niestety jak co roku morze zabiera sporo lądu. Smutny widok. Mimo wielu zabezpieczeń i wielkiej kasy jaką co roku wydaje się na ochronę pasa wydm . Dlatego jak latem słyszę jakąś mamusię z południa - idż synku siusiu na wydmę to mnie strzela. (Przepraszam Ludzi z południa ale mam nadzieję, że nie dotyczy to tych co to tutaj czytają , bo Wy na pewno wiecie ochronie wydm przed zjawiskiem transgresji morskiej) I szkoda, że nie jest to wiedza ogólna, bo jak morze zabiera plażę to nie tylko tubylcom ! przecież tej pani z południa też. A znaki zakazu wejścia na wydmę stoją jak wół !
A potem tylko tyle plaży , że ledwo suchą nogą można przejść. Przynajmniej w tym miejscu plażowania nie będzie. A po zimie na pewno morze zabierze i te wiszące skarpy.




Żeby WAs nie zasmucać to inne widoczki , wyrzuconych przez morze "umarłych " zwierząt ;)

klempa i chyba sęp ?



łeb żyrafy i słonica



pyton albinos i łeb Neptuna



spalony obcy ?



Konarzyska są fajne i przydatne . Do ogródka i innych wigwamów ;)



Po lewej - tego nie ułożył Lucek!
Tak naturalnie wykręcona sosna , okorowana przez morze odkryła jedną gałąź z pod piachu. Reszta - całe drzewo z pniem zakopane głęboko, więc do ogródka nie da rady ;)

W spisie moich pasji zdecydowanie morze powinno być na pierwszym .
O każdej porze roku.
Ciąg dalszy nastąpi niebawem o czym donosi Wasz Osobisty Reporter Pomorski ;)


ILUSION - 2011-10-05, 21:14
Temat postu: Zakopane - wrzesień 2011
Witam
Wstawiam kilka fotek z Zakopanego związanych z wodą, jeśli to nie jest odpowiednie miejsce to proszę służby wewnętrzne o przeniesienie :)


AurorA - 2011-10-05, 21:21

ewa535 napisał/a:
Żeby WAs nie zasmucać to inne widoczki , wyrzuconych przez morze "umarłych " zwierząt


Piękne, a jakie ładne mają nazwy.

AurorA - 2011-10-05, 21:55

Przepiękne zdjęcia.
Artur - 2011-10-05, 22:00

No i wdrapałeś się na Giewont, gratki :)
ILUSION - 2011-10-05, 22:32

Artur napisał/a:
No i wdrapałeś się na Giewont, gratki :)


Dzięki, tak naprawdę Giewont to pikuś w porównaniu z trasą nad Morskie Oko przez Dolinę Pięciu Stawów :P Byliśmy tylko 4 dni, bardzo mało czasu, w przyszłym roku mam zamiar zakotwiczyć na Rysach :)
Fotek jest cała masa, ale pokazałem tylko te "mokre" :)

ewa535 - 2011-10-06, 08:08

cudnie obfociłeś te góry ! :brawo:
Kilka zdjęć to jak z albumu o Tatrach !

maruder - 2011-10-06, 10:14

Ładne zdjęcia :)
ILUSION - 2011-10-06, 14:12

Dziękuję, dziękuję :)
Twoje nadmorskie zdjęcia też bardzo lubię oglądać :)

AurorA - 2011-10-06, 19:01

ILUSION napisał/a:
Dzięki, tak naprawdę Giewont to pikuś w porównaniu z trasą nad Morskie Oko przez Dolinę Pięciu Stawów :P Byliśmy tylko 4 dni, bardzo mało czasu, w przyszłym roku mam zamiar zakotwiczyć na Rysach


Morskie oko w drodze na Rysy to dopiero 1 etap. Jak chcesz zdobyć to ruszaj od Słowackiej strony- jest łatwiej. a nad morskie z doliny 5 stawów to przez szpiglasową przełęcz szedłeś ?- to najprostszy szlak- łatwizna.

Vanka - 2011-10-08, 20:05

Nie było mnie tu trochę, a Ewa i Ilusion takie cudne zdjęcia powklejali :)
Piękna ta nasza Polska :good:

Gosik - 2011-10-09, 18:22

No tak śliczne zdjęcia powstawialiście, że aż każde z osobna powiększałam-cudeńka i morze, i góry, jednak PIKNA ta nasza POLSKA.
Aznar33 - 2011-10-24, 19:38

Zima idzie. Wiatr taki, że głowę może urwać.




Piotrek.P. - 2011-10-24, 19:47

Piękne widoki ;)
Gosik - 2011-10-24, 19:55

Najpiękniejsze to te palmy :good:
kordiankw - 2011-10-25, 07:44

Aznar33 napisał/a:
Zima idzie. Wiatr taki, że głowę może urwać.
Witamy po dłuższej przerwie. Widoki rzeczywiście ładne.
ewa535 - 2012-03-09, 00:24

Żyłę złota mam w lesie za domem ?
Syn się już cieszy ;)
Stwierdził, że jak będziemy znów szli po te rośliny (byliśmy tu po czermienie) to on też wiadro weźmie i wydobędzie to utopione złoto :hehe:


ILUSION - 2012-03-09, 00:27

Super, wybieraj to złoto i możesz 1 wiadro do mnie wysłać :P
ewa535 - 2012-03-09, 00:35

A przekażę synowi, przekażę...że w razie co ma już jednego chętnego do udziałów w kopalni ;)
Gosik - 2012-03-09, 11:13

Fantastyczne zdjęcia Ewcia :good:
ewa535 - 2012-03-11, 18:29

Zachęcona (dzięki Gosia :) ) pokażę Wam dzisiejsze morze.



W porcie - kaczki krzyżówki - okazuje się , że najbardziej uwielbiają Delicje szampańskie z galaretką pomarańczową :!: To jedyne czym mogliśmy je uraczyć ;) ale i tak w ilości mikroskopijnej bo paczkę trzymał największy łasuch świata - Lucjan. I tu był problem - jak nakarmić kaczki i za wiele nie stracić :hehe:



"Idziemy za nim !, może nam jeszcze da ! "




"Mówiłem ci że, jak poleziemy za nim to jeszcze nam da ? nigdy mnie nie słuchasz... "



Koniec imprezy - delicje się skończyły :crazy:


AurorA - 2012-03-11, 18:39

To ostanie zdjęcie szczególnie piękne :brawo:
ewa535 - 2012-03-11, 19:11

Dziękuję :)
jak ma nie być piękne , jak o mały włos bym za nią wylądowała w kanale portowym ;)

Gosik - 2012-03-12, 11:01

Oj Ewunia, ale Ci zazdroszczę tych klimatów, widoków, morza i w ogóle nadmorskiego krajobrazu. U nas błoto ( rano zamarznięte), kałuże, a las po zimie-masakra. Pełno śmieci, butelek i wszystkiego co ludziom niepotrzebne :((
Gosik - 2012-04-14, 20:05

Dzisiejszy spacer za domem. Trochę po lesie, a trochę nad wodą, nawet moja synowa pełna poświęcenia położyła się na brzuchu, na takiej dość stromej skarpie, aby mi sięgnąć roślinki z wody :cmok: jest kofana. Oczywiście spacer był po roślinki, kamienie, korzenie, wszystko przyniesione, a dodatkowo maleńki jałowiec bo rósł na drodze i był prawie rozjechany.Nasze lasy są śliczne, ptaki pięknie śpiewały i w ogóle spacer był super.Pogoda mimo porannego deszczu, dopisała. Było cieplutko, świeciło słońce.Wieczorem zrobiliśmy grill ( sezon oficjalnie rozpoczęty)


leszek50-57 - 2012-04-14, 20:31

Małgosiu ,piękne fotki natury,ciekawe , na targałaś tyle zdobycz ,chyba miałaś wózek ;) :P
poz.Leszek
---------------

Gosik - 2012-04-15, 10:23

Nie tylko ja targałam Leszku-moja synowa dzielnie mi pomagała. Ja niosłam wiadro z roślinkami, kamieniami, a ona korzenie-obie dzielnie się napracowałyśmy ;)
ewa535 - 2012-04-15, 12:10

Jak nie wredna ? Jak synowa dzwiga te korzenie w świętą sobotę zamiast się szykować na imprezę i moczy młode pazurki w bagnie to ja nie jestem pewna co ona myśli... ;) Ale, że Gosia Generał to młoda trzyma fason :hehe:
Oczywiście żart Gosia :cmok:
Ja będę się bardzo starać żeby też taką synową pozyskać ;) Na razie parę lat jeszcze muszę w samotności moje wycieczki po "dotowarowanie" oczka uskuteczniać :)
Zazdraszczam - jak to Vanka mówi

Gosik - 2012-04-15, 16:13

No i co by tu wam powiedzieć, ja po prostu lubię dziewuchy moich synów ;) Tak jak sobie synów wychowałam, takie mam synowe. Gdybym miała mieć jakieś pretensje, to chyba tylko do siebie, a że nie mam, to i jestem, jaka jestem :-D
leszek50-57 - 2012-04-15, 17:02

Małgosiu,tak trzymać 8)
poz.Leszek
-------------------

AurorA - 2012-04-29, 01:55

zobaczcie tego faceta, kobieta go puka tyłkiem po nosie a on nic ;)


ILUSION - 2012-04-29, 09:46

Dobre :good: To twoja produkcja?
ewa535 - 2012-05-24, 23:08

Sezon plazowania otwarty w miniony weekend. Bylo pierwsze zakopanie w piachu i pierwsza "instalacja" plażowa (sama popełniłam)
Ludzie plaże czekają ! Bo taki upał i znów nikogo na horyzoncie oprócz ptaków.

[ Dodano: 2012-05-25, 00:17 ]

ewa535 - 2012-06-11, 10:32

Rowy nad morzem-obrazki z portu

Zac - 2012-06-11, 18:07

Piekne zdjecia ewo :bum:
AurorA - 2012-06-11, 21:16

Tama na Utracie i wierny kompan moich wycieczek :)
to taka mała inspiracja dla budowniczych strumyków i kaskad :-D
chodzi o pierwsze 2 sekundy filmu.



Filmik z długiego weekendu majowego.

AurorA - 2012-06-12, 21:53

Chodzi mi o te kamienie- fajnie są ułożone - wygląda to naturalnie i podoba mi się.
Gosik - 2012-06-15, 19:12

Moja najbliższa okolica, bo za oknem. Robią kanalizacje i brodzimy w błocie

Piotrek.P. - 2012-06-15, 19:53

Żeby panowie się nie postarali od kanalizacji tak jak u mnie


BiBi - 2012-06-16, 07:40

o matko brakło czy zabrali reszte do domu :) :)albo sprzedali hihi

[ Dodano: 2012-06-16, 08:47 ]
Piotrusiu po przejrzeniu zdiec z twoim terenem ogrodu stwierdzam ze brakujaca kratka jest u ciebie na wiezdzie :P :P tak jakos samo wyszło hihi

Gosik - 2012-06-16, 15:24

U nas na razie zostawili błoto, połamane gałęzie drzew i kiepsko ułożony chodnik :((
Piotrek.P. - 2012-06-16, 20:45

Gosik napisał/a:
U nas na razie zostawili błoto, połamane gałęzie drzew i kiepsko ułożony chodnik :((


Witaj w Polsce ;)

ewa535 - 2012-06-16, 22:23

Wybrałam się dziś nad stawki za moim domem. Zobaczcie jak po drodze wyglądają przydrożne rowy. To na rogatkach Słupska, wylot na Szczecin :!:



Pałki i margerytki już dawno mam ;) to jedziemy dalej. Stawy są dwa. Jeden nazywam czarny staw , bo jest bardziej zacieniony, woda w nim czarna i nawet żaby też mniej zielone a bardziej czarniawe.
Za to czermień jak widać w tych warunkach ma idealnie ! Las czermieni po prostu a z pomiędzy niej wyskakuje mnóstwo żab zielonych



Po drugiej stronie polnej drogi jest staw, który nazywam słoneczny bo zawsze oświetlony
i roślinność też inna.
W głębi grążel a na brzegu niezapominajki, okrężnica bagienna, palki, czermień błotna , jaskry. Niestety też smutna niespodzianka...na brzegu stoi marmurowy krzyż i palą się świece. Jeszcze tydzień temu go nie było. Nad tym stawem często przesiaduje młodzież taka co tam pali i pije. Tym razem ktoś może chciał po takiej imprezie po te grążele.
Tak na pokusę rosną przy samym brzegu, ale na jakiej głębokości to sami wiecie.


rewi - 2012-06-17, 10:18

Wspaniałe miejsca ! ta czermień pełen odlot :)
ewa535 - 2012-07-15, 21:00
Temat postu: Ustka
Dzień nie plażowy bo zimno, ale na spacer do Ustki można się przejechać.
Nie byłam z rok i bardzo się zdziwiłam co zobaczyłam na plaży :!:
Żeby nie pogoda to można by sobie Egipty podarować ! Na promenadzie grają iIdianie z Peru, na plaży posadzili palmy , ludzie co się dzieje :hehe:
No ale właśnie ta pogoda...

.

Gosik - 2012-07-18, 18:05

Piękne zdjęcia Ewuś. Nad morzem nie byłam ze sto lat, a poprzez zdjęcia spaceruję razem z Tobą :piwko:
ewa535 - 2013-01-13, 18:37

Czytam, że u Wszystkich Was był dzisiaj taki słoneczny dzień :)
Wybraliśmy się na spacer w miejsce prezentowane przeze mnie trzy posty wyżej ;)
Niektóre fotki pokazują dokładnie te same miejsca , tylko czermieni brak :lol:


Gosik - 2013-01-13, 19:07

Fantastyczne zdjęcia Ewo, jednak każda pora roku ma swoje uroki ;)
leszek50-57 - 2013-01-13, 19:27

Pięknie Ewcia,tak jak byś mieszkała w Zakopanem,a nie nad Morzem :brawo:
marian - 2013-01-23, 20:18

Moja najbliższa okolica.

krzysztof988 - 2013-01-24, 10:53

A to moja najbliższa okolica jest co poogladać nie tylko przyrodę ale i Pałac Potockich to prawdziwa perełka w Polsce

Piotrek.P. - 2013-01-24, 10:55

Ta chatka to pałac ? :lol:
krzysztof988 - 2013-01-24, 10:59

Piotrek.P. napisał/a:
Ta chatka to pałac ? :lol:

Gdzieś pra pra dziad Potockich musiał mieszkać ;) zanim wybudował pałac , nie mogę załadować zdjęć pałacu popracuję trochę i jakoś załaduję :?
jakoś weszły cd....

Gosik - 2013-01-24, 13:35

marian, następny zlot w Twoich rejonach ;) ten film jest super :good:
Gosik - 2013-02-12, 17:50

Najbliższa okolica, bo tuż za oknem. Tak powstawało słońce, czyli wschód słońca w Radzyminie :cmok:

AurorA - 2013-02-12, 18:59

Mam tak samo, czyli ładny widok, ale te druty i znaki drogowe psuja każdą fotkę.

a to nocny widok z okna z lampą (na dole się załapał kompostownik)


a to zwiastun wiosny

rewi - 2013-02-13, 11:11

To pokażę u mnie zachód słońca i linie energetyczne :ziew:

Gosik - 2013-02-13, 17:38

Oj , wszędzie twe paskudne linie energetyczne :bum: a mogłoby być tak pięknie. Już chyba tylko w Polsce ta energetyka sunie po niebie?, wszędzie idzie pod ziemią.
rewi - 2013-02-14, 08:27

Dokładnie wszędzie przez podwórko i ogródek do następnej działki gdzie stoi pusty dom :?
Gosik - 2013-06-04, 14:40

Przestało padać, wybrałam się na spacer rowerowy, a ponieważ sama, to wzięłam aparat. Troszeczkę zdjęć z wyprawy. To jest moja najbliższa okolica i za to ją kocham, jest piękna.
,,
,
,
,

[ Dodano: 2013-06-04, 15:46 ]
I jeszcze trochę przyrody
,
,


[ Dodano: 2013-06-04, 15:50 ]
Teraz spotkane ptaki i zwierzęta
,
,

Niestety zaczęło grzmieć i musiałam wracać :-o , po drodze złapałam gumę i uważam, że wycieczka była nader udana :good:

Adacho - 2013-06-04, 20:24

Gosik napisał/a:
Teraz spotkane ptaki i zwierzęta

Takiego "wypasu" już dawno nie widziałem :good:
Pierwsza myśl, jaka się nasuwa, - dzieciństwo :)

ILUSION - 2013-06-04, 21:04

Nooo jest piękna :good:
ewa535 - 2013-06-04, 22:32

Super okolica , mam też skojarzenia z dzieciństwem. Na identycznych łąkach użądliła mnie w stopę osa (na bosaka się po trawie latało) i gonił mnie byk ;)
Fajne fotki Gosia

Freakazz - 2013-06-25, 12:56

To i ja pokażę wam zachód słońca robiony z mojego ogrodu ;)


I jeszcze takie 2 fotki :P


Sosenka zimą :P


Dwie tęcze naraz, drógą słabo widać ale była :P


To już trochę dalsza okolica, ok 1km od mojego domu :P

wolanin - 2013-06-25, 21:07

Może coś także z klimatów małopolskich, trochę dalej na południe.
(Mój stawek jest za tą kupą kamieni).



Inna pora roku i inna strona domu.



To samo z pozycji zmywakowego...


lasoch - 2013-06-25, 21:11

wolanin - piękny krajobraz , i cudna sosenka Freakazza
wolanin - 2013-06-25, 21:21

lasoch napisał/a:
wolanin - piękny krajobraz , i cudna sosenka Freakazza

Dzięki lasoch :) . Sosenka Freakazza bajkowa.

Freakazz - 2013-06-25, 21:57

lasoch, wolanin, Dzięki :piwko:
rewi - 2013-06-26, 08:41

Ach.. zazdroszczę widoczków u mnie z okna widać krajową 19 :dupa:
Gosik - 2013-06-26, 11:19

Przeglądając wszystkie zdjęcia od początku tej galerii, stwierdzam, że nasza cała Polska jest naprawdę śliczna :good:
Freakazz - 2013-06-26, 22:21

Gosik, Masz całkowitą rację, Ci, którzy nie zwiedzili całej naszej Polski a wyjeżdżają gdzieś za granice to przeważnie dla popisania się, a w Polsce jest tyle pięknych miejsc do zwiedzenia.
ILUSION - 2013-06-27, 15:46

ewa535 napisał/a:
trochę rozśmieszyła mnie Twoja autorytatywna diagnoza, że to tylko "popisy" . Przed kim niby ? Toż to bzdura jakaś.
Chyba Ci, którzy inwestują w podróże to najmniej snobistyczni ludzie. Co powiesz o właścicielach samochodów z najwyższej półki (mówię o ludziach zarabiających przeciętnie ) A posiadacze Koi za kilka tysięcy ? Też popisy ? Każdy ma prawo spędzać wolny czas gdzie i jak mu się podoba. Tego rodzaju krytyka jakiej użyłeś pachnie mi ignorancją a pobrzmiewa zazdrość chyba czy coś w tych rejonach.
Przechwalać i popisywać to się można wszystkim w ogóle, pod warunkiem , ze sie jest "małym ludziem"

Popieram, a zresztą co komu do ....., niech każdy patrzy w swoim kierunku i nie mówi o kimś, kogo nawet nie widział, a co dopiero poznał.

Freakazz - 2013-06-27, 18:21

Źle mnie zrozumieliście. W Polsce jest naprawdę wiele pięknych miejsc a ktoś mówi, że w Polsce nic nie ma ciekawego do zwiedzenia, że to, że tamto (co wedłóg mnie jest nieprawdą) i jedzie za granice potem fotki i wychwalania jak tam super jak ciepło jak to i tamto. Chodziło o tych, którzy jadą dla popisu gdzieś tylko po to żeby się tym chwalić (znam takich ludzi). Nie mówię tutaj o wszystkich oczywiście. ;)
Tak, że troche luzu ;)

crashq3tf - 2013-06-27, 21:32

hej moze nie bede wrzucalzdjecia z mojej okolicy poprostu dam stronke naszej miejscowosci i zobaczcie sobie . Terazjuz ten staw zarosl i jest malo wody bo poszezali droge ale jest drugi obok w nastepnym tygodniu porobie zdjecia to wam pokaze :)ale zainteresowanych zapraszam na obejrzenie zdjec :)

http://www.szalowa.pl/ind...d=4&id2=0&id3=4

ewa535 - 2013-07-01, 11:53

To jak Gosia lubi... ;) to ja już ostatniusieńki raz w temacie ok ?

Freakazz napisał/a:
Źle mnie zrozumieliście. W Polsce jest naprawdę wiele pięknych miejsc a ktoś mówi, że w Polsce nic nie ma ciekawego do zwiedzenia, że to, że tamto (co wedłóg mnie jest nieprawdą) i jedzie za granice potem fotki i wychwalania jak tam super jak ciepło jak to i tamto.
Tak, że troche luzu ;)


Luz to oczywiście jest ale nerwa tez dostaję czasem ;)
Szczególnie wtedy jeśli do porównań i opinii startują osoby nieuprawnione. Nie mówię ,ze Lasoch -bo tego ni wiem ale sama opinia nasuwa czasem pewne wyobrażenie o wiedzy interlokutora w tym temacie.
Nigdy nie słyszałam opinii, że u nas jest brzydko albo nieciekawie. Za to słyszę na każdym kroku i sama też tak uważam ,ze gastronomia - dramat, usługi hotelarskie-dramat ( pomijam te z najwyższej półki w wielkich aglomeracjach) a stosunek ceny do oferowanych usług to już horror. Na to wszystko jeszcze himeryczna pogoda, która potrafi zepsuć pobyt w najlepszym miejscu kraju. Za w miarę dobry standard ( na światowym poziomie) np. w Rowach trzeba zapłacić troszkę więcej niż za identyczny dom na Teneryfie. Przy czym tam idę jeść grilowaną polędwicę ze świeżego tuńczyka za 3,50 Euro wielki talerz z sałatami a u siebie w Rowach rodzinny obiad z mrożonego dorsza (3 osoby) bez stówy nawet nie ma co podchodzić. Do tego tam uśmiech, cukierki dla dzieci po obiedzie gratis a u nas "numerek 38 " darcie się i krzywe miny. Niestety tak jest. Pogoda też jest gwarantowana niestety tam.
Znam wiele osób , które mają podobne zdanie ale to tylko te osoby, które zwiedziły Polskę wzdłuż i wszerz i podróże zagraniczne też uprwiają od wielu lat. Wtedy można mieć obiektywne zdanie.
Więc "wybyczyć się" za rozsądne pieniądze wolę za granicą a jeśli będę chciała coś zwiedzić w kraju to zacisnę, zęby, dopłacę i też zwiedzę, bo patriotyzm wymaga czasem ofiar ;) a edukacja mojego syna w zakresie "poznaj swój kraj" też jest warta poświęceń :)

W tym miejscu chcę podkreślić, ze do "fatalnej" gastronomii w Rowach NIE ZALICZAM jedynego miejsca na rybę "U Juliusza" - najlepsza ryba na Pomorzu, suchutka, nie napompowana starym olejem , uczciwość i rzetelność i klient ponad wszystko -bije po oczach !

ILUSION - 2013-07-01, 12:16

Zgadzam się w 100%, choć zbytnio świata nie zwiedziłem, ale byłem tu i tam.
Opieram się też na opinii swoich znajomych, którzy to zwiedzili kawał świata ;)

crashq3tf - 2013-07-14, 18:53
Temat postu: Szalowa moja okolica koło mojego domu
ok dodaje zdjecia z mojej okolicy :) i z Jasła








Staw majscowa dawna żwirownia



Moj skarb :)





Staw w mojej miejscowosci az zal patrzyc :(



Jaka to roślina?



ato jaki kwiat czy chwast?

Widok na tory kolejowe

:yahoo:
Cale pole jest tych paproci

Widok na most z gory

Nasza pani :P

Widok od mojego domu na tory :)

Sam sadziłem :oops:

Moje pyszne jabłuszka

Gory w zakopanym pieknie bylo :)tego roku 2013

i Baśka w karmniku


Mile widziane komentarze :pa:

rewi - 2013-07-14, 19:14

Ciekawa i interesująca okolica z miłą chęcią wybrałabym się na zwiedzanie tych leśno-rzecznych zakątków :brawo:
crashq3tf - 2013-07-14, 19:22

rewi napisał/a:
Ciekawa i interesująca okolica z miłą chęcią wybrałabym się na zwiedzanie tych leśno-rzecznych zakątków :brawo:

a ile lasu w oloło mnie :) szkoa mowic , slyszalem ze sasiad w lesie ma oczko musze sie tam wybrac i wam pokazac zdjecia :)

wolanin - 2013-07-15, 08:23

Miód malina, Mateusz :)

Czwarte zdjęcie od góry to tylko usiąść, popatrzeć tak ze 2 godzinki,
a potem w transie brać się za budowę kaskady.
Roślina - dziewanna.
Jodełka - pewnie z lasu przytargałeś :)

Artur - 2013-07-15, 08:27

Widzę już. Pierwsze zdjęcia, lubię takie klimaty, roślina?? zgadza się dziewanna, pokaż skarb en face :)
crashq3tf - 2013-07-15, 10:29

wolanin napisał/a:
Miód malina, Mateusz :)

Czwarte zdjęcie od góry to tylko usiąść, popatrzeć tak ze 2 godzinki,
a potem w transie brać się za budowę kaskady.
Roślina - dziewanna.
Jodełka - pewnie z lasu przytargałeś :)

Tak z lasu pełno tego aposaziłem caly żąd za domem zeby sie odgrodzic od sasiada :/
Jesli chcecie wiecej takich zdjec wodospadow to zrobi o ile pogoda dopisze bo pada caly czas pozniej mnnie nie bedzie 2 tyg wyjezdzam cos zarobic :) . Moze po poludniu wybiore sie do lasu obczaic ten stawek sasiada jak nie bedzie padac, i musze go jeszcze znajsc bo nie wiem gdzie jest dokladnie :P

[ Dodano: 2013-07-15, 11:30 ]
Artur napisał/a:
Widzę już. Pierwsze zdjęcia, lubię takie klimaty, roślina?? zgadza się dziewanna, pokaż skarb na face :)

He he :) na face mowisz zobaczymy :P dzieki za odp wamjaka to roslina :brawo:

wolanin - 2013-07-15, 13:08

crashq3tf napisał/a:
Tak z lasu pełno tego, a posadziłem cały rzad za domem, żeby się odgrodzić od sąsiada :/

Jeżeli z tym grodzeniem się od sąsiada to sprawa skutecznego zasłonienia się, a nie formalnej przegrody, to tak szczerze Ci radzę, zmień to na świerki. Z jodeł nigdy nie będziesz miał porządnej zasłony. Są przepiękne, ja też sobie założyłem malutką puszczę jodłową...
Z sąsiadem różnie bywa - odpukać - możesz kiedyś żałować, że nie zrobiłeś czegoś gęstszego. Świerk można podcinać jak żywopłot - wypuszcza niemal natychmiast nowe pędy i zagęszcza się jak liguster.

wolanin - 2013-07-15, 15:03

lasoch napisał/a:
Z jodły można mieć żywopłot jak z świerka, tylko, że jodła wolniej rośnie . W sąsiedniej wsi jest właśnie tak żywopłot z jodeł - piękny, no i niestety zasłania rosnącą za nim dużą magnolię, widać ją tylko z boku bo ten dom z żadnym innym budynkiem nie sąsiaduje .

Podrzuć kiedyś zdjęcie, bo nie wierzę Ci w te gęste jodły :)

crashq3tf - 2013-07-15, 16:44

wolanin napisał/a:
crashq3tf napisał/a:
Tak z lasu pełno tego, a posadziłem cały rzad za domem, żeby się odgrodzić od sąsiada :/

Jeżeli z tym grodzeniem się od sąsiada to sprawa skutecznego zasłonienia się, a nie formalnej przegrody, to tak szczerze Ci radzę, zmień to na świerki. Z jodeł nigdy nie będziesz miał porządnej zasłony. Są przepiękne, ja też sobie założyłem malutką puszczę jodłową...
Z sąsiadem różnie bywa - odpukać - możesz kiedyś żałować, że nie zrobiłeś czegoś gęstszego. Świerk można podcinać jak żywopłot - wypuszcza niemal natychmiast nowe pędy i zagęszcza się jak liguster.

Świerki bierze zaraza gubia igly i usychaja :/

wolanin - 2013-07-15, 19:05

Na świerkach, owszem, jest trochę galasów mszyc - mam trochę modrzewi w okolicy - ale niespecjalnie im to szkodzi.
matheo - 2013-07-15, 23:25
Temat postu: Re: Szalowa moja okolica koło mojego domu
crashq3tf napisał/a:
ok dodaje zdjecia z mojej okolicy :) i z Jasła


Jeśli można wiedzieć które z tych fotkek robiłeś w Jaśle i dokładniej gdzie?:D

crashq3tf - 2013-07-16, 13:07
Temat postu: Re: Szalowa moja okolica koło mojego domu
matheo napisał/a:
crashq3tf napisał/a:
ok dodaje zdjecia z mojej okolicy :) i z Jasła


Jeśli można wiedzieć które z tych fotkek robiłeś w Jaśle i dokładniej gdzie?:D


Witam jaślanina miwo wiziec :) w strone nowego zmigrodu w miejscowosci Majscowa skreca sie na most jak na dębowiec.
Od 8zdjecia do15 cos takiego podpisane jest staw zwirownia

Gosik - 2013-07-16, 20:37

Niesamowite zdjęcia kaskady, już mam plan jak przerobić swoją, co prawda nie będzie takiego jak na zdjęciach ( a bardzo bym chciała ) spływu wody, z ich kojącym uszy szumem, ale w mniejszym wydaniu i bardziej cichym, aby mój sąsiad znów nie dostał piany, i nie latał po urzędach na skargę. Świetna fotorelacja, bardzo ładne i ciekawe zdjęcia :brawo: .
crashq3tf - 2013-07-17, 18:28

Dzieki Gosik dzisiaj dodaje zdjecia z tego stawu sasiada co zrobil sobie oczko w lesie i filmik na yt t tez go tu dorzucam w filmiku wszystko wyjasnilem w opisie na jakiej zasadzie jest oczko z tego co widzialem . Sory za błedy ale mi sie laptop psuje :/





I Film z YT
http://www.youtube.com/watch?v=uJW5NbUCFtI

wolanin - 2013-07-17, 18:38

Ale uroczysko...
Ta woda to jest chyba dość czysta, a dno ma taki mylący kolor, czy trochę mętnawa?

crashq3tf - 2013-07-17, 18:54

wolanin napisał/a:
Ale uroczysko...
Ta woda to jest chyba dość czysta, a dno ma taki mylący kolor, czy trochę mętnawa?

wlasnie to jest dziwne z gory leci czysta caly czas woda a w najglebszym miejscu nie widac dna mętna jest woda ciekaw jestem czemu

AurorA - 2013-07-17, 20:56

Tą wodę to jakaś pompa tłoczy?
crashq3tf - 2013-07-17, 21:13

AurorA napisał/a:
Tą wodę to jakaś pompa tłoczy?


Nie zadna pompa wszystko matka natura daje leje sie wlasnym strumieniem z gory :) i czesc leci obok a czesc wplywa do oczka jutro tam ide z nowu :) wezme cyfrowke aparat

AurorA - 2013-07-17, 21:42

No właśnie tak myślałem. :) Fajnie zrobione .
rewi - 2014-07-16, 09:33

Z ostatniego spaceru staw i jego okolica. Nawet miejsce na ognisko :)

Gosik - 2014-07-16, 16:15

Przyznaj się Ewa, tego grzybka, to wyrzeźbionego w drewnie wsadziłaś do zdjęcia ? :soczek:
rewi - 2014-07-16, 18:49

Gosik, a wiesz myślałam, że nikt nie pozna :hehe: :hehe: :good:
annapoll - 2014-07-24, 14:45

Polecam odwiedzić Sandomierz! ;)
daga - 2020-01-18, 14:59

Dużo drzew, jeszcze więcej, prawie las :) a tak zapomniałam przecież mam oczko w pobliżu lasu. Piękna okolica i zapach bezcenny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group