Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - karasie a inne zwierzęta wodne

emma - 2014-05-01, 21:08
Temat postu: karasie a inne zwierzęta wodne
Witam serdecznie. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o ryby.Posiadam niewielkie oczko wodne w którym mam kilka roślinek ale głównie zamieszkują w nim stwory takie jak: żaby , traszki, ważki i inne wspaniałe robale wodne ( których nazw niestety nie znam). Dziś dostałam w prezencie 6 karasi ozdobnych (takie małe czerwone i bialo czerwone) i mam dylemat co one jedza ? czy zagrażają tym stworom które przed chwilą wymieniłam, zauważyłam także że żaby które pięknie śpiewały ponieważ mają teraz swoje żabie gody zaprzestały śpiewać . czy karasie mogą im zagrażać czy mogą zeżreć moje ważki , żaby i traszki? Proszę o pomoc :victory:
lasoch - 2014-05-01, 21:24

Witaj emma! Rybki co najwyżej mogą zjeść skrzek. Traszkom, dorosłym żabom, ważkom nie zagrażają. Tak na marginesie do takiego płazarium dodałbym więcej roślin.
rewi - 2014-05-02, 09:57

emma, musisz karmić karasie ;) Żaby czują się trochę nieswojo bo mają nowych lokatorów :)
emma - 2014-05-02, 12:24

ooo,bardzo dziękuję za informacje.serdecznie pozdrawiam
Ryba2008 - 2014-05-02, 22:09

emma, pokaż zdjęcie swojego oczka. Małe oczko może być wielkości wiaderka i wanny kąpielowej. Podaj wymiary i głębokość. :yahoo:
motlawa - 2014-05-03, 07:20

tym żyjątkom wodnym typu kijanki ważki traszki itp. karasie nic złego nie zrobią natomiast jesli chodzi o pokarm dla karasi to są wszystkożerne .i tak ja karmię moje karasie mrożonym pokarmem dla ryb akwariowych,np mrożone ochotki rureczniki kryl piaskowy czarny komar itp roztapiam w słoiku i potem po trochu wlewam do oczka.pozatym karasie jedzą karmę pływającą i praktyczni wszystko co wrzucisz do oczka to zjedzą.larwy muchy plujki tzw dzikuny robaki z ogrodu muchy itd itp. : :pa:
Gosik - 2014-05-05, 18:21

Najlepiej kup w sklepie pokarm dla ryb i wrzuć im co parę dni garść. Ryby powinny zjeść pokarm w ciągu 3 min, w ten sposób wiesz, że jest ok. Inaczej pokarm spada na dno i tylko zaśmieca oczko.
emma - 2014-08-27, 17:56
Temat postu: RYBKI ZIMĄ
Witam serdecznie.Proszę o pomoc w sprawie moich karasi ozdobnych ponieważ nie wiem co z nimi zrobić zimą??? Czy należy je wyłowić do akwarium czy one przezimują? jeśli zimują w oczku to jak o nie wówczas dbać,czy robić przeręble , jak karmić?
KILERK1 - 2014-08-27, 19:40

Emma poczytaj tutaj
http://forum.oczkowodne.n...cdays=0&start=0
;)

zuzi10 - 2014-08-29, 02:18

Emma jeśli masz małe oczko i mało roślin to nie wystarczy karmić ryb co parę dni bo zaczaną wyjadać Ci rośliny. Ja swoje pomimo,że roslin w oczku jest wiele, a tym samym i różnych żyjątek którymi ryby się żywią tez, to karmię kilka razy dziennie . Ponieważ mam ich 20 to jednorazowo rzucam garstkę pokarmu pływającego. ON aż tak szybko nie tonie,ale dobrze jak jest go tyle by ryby zjadły w ciagu kilku minut. Zresztą zobaczysz sama ile potrzebują.Poświęć trochę czasu na poczytanie forum, to Ci się wiele spraw wyjaśni, a reszte dopytasz.
oczywode - 2014-09-01, 09:47

Moje ryby podgryzały mi roślinki, okazało się że po prostu były głodne ;d
LadyPank - 2014-10-02, 01:38

I czym je nakarmiłeś wtedy? :D
Kaef - 2014-10-02, 01:41

Pewnie pokarmem dla ryb...
Mati121 - 2014-10-15, 14:46

Miałem swoją ulubioną żabkę która zwała się rekotka (kuzyn ją tak nazwał) i kiedy wpuściłem karasie (zarybiałem w czerwcu), żaba zaprzestała kumkać a teraz znów kumka. Tak jak mówi rewi, żaby mogą czuć się nieswojo i muszą się przyzwyczaić :good:
dbsokpvc871 - 2022-03-09, 21:57

Cheap Jerseys Wholesale
NHL Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China Free Shipping
Cheap Jerseys Sale
Cheap NFL Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China
Wholesale Jerseys
NFL Jerseys From China
NFL Jerseys
Cheap Basketball Jerseys
MLB Store
NHL Store Online
MLB Fan Shop
Cheap NFL Jerseys
NFL Uniforms
MLB Shop
NBA Jersey
NHL Jerseys
NFL Jerseys
NFL Jersey Sales
NFL Jerseys
NFL Shop
Wholesale Jerseys
NFL Jerseys
NFL Jerseys
Cheap NBA Jerseys
NFL Jerseys
Official NFL Jersey
Cheap NFL Jerseys
NHL Jerseys
NFL Store
MLB Jerseys
NFL Gear
MLB Jerseys
MLB Jerseys
Wholesale Jerseys China
Wholesale Jerseys China
NBA Shop
Football Jerseys
NFL Shop Official Online Store
New NBA Jerseys
MLB Store
Cheap NHL Jerseys
Cheap NFL Jerseys From China
Cheap Jerseys Wholesale


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group