Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko wodne Justyny i Adama

BRET - 2006-08-04, 15:58
Temat postu: Oczko wodne Justyny i Adama
Witam.
Przyszła pora aby pochwalić się swoim oczkiem.Mam je od trzech lat, pojemność to ok 5500 litrów ,pompa o wydajności 3600 zasila filtr oraz kaskade.Filtr na razie firmy Aquel na przyszły rok coś większego.W stawie jest dziewięć karasi oraz kilka żab.Rośliny to lilie oraz wywłócznik a także osoka której nie widać.




Grzegorz - 2006-08-04, 16:49

Ładne oczko :brawo: ,czy te trawy po prawej stronie to Miskant Olbrzymi?
Żaki dorodne :wink:
----------------------
Pozdrawiam :soczek:

AurorA - 2006-08-04, 16:53

Ładnie tu.

Mam jedno pytanie czy zimowałeś juz wywłócznik brazilijski, czy też to tegoroczny zakup?

BRET - 2006-08-04, 20:50

Obecny wywłócznik jest tegoroczny.Wcześniej miałem dwa lata i bardzo sie rozrastał, wręcz trzeba było przycinać.Ubiegłej zimy straciłem wywłócznik oraz wszystkie ryby i żaby.Tak, trawa to miskant ale nie znam dokładnej nazwy odmiany.Część roślin przy oczku była kupowana dla wyglądu i nie zapamiętaliśmy dokładnych nazw.Dzięki za opinie.Jak będzie słonecznie to będą nowe fotki.

[ Dodano: 2006-08-17, 20:17 ]
Trzy fotki oczka:




[ Dodano: 2006-08-20, 17:10 ]



ZiK - 2006-09-22, 10:34

BRET,
Jak się nazywa odmana lili którą posiadasz w swoim oczku?Ta jasno różowa?? :)

vivit - 2006-09-22, 11:23

No bardzo ślicznie :brawo:

Ja jestem w trakcie budowy pomostu...więc też będzie można pochodzić... :D

BRET - 2006-09-25, 20:05

Nazwy lili to ja nie znam, jak kupowałem na giełdzie kwiatowej w Tychach to miały być czerwone a są różowe.Jedno jest bardzo ważne : bardzo szybko rosną i mają wiele kwiatów.Jeszcze się pochwale, mam 8 sztuk narybku karasi.
castleman - 2006-09-26, 00:07

Mam pytanko, napisz dokładnie w którym miejscu na giełdzie kupowalaś lilie :?:
BRET - 2006-09-26, 16:46

Jadąc ul Sadową ( wjazd od Al Bielskiej) za byłą stacją paliw po prawej stronie, tam stoi często małżeństwo i mają różne rzeczy w zależności od pory roku.Miałem nr tel ale gdzieś się zapodział.Z tego co pamiętam to w niedziele są na pewno.Wieczorem zapytam żony o nr może jeszcze ma w telefonie.
castleman - 2006-09-26, 19:13

OK, rozumię że za pierwszymi po prawej gościami, którzy spraedają ziemię do kwiatów.
Wydaje mi się że to jest tylko sezonowa sprzedaż

BRET - 2006-09-27, 09:32

Z tego co wiem to oni stoją tam cały rok.Podaje nr tel 504 183 189.Nie było żadnego nazwiska tylko ogólnie ogrodnictwo. Kto szuka ten znajdzie i wizytówka znalazła sie.Różowe lilie są na terenie przepompowni w Tychach przy jeziorze Paprocańskim, tylko jak tam wejść.
samuraj - 2006-09-27, 10:24

BRET napisał/a:
Różowe lilie są na terenie przepompowni w Tychach przy jeziorze Paprocańskim, tylko jak tam wejść.

z tego co wiem to sa pod ochroną i raczej nie wolno ich brać z naturalnego środowiska :?

BRET - 2006-09-27, 12:11

Wiem.Ale ja nie pisałem żeby je zabrać, można sobie pooglądać.No chyba że jest to teren prywatny i wł. się zgodzi.
ZiK - 2006-09-27, 12:16

BRET,
Jak możesz to zrób zdjęcie tych lili.
I wyślij je na forum. :)

AurorA - 2006-09-27, 17:54

samuraj napisał/a:
BRET napisał/a:
Różowe lilie są na terenie przepompowni w Tychach przy jeziorze Paprocańskim, tylko jak tam wejść.

z tego co wiem to sa pod ochroną i raczej nie wolno ich brać z naturalnego środowiska


Różowe lilie nie są pod ochroną, bo wcale w Polsce nie występują (w naturze). Po prostu właściciel terenu musiał je tam posadzić. Albo pracownicy - kiedyś spotkałem się z przypadkiem gdzie pracownicy pewnego zakładu sadzili lilie w basenie przeciwpożarowym - cały basen nimi zarósł po paru latach.

ZiK - 2006-09-27, 18:18

A ja ostatnio słyszalem od znajomego , że u niego w zakładzie w pracy właśnie w zbiorniku przeciwpożarowym było pełno karasi osdobnych ,w końcu właściciel kazał zakopać zbiornik i trochę ryb powyrzucali :( a resztę wrzucili do drugiego zbiornika przeciwpożarowego.Podobno było ich tam setki. :)
Patryk - 2006-09-27, 19:29

szkoda że wtedo oka nie miałes bys mial tyle kaeasi ile chcesz
samuraj - 2006-09-27, 20:23

AurorA napisał/a:

Różowe lilie nie są pod ochroną, bo wcale w Polsce nie występują (w naturze). Po prostu właściciel terenu musiał je tam posadzić. Albo pracownicy - kiedyś spotkałem się z przypadkiem gdzie pracownicy pewnego zakładu sadzili lilie w basenie przeciwpożarowym - cały basen nimi zarósł po paru latach.


być może nie są- mogłem się mylić jeśli tak to przepraszam że wprowadziłem w błąd :oops: a swoją drogą widziałem w naturze różowe lilie w kilku zbiornikach --stawach nie basenach p.poż

castleman - 2006-09-28, 00:07

BRET napisał/a:
Z tego co wiem to oni stoją tam cały rok.Podaje nr tel 504 183 189 (...)

dizieki za namiary :)
BRET napisał/a:
Różowe lilie są na terenie przepompowni w Tychach przy jeziorze Paprocańskim, tylko jak tam wejść

byłem w tym rejonie ale nie od strony jeziora (jeżeli masz na myśli przepompownie od strony południowej jeziora), musze sie temu dokładniej przyjżeć;)

jackon - 2006-10-25, 21:26

ta lilia to bardzo popularna i latwa w hodowli rosea
rosnie bardzo ekspansywnie w dobrych warunkach
Arek ma racje, w Polsce w srodowisku naturalnym rosna rylko dwie odmiany lilii bialej oraz grazel zolty
pozdrawiam
Jacek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group