Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - eksperyment w stawie/oczku wodnym

Szymon Gołąb - 2010-09-06, 23:11
Temat postu: eksperyment w stawie/oczku wodnym
Witam,

Jestem pracownikiem Instytutu Ochrony Przyrody PAN. Robię badania na ważkach. Poszukuję zbiornika wodnego, w ktorym mógłbym przeprawdzić eksperyment z hodowlą larw ważek.
Eksperyment chcę zacząć wiosną 2011 i zakończyć latem 2012.
Zbiornik, którego poszukuję powinien mieć minimum 3 x 10 m, charakteryzować się niezamulonym lub słabo zamulonym dnem, obecnością zooplantkonu oraz ryb i znajdować się w Krakowie lub okolicy (do 50 km). Zależy mi, aby był na terenie ogrodzonym, niedostępnym dla "niezaproszonych gości".
Wdłuż brzegu planuję umieścić około 10 wiader, do połowy zanurzonych w wodzie. W nich rozwijałyby sie larwy owadów (zobacz dołączone zdjęcie).

Czy ktoś z Państwa jest właścicielem takiego zbiornika i zechciałby poświęcić/wynająć parę metrów brzegu dla nauki? :-)

Pozdrawiam, Szymon Śniegula

ewa535 - 2010-09-10, 20:09

Ludwig przesadziłeś trochę.
Pan grzecznie pyta.
JA bym się może dla nauki poświęciła ale moje oczko na przeciwpołożnej od Krakowa i wymiary nie pasują :P
Ale możemy Panu powiedzieć jak w try miga oczko zrobić. Rozumiem te badania ważek i tak zimą nie będą prowadzone.
JAk Pan zacznie jeszcze we wrześniu to na wiosnę bedzie Pan miał z naszą pomocą wzorcowy akwen rozrodczy dla ważek i nie tylko :)

Piotrek.P. - 2010-09-10, 21:14

ewa535 napisał/a:
Ludwig przesadziłeś trochę.
...bedzie Pan miał z naszą pomocą wzorcowy akwen rozrodczy dla ważek i nie tylko :)


No nie przesadzaj tak ze swoją pomocą ... "Pan" raczej zna się na środowisku więc wie jak zrobić oczko wodne ... jeżeli by miał je zrobić to by zrobił a nie pytał o wynajęcie ...

Gliniak - 2010-09-12, 20:27

Zglaszam sie chetnie. Zapraszam do siebie.

A gdzie to zalaczone zdjecie?

Szymon Gołąb - 2011-03-28, 19:53

Przepraszam za małe opóźnienie :-)

oto zdjęcia:





Vanka - 2011-03-28, 19:55

no i prosimy o dalsze opisy i spostrzeżenia :)
Gliniak - 2011-03-28, 20:06

Podtrzymuje chec przyjecia tych "szpetnych" instalacji.
Szymon Gołąb - 2011-03-28, 22:09
Temat postu: dzięki
Gliniak napisał/a:
Podtrzymuje chec przyjecia tych "szpetnych" instalacji.


Nie wiem czy w tym roku wystartuję z eksperymentem w terenie, bo mam rozgrzebane doświadczenia w laboratorium i trochę z czasem kiepsko.
Ale bardzo proszę o zdjęcia "oferowanego" zbiornika i może też krótką charakterystykę (głębokość, rodzaj dna, co w nim żyje itp.)

Z góry wielkie dzięki

Gliniak - 2011-03-28, 22:21

http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group