Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z siatkobetonu. - Oczko z siatkobetonu -----> pytanka :)

castleman - 2006-06-18, 11:27
Temat postu: Oczko z siatkobetonu -----> pytanka :)
mam pytanko:
czy myśleliście może o jakichś rurach odpływowych w oczku, takich żeby woda wsiąkała w grunt. Nie wiem jak sie to fachowo nazywa, może dreny. Buduje oczko i myślałem o czymś takim, tj wbetonowanie plasikowej rurki na dnie oczka, ktora będzie standardowo zatkana korkiem gumowym (jak w wannie ), przed zima korek wyciągamy i woda wsiąka w glebe. U mnie wydaje mi sie ze jest to mozliwe. Na glebokosci okolo 120cm pojawil sie piasek i woda w oczku opada (na razie jest tylko wykop, bez betonu), może pomysł z rurką by się sprawdzil, co ułatwoloby czyszczenie oczka.
Może ktoś ma doświadczenie w powyższym zakresie, prosze o uwagi i bede wdzieczny za porady

pozdrawiam wszystkich Castleman

Bajbas - 2006-06-18, 19:32

Człowieku, a po co chcesz zrzucać wodę??? Ale jakbyś upierał, to można tak jak piszesz, ale nie polecam. Dlaczego, bo taki odpływ w dnie, będzie zbierał muł i inny syf, w rezultacie dren się zapcha. Muł to szybko zapewni. Ja zrzucam część wody zimą (by była przerwa pod lodem) i wtedy daję wodę do zakopanego drenu (mieszkam w Wa-wie, ale nie mamy kanalizacji - stolica XXI wiek :) Wodę podaję zwykłą pompą zanurzeniową do brudnej wody. Kupisz taką za 150 zł i po kłopocie, jeśli masz kanalizację lub podlejesz za darmo ogród (przed zimą też warto np. różaneczniki).
Generalnie jak najmniej dziur w siatkobetonie, to będziesz miał z niego dużo pozytku, bo to piękny materiał na oczko i bardzo wytrzymały.[/scroll]

Michał - 2006-06-19, 06:47

mala podpowiedz, mozesz zrobic wglebienie przy budowie oczka z siatkobetonu ale tak jak napisal kolega wyzej do zbierania mulu przy czyszczeniu oczka (okresowymi zrob to w najglebszym miejscu), po prostu przy splukiwaniu i czyszczeniu oczka calosc "brudu" splywa w taki dolek i potem latwo wybierasz calosc kublem lub nawet lopata czy szpadlem ;], a na zime jezeli masz wystarczajaco glebokie oczko i dokladnie przezbrojone nie ma potrzeby spuszczac wody ;].
castleman - 2006-06-19, 07:59

dzieki za odpowiedzi
hmm chyba macie racje
jak probnie wypelnialem wykop woda, to po opadnieciu w tej najnizszej czesci juz nie bylo piasku tylko glinka :cry:
rurke chcialem tak wkopać żeby torche wystawala z dna (zeby mul zbieral sie poniżej wyplywu)
ale moze to jednak zly pomysl - beton z rurka plastikowa moze nie wiazac ???

jeszcze raz dzieki za odpowiedzi
zastanowie sie nad nastepnymi pytaniami :)

[ Dodano: 2006-06-19, 09:27 ]
Jeszcze pare pytan:
1. Jak bede betonowal, rozlkadam siatke Rabitza na kolkach w calym oczku, czy stopniowo?
2. Czy przy betonowaniu zaczynac lepiej od dna czy od gory, tj gornych bokow oczka?
3. Jak najlepiej zorganizowac betonowanie?
4. Z poprzednich wypowiedzi rozumiem, ze konsystencja betonu najlepsza jest jak najgestrza, czy mozna chodzic po siatkobetonie, po lekkim wyschnieciu?
Zakladam grubosc siatkobetonu jak na stronie: http://oczkowodne.net/oczko.php
5. Gdzie mieszac skladniki do betonu? Moje oczko nie jest durze tj okolo 4x4 m. Betoniarki nie posiadam :)
6. Czy można mieszac na sucho, tj piasek+cement+uszczelniacz a potem dopiero dodawac wody?
7. Czy można budowe oczka podzielic na etapy, tj. najpierw betonowanie najniższych polek, a po zalozmy tygodniu gornej cześci?
8. Jak to jest z tym wiencem? Bylem na stronie muratora i poogladalem ich koncepcje budowy oczka z siatkobetonu. Czy wieniec jest konieczny? Ponoc naprezenia w gornej cześci oczka sa najwieksze i stworzenie wienca jest preferowane
9. Jeszcze jedna kwestia, niestety przykra i nie wiem, co z niej wyniknie. Koło oczka jest drzewo, a właściwie oczko jest miedzy dwoma drzewami. Trochę się boję, że korzenie mogą uszkodzić siatkobeton. Jak można się przed tym zabezpieczyć?

z góry dzięki za odpowiedzi
i pozdrawiam Castelman

AurorA - 2006-06-19, 12:15

castleman napisał/a:
Jeszcze pare pytan:
1. Jak bede betonowal, rozlkadam siatke Rabitza na kolkach w calym oczku, czy stopniowo?
2. Czy przy betonowaniu zaczynac lepiej od dna czy od gory, tj gornych bokow oczka?
3. Jak najlepiej zorganizowac betonowanie?
4. Z poprzednich wypowiedzi rozumiem, ze konsystencja betonu najlepsza jest jak najgestrza, czy mozna chodzic po siatkobetonie, po lekkim wyschnieciu?
Zakladam grubosc siatkobetonu jak na stronie: http://oczkowodne.net/oczko.php
5. Gdzie mieszac skladniki do betonu? Moje oczko nie jest durze tj okolo 4x4 m. Betoniarki nie posiadam
6. Czy można mieszac na sucho, tj piasek+cement+uszczelniacz a potem dopiero dodawac wody?
7. Czy można budowe oczka podzielic na etapy, tj. najpierw betonowanie najniższych polek, a po zalozmy tygodniu gornej cześci?
8. Jak to jest z tym wiencem? Bylem na stronie muratora i poogladalem ich koncepcje budowy oczka z siatkobetonu. Czy wieniec jest konieczny? Ponoc naprezenia w gornej cześci oczka sa najwieksze i stworzenie wienca jest preferowane
9. Jeszcze jedna kwestia, niestety przykra i nie wiem, co z niej wyniknie. Koło oczka jest drzewo, a właściwie oczko jest miedzy dwoma drzewami. Trochę się boję, że korzenie mogą uszkodzić siatkobeton. Jak można się przed tym zabezpieczyć?


1. na całym oczku
2,3,4. najlepiej zacząć od góry z jednej strony i posuwać się do drugiej, tak aby nie chodzić po świerzum siatkobetonie.
5. najlepiej mieszac w kastrze czy taczce w małych ilościach aby mieszanka nie przeschła - betonoewanie jest żmudne i pracochłonne
6.kiedyś tak robiłem, jednak obecnie nie produkuje się juz tych uszczelniaczy w proszku cc92, widuje tylko płynne innej firmy
7. odpada - całośc za jednym razem - wieniec można wylać ostatni
8. wieniec musi być to jak duży zalezy od wielkości oczka
9. drzewo może sobie rosnąć spokojnie - nic siatkobetonowi nie zrobi - mam olbrzymi świerk tuż przy oczku od wielu lat i nic się nie dzieje - ta konstrukcja jest cienka ale naprawdę solidna - korzenie skręcają w bok

castleman - 2006-06-19, 14:41

Dzieki za odpowiedzi
Inteligentnie z tym pożądkiem betonowania :) )
Nie pamietam jaki mam uszczelniacz, ale jeszcze napisze :)
Jak sie nie sprawdzi to jeszcze moge dodatkowo pomalowac eee nie pamietam nazwy chyba C65 (chyba nie spowoduje zmniejszenia trwałości betonu)

Aurora, co Ty myślisz o rurce - drenie, o której pisałem wczesniej?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-06-19, 16:01

castleman napisał/a:
Aurora, co Ty myślisz o rurce - drenie, o której pisałem wczesniej?


Nie wiem po co chcesz spuszczać wodę, uważam to samo co przedmówcy.

Mazur - 2006-06-19, 18:50

Ja zastanawiam się nad szczelnością oczka z plaskiwową rurą na dnie, moim zdaniem(mogę się mylić) różne materiały beton/plastik po kilku zimach może się rozszczelnić, nie lepiej mieć szczelne jednolite dno ?.
Swoją drogą taka rura nie zda egzaminu bo osad zleci tylko przy otworze a 20 cm dalej nawet nie drgnie (zaobserwowane u sąsiada w betonowym kręgu ze zwykłyn otworem spustowym zatykanym też zatyczką łazienkową).

AurorA - 2006-06-19, 22:51

Plastik z betonem nigdy się nie połączy i od razu będą przecieki. O ile to rurka musi być metalowa.

Zobaczcie jeszce to:

http://www.alledrogo.pl/ite...plyw_denny.html

Joanna - 2006-06-19, 23:46

Ja mam za małą wyobraźnię :oops: ale jakby połączyć ten "zestaw odprowadzający zanieczyszczenia" do filtra takiego jak ma Paweł, to chyba byłoby lepsze niż dostarczanie wody do filtra z powierzchni wody :? Na dnie zbiera się więcej osadu niż na powierzchni, tylko jaką zastosować rurkę przy siatkobetonie, żeby jej rdza nie zeżarła :???:
Pawel Woynowski - 2006-06-20, 04:32

Joanna napisał/a:
Ja mam za małą wyobraźnię :oops: ale jakby połączyć ten "zestaw odprowadzający zanieczyszczenia" do filtra takiego jak ma Paweł, to chyba byłoby lepsze niż dostarczanie wody do filtra z powierzchni wody :? Na dnie zbiera się więcej osadu niż na powierzchni, tylko jaką zastosować rurkę przy siatkobetonie, żeby jej rdza nie zeżarła :???:


Takie denne odprowadzenie wody działające non stop. ma jedną podstawową wadę, miesza denne warstwy wody, co raczej nie jest zalecane w naszych oczkach. Powoduje to że rozkład temperatur w oczki w lato jest jednakowy i nie ma zimniejszej przydennej strefy, do których schodzą w gorące lata ryby.

Ten zestaw akurat ma zastosowanie w oczkach na folii, zwróccie uwagę na odległość między pierścieniem uszczelniającym (tym mocowanym na wkrety), a kołnieżem samego spustu.

castleman - 2006-06-20, 10:42

Oki doki rezygnuje z drenu
dzieki za uwagi i prosze jeszzcze o porady jak sie komus nasuna
w zalaczeniu zdjecie mojego przyszlego oczka :)

pozdrawiam Castleman

Mazur - 2006-06-20, 11:08

Joanna napisał/a:
Ja mam za małą wyobraźnię :oops: ale jakby połączyć ten "zestaw odprowadzający zanieczyszczenia" do filtra takiego jak ma Paweł, to chyba byłoby lepsze niż dostarczanie wody do filtra z powierzchni wody :? Na dnie zbiera się więcej osadu niż na powierzchni, tylko jaką zastosować rurkę przy siatkobetonie, żeby jej rdza nie zeżarła :???:


a moja wyobraźnia mówi że taki fliltr jak Pawła przy podaniu szlamu z dna po kwertale byłby zapchany.

Joanna - 2006-06-20, 15:51

To ja też rezygnuje z drenu :D
Zresztą oczko będę powiększać dopiero w przyszłym roku ale chce wszystko zaplanować, żeby filtr wybudować w odpowiednim miejscu juz teraz.

Bajbas - 2006-06-20, 16:04

Witajcie,
a propos rurek. Mam wprowadzone w bok oczka rurki (ściana przebita na wylot). Wejście służy (40 cm pod powierzchnią wody) do wprowadzenia rury zasysającej wodę na hydrofor (jeszcze inny patent :) . Ze szczelnością nie ma żadnego problemu, mimo, że rurka plastikowa (elastyczna, na zasyanie) i pracująca. Przejście opiankowane, plus zatarte betonem, a przy samej rurze silikon (lub lepiej uszczelniacz dekarski).
Jeśli chodzi o rurki podające wodę do filtra, można dać sztywną, obetonowaną, na końcu wkleic stosowną przejściówke. Rozwiązań jest naprawdę masę, rurki sztywne, kolanka giętkie Można wkleić na zimno, gorąco i dowolnie uszczelniać różne końcówki, zaworki, co dusza zapragnie!
A z innej beczki, to gdzie woda zasysana, to zależy co jest dalej. Ja jestem zwolennikiem "po przekątnej" zarówno powierzchni, jak i głebokości.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Z siatkobetonu wykonywało się jachty!!! Ciekawostka, zalecano zostawianie ich na zimę w wodzie, co dobrze robiło skorpupom. Drzewo powinno taki pełne wody oczko omijać, za ciężkie. Ale gdyby ktoś wypompował wodę na zimę, to grunt może je podnieść (tak jak niezabezpieczone, choć głebokie, fundamenty)

Mazur - 2006-06-20, 17:25

Bajbas napisał/a:
Witajcie,
PS. Z siatkobetonu wykonywało się jachty!!! Ciekawostka, zalecano zostawianie ich na zimę w wodzie, co dobrze robiło skorpupom. Drzewo powinno taki pełne wody oczko omijać, za ciężkie. Ale gdyby ktoś wypompował wodę na zimę, to grunt może je podnieść (tak jak niezabezpieczone, choć głebokie, fundamenty)


Podpowiedz mi tylko jak ściądniesz szlam 20 cm od rury, może masz racje ale brak mi przekonania.

Ps. a takie jachty widziałem faktycznie 10-15 lat temu no może jeden muzealny 3-4 lata temu w okolicach Sztynortu.
Taki jacht jest bez szans w regatach a prawie każdy żeglarz na wodzie nie może żyć jak nie porywalizuje z sąsiadem płynącym obok.

castleman - 2006-06-20, 18:50

to ciekawe spostrzeżenie z tym podnoszeniem pustego oczka :)
przekonuje mnie

co do szlamu można zrobic tak:
1 zamieszac dolne czesci wody
2 wstawic ponizej 20 cm pojemniki
3 czekac az woda opadnie do poziomu rurki
4 wyjąc pojemniki
i oczko mamy czyste :idea:
no prawie że

ale ja i tak rezygnuje z drenu
moje oczko jest zbyt male zeby sie w takie cos bawic
no i jego ciezar w zimie sie zmniejszy a korzonki z drzewa mogą oczko podniesc

Pytanie do moderatorów: nie wiem dlaczego, ale zdjecie oczka znikneło? :evil:

pozdrawiam Castleman

[ Dodano: 2006-06-20, 19:15 ]
dzieki zdjecie juz jest :)

jeszcze jedno pytanie do AurorA:
jak to z tym szczelniaczem, mozna proszkowy z cementem, a pozniej dal zwiekszenia trwalosci oczka na zewnatrz?

no i czy aby za durzo polek nie potworzylem? ---> parz zdjecie na 1 str

z nowosci: ostatnia burza niezle narozrabiala, w kilu miescach piach sie osunal, a ziemia sie ubila (to chba dobrze - podsypka bedzie bardziej stabilna), poprawilem co nieco i jest podobnie jak na wczesnieszym zdjeciu

pozdrawiam castleman

AurorA - 2006-06-20, 22:15

castleman napisał/a:
jeszcze jedno pytanie do AurorA:
jak to z tym szczelniaczem, mozna proszkowy z cementem, a pozniej dal zwiekszenia trwalosci oczka na zewnatrz?


Jasne że można. Jeden uszczelniacz idzie do betonu i później malujesz ten beton CR65.

Bajbas - 2006-06-21, 08:34

Roman, mieszamy wątki, ale:

1. wspominając o jachtach chciałem powiedzieć, że z siatkobetonu można zrobic bardzo mocne skorupy o właściwościach niskogatunkowej stali. Takiej skorupy nie zrobi żaden amator oczka wodnego, bo do tego potrzebny jest wysokiej jakości beton (proporcje piasku, cementu, a nawet jakośc wody, nie mówiąc o jakości piasku i cementu), specjalne zagęszczające pace itd. Patent nie na łajbę na regaty, ale w PRL-u nie można było dostać żywicy i maty, stąd ten siatkobeton

2. Ja ściągam szlam odkurzaczem (zob. moje wypowiedzi na forum o odkurzaczu).

castleman - 2006-06-24, 07:38

Jeszcze dwa pytania :)
Jak pisalem wczesniej moje oczko ma około 4x4

Czy konieczne jest zastosowanie 2 warstw siatki Rabbitza?
Troche jej wyszlo :) kupilem jedną rolke a tu po rozwinieciu okazuje sie ze tej jednej braknie :(

I jeszcze pytanie o wieniec: mam jakis drut, strasznie cieżko się wygina grubość ok. 8mm wydaje mi sie ze jest raczej nierdzewny. Nie wiem czy ten drut sie nadaje na wieniec?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-06-24, 23:05

Zalecałbym 2x2 warstwy. Pręt 8mm będzie dobry na wieniec - myślę że to normalna stal zbrojeniowa - nie spotkałem się z prętami nierdzewnymi.
castleman - 2006-06-25, 07:53

stal zbrojeniowa, domyślam się, że tej grubości drut wygina się łatwo w rękach?
Ten co mam jest b. twardy.

pozdrawiam Castleman

[ Dodano: 2006-06-25, 08:02 ]
PS tak wogole to jestem za etapem wbijania kolkow ufff myslalem ze jutro zaczne betonowac, ale mam wykonczona reke z mlotka :P
Ponad to braklo mi siatki Rabbitza i musialem wczoraj dokupic nową i niestety betonowanie oczka poczeka jeszcze tydzien. Durzo tej siatki wychodzi, mysle ze na moje oczko 3 rolki tj 30 m.
Co do grubosci to robie dwie warstwy.
No i nauczony doswiadczeniami z burzami :) zarzucilem na oczko folie zeby piasek do nastepnej soboty nie poobsuwal sie (zgodnie z uwagami porobilem wszedzie 2-cm warstwe piadki na ziemi, w niektórych miejscach wyszła toche grubsza, moze 30-50 cm, ale to chyba nieszkodzi ?).

[ Dodano: 2006-06-25, 08:22 ]
jeszcze pytania:

Czy ksztaltujac siatke Rabbiza lepiej jest zaginac ja na 3 warstwy, czy przeciac i zagiac na 2 warstwy?

Czy durzym poroblemem bedzie, jeżeli na dlugosci ok 10-20 cm oczka siatki zostaly przerwane (przy ksztaltowaniu niestety stalo sie :( )? Na razie jest to pierwsza warstwa.

Co do mieszania betonu mam pomysl ----> wiaderko 50l + wiertarka z mieszadelkiem, co o tym sadzicie?

a tak wogole to zmudny ten siatkobeton :P :)

AurorA - 2006-06-25, 17:36

castleman napisał/a:
Czy ksztaltujac siatke Rabbiza lepiej jest zaginac ja na 3 warstwy, czy przeciac i zagiac na 2 warstwy?

zagiąć na 3 warstwy

Czy durzym poroblemem bedzie, jeżeli na dlugosci ok 10-20 cm oczka siatki zostaly przerwane (przy ksztaltowaniu niestety stalo sie )? Na razie jest to pierwsza warstwa.

Myślę że to nie problem - na wszeli wypadek możesz dać w tym miejscu luźne druty wyplecione z siatki.

Co do mieszania betonu mam pomysl ----> wiaderko 50l + wiertarka z mieszadelkiem, co o tym sadzicie?

Ok. Możesz wymieszać parę widerek w taczce.

a tak wogole to zmudny ten siatkobeton


Drut 8 mm bardzo trudno jest zgiąć w rękach.

castleman - 2006-06-25, 23:33

Dzięki za odpowiedz

Prosze jeszcze o informacje na temat:

zgodnie z uwagami porobilem wszedzie 2-cm warstwe piasku na ziemi, w niektórych miejscach wyszła troche grubsza, moze 30-50 cm, ale to chyba nieszkodzi?

pozdrawiam Castleman

[ Dodano: 2006-06-25, 23:39 ]
i jeszcze rzuc prosze okiem fachowca na zdjęcie o odpowiedz na pytanie:

1. no i czy aby za durzo polek nie potworzylem? ---> parz zdjecie na 1 str

2. czy najmniejsza polka nie jest za mala? (ok 35x50 cm)
idealnie w niej sie miesci dno koszyka i łatwo bedzie usuwac zanieczyszczenia :)

AurorA - 2006-06-26, 02:50

2 cm a 50 to bardzo duża różnica ale jak piasek dobrze zagęścisz będzie OK.
Co do półek to rzecz gustu, ja doszedłem do wniosku że półek powinno być jak najmniej o maksymalnie dużej powierzchni.

castleman - 2006-06-30, 19:32

Mam jeszcze pytanie :)
Proszę o szczegóły co do najlepszj klejności betonowania oczka, tj napiszcie czy moja koncepja jest sluszna czy nie:
1. wyłożyłem 1 warstwe siatki R. żeby ukształtowała się w nierówności oczka (z tydzień temu)
2. dzisiaj położyłem na tą 1 warstwe ukształtowane druty (pręty)
3. jutro zamierzam połorzyć 2 warstwe siatki i betonować,
tj co będzie lepsze:
"powtykać" beton pomiędzy pierwszą warstwe i na jej wierzch, a następnie polorzyć
drugą warstwe siatki i dobetonowac?
czy
polorzyć obie warstwy siatki z prętami pomiędzy i potem betonowac?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-06-30, 23:07

Wariant 2
castleman - 2006-07-01, 07:15

OK

niestety leje, a nad oczkiem nie zrobilem jakiegos baldachimu
wiec nie bede betonowal

pytanie :

czy moge rozlorzyc dzisiaj przynajmniej 2ga warstwe siatki
i odczekac do nastepnej soboty?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-07-01, 13:26

Zbrojenie możesz rozłożyć na ile chcesz dni - ważne by betonowac wszystko za jednym zamachem.
castleman - 2006-08-07, 20:01

I jest za jednym zamachem od 3 tygodni, na razie stoi sobie.
Ale pojawiły się problemy :( :

1) są pęknięcia niestety (wielkości ok 1 mm w 3-4 miejscach na długści ok 20-40 cm), było ciepło, nie zawsze oczko było wilgotne no i stało się (musze zauważyć że popękało tam gdzie beton był żadki - to prawda Aurora co pisałeś trzeba rozarabić tak aby mieszanina była gęsta) ----> pytanie co z nimi zrobić?

2) mam problem co do Ceresitu 95 - nigdzie go nie mogę kupić. ----> proszę jakieś podpowiedzi :) (może znacie jakiegoś sprzedawce w okolicy Katowic)
Facet z jednego ze sklepów budowlanych polecał środek Nowobit lub Dysterbit - to ponoć stosowane jest na wylewki do słupów lampowych i nie przepuszcza wody, ale jest tylko w czarnym kolorze, co nie podoba mi się.

Pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-08-07, 21:51

Pęknięcia wypełnij CR 65 i pomaluj nim całe oczko. po takim czasie zalecam wcześnijsze pomalowanie podkłdem gruntującym, bo zeresit będzie się złuszczał.
castleman - 2006-08-08, 06:43

Dzięki, ale

po pierwsze: co to jest podkład gruntujący?

po drugie: jak pisalem w okolicy Katowic nie potrafię namierzyć CR 65 i w tym największy problem, a może macz namiary na sprzedaż w necie?

PS Aktualnie oczko wygląda jak na zdjęciu.

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-08-08, 11:36

Wyglada fajnie.
Podkład gruntujacy uniwersalny - może być np. Atlas unigrunt. Wyglada to jak woda jest tanie i łatwo dostępne. Trzeba tym wcześniej pomalować.
CR 65 ostatnio kupowałem w Leroy Merlin. Jak nie znajdziesz popytaj o Atlas woder.
Mógłbym CI przesłać ale przesyłka wyniesie majątek bo to 25 kilo.

castleman - 2006-08-08, 17:05

Dzieki, mam nadzieje że będzie trwale, niepokoją mnie te pęknięcia, o których pisałem wcześniej.

Proszę Cie jeszcze o szczegóły co do tego gruntowania, tj
pomalować unigruntem, czy jak mu tam, i jak dlugo odczekać żeby móc dalej oczko pokryc CR65?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-08-08, 22:42

Nic nie czekaj - maluj od ręki (po przeschnięciu). Ten preparat gruntujacy daje lepszą przyczepność i schnie natychmiast.
castleman - 2006-08-08, 23:16

Dzwoniłem do Sosnowieckiego Leroy Merlin.
Atlas unigrunta mają :) .
Niestety nie mają, ani nie mieli, ani CR 65, ani Atlas woder :(( .
Mają za to Ultrament - zaprawę uszczelniającą, znalazłem stronke:
http://www.ultrament.pl/b...ynkow/index.php
i trzeba wejść do zakładki "Zaprawa uszczelniająca"

Nie wiem czy masz doświadczenie z czymś takim.
Ponoć 25 kg kosztuje 38,30 PLN więc nie drogie, pytanie czy się nadaje?

pozdrowienia Castleman

[ Dodano: 2006-08-08, 23:23 ]
A i jeszcze jedno:
gdzieniegdzie wystaje mi siatka Rabbitza i lekko rdzewieje. Rozumiem że przed gruntowaniem i uszczelniaczem, powinienem te miejsca załatac "zaczynem śmietanowym" z wody i cementu?

Jeżeli tak, to jak długo te łaty powinny wysychać przed gruntowaniem i uszczelniaczem?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-08-09, 01:20

castleman napisał/a:
Ultrament


Nie znam tego preparatu więc nic nie moge powiedzieć :???:
castleman napisał/a:
gdzieniegdzie wystaje mi siatka Rabbitza i lekko rdzewieje. Rozumiem że przed gruntowaniem i uszczelniaczem, powinienem te miejsca załatac "zaczynem śmietanowym" z wody i cementu?


Teraz juz za późno, zresztą zaczyn ma zbyt cienką warstwę. Po pomalowaniu unigruntem daj większą warstwę zaprawy uszczelniającej w tych miejscach. CR 65 około 0,5 cm.

castleman - 2006-08-09, 06:47

AurorA napisał/a:
castleman napisał/a:
Ultrament


Teraz juz za późno, zresztą zaczyn ma zbyt cienką warstwę.


Dlaczego za późno? Co by sie stalo jakbym jednak nałorzył warstwe ok 4-5 mm cementu na wystającą siatke a potem uszczelniacza?

pozdrawiam Castleman

AurorA - 2006-08-09, 12:21

Odpadnie.
castleman - 2006-08-09, 20:09

dzieki, no to nie nakładam
mam caly czas problem z CR65.
nigdzie go nie maja obdzwonilem Lerua Marlę :) , Casotame, Praktikera i nie ma.
W Castoramie jest Atlas woder ale cena tez nie zbyt zachecajaca tj. 129 PLN za 25 kg
rozboj

chyba zdecyduje sie na Ultrament po 38,30 za 25 kg, Gosciu z Castoramy stwierdzil ze to jest podobne do Atlas wodera

pozdrawiam Castelman

AurorA - 2006-08-09, 21:27

Tu jest cr65 w sklepie internetowym po 52 zł

http://www.jatra.com.pl/s...&products_id=60

plus 30 zł za przesyłkę :x

Zobacz tez to

http://malawi.pl/forum/viewtopic.php?p=15369

kolesiowi zostało 20 kg, a jest z Sosnowca - nie wiem czy aktualne bo post z maja.
Popytaj we wszystkich okolicznych składach - powinni mieć w PSB.

castleman - 2006-08-10, 07:20

:) ))))
JEST!!!!
Ceresit 65
W Sewerze w Katowicach też za 52 PLN
Dzisiaj jeszcze jade po niego.

Dzieki Aurora za właściwy trop :) ))

Może w sobote cos podzialam z oczkiem

pozdrawiam Castleman

[ Dodano: 2006-08-20, 02:35 ]
I użyłem CR65 (najpierw zagrunotwałem Unigruntem)
Wygląda nieżle na razie wrzuciłem 1 warstwe
ponoć trzeba jeszcze dać 2gą?
Czy to jest konieczne?

oczko wygląda teraz tak: http://forum.oczkowodne.n...php?p=7015#7015

pozdrawiam Castleman

castleman - 2007-02-07, 01:49

Przeniosłem się na inną część forum.
Zainteresowanych tam zapraszam ;)
http://forum.oczkowodne.n...p?t=638&start=0

jaho - 2007-02-19, 08:41

Witam..:) mam pytanko, czy oczko wodne wykonane z siatkobetonu jest rzeczywiscie szczelne i odporne na mrozy..??

Z gorry dziekuje za odpowiedz...:)

Pozdrawiam...:) :good:

Ernest - 2007-02-19, 08:53

jaho napisał/a:
Witam..:) mam pytanko, czy oczko wodne wykonane z siatkobetonu jest rzeczywiscie szczelne i odporne na mrozy..??

Tak jeżeli jest odpowiednio wykonane

arius - 2010-09-12, 22:02

Witam
Planuję budowę oczka z siatkobetonu w istniejącym już dole o głębokości ok 2,5m i nieregularnym kształcie . Powierzchnia ścian bocznych oraz dna ok 180m2 . Chodzi mi po głowie pomysł zamówienia gotowej mieszanki betonowej o wydłużonym czasie wiązania wraz z pompą ,możliwie równomierne rozrzucenie mieszanki na dnie zbiornika i nałożenie jej na ścianki boczne od dołu. Dodam , że nie mam praktycznego doświadczenia w tej technologii i nie widzę dla siebie szans na ręczne sporządzanie mieszanki , transport na plac działań i wklepywanie w ciągu jednego dnia. Co sądzicie o takim usprawnieniu ?

AurorA - 2010-09-12, 23:20

ja sądzę że to kiepski pomysł. Zakup EPDM.
arius - 2010-09-13, 00:37

Tu pojawia się problem zupełnego nieobeznania z tematem . W tej technologii najlepiej zleciłbym wykonanie dzieła doświadczonej osobie lub firmie , może mógłby ktoś polecić wykonawcę z pomorskiego ?
Bajbas - 2010-09-13, 16:21

AurorA napisał/a:
ja sądzę że to kiepski pomysł.
popieram, przy takiej powierzchni czarno widzę jego szczelność, a jeśli się uda je wykonać szczelne to będzie kosztować kosmiczne pieniądze.
:piwko: Bajbas (przedstawiciel "betonu" na forum ;)

arius - 2010-09-13, 17:06

Dziękuję za szybki odzew.
Decyzja podjęta . Wykonujemy oczko z EPDM , znalazłem wykonawcę , który przyobiecał wykonanie w ciągu 1 dnia roboczego teraz pytanie odnośnie jakości membrany , czy w zależności od producenta występuje duża różnica jakościowa ( wykonawca proponuje zastosowanie membrany o gr. 1,5 lub 2 mm) i czy takie membrany zapewnią mi wieloletni spokój ?
W oczku ma znaleźć się pompa zatapialna do napędu wybudowanej rzeki . Czy rury umieścić pod EPDM co umożliwi doskonałe ich zamaskowanie ale wiąże się z koniecznością wykonania przepustu przez membranę przy dnie zbiornika , czy lepiej ułożyć je na zewnątrz?

JAREK G - 2010-09-13, 17:38

Lepiej zrobić przepust i rury umieścic pod membrana. Przu dobrze zrobionym przepuscie można spać spokojnie , nic nie będzie przeciekać :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group