Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Koi - Zmiana ubarwienia przez koi

samuraj - 2009-06-05, 11:02

Zastanawiam się czy złoty kolor karpia nie jest barwą przejściową , kiedy kupowałem swoje to jeden z nich właśnie był taki a w tej chwili nie ma śladu po "złocie"--zrobił się pomarańczowy w czarne plamy
Mariusz - 2009-06-05, 17:12

samuraj napisał/a:
Zastanawiam się czy złoty kolor karpia nie jest barwą przejściową , kiedy kupowałem swoje to jeden z nich właśnie był taki a w tej chwili nie ma śladu po "złocie"--zrobił się pomarańczowy w czarne plamy

Czerwony nie miał śladu czerni ,teraz blednie i dostaje plamy,natomiast żółty jakoś tam się trzyma.

AurorA - 2009-06-05, 17:17

Ciekawy temat z tą zmianą ubarwienia przez karpie, może ktoś bardziej doświadczony w hodowli karpi koi by się wypowiedział.

Ja mam karpie od Jacka i od 2 lat kolory nic się nie zmieniły.

ontario_ab - 2009-06-05, 21:57

z tego co czytałem to barwy u koi japońskich mogą się zmieniać w ciągu pierwszych czterech lat, dlatego też cena czteroletnich jest tak wysoka (rozmiar też oczywiście wpływa na cene)
jackon - 2009-06-06, 05:53

z tego co ja obserwowalem, to tylko ubarwienie sie zmienia w pierwszych kilku miesiacach zycia karpia koi
w pracy mialem za duzo karpi aby cos zaobserwowac
w oczku mam jakies 30 sztuk
tyle,ze moje ryby karmione byly na samym poczatku tylko planktonem
do oczka zabralem ryby wielkosci okolo 8cm, te juz zaczalem karmin paleczkami
tutaj nie zauwazylem zadnych zmian w ubarwieniu
niewykluczone,ze takie zmiany zachodza gdy ryby od wylegu karmione sa paszami
moje koi hodowane na planktonie wybarwily sie bardzo szybko

Mariusz - 2009-06-06, 06:28

Zastanawiam się jak powstały czarne plamy których wcześniej nie było,w transporcie przyjechał różowiutki.Mam nadzieje że nie są to zmiany chorobowe.Wydawało mi się że to normalne,bo w ogóle nie mam o tym pojęcia.Ktos mi raz z wycieczki powiedział że mogła poubijać się w transporcie,może tu jakiś sens.A może starość,jedno jest pewne że to już nie ten piękny ostry różowy kolor,jaki był kilka lat temu.
bogdan12121966 - 2009-06-06, 07:26

Mariusz Czernicki napisał/a:
Zastanawiam się jak powstały czarne plamy których wcześniej nie było,w transporcie przyjechał różowiutki.Mam nadzieje że nie są to zmiany chorobowe.Wydawało mi się że to normalne,bo w ogóle nie mam o tym pojęcia.Ktos mi raz z wycieczki powiedział że mogła poubijać się w transporcie,może tu jakiś sens.A może starość,jedno jest pewne że to już nie ten piękny ostry różowy kolor,jaki był kilka lat temu.


A mi te plamiaste najbardziej się podobają.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group