Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Oczko ze stali?

pasta127 - 2009-05-23, 09:15
Temat postu: Oczko ze stali?
Mam na ogrodzie dość duży, okrągły "baniak" ok 2m głębokości i 3 szer. Myślę żeby go wkopać w ziemie i zrobić oczko. Jest problem jest z stali. Nie wiem czy to nie zaszkodzi rybom (mam 2 karasie i ok 20 linów)? Pomóżcie. :-(

Ps. od koczisss'a.
Żelazo to tylko składnik stali, żeliwa i podobnych, nie ma czegoś takiego jak pojemnik z żelaza!
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBelazo]

Widzę, że szkoła podstawowa się kłania :crazy:

JAREK G - 2009-05-23, 10:00

Wydaje mi się że nie powinno być problemu choć ciężko będzie go "zagospodarować" i obsadzić roślinami :?
fotos88 - 2009-05-23, 15:39

sprzedaj go i kup folie też miałem taki "pojemnik" miał ok 5m3 sprzedałem go i teraz mam oczko z pięknej czarnej foli
samuraj - 2009-05-25, 19:30

2m glębokości-3m szerokości , to musi ładnie ważyć--sprzedaj na złom a za kase kup folie , jeszcze na roślinki starczy.
mateusz1990 - 2009-05-25, 19:47

ja bym go zostawił taki pojemnik będzie się szybko nagrzewał i bym spróbował ze sumami afrykańskimi :)
kpt.zbik - 2009-05-27, 11:25

Cześć, jestem zupełnym nowicjuszem jeśli chodzi o wodę w ogrodzie. Jednakże zakład powoli nowy ogród i bardzo przypadkiem wpadłam w książce ze zdjęciami ogrodów na małą sadzaweczkę.
[img]E:\sadzawka.jpg[/img]

Ponieważ jak już wspomniałam nie mam bladego pojęcia w tym temacie, chciałam się Was zapytać, po pierwsze, czy dla takiego małego ( ok 1 m x 1m x 0,6m) oczka, którym chciałabym hodować dwie lilie potrzebne mi jest jakieś super wyposażenie?
Zdaję sobie sprawę, że z oczkami jest jak z akwariami - im większe, tym łatwiej w im będzie zachować równowagę biologiczną.

Ale czy Waszym zdaniem jestem w stanie utrzymać tają małą sadzawkę bez większych problemów?
Jeszcze dodam tylko, ze nie upieram sie przy fontannie, możne być woda stojąca.

Dzięki, pozdrawiam.

AurorA - 2009-05-27, 13:16

Dla samych lilii nie jest potrzebne żadne wyposażenie dodatkowe a fontanna wysoce niewskazana.
kpt.zbik - 2009-05-27, 13:28

Czy woda bez wyposażenia nie będzie mętnieć i się zaglaniać?
JAREK G - 2009-05-27, 16:18

kpt.zbik napisał/a:
Czy woda bez wyposażenia nie będzie mętnieć i się zaglaniać?

Jak nie będzie ryb to nie :)

Benteler - 2009-05-30, 12:27

Odnośnie stalowego baniaka,bo temat trochę zjechał na bok.
Ja w dość sporej stalowaej beczce trzymam karaski(czasem potrzebuje żywca na ryby )i był problem jak beczka była niezabezpieczona antykorozyjnie-woda była ruda i żadne filtry nie dawały sobie rady.Pomalowałem zwykłym podkładem ftalowym i problem zginął.Na jak długo -nie wiem ale stoi już 4 miesiące i jest ok.Przy oczku ze stali pewnie zabezpieczenie powinno być lepsze bo ponowne malowanie jest bardziej kłopotliwe.

mateusz1990 - 2009-05-30, 14:15

z blachy nie rdzewnej to nie będzie rdzewieć
gigant - 2009-05-31, 15:57

Benteler napisał/a:
.Pomalowałem zwykłym podkładem ftalowym i problem zginął.Na jak długo -nie wiem ale stoi już 4 miesiące i jest ok.Przy oczku ze stali pewnie zabezpieczenie powinno być lepsze bo ponowne malowanie jest bardziej kłopotliwe.


mam oczko z przeciętej wzdłuż" beczki" (takiej co to PKP woziła cement ) oczko pomalowałem 3-4 lata temu farbą chlorokauczukową jak do tej pory nie mam zastrzeżeń, co do obsadzeń też nie ma za wiele problemu ponieważ mam pospawane półeczki ( blacha 8mm), minusem u nie jest brak strefy wody płytkiej ( oczko ma coś koło 2 m głębokości i strome brzegi)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group