Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Naprawa oczka Tali

Tala - 2009-05-05, 19:50
Temat postu: Naprawa oczka Tali
Witam wszystkich, jestem tu nowa, nie bardzo mogę się tu odnależc. Pisze poniewaz potrzebuje pomocy, własciwie porady co zrobić z moim oczkiem wodnym. Zaczne od tego, ze to oczko zbudował mój mąż trzy lata temu, wykopał, kupił folie , zabezpieczył co trzeba. Niestety na tym sie skończyło bo już nic więcej nie zdązył zrobić, zginął tragicznie. Ja sie zawzięłam w sobie i postanowiłam, ze je dokończe, wszystko było ok do tej zimy. Niestety po zimie woda zeszła nawet poniżej połowy, wyczysciłam je i znalazłam kilka konkretnych dziur. No i tu pojawia sie problem. Wiem, ze musze wymienic folie ale nie wiem jaka i ile tej foli kupić. Do oczka wchodzi 4 tyś litrów? prosze pomózcie mi!!!!!!!!!!!!!! ktoś mi kiedyś powiedział, ze lepiej folie zdjąć i zalac je betonem, ale ja nie chce zmieniać jego kształtu, to oczko ma dla mnie szczególne znaczenie.!
art1234 - 2009-05-05, 20:16
Temat postu: poczytaj
poczytaj posty o budowie oczka wodnego i o foli wszystko jest opisane jaka i ile kupić
Art

Adalbert - 2009-05-05, 20:24

Napisz trochę więcej o swoim oczku tzn. Jaką ma max. długość, szerokość i głębokość oraz z jakiej folii było wykonane. Najlepiej by było gdybyś wkleiła jakieś zdjęcia oczka. Napisz też jaką kwotę postanowiłaś przeznaczyć na przywrócenie oczka do życia. Łatwiej będzie po takich informacjach coś ci doradzić.
JAREK G - 2009-05-05, 22:23

TU są tematy o budowie oczka z folii poczytaj trochę a będziesz bardziej zorientowana i tak jak napisał Adalbert musisz dać więcej informacji o swoim oczku
Tala - 2009-05-06, 09:46

witam, bardzo dziękuje za odpowiedzi, maci racje bez podstawowych informacji nie wiele zdziałam, musze nadrobić lekture i to szybko. oczko wykonane jest z foli czarno zielonej
:-D , długości ma ponad 5 metrów, szerokości ponad 4, głębokość 1,5metra., pamiętam, ze jak mąż kupował ta folie to zapłacił na pewno ponad 700zł, to duzo, ja w tej chwili tyle przeznaczyć nie moge :(( niestety mysle o kupieniu jakiejś tanszej.

Tala - 2009-05-06, 09:57

zdjęcia oczka cos nie bardzo chcą się wysłać
Tala - 2009-05-06, 10:09

w tej chwili to NIESTETY wygląda tak!
Tala - 2009-05-06, 10:12

jeszcze jedno z dawnych jego DOBRYCH czasów
Adalbert - 2009-05-06, 10:44

Folie jak i inne materiały dość znacznie podrożały. U ciebie potrzeba około 70 m2 folii więc np. ta z Mysłowic (PVC grubość 1,1 mm) kosztowała by cię ok 800 zł.
Tala - 2009-05-06, 11:31

a gdybym chciała zasypac to dno co w tej chwili zalane jest wodą? zostało by wtedy pewnie mniej niz metr, koszta na pewno by sie zmniejszyły, tylko co wtedy z rybami? raczej kolejnej zimy by nie przezyły?za płytko
Adalbert - 2009-05-06, 12:23

Tala napisał/a:
raczej kolejnej zimy by nie przezyły?za płytko


Otóż to :(( Musiałabyś przechowywać je poza oczkiem w domu lub w garażu. Poza tym szkoda zasypywać to co się wydłubało i sprawdziło. A próbowałaś znaleźć nieszczelność? Bo jeżeli stan wody ustabilizował się na jednym poziomie to gdzieś na linii lustra wody musi być dziurka i może dało by się ją naprawić.
I jeszcze jedno. Czy gdy ubywało wody to pracowała kaskada? Bo może tam być przeciek ( na wężach lub między kamieniami kaskady)

maruder - 2009-05-06, 12:34

Adalbert napisał/a:
A próbowałaś znaleźć nieszczelność?


Proponuje czytac uwaznie; cytat z pierwszego postu:
Tala napisał/a:
Niestety po zimie woda zeszła nawet poniżej połowy, wyczysciłam je i znalazłam kilka konkretnych dziur.

JAREK G - 2009-05-06, 16:46

Ja bym próbował to mimo wszystko pokleić to koszt kilkudziesięciu złotych , nawet jak nie jesteś w stanie zrobić tego sama to poproś kogoś co się na tym zna. Zaoszczędzisz sporo kasy i pracy Sam kleiłem dziurę trzy lata temu i widzę że nie ma z tym problemu trzyma jak złoto :-D
Tala - 2009-05-06, 19:02

Ja juz w zeszłym roku kleiłam dziury, były trzy, zrobił je mój tesciu-niechcący ale zrobił, zimą kiedy łupał lód, przedobrzył i niestety od tego wszystko psuc sie zaczęło, kupiłam wtedy jakiś klej do folii w OBI-tak mnie pokierował sprzedawca ale niestety ile razy bym tej samej dziuru nie zakleiła to i tak przepuszcza gdzieś wode, po tej zimie pojawiły sie kolejne uszkodzenia, dziury niestety duze!!!!!!!! postaram się je zakleic ale marnie to widze, na zdjeciu drugim pokazałam do jakiego poziomu juz teraz woda mi schodzi. czysciłam je dwa tygodnie temu., moge spróbowac jeszcze raz z klejeniem, moze napiszcie w takim razie jaki powinnam kupić klej bo widocznie tamten nie był najlepszy, zaznaczam znawcą oczek wodnych nie jestem , to była pasja i zainteresowanie mojego męza, ja nie chce tego wszystkiego zaprzepaścić, już wiele potrafie przy nim zrobić, staram się!!!!!! DZIĘKUJE
Tala - 2009-05-06, 19:10

Dodam jeszcze, ze wiele osób doradzających mi jest za tym, zeby to oczko całkowicie zasypać, dać sobie z nim spokój, mówią, ze to nie dla kobitki, tylko dla faceta zajęcie a ja się zawzięłam w sobie i powiedziałam, ze NIE, NIE I KONIEC!!! uwielbiam je, tam jestem blizej męza i chce przywrócić je do normalności!!!
leszek50-57 - 2009-05-06, 20:16

Tala ci co piszą,że nie dasz rady to są w błędzie,pokarz im,że zrobisz
to co już jest zaczęte przez męża,nie jest to wcale trudne tylko trzeba
poczytac na forum,tam wszystko znajdziesz. ;)

poz.Leszek
--------------

phalina - 2009-05-06, 20:32

Tala napisał/a:
ze to nie dla kobitki,

Tala ,dasz radę ,ja też wszystko robię sama przy moim oczku,pierwsze wykopałam sama -przy drugim pomagał mi Mąż ,,koparka".
Na naszym forum jest tylu wspaniałych kolegów ,pomogą Ci na pewno ,zawsze służą mądra radą .A tymi co mówią o nas jak o osobach niepełnosprawnych po prostu olej,ja wierzę,że Ci się uda.Zobacz ile jest nas kobitek na tym forum :yahoo:

KarolVIII - 2009-05-06, 20:34

Prawda, nie ma co się poddawać korzystaj z skarbnicy jakim jest to forum, a na pewno uda Ci się doprowadzić oczko do świetności, trzymam kciuki powodzenia :)
Tala - 2009-05-06, 20:49

TERAZ TO JESTEM PEŁNA OPTYMIZMU, MUSZE TO ZROBIĆ DLA MOJEGO SKARBA, ON ZACZĄŁ A JA SKOŃCZE, WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ODPISALI, jak tylko jutro córeczke do przedszkola zaprowadze biore się za czytanie.!!!
phalina - 2009-05-06, 20:53

:brawo: :soczek: :yahoo: I to słuszna decyzja :victory:
JAREK G - 2009-05-06, 21:31

Tala,TU masz o klejeniu folii a TAK wyglądała dziura u mnie
Tala - 2009-05-07, 11:33

Jarku masz śliczne oczko wodne, a ogród przepiękny, widać na zdjęciach jak z roku na rok wszystko się zmienia, ja uwielbiam patrzeć na te zmiany, zwłaszcza wiosną kiedy wszystko budzi się do zycia! Myśle, ze jesteś jakimś projektantem :) , jestem pełna podziwu dla Twojej pracy. O klejeniu foli poczytałałam, zapasową folie mam, pojeżdze za klejem, jeśli to nie pomoże to czeka mnie zmiana folii :-( , teraz czekam na ładniejsza pogode i do pracy się biore, musze sobie poradzić bo kto jak nie ja!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH
JAREK G - 2009-05-07, 16:31

Jak znajdziesz klej to musisz pamiętać że w miejscu gdzie jest dziura musisz dobrze oczyścić folię, to jest bardzo ważne Najlepiej najpierw grubym papierem ściernym a później czystą benzyną

Ps.
Tala napisał/a:
Myśle, ze jesteś jakimś projektantem
Nie nie jestem projektantem jestem tylko hobbystą :) a ogród pomogła zaprojektować mi moja siostra która też nie jest projektantem tylko lubi ogrody :P a reszta to już moja robota :piwko:
KarolVIII - 2009-05-07, 16:54

Miejsce do klejenia możesz oczyścić acetonem, Paweł Woynowski gdzieś o tym pisał. Tak czy owak powodzenia i miłej pracy.
Tala - 2009-05-07, 19:24

Przejrzałam dziś to oczko dokładnie i zauwazyłam, ze foli w miejscu w którym była chyba fabrycznie zgrzana zaczyna się rozchodzić, to raczej dobrze nie rokuje ale nie poddaje się, czekam na ładna pogodę, wypompuje wode , wysusze oczko i zgodnie ze wskazówkami zaczne kleić, poprosze o pomoc mame, we dwie będzie nam moze łatwiej, jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam
AurorA - 2009-05-09, 00:05

Jeśli to filia z PCV to powinna się dobrze sklejać (cena wskazuje ze to właśnie taka folia), jeśli natomiast to folia polietylenowa (PE) to jej nie uda się połatać. Ustal jaki masz rodzaj foli i dobierz odpowiedni klej.

Trzymam kciuki. :good:

Tala - 2009-05-09, 21:57

Dziękuje :-D za trzymanie kciuków, w tym tygodniu ma być u mnie przyjaciel męza, razem jeżdzili za folią i wszystkim co do oczka potrzebne, jak je ostatnio zobaczył to zaniemówił, wcale mu się nie dziwie bo ja to o to oczko ostatnio spać nie moge. Myśle, ze mi wyjasni co kupowali, jaki rodzaj folii. Ja wiem o niej tyle, ze ze strony czarnej jest gładka a od strony zielonej taka grudkowata :? , troszke już o oczku poczytałam ale jeszcze to za mało, nie bardzo mam czas kiedy tą lekture nadrobić, ale obiecuje jak tylko oczko posklejam to dam wam znać, mysle , ze w przyszłym tygodniu to się juz za nie tak ostro wezme, tylko zeby pogoda była i mamuska do pomocy to byłoby super :-) pozdrawiam wszystkich i zycze udanej, słonecznej niedzieli.pa
melek - 2009-05-09, 22:13

Tala napisał/a:
Ja wiem o niej tyle, ze ze strony czarnej jest gładka a od strony zielonej taka grudkowata

To jest folia pcv, specjalna do oczek.

KarolVIII - 2009-05-09, 23:29

Koniecznie wrzuć fotki po dokonanych naprawach! Trzymam kciuki :good:
AurorA - 2009-05-10, 01:28

melek napisał/a:
Tala napisał/a:
Ja wiem o niej tyle, ze ze strony czarnej jest gładka a od strony zielonej taka grudkowata

To jest folia pcv, specjalna do oczek.


po opisie wygląda na folie PCV firmy Ergis - to dobra folia i dziwi mnie skąd te dziury
ze sklejeniem nie powinno być problemu

Tala - 2009-05-11, 20:29

Cześc WAM :-) , dzis zaczęłam juz robić pierwsze porządki przy oczku, kupiłam tez klej, własciwie dwa, dziś zrobie testy-zobaczymy który lepiej trzyma, dziś w kielcach troszke po południu padało, własciwie cały czas leje i nie wiem czy jutro uda mi się coś zrobić, nie chce się spieszyć-lepiej zrobić wolno i dobrze niż szybko i tak na odwal się! na pewno wkleje zdjęcia :-) pozdrawiam
KarolVIII - 2009-05-11, 21:36

Z niecierpliwością czekamy na relację może podasz nazwy klei (może się przydać dla przyszłych forumowiczów). W Małopolsce też leje cały czas, nareszcie :yahoo:
Tala - 2009-05-15, 21:40

Witajcie :-) , pisze co udało mi się już zrobić-wczoraj zaczęłam pierwsze prace przy oczku, zgodnie z instrukcja dobrze je wyczyściłam, uporządkowałam, odtłuściłam. Na tych pracach przygotowawczych prawie cały dzień mi zszedł ale starałam się to robić dokładnie. Dziś zaczęłam klejenie, przetarłam acetonem, odczekałam troche i posmarowałam klejem.Folie połączyłam ze soba po odczekaniu tego czasu aktywacji. Póki co jakoś się trzyma ale co bedzie jutro to nie wiem????? właściwie wszystko zrobiłam do tej pory sama , poza wypompowaniem wody z oczka czym zajął sie już mój tesciu. Bardzo mi zależy, zeby zalepić te dziurzyska! Najgorsze miejsce do sklejenia to na takiej fałdzie miałam i nie wiem czy to zrobiłam tak jak powinnam, mam co do tego wątpliwości, musze to chyba jutro poprawić bo ciągle mi się odkleja z jednej strony! Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale kazde przerwanie zakleiłam z dwóch stron -od spodu i z góry. chciałam,zeby sie lepiej trzymało. ALE WSZYSTKO SIĘ OKAZE JAK NALEJE WODE, jak ujdzie w nocy to myśle, ze juz tej folii nic nie uratuje! ale nie chce póki co krakać, moze jutro się okaze to wam napisze jak się spisałam! pa pa a i jeszcze kleiłam klejem do foli PVC, niby specjalna do oczka wodnego :)
JAREK G - 2009-05-15, 23:04

Tala, Jak masz problem z fałdą to przed klejeniem weź suszkę do włosów i podgrzej w tym miejscu folię ciepłym powietrzem, będzie bardziej elastyczna łatwiej Ci ją będzie rozłożyć i skleić :)
Tala - 2009-05-17, 12:16

witajcie, własnie skonczyła sie nalewać woda do oczka, a teraz czekam do wieczora co sie będzie działo :-( :) ale mam stresa..... POZDRAWIAM, SŁONECZNEJ I CIEPŁEJ NIEDZIELI ZYCZE
KarolVIII - 2009-05-17, 13:00

Brawo czekamy na relacje :-D będzie ok :good:
Tala - 2009-05-18, 16:01

Witam WAS wszystkich, nie mam najlepszych wiadomości-NIESTETY OCZKO PRZEPUSZCZA gdzieś jeszcze wode albo ja zle je posklejałam, naprawde starałam się, nie mam pojecia co zle zrobiłam? Napełniłam je po same brzegi wodą i po nocy ubyło około 10cm, w tej chwili zaczynaja sie juz pokazywać brzegi folii :-( , oczywiście nie poddam się tak łatwo i jak bedzie trzeba to posklejam je jeszcze raz. Byłam też dziś w agrocentrum, pytałam tak orientacyjnie o folie, podobno najlepsza jest jakas kałczukowa, tylko metr jej kosztuje 60zł, ale jesli ja juz mam folie to moze moge kupić na nią jakąś tańszą????????????????????
lepi - 2009-05-18, 16:27

Tala napisał/a:
podobno najlepsza jest jakas kałczukowa, tylko metr jej kosztuje 60zł, ale jesli ja juz mam folie to moze moge kupić na nią jakąś tańszą????????????????????



Tak, najlepsza jest kauczukowa, to EPDM tylko, że przy grubości 1 mm to powinien kosztować od 30 do 36 złotych za metr a nie 60! 60 PLN/m2 to lichwa!

Zobacz tu - sprzedają wysyłkowo z rolek, których rozmiary masz na stronie

Zadzwon zapytaj ile wyjdzie kurier...

lepi

KarolVIII - 2009-05-18, 21:57

Poczekaj jeszcze, zobacz co pokaże poziom wody może jest gdzieś dziura którą przeoczyłaś a jeśli dodatkowe klejenie nie pomoże to faktycznie lepiej kupić tańszą i na tą starą.
szopen - 2009-05-18, 22:48

Polecam folię do stawów ogrodowych firmy ERGIS. Podałbym namiary, ale jest to zdaje się zakazane na tym forum.


Pozdrawiam Antoni !!

Tala - 2009-05-19, 08:52

TAK WYGLĄDAŁO WCZORAJ :-)
Tala - 2009-05-19, 08:56

oczko wodne
Tala - 2009-05-19, 09:09

Tak moje oczko wyglądało wczoraj, dziś poziom wody znowu opadł, mysle, ze ta dziura gdzie była fałda nie jest najlepiej sklejona. Nie dolewam jednak wody bo musze sprawdzić do jakiego poziomu zejdzie, moze w ten sposób wyszukam uszkodzenie. Wczoraj kupiłyśmy z mamą lilie wodne i przyniosłyśmy z rzeki tataraki, fajnie to wszystko wygląda gdyby tylko ta woda nie uciekała :-( . A i musze sie jeszcze pochwalić :-) , sama naprawiłam filtr wodny, fontanna działa :-) , nie wiem jak to zrobiłam i pewnie bym tego nie powtórzyła, tam przyciełam , tam połączyłam i woda pryska, bardzo mnie to cieszy bo nikogo o pomoc prosić nie musiałam, poradziłam sobie sama :-) , MAM NADZIEJE, ZE MĄŻ BYŁBY ZE MNIE DUMNY!!!!!
melek - 2009-05-20, 19:02

Wrzucaj zdjęcia np. przez fotosik.
phalina - 2009-05-20, 21:01

Widzisz jak to jest ,my KOBIETY jak się uprzemy ,to wszystko zrobimy :yahoo:
Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.

Tala - 2009-05-30, 21:55

WITAM WSZYSTKICH, CHCIAŁAM WAM BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA POMOC PRZY NAPRAWIE MOJEGO OCZKA :-) , CENNE WSKAZÓWKI SIE PRZYDAŁY!!!!!!!! uparłam się, ze je naprawie i naprawiłam, póki co woda nie uchodzi ale mimo wszystko jak będe je w najblizszym czasie czyścić to podkleje jeszcze tam gdzie mam jakieś wątpliwości, JESZCZE RAZ Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJE :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group