Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z folii. - Jak zabezpieczyć półki oczka ?

Ryba2008 - 2008-07-16, 23:00
Temat postu: Jak zabezpieczyć półki oczka ?
Witam. Wykop pod oczko mam prawie gotowy ( 5,7 x 3,6 x 1,2 ), ale wodę najwcześniej będę mógł wlać dopiero na jesieni lub na wiosnę przyszłego roku jak podłączą wodę. Ulewne deszcze w czasie burzy pozostawiły widoczne ślady na półkach oczka. Jeszcze parę takich powodzi i półki zostaną rozmyte. Czy jest na to rada? Mikolaj
koczisss - 2008-07-16, 23:18
Temat postu: Re: Jak zabezpieczyć półki oczka ?
Ryba2008 napisał/a:
Witam. Wykop pod oczko mam prawie gotowy ( 5,7 x 3,6 x 1,2 ), ale wodę najwcześniej będę mógł wlać dopiero na jesieni lub na wiosnę przyszłego roku jak podłączą wodę. Ulewne deszcze w czasie burzy pozostawiły widoczne ślady na półkach oczka. Jeszcze parę takich powodzi i półki zostaną rozmyte. Czy jest na to rada? Mikolaj [url=http://images23.foto...fcm.jpg]Obrazek[/URL]


Dno wyłóż folią i będzie gitara. :-D

judym - 2008-07-17, 00:29

Jeżeli oczko zalane wodą będzie dopiero na Jesień,to wykop proponuje zabezpieczyć starymi wykładzinami dywanowymi lub czymś w tym rodzaju.Właściwej foli nie radze kłaść,bo na pewno nie spadnie tyle deszczu aby napełniło ci oczko,a pozostawioną samą sobie folie mogą ci uszkodzić zwierzęta-koty,psy itp.
Ryba2008 - 2008-07-17, 07:59

Witam i dziękuje za radę. Mam jeszcze jedno pytanie: czy w tym oczku powinienem jeszcze coś zmienić ? Póki nie położę folii, to mogę kopać dalej. Mikolaj :piwko:
Mazur - 2008-07-17, 08:29

Patrząc na te wiadra to moim zdaniem brakuje strefy płytkiej na rośliny chyba że będą wysokie doniczki.
Ryba2008 - 2008-07-17, 10:34

Witam ponownie. Moje oczko wodne nie będzie miało wielkich wygód. Nie będzie miało dostępu do energii elektrycznej. Zatem nie będzie pieszczone przez filtry, napowietrzacze i lampy bakteriobójcze. itp. itd. Będzie w pełnym słońcu przez 12 godzin i 12 godzin w świetle księżyca, bo nie mam na działce dużych drzew. Nastawiam się na lilie, które będą chyba najskuteczniejszym sposobem ochrony oczka przed zbytnim nagrzewaniem wody w lecie. Czy 15 koszy o średnicy 40 cm z liliami wystarczy na takie oczko? Ile tych sadzonek powinno być? Mikolaj
JAREK G - 2008-07-17, 17:02

Ryba2008 napisał/a:
czy w tym oczku powinienem jeszcze coś zmienić
Jak dla mnie za symetryczne :? Ja bym z jednej strony na przykład zlikwidował jedną półkę a z drugiej zrobił dużo szerszą , ale to już Twój gust :P
AurorA - 2008-07-18, 01:10

Ja bym zrobił jak radzi Jarek, a nawet więcej- kształt jest kiepski, tonie ma być studnia a oczko i z każdej strony powinno być inne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group