Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Glonojad???

neon - 2007-05-23, 11:04
Temat postu: Glonojad???
Napiszcie czy są glonojady które czyszczą oczko- chętnie kupiłabym takiego "czyściocha". Znajomi mi polecali aby takiego wpuścić do oka :-D
samuraj - 2007-05-23, 11:24
Temat postu: Re: Glonojad???
neon napisał/a:
Napiszcie czy są glonojady które czyszczą oczko- chętnie kupiłabym takiego "czyściocha". Znajomi mi polecali aby takiego wpuścić do oka :-D

najlepszymi glonojadami są rośliny :P kosaciec , sity, pałki, rosliny podwodne :P

AurorA - 2007-05-23, 22:47

Cytat:
najlepszymi glonojadami są rośliny :P kosaciec , sity, pałki, rosliny podwodne


Oraz rośliny pływające.

A ryby oczkowe to wszystkożercy i glonem nie gardzą.

killer1558 - 2007-05-24, 09:25

mi doradzali kiedyś rybkę akwariową o nazwie chyba kosiarka :P ale nigdy tym głowy sobie nie zawracałem stawiam na rośliny
Sylwek P. - 2007-05-24, 18:17

Chyba mieli na myśli tą rybke
http://www.akwafoto.pl/ba...tunek&gat=00091

ale raczej do oczek to ona sie nie nadaje chyba ze masz bardzo ciepłą wode w oczku :) , ryba ta w akwarium skutecznie obie radzi z glonami nitkowatymi do puki nie zasmakuje w sztucznym pokarmie lub w mrożonkach wtedy na glony nawet nie zerka :P tak słyszałem z opowiadan znajomych ktorzy mieli terybki, ja na szczescie w akwarium nigdy nie miałem glonwów nitkowatych

AurorA - 2007-05-24, 22:13

Kosiarka w akwa jest skuteczna jak jest młoda, ale do oczka się nie nadaje.
golden - 2007-06-09, 15:56

Żaden z glonojadów nie nadaje się do oczka bo nie wytrzyma spadku temperatury. Polecam amura albo tołpyge.
Ernest - 2007-06-09, 19:59

golden napisał/a:
Polecam amura albo tołpyge.


A ja nie polecam tych ryb,w pierwszym oczku miałem amura.To jest dopiero kosiarka :good:

golden - 2007-06-14, 10:05

ale na glony skuteczny. A w szczególności tołpyga
golden - 2007-06-14, 10:06

A glonojad niestety nie przeżyje w oczku
iwosek - 2007-06-14, 13:53

a ja polecam jesiotry, kiedys w sklepie ktos rzucil haslo ze jesiotry skrupuatnie oczyszczaja scianki oczka z glonow .... uznalizmy to za banal, <hehe> po jakims czasie kupilem 2 jesioterki i .... scianki oczka sa czysciutkie zero glonow,
a oprocz wlasciwosci czyszczacych jesiotrow sa one po prostu piekne, kiedy tak majestatycznie plywaja tuz pod powierzchnia lustra wody

iwosek - 2007-06-14, 13:53

acha jeszcze jedno
najlepiej jesiotra nie karmic :hehe: bedzie glodniejszy

golden - 2007-06-14, 14:14

i zje małe karasie :hehe:
iwosek - 2007-06-16, 01:11

golden napisał/a:
zje małe karasie

golden, nie spotkalem sie w oczku z rybami ktore nie jedza ikry i tkz. "przecinkow", a jesiotry powiedzialbym sa malosprytne aby zjesc mala rybke, acha i zalezy co rozumiesz przez mala rybke :hehe:

golden - 2007-06-16, 09:04

Jesiotry dorastają do sporych rozmiarów. Są mało sprytne, ale kiedy karasie śpią może im się udać je złapać bo to drapieżniki
iwosek - 2007-06-16, 11:13

golden napisał/a:
Jesiotry dorastają do sporych rozmiarów

golden, nie psz bzdur, ze wo oczku jesiotr ci dorosnie do odromnych rozmiarow, bo podobnie jak inne ryby, w sztucznych malych zbiornikach karlowacieja,
golden napisał/a:
ale kiedy karasie śpią

karasie spia ??? tak jak w kawale o jasiu,
jasio dawal kolacje swoim rybka aby zasnely, zasnely gdy skonczyla sie karma :hehe: dla niekumatych zasnely wiecznym snem :hehe: troche to przekrecilem ale sens sie liczy
golden, moze karasie sa mniej aktywne w nocy, ale o spiacych karasiach ne slyszalem :hehe:

golden - 2007-06-16, 11:22

Nie mówiłem że będzie taki ogromny w małym oczku, tylko ogólnie że rośnie duży, a w oczku też nie zmieni się w ciernika. A co do karasi to ,, stoją " w nocy w bezruchu i łatwo je zaskoczyć
Mazur - 2007-06-16, 12:00

koledzy jest gorąco nie kombinujcie tyle po :piwko: i po sprawie
jackon - 2007-06-18, 05:27

faktycznie kombinujecie
otoz znam hodowle, gdzie jesiotry na zbiornikach przeplywowych dorastaja do do rozmiarow 2m, stojac w zbiorniku mieszcza sie po przekatnej zbiornika
jezeli dysponuje sie zbiornikiem z dobrym filtrem oraz duzym przeplywem bez zadnej roslinnosci mozna wyhodowac takie okazy bez problemu

zawieruch - 2007-07-19, 16:58

golden napisał/a:
Jesiotry dorastają do sporych rozmiarów. Są mało sprytne, ale kiedy karasie śpią może im się udać je złapać bo to drapieżniki
Jesiotry drapieżnikami :bum:
W takim razie które polskie ryby nimi nie są :???:
:hehe: To już karasie są większymi (oczywiście nie w centymetrach) drapieżnikami niż jesiotry.

Gliniak - 2009-04-01, 23:29

W sklepie zoologicznym w zeszlym roku slyszalem o takim patencie z duzym glonojadem w malym oczku.
Sprzedawca mowil mi ze czasem ktos oddaje wyrosnietego glonojada ..... a czeka juz na niego lista chetnych oczkowiczow.
Gdybym sie zapisal bylbym trzeci ale jakos nie przekonal mnie taki akwarystyczny patent.
Chociaz parke gupikow wpuscilem do swego mini oczka ..... komarow nie bylo a pod koniec lata plywala lawica tych akwariowych rybek.

golden - 2009-04-02, 07:56

bzdura, żaden glonojad nie przetrwa w oczku a taki wyrosnięty kosztuje sporo kasy
leszek50-57 - 2009-04-02, 09:00

Gliniak napisał/:a
W sklepie zoologicznym w zeszlym roku slyszalem o takim patencie z duzym glonojadem w malym oczku.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie słuchaj głupot o glonojadach.A gupików można trzymac w oczku
nawet się rozmnożą tak samo z welonkami,ale tylko przez okres letni
potem trzeba ich wyłowic,bo zdechną. :-(
poz.Leszek
-----------

Gliniak - 2009-04-02, 19:39

Glonojad mial byc do malego oczka i oczywiscie tylko na sezon letni.
Nie wiem dlaczego mialby sobie nie poradzic z glonami duzy glonojad w kilkusetlitrowym oczku.



Co do gupikow to na poczatku wrzesnia wylowilem wieksza ich czesc i do tej pory zyja sobie w akwarium ..... ale sie juz nie mnoza.
Pozostalych kilkanascie zginelo jak przyszlo oziebienie w polowie wrzesnia. Plywala tez w oku zwykla welonka akwariowa. Tą wylowilem bez trudu , chyba nawet ręką jak juz bylo zimno.


Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.
Glonojada sobie daruje bo szanse na wylowienie go z glinianki sa zerowe a szkoda ryby jak na glony jest sto innych sposobow.

Hubert - 2009-04-02, 19:42

Gliniak napisał/a:
Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.


Ja też tak robie. Gupiki znakomicie się w oku rozmnażają (zwłaszcza płytkim, zarośniętym) i zjadają larwy komarów. U mnie sa w traszkarium, bez innych ryb.
Glonojada kategorycznie odradzam, padnie szybciej niż myślisz.

Kaef - 2009-04-02, 20:00

Gliniak napisał/a:
Glonojad mial byc do malego oczka i oczywiscie tylko na sezon letni.
Nie wiem dlaczego mialby sobie nie poradzic z glonami duzy glonojad w kilkusetlitrowym oczku.



Co do gupikow to na poczatku wrzesnia wylowilem wieksza ich czesc i do tej pory zyja sobie w akwarium ..... ale sie juz nie mnoza.
Pozostalych kilkanascie zginelo jak przyszlo oziebienie w polowie wrzesnia. Plywala tez w oku zwykla welonka akwariowa. Tą wylowilem bez trudu , chyba nawet ręką jak juz bylo zimno.


Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.
Glonojada sobie daruje bo szanse na wylowienie go z glinianki sa zerowe a szkoda ryby jak na glony jest sto innych sposobow.

Zacznijmy co dla Ciebie znaczy glonojad??

Gliniak - 2009-04-02, 20:08

Zbrojnik czy jakos tak ...... ciemna ryba co czysci z glonow akwarium i lubi przykleic sie do szyby np :-D
Kaef - 2009-04-02, 20:13

One nie czyszczą z glonów, w sklepach tak wmawiają, ale to nie prawda. Odżywiają się tym co wszystkie inne ryby, glony stanowią mały procent ich diety.
samuraj - 2009-04-02, 20:22

nie jestem akwarysta więc z glonojadami nie mam do czynienia ale trzymanie tej ryby w oczku w nadziei że rozwiąże to problem zakwitu wody jest tak samo absurdalny jak trzymanie lodzi podwodnej w oczku :P
Hubert - 2009-04-02, 20:29

samuraj napisał/a:
nie jestem akwarysta więc z glonojadami nie mam do czynienia ale trzymanie tej ryby w oczku w nadziei że rozwiąże to problem zakwitu wody jest tak samo absurdalny jak trzymanie lodzi podwodnej w oczku


Ująłeś sedno sprawy :brawo: Glonojad, który Gliniak ma na myśli to zapewne plekostomus, gibiceps lub mięsożerny Hypancistrus. Powtarzam - te oraz żadne inne gatunki zbrojników w warunkach polskich do oczek się absolutnie nie nadają.

Martinho - 2009-04-03, 21:31

serwus,
miałem dłuższy czas w akwa plekostomusa, który dorósł do prawie 40 cm,
odżywiał się przede wszystkim żywym pokarmem, a także atakował i zjadał mniejsze ryby,
glonów nie zjadał na pewno ;-)
widziałem w Kraku duże egzemplarze oferowane właśnie do oczka - stanowczo odradzam, nawet na "sezon letni"
jako ciekawostkę podam, że będąc w Aarhus w ogrodzie botanicznym - mają w cieplarni betonowe oczko w którym pływają właśnie plekostomusy z dużymi piraniami i jako pokarm pewnie, jest dużo żyworódek, w tym oku są b.ładne okazy Victoria amazonica

pozdr
mx


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group